Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το νέο Galaxy K zoom από τη Samsung


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τώρα τι; Αυτός ο "νέος" σχεδιασμός με τις τελίτσες από πίσω θα ακολουθεί σε όλα τα επόμενα μοντέλα τουλάχιστον για 1μιση χρόνο; Έλεος πια,λίγη πρωτοπορία και αλλαγή δεν βλάπτει. Κρατάνε τον ίδιο σχεδιασμό για 1μιση χρόνο και... Πραγματικά designers για τα κινητά δεν έχουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα υπερβάλλεις και το ξέρεις. Παρόλα αυτά θα σου παραθέσω έναν μόνο λόγο που το συγκεκριμένο κινητό/φωτογραφική υστερεί και στους 2 τομείς τους οποίους αντιπροσωπεύει: φορητότητα. Φυσικά και με εξυπηρετεί που 1 ραδιοφωνο, 1 mp3, 1 φακος, 1 τηλεφωνο, ενα λαπτοπ για browsing, ενα psp για τα portable games, και ενα ταχυδρομικο περιστερι για την αλληλογραφια μου, χωράνε μια χαρά σε μια συσκευή στην τσέπη μου. 

Να είσαι σίγουρος όμως πως αν ΔΕΝ χωρούσαν, εγώ κι εσύ και πολλοί άλλοι, δεν θα την αγοράζαμε τη συσκευή αυτή. Εξ' ου και ο λόγος που η προηγούμενη S G Zoom πήγε άπατη. Γιατί το πάντρεμα κινητού/φωτογραφικής βγήκε πολύ ογκώδες και άβολο.

Σκέψου δηλαδή αν έχεις μια μικρή κεραία ραδιοφώνου, άλλη μια για GPS, ένα ηχείο, ένα μόντεμ και ένα εξωτερικό πληκτρολόγιο, όλα αυτά να εξέχουν από το κινητό σου, έλα μετά και πες μου πόσο θα σε βόλευε να το χειριστείς. Υπερβάλλω; Εσύ το ξεκίνησες.

δηλαδη υστετει στην φορητοτητα εναντι ενος psp? εσυ αυτην την στιγμη το συγκρινεις με τα υπολοιπα κινητα τα οποια στοχευουν σε εντελως διαφορετικο κοινο... το k zoom προοριζεται για καποιον που θελει να εχει στο smartphone του μια καλη φωτογραφικη, δεν ειπα οτι δεν μπορει με τα ιδια χρηματα να αγορασει καλυτετη, αλλα για να φτασει στο σημειο η τεχνολογια να ξεπερασει το εμποδιο αυτο, πρεπει ΠΟΛΥ απλα να κανει καποιος την αρχη και σε αυτον τον τομεα, οπως εγινε και στους υπολοιπους τομεις τους οποιους τωρα εσυ θεωρεις δεδομενους...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη υστετει στην φορητοτητα εναντι ενος psp? εσυ αυτην την στιγμη το συγκρινεις με τα υπολοιπα κινητα τα οποια στοχευουν σε εντελως διαφορετικο κοινο... το k zoom προοριζεται για καποιον που θελει να εχει στο smartphone του μια καλη φωτογραφικη, δεν ειπα οτι δεν μπορει με τα ιδια χρηματα να αγορασει καλυτετη, αλλα για να φτασει στο σημειο η τεχνολογια να ξεπερασει το εμποδιο αυτο, πρεπει ΠΟΛΥ απλα να κανει καποιος την αρχη και σε αυτον τον τομεα, οπως εγινε και στους υπολοιπους τομεις τους οποιους τωρα εσυ θεωρεις δεδομενους...

Σε αυτό συμφωνούμε. Από κάπου πρέπει να αρχίσουν ούτως ώστε να εξελιχθούν. Αλλά έστω κι έτσι, το K Zoom δεν παύει να είναι ένα δύσχρηστο κινητό λόγω μεγέθους, και λόγω του ότι είναι ένα από τα πρώτα κινητά που φέρουν αυτή την τεχνολογία. Σίγουρα καλύτερο από τον προκάτοχό του, λογικά χειρότερο από τον διάδοχό του :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό συμφωνούμε. Από κάπου πρέπει να αρχίσουν ούτως ώστε να εξελιχθούν. Αλλά έστω κι έτσι, το K Zoom δεν παύει να είναι ένα δύσχρηστο κινητό λόγω μεγέθους, και λόγω του ότι είναι ένα από τα πρώτα κινητά που φέρουν αυτή την τεχνολογία. Σίγουρα καλύτερο από τον προκάτοχό του, λογικά χειρότερο από τον διάδοχό του :-)

 

συμφωνω εδω, ας ελπισουμε σε παρομοιου μεγεθους αλλαγη στην επομενη γενια!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1/2.3 CMOS στα 20.7 Megapixels

σύστημα φακών 24-240mm F3.1-6.3 με οπτικό ζουμ 10x

LED autofocus assist και Xenon flash

εξαπύρηνο Samsung Exynos 5 Hexa SoC κ.α....

Η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 2430mAh!!!!

... 20 λεπτά χρόνος ομιλίας??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το "κοινός αποδεκτό" είναι πως είναι πολύ καλύτερο από το προκάτοχό του. Οπότε αφού γίνονται βήματα προς το καλύτερο πείτε και καμιά καλή κουβέντα ρε παιδιά. Άλλωστε δεν πρόκειται να σας το φορτώσει κανεις με το ζόρι. Peace.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα υπερβάλλεις και το ξέρεις. Παρόλα αυτά θα σου παραθέσω έναν μόνο λόγο που το συγκεκριμένο κινητό/φωτογραφική υστερεί και στους 2 τομείς τους οποίους αντιπροσωπεύει: φορητότητα. Φυσικά και με εξυπηρετεί που 1 ραδιοφωνο, 1 mp3, 1 φακος, 1 τηλεφωνο, ενα λαπτοπ για browsing, ενα psp για τα portable games, και ενα ταχυδρομικο περιστερι για την αλληλογραφια μου, χωράνε μια χαρά σε μια συσκευή στην τσέπη μου. 

Να είσαι σίγουρος όμως πως αν ΔΕΝ χωρούσαν, εγώ κι εσύ και πολλοί άλλοι, δεν θα την αγοράζαμε τη συσκευή αυτή. Εξ' ου και ο λόγος που η προηγούμενη S G Zoom πήγε άπατη. Γιατί το πάντρεμα κινητού/φωτογραφικής βγήκε πολύ ογκώδες και άβολο.

Σκέψου δηλαδή αν έχεις μια μικρή κεραία ραδιοφώνου, άλλη μια για GPS, ένα ηχείο, ένα μόντεμ και ένα εξωτερικό πληκτρολόγιο, όλα αυτά να εξέχουν από το κινητό σου, έλα μετά και πες μου πόσο θα σε βόλευε να το χειριστείς. Υπερβάλλω; Εσύ το ξεκίνησες.

Παρ' όλα αυτά, εγώ μάλλον θα το τσιμπήσω κάποια στιγμή το κινητάκι ή κάποιο αντίστοιχό του. Μπορεί να είναι λίγο πιο γκουμούτσα αλλά σίγουρα έχει καλύτερη κάμερα απο οποιοδήποτε άλλο android κινητό. Αντί να πάρω μια bridge camera μπορώ να έχω αυτό. Σίγουρα η ποιότητα, η λειτουργικότητα και οι δυνατότητες δε θα συγκρίνονται με μια slr και αμφιβάλλω αν θα είναι καλύτερη από μια mid-range bridge, όμως είναι πιο φορητό από οποιαδήποτε άλλη φωτογραφική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάμμυ, δε πα να βγάλεις και κινητό με αναπτήρα, βεζίρης στη θέση του βεζίρη δεν κατάφερες να γίνεις. Για δεύτερο συνεχόμενο τρίμηνο έχεις πτώση κερδών (http://appleinsider.com/articles/14/04/28/samsung-reports-second-quarterly-drop-in-profits-blames-premium-phone-sales), και οι Κινέζοι πλησιάζουν με αλαλαγμούς. Στο μέλλον θα είσαι μια ακόμα καλή κατασκευάστρια (και) κινητών ανάμεσα στις άλλες, και μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια μου;

 

Κι εγώ μόλις είδα το σαμποειδές/τσιρώτο/σουρωτήρι στην πλάτη στο S5 από τις φωτογραφίες, φώναξα ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ, αλλά μόλις το είδα από κοντά δεν είναι άσχημο.

 

Και η αλήθεια είναι οτί το Galaxy K Zoom μ'αρέσει καλύτερα από το S4 Zoom σχεδιαστικά..

 

Να υποθέσω πως σε θέματα cpu έχει δανειστεί την αρχιτεκτονική του Note 3 Neo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως επειδή είναι 3G & 4G είναι και κινητό τηλέφωνο. Απλά χρησιμοποιεί το internet για upload τις φωτογραφίες στο cloud, και για τα apps.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως επειδή είναι 3G & 4G είναι και κινητό τηλέφωνο. Απλά χρησιμοποιεί το internet για upload τις φωτογραφίες στο cloud, και για τα apps.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Στα renders που έχουν ανεβάσει παντού έχει dialer κανονικά, οπότε είναι κανονικό τηλέφωνο με τέτοιο φακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μανία τους έπιασε με τε τα ζούμ; Βάλτε ένα χαμηλό f-stop στον φακό και τελείωσε η υπόθεση

ετσι.

μεγαλο σενσορα,(νταξει οχι και aps) αλλα αν ειχε ενα prime φακο σε ακομα μικροτερο μεγεθος θα ηταν καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω σνομπαρα αυτο το υβριδιο αλλα μετα τις διακοπες αλλαξα αντιδιαμετρικα γνωμη. Ειχα στην τσεπη ενα κινητο κ μια χοντρη φωτογραφικη και τελικα κατεληξα να βγαζω μετριες φωτογραφιες απο το κινητο. Δε εχω τελευταιας γενιας σμαρτφον για να ξερψ αλλα ακομα και τα καλυτερα της αγορας αυτο στις φωτο τα βαζει κατω χωρις να ειναι απαγορευτικα χοντρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...