Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Sony Xperia T2 Ultra


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Sony εμπλουτίζει διαρκώς τη γκάμα των φορητών συσκευών της με νέα μοντέλα, σε μία προσπάθεια να καλύψει περισσότερες ανάγκες και απαιτήσεις, και βεβαίως διαφορετικά επίπεδα τιμής.Το Xperia T2 Ultra είναι μία συσκευή, που από άποψη διαστάσεων βρίσκεται ανάμεσα στα Xperia Z2 και βεβαίως στο Xperia Z Ultra, τις ναυαρχίδες της Ιαπωνικής εταιρείας, που έχουν οθόνες 5.2” και 6.44” αντίστοιχα.

Η εισαγωγή της εταιρείας στην αγορά των phablets, έγινε με το Xperia Z Ultra και με ένα δυνατό “κρότο” από άποψη σχεδίασης, αισθητικής και επιδόσεων. Αν και το Xperia Z Ultra είναι μία πραγματικά εκπληκτική συσκευή –μόνο να δείτε το πάχος της, αρκεί- η επιτυχία του οριοθετήθηκε από τρεις παράγοντες σε πρώτη φάση, από το υψηλό κόστος, από τις πολύ μεγάλες διαστάσεις (παραήταν μεγάλο) και από την κάμερα, η οποία διέθετε ανάλυση 8.0 Megapixels και δεν συνοδευόταν από flash.

Το Xperia T2 Ultra τα καταφέρνει καλά σε αυτούς τους τομείς, ωστόσο από άποψη επιδόσεων, ανήκει στη μεσαία κατηγορία (σε αντίθεση με το Z Ultra που παραμένει ναυαρχίδα), δεν διαθέτει τόσο υψηλή ποιότητα κατασκευής και δεν είναι αδιάβροχο. Όπως κάθε συσκευή της Sony όμως, έχει... χαρακτήρα και η αισθητική του βασίζεται στο Sony Xperia Z, το πρώτο smartphone που έβαλε την Ιαπωνική εταιρεία σε τροχιά πρωταθλητισμού.
 


Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Sony Xperia T2 Ultra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο δεν λέω, μα τιμούλα πότε περίπου θα έχουμε;

Λέει το βίντεο την τιμή; Sorry μα δεν μπορώ να δω το βίντεο,δεν έχω καλό internet τις τελευταίες μέρες και κολλάει ανά 5 sec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο δεν λέω, μα τιμούλα πότε περίπου θα έχουμε;

Λέει το βίντεο την τιμή; Sorry μα δεν μπορώ να δω το βίντεο,δεν έχω καλό internet τις τελευταίες μέρες και κολλάει ανά 5 sec.

Η τιμή είναι €399 (αναφέρεται στην αναλυτική παρουσίαση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

btw η οθόνη του z ultra είναι παναθλια.....

btw, το έχω και είναι μια χαρά οθόνη...   
Σορυ αλλά μάλλον δεν ξέρεις να ξεχωρίσεις την ποιότητα μιας οθόνης. Επιβεβαιωμένα από όλους έχει φάει πολύ κράξιμο για την οθόνη του. Οι γωνίες θέασης δε, είναι για τα πανηγύρια. Έβαλα δίπλα του το νοτε2 μου και έπεσε πολύ γέλιο.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ αλλά μάλλον δεν ξέρεις να ξεχωρίσεις την ποιότητα μιας οθόνης. Επιβεβαιωμένα από όλους έχει φάει πολύ κράξιμο για την οθόνη του. Οι γωνίες θέασης δε, είναι για τα πανηγύρια. Έβαλα δίπλα του το νοτε2 μου και έπεσε πολύ γέλιο.....

Σορρυ, αλλά δεν ξέρεις τι λες και το χειρότερο "πως" (την επόμενη φορά οι χαρακτηρισμοί να λείπουν αν θέλεις διάλογο). Δεν είπα ότι είναι καλύτερη ή χειρότερη από κάποιου άλλου. Είπα ότι είναι "μια χαρά". Σίγουρα δεν είναι "πανάθλια" πάντως, αυτός ο χαρακτηρισμός είναι πολύ βαρύς και δεν αντιπροσωπεύει την οθόνη του Z Ultra και απλώς δείχνει τους περιορισμούς στο λεξιλόγιο σου και το πόσο biased είσαι.

O Hal9000 λέει ότι τα χρώματα είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ και πως οι γωνίες θέασης είναι πολύ καλές για παράδειγμα.

 

Οπτικό LSD το Note 2 btw... τέσπα, δεν θέλω να στο θίξω το εργαλείο... έχω και το 1520 για να γουστάρεις  :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χαρακτηρισα εσενα προσωπικα αλλα την συσκευη...μην την προσωποποιες αψυχο αντικειμενο είναι ηρεμησε λιγο. Σου ξαναλεω ότι εχει φαει παγκοσμίως κραξιμο και αυτό δεν μπορει να το αρνηθεί κανενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χαρακτηρισα εσενα προσωπικα αλλα την συσκευη...μην την προσωποποιες αψυχο αντικειμενο είναι ηρεμησε λιγο. Σου ξαναλεω ότι εχει φαει παγκοσμίως κραξιμο και αυτό δεν μπορει να το αρνηθεί κανενας.

 

Μου αρκεί που το λέει ο Hal9000, αλλά πάμε στο GSMArena ας πούμε: "All things considered, the Sony Xperia Z Ultra certainly has the best screen on a phablet at this point."

 

Προσωπικά, αυτό που δεν μου αρέσει στην οθόνη του Z Ultra είναι οι έντονες αντανακλάσεις (πιθανόν για αυτό μιλάς, χωρίς να ξέρεις, για τις γωνίες θέασης) και ή έλλειψη υψηλής φωτεινότητας, που δεν το βοηθάει στο έντονο φως του ήλιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το κακο με την σονυ ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εβγαζε τα ιδια πανελ σε καθε συσκευή. Ετσι πριν αγορασεις επρεπε να κανεις τον σταυρο σου για να πεσεις σε καλο πανελ. Αυτο απο το Ζ2 διορθωθηκε. Τωρα οσον αφορα την οθονη του ultra (με το καλο πανελ) δεν παιζεται. Εχω και το ultra και το νοτε 2 και το νοτε 3 και ειναι εμφανως καλυτερο το ultra.Το εχω συγκρινει με πολλα νοτε 3 και τους κοπηκε το γελιο ειδικα με την φωτεινοτητα.

Συμφωνω απολυτα με τις αντανακλασεις στο εντονο φως.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι ενα galaxy mega (που το εχω) αλα σονυ,επειδη ξερουμε την τιμολογηση της σονυ,με το που θα βγει θα εχει 700€ οπως και ο προκατοχος του,που αυτη την στιγμη παιρνεις ενα galaxy mega,που εχει 0.3" μεγαλυτερο και 1.5gb ram,η διαφορα ειναι η καμερα και ο επεξεργαστης,αλλα ο snap 400 ο dual με τον quad δεν εχουν σημαντικες διαφορες σε θεμα benchmark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι ενα galaxy mega (που το εχω) αλα σονυ,επειδη ξερουμε την τιμολογηση της σονυ,με το που θα βγει θα εχει 700€.

 

€399 έχει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το κακο με την σονυ ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εβγαζε τα ιδια πανελ σε καθε συσκευή. Ετσι πριν αγορασεις επρεπε να κανεις τον σταυρο σου για να πεσεις σε καλο πανελ. Αυτο απο το Ζ2 διορθωθηκε. Τωρα οσον αφορα την οθονη του ultra (με το καλο πανελ) δεν παιζεται. Εχω και το ultra και το νοτε 2 και το νοτε 3 και ειναι εμφανως καλυτερο το ultra.Το εχω συγκρινει με πολλα νοτε 3 και τους κοπηκε το γελιο ειδικα με την φωτεινοτητα.

Συμφωνω απολυτα με τις αντανακλασεις στο εντονο φως.  

Το ultra  είναι θηρίο και έχει φοβερές δυνατότητες . όσο για την οθόνη του ultra θα συμφωνήσω ότι  είναι καλύτερη από το note 3 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα γίνει τελικά με το sony t2 ulta dual θα κυκλοφορήσει ποτε στήν ελλάδα πολυ μας ζαλιζουν με την αναμονή. και θα ειναι με δύο κάρτες sim??? ξέρει κανεις να μας πεί????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...