Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαιώθηκε ότι έρχεται File Manager στα Windows Phone 8.1


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εδώ τελειώνουν όλα. Μετά το start button ,όπου ο μισός πλανήτης δήλωνε ότι δεν μπορεί να ξεκολλήσει από τα 7άρια, τώρα με το file manager φαίνεται ότι οι  Αndroids χάνουν ένα ισχυρό όπλο αντιπαράθεσης. Πλέον η Microsoft ακούει και όταν ακούει σημαίνει ότι έχει ευχαριστημένους πελάτες, βασικό κριτήριο για τις πωλήσεις των προιόντων της.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπα όπα ενα λεπτό για να το καταλάβω! Θέλετε να πείτε οτι μέχρι τώρα δεν υπήρχε κανένας file manager στα wp?

 

Πως γίνεται αυτό? Δηλαδή ένας προγραμματιστής δεν μπορεί να φτιάξει ενα app το οποίο να έχει πρόσβαση στο περιεχόμενο της sd card ή της μνημης του τηλεφώνου και να το παραρουσιάζει μέσου κάποιου "explorer"?

Δεν στο επιτρέπει το λειτουργικό?

 

Και πως έχετε πρόσβαση σε αρχεία πέρα των γνωστών πολυμέσων? Πως τα χρησιμοποιείτε? Αδυνατώ να το καταλάβω...

Δεν χρειαζεται explorer.

Τα μονα αρχεια που μπορεις να εχει μεσα σε wp ειναι φωτογραφιες, μουσικη, αρχεια office, τα οποια υπαρχουν προγραμματα να ανοιξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μερικοι εδω περα δεν ξερουν που τους πανε τα τεσσερα

Notification bar, file manager... αντε αλλο λιγο και θα γινει android....

 

Η apple παλι δεν χρειαζεται να παραδεχτει και να ακουσει τις κριτικες των χρηστων της γιατι ειναι αλλωστε γνωστο το ποσο ευκολο ειναι να βρεις ενα pc διπλα σου, να συγχρονισεις το κινητο και να κανεις μια απλη διαχειριση των αρχειων σου...

Αυτα.... Παω τωρα να κατεβασω ενα αρχειο zip μ κατι εγγραφα, να τα κανω unzip, και αφου τα επεξεργαστω να τα στειλω μεσω wifi direct σε αλλο κινητο-pc. Οχι δεν ερχομαι απο το μελλον' there is an app(s) for that! Απλα σε αλλο store.....

 

1ον. Δηλαδη ενα λειτουργικο αμα του προσθεσεις δυνατοτητες πρεπει να γινει android ετσι? Για πες μου μια υλοποιηση ενος απλου file manager χωρις να το χαρακτηρισεις androidες

 

2ον. To wifi direct θα ερθει με το καινουριο update+firmware του κατασκευαστη σε οσες συσκευες το υποστηρίζουν.

 

3ον. Δειξε μου ενα iphone που να κατεβαζεις πλεον τραγουδια απο το browser και να αποθηκευονται

κατευθειαν στη βιβλιοθηκη,τι ειπες Itunes?? Με τα wp8.1 τα κανεις ολα αυτα.

 

 

4ον. Υπαρχουν ειδη πολυ καλες υλοποιησεις 3rd party apps για file managers που κανεις τα παντα.

 

Θα ήθελα και υποστήριξη mkv αρχείων στον player και μετά είμαστε κομπλέ...

 

να μπορούμε να βλέπουμε και τα αρχεία μέσω δικτύου και έναν player που να παίζει υπότιτλους και δε θέλω τίποτα άλλο  :)

 

Μπορεις ευκολα με την εφαρμογη MoliPlayer να τα παιξεις ολα, τα παντα απο mkv video μεχρι οτι αλλο θες, τα πετας μεσα χωρις να το κανεις encode και υποστηρίζει και Ελληνικους υποτιτλους καθως να κανεις και stream απο δικτυο, τα καλυτερα 3 ευρω που εχω δωσει στη ζωη μου.

 

Το λειτουργικο πραγματικα αξιζει μετα την 8.1 που εβαλα με καλυπτει πληρως, αναγνωριζω επισεις τα android καθως και τα iphone για τις δυνατοτητες τους, απλα με τα windows phone προβλεπω προσωπικα ενα καλο μελλον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

overpower, on 03 May 2014 - 3:51 PM, said:overpower, on 03 May 2014 - 3:51 PM, said:

Δεν χρειαζεται explorer.

Τα μονα αρχεια που μπορεις να εχει μεσα σε wp ειναι φωτογραφιες, μουσικη, αρχεια office, τα οποια υπαρχουν προγραμματα να ανοιξουν.

Χρειαζεται,γιατι κανει πιο ευκολη την προσβαση στα οποιαδηποτε αρχεια και μπορεις να τα εχεις ολα "μαζεμενα" σε ενα app(file manager)!

 

Καλα ποσο δυσκολο ηταν να φτιαξουν ενα onedrive app,οπως τα windows 8.1?Κατι που ειχαν αναφερει οτι θα ειχαν τα wp 8.1!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ολα αυτα αλλα τα ανδροιδ και το ιο΅ς ειναι χιλιοτρυπιμενα απο ασφαλεια στα ανδροιδ τελευταια μερικες εφαρμογες κανανε μεχρι  μπιτκοιν μαινικκ.

για την ωρα ειναι το μοναδικο λειτουργικο που εμπιστευομαι στο κινητο και ας εχει  ακομα καποια προβληματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fanourisfz6, on 03 May 2014 - 4:10 PM, said:

καλα ολα αυτα αλλα τα ανδροιδ και το ιο΅ς ειναι χιλιοτρυπιμενα απο ασφαλεια στα ανδροιδ τελευταια μερικες εφαρμογες κανανε μεχρι  μπιτκοιν μαινικκ.

για την ωρα ειναι το μοναδικο λειτουργικο που εμπιστευομαι στο κινητο και ας εχει  ακομα καποια προβληματα

Ουτε τα android,αλλα κυριως τα ios ΔΕΝ ειναι χιλιοτρυπιμενα οπως λες!

Αν δεν κατεβαζεις απο οποια σελιδα βρεις μπροστα σου,δεν εχεις να φοβηθεις και να σε απασχολησει τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχε καταντήσει αιδία πια με τον file manager,ακόμα και τα παλιά sony ericsson/nokia είχανε file manager απο τότε που ήμουν στο γυμνάσιο και σήμερα θα έπρεπε να ήταν ΔΕΔΟΜΕΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μερικοι εδω περα δεν ξερουν που τους πανε τα τεσσερα

 

1ον. Δηλαδη ενα λειτουργικο αμα του προσθεσεις δυνατοτητες πρεπει να γινει android ετσι? Για πες μου μια υλοποιηση ενος απλου file manager χωρις να το χαρακτηρισεις androidες

 

2ον. To wifi direct θα ερθει με το καινουριο update+firmware του κατασκευαστη σε οσες συσκευες το υποστηρίζουν.

 

3ον. Δειξε μου ενα iphone που να κατεβαζεις πλεον τραγουδια απο το browser και να αποθηκευονται

κατευθειαν στη βιβλιοθηκη,τι ειπες Itunes?? Με τα wp8.1 τα κανεις ολα αυτα.

 

 

4ον. Υπαρχουν ειδη πολυ καλες υλοποιησεις 3rd party apps για file managers που κανεις τα παντα.

 

 

 

Μπορεις ευκολα με την εφαρμογη MoliPlayer να τα παιξεις ολα, τα παντα απο mkv video μεχρι οτι αλλο θες, τα πετας μεσα χωρις να το κανεις encode και υποστηρίζει και Ελληνικους υποτιτλους καθως να κανεις και stream απο δικτυο, τα καλυτερα 3 ευρω που εχω δωσει στη ζωη μου.

 

Το λειτουργικο πραγματικα αξιζει μετα την 8.1 που εβαλα με καλυπτει πληρως, αναγνωριζω επισεις τα android καθως και τα iphone για τις δυνατοτητες τους, απλα με τα windows phone προβλεπω προσωπικα ενα καλο μελλον.

 

Θα αφησω τις προσωπικες προσβολες (οπως αυτες που αρχισες το σχολιο σου) για αυτοπροσβαλεσαι με αυτα που γραφεις, οποτε θα ειναι πλεονασμος....

 

Δεν ειπα οτι αντιγραφει το android η οτι πρεπει να χαρακτηριστει σαν android επειδη κανει το αυτονοητο... Απλα αναφερω οτι το android ειναι ηδη εκει... Ακομα και τα αλλα σχολια των χρηστων φανερωνουν οτι το android ειναι ηδη εκει... Που? Εκει που το κινητο μπορει να κανει οτι και ενας υπολογιστης, και εαν δε μπορει καποιος μπορει να φτιαξει μια εφαρμογη... Ο πλειοψηφια των σχολιων ειναι "αντε να γινει και αυτο' που αφενως δειχνει οτι η MS ακουει τους πελατες της αλλα απο την αλλη ενας file manager δεν μπορει να αποτελει τεχνολογικη ειδηση το 2014 (δεν εννοω οτι κακως ανεβηκε το αρθρο). Ακομα και το wifi direct (απλα ενα απο τα χιλιαδες παραδειγματα) που αναφερεις και εσυ, ΘΑ ερθει...

 

Οσο για τα τραγουδια και το κατεβασμα τους δε με νοιαζει τι γινεται στο iphone... Στο android χρονια τωρα τα κατεβαζω, τους κανω edit τα id3 tags και σε καθε τραγουδι εχω και διαφορετικες ρυθμισεις equiliser... Δε μου λειπει κατι... Α και να μην ξεχασω οτι συνδεω usb flash drives με φακελους τραγουδιων και ετσι απλα χωρις pc ενας φιλος μπορει να μου δωσει δεκαδες φακελους τραγουδιων, βιντεο κλτ...

 

Οποτε αυτο που θελω γενικα να πω οτι τα android ειναι απλα μπροστα στο τι σημαινει smartphone και καλα θα κανουν και αλλοι να ανοιξουν τα ματια τους...

 

ΥΓ: Τελικα μετα απο αναγνωση εκατονταδων μηνυματων ολοι οι διαλογοι μοιαζουν καπως ετσι:

 

Androidas: Το κινητο μου κανει αυτο!

WPhonas: To κινητο μου θα το κανει αυτο με την επομενη αναβαθμιση, Η MS θα τους παρει τα βρακια, προβλεπω τρελες πωλησεις!!

Iphonαs: Το κινητο μου δεν κανει αυτο αλλα τι το χρειαζομαι? Τα ANDROID κολλανε...

Παππους: Εγω ενα τηλεφωνο θελω να κανω κλησεις τι με νοιαζει εμενα τι κανει το τηλεφωνο σου.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@go george

 

Συγνωμη αμα πηρες κατι για προσβολη, απλα το διατυπωσα λαθος.

 

Δεν κρινω κανενα λειτουργικο, τα σεβομαι ολα απλα προτιμω Windows.

Αμα η δουλεια μου χρειαζοταν αναγκη απο μια android συσκευη για το χι ψι λογο θα ειχα android.

Ξερω οτι με τα android κανεις τα παντα ανεκαθεν αλλα και αυτο εχει το τιμημα του, κοιτα το ποσοστο του malware που κυκλοφορει. Και θα μου πεις προσεχε τη πατας και τη ανοιγεις, ναι οκ για μας που ξερουμε.

Οταν με περνει η μανα μου ομως τηλεφωνο και μου λεει επαιζα ενα παιχνιδι απο app store και πεταχτηκε ενα banner και τις ζηταγε κατι τηλεφωνα και στοιχεια να βαλει γιατι κατι θα γινοταν με τη συσκευη της και με πηρε τηλεφωνο ανησυχη, εε αυτο το θεωρω απαραδεκτο και θεωρω απαραδεκτο τηλεφωνα οτι και αν ειναι αυτα οτι λειτουργικο και αν εχουν να χρησιμοποιουν anti virus, ακομα και τα wp να ειχαν παλι θα τα εκραζα

 

Πλεον ολα τα λειτουργικα χανουν και κερδιζουν στα σημεια εκτος απο το hardware της apple που αντικειμενικα αμα το παρεις καθαρα για τα χαρακτηριστηκα του και οχι για την εμπειρια χρησης ειναι αρκετα πισω σαν υλικο (μνημη επεξεργαστης οθονη μπαταρια κτλπ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή κίνηση αν και θα έπρεπε από καιρό.

Ρε παιδιά μόνο εγώ το θεωρώ άθλιο σε θέμα αισθητικής αυτό το ui?

 

Δεν μπορεις να το χαρακτηρισεις κακο ουτε καλο, ειναι διαφορετικη προσεγγιση και νοοτροπια, υπαρχουν τοσο πολλοι τροποι να φτιαξεις την κεντρικη σου σελιδα που θα εκπλαγεις αμα ασχοληθεις λιγο παραπανω, ειδικα τωρα που στην 8.1 βαζεις και background εικονες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή κίνηση αν και θα έπρεπε από καιρό.

Ρε παιδιά μόνο εγώ το θεωρώ άθλιο σε θέμα αισθητικής αυτό το ui?

Ρε παιδιά πήρατε στα χέρια σας την τελική έκδοση της εφαρμογής και γκρινιάζετε για το UI ??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζεται,γιατι κανει πιο ευκολη την προσβαση στα οποιαδηποτε αρχεια και μπορεις να τα εχεις ολα "μαζεμενα" σε ενα app(file manager)!

 

Καλα ποσο δυσκολο ηταν να φτιαξουν ενα onedrive app,οπως τα windows 8.1?Κατι που ειχαν αναφερει οτι θα ειχαν τα wp 8.1!

Διαβασες καθολου το ποστ που εκανα quote? Δεν ειπα οτι δεν χρειαζεται γενικα, στα wp ολα ανοιγουν με προγραμματα. Ουτε apks θα βρεις οπως στο android, ουτε αρχεια συστηματος δεν μπορεις να πειραξεις.

Και αν θες να εχεις τα αρχεια συμμαζεμενα, το συνδεεις στον υπολογιστη και κανεις την δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...