Προς το περιεχόμενο

Νέο τροφοδοτικό ισχύος 1.500W από την Corsair, με πιστοποίηση 80 Plus Titanium


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη ειδα 2-3 ποστ με μαργαριταρια, just for info το συγκεκριμενο τροφοδοτικο ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ 1500watt. Εχει δυνατοτητα να παρεχει ~1500watt αν του ζητηθουν. Αν τοποθετηθει στο συστημα σας , το πιθανοτερο ειναι να καταναλωνει ΛΙΓΟΤΕΡΟ ρευμα απο το υπαρχον τροφοδοτικο σας...

 

Εσυ τι λες, ποιος θα το αγορασει αυτο;

 

Αυτος που χρειαζεται πανω απο 1000watt ή αυτος που θα καψει ενα 5% λιγοτερο σε σχεση με το τρεχον τροφοδοτικο του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ τι λες, ποιος θα το αγορασει αυτο;

 

Αυτος που χρειαζεται πανω απο 1000watt ή αυτος που θα καψει ενα 5% λιγοτερο σε σχεση με το τρεχον τροφοδοτικο του;

Αυτο που με ρωτας δεν εχει σχεση με αυτο που εγραψα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η τιμή του AX1500i έχει οριστεί από την εταιρεία στα 449.99 δολάρια, και θα συνοδεύεται από εγγύηση επτά ετών ενώ η κυκλοφορία του αναμένεται να ξεκινήσει προς τα τέλη του μήνα που διανύουμε.

"Τσάμπα" !! Θα ήθελα να ξέρω κάποια στιγμή πόσα κομμάτια θα έχει πουλήσει η corsair σε διάστημα ενός έτους, έτσι από περιέργεια..

Πάντως από το αντίστοιχο 800αρι που έχω δουλέψει, έχω να πω ότι ο ανεμιστήρας του ανοίγει με το που πάει να πυρώσει....δεν το ακουμπάς σχεδόν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ενας το θελει για θερμαστρα το χειμωνα

ο αλλος θα το ανοιγει και θα πεφτει η ΔΕΗ της περιοχης λεει

ο αλλος θελει να μαθει και τις πωλησεις που θα κανει

 

λες και η corsair το εβγαλε απευθυνομενη στον μεσο χρηστη που παιζει call of duty και warcraft

 

εκτος απο τους καμενους που δεν ξερουν τι να κανουν με τα λεφτα τους, το τροφοδοτικο αυτο απευθυνεται στο 1% των χρηστων που πραγματικα θα το αξιοποιησουν με 4χgpu, overclocking κλπ,κλπ

 

το οτι βλεπετε μια ειδηση στο insomnia, δεν σημαινει οτι απευθυνεται σε ΕΣΑΣ προσωπικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα συγγνωμη που ειμαι λιγο ακυρος αλλα κατι μου εγινε και δεν μπορω να στειλω μηνυμα βσκ δεν μου εμφανιζει ΚΑΝ το σημαδακι με τον φακελο λες και το διεγραψε το ινσομνια η κανει update δεν ξερω.εσας πως σας ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να το κάνουμε τόσο πολύ να ψήσουμε μπριζόλες?

 

Αν θες να ψήσεις μπριζόλες, μην πάρεις 80+ titanium με 94% απόδοση. Πάρε κάτι άλλο. θα σου βγει και πολύ πιο φτηνό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδια Link το περιλαμβάνει η συσκευασία ή είναι σαν το δικό μου που πρέπει να το αγοράσω. Και το θέμα δεν είναι τόσο το κόστος, αλλά η φασαρία για να το βρεις.  :mad:

 

Επίδειξη δύναμης από τη Corsair. Το γνωρίζουμε ότι δεν είναι κατασκευάστρια. Δεν έχει να λέει κάτι αυτό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις 3way ή 4way SLI με υπέρ συγχρονισμένο 6πυρινο επεξεργαστή μια χαρά είναι. Αν το συστημα κοστίζει 3-4 χιλιάρικα τα 400 για psu δεν είναι τίποτα. Αχ και να είχα χρήμα. Όταν το χα τα έδινα στις κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γιατί μερικοί εδώ μέσα δεν μπορείτε να καταλάβετε πως ο,τι κυκλοφορεί δεν απευθύνεται σε όλους ?

 

Γιατί  τόση χολή και χλευαστικά σχόλια μια ζωή χωρίς λόγο και αιτία ?

 

Ίσως γιατί μερικά από τα προιόντα που βγάζουν κατα καιρό οι εταιρίες πιο πολύ για παιχνίδι εντυπώσεων παρά χρησιμότητας(βλ. GTX Titan Black/Z / FX Centurion/ Μνημες DDR3 3000Mhz) μαζί με το κοστολόγιο τους αξίζουν χλευασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως γιατί μερικά από τα προιόντα που βγάζουν κατα καιρό οι εταιρίες πιο πολύ για παιχνίδι εντυπώσεων παρά χρησιμότητας(βλ. GTX Titan Black/Z / FX Centurion/ Μνημες DDR3 3000Mhz) μαζί με το κοστολόγιο τους αξίζουν χλευασμό?

 

Για δύο λόγους βγάζουν τέτοια προϊόντα: 1) γιατί υπάρχει η αγορά που αφήνει κέρδος, όσο μικρή και αν είναι 2) για το γοήτρο και τη φήμη/διαφήμιση που δίνει στην εταιρία από reviews/sites κτλ.

 

Όσο παράξενο και αν σου φανεί, στον πλανήτη γη υπάρχουν χιλιάδες άτομα που τους περισσεύουν τα χρήματα και θέλουν να φτιάξουν υπολογιστές των 5000€ για το χαβαλέ τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...