Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση DataTraveler HyperX 3.0 128Gb


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο αλλα κατα την γνώμη μου λίγο ανούσιο να εξελίσσεται το usb στικακι. Πιστεύω οτι με την έλευση του VDSL, σιγα σιγα θα καταργηθεί το usb stick.

 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ παρα μα πάρα πολύ σπάνια! Μονο όταν θέλω να μεταφέρω αρχεία μεγαλύτερα απο 100mb. Για αρχεία μικρότερα απο 100mb χρησιμοποιώ το cloud.

 

Οταν βέβαια φτάσουμε σε σημείο που θα το επιτρέπουν και οι ταχύτητες, τότε όλα τα αρχεία μέσω cloud.

η ταχυτητα "εγγραφης" (upload) και "αναγνωσης" (download) απο το cloud ειναι επιπεδου usb1.1

 

επισης δε βρισκω το λογο να εκτιθενται τα αρχεια μου σε ολες τις απειλες του διαδικτυου απο τη στιγμη που ενα στικακι κοστιζει 10€ και δεν απαιτει συνδεση στο ιντερνετ για ν βλεπεις τα αρχεια σου απο το ενα συστημα στο αλλο.

 

Η μονη περιπτωση που βολευει το cloud ειναι οταν διαφορετικοι χρηστες θελουν προσβαση στα ιδια αρχεια, κυριως λογω οτι δουλευουν στα ιδια αρχεια, αρα και ειανι πιο παραγωγικη η χρηση του cloud. Για τους υπολοιπους ειναι μοδα.

 

 

Για το στικακι εχω να πω πως ειναι ονειρο πολλων εδω, αλλα οπως σωστα ανεφερε καποιος παραπανω αν καποιος δεν θετει περιορισμο στο μεγεθος τοτε του βγαινει φθηνοτερα ενας ssd σε εξωτερικη θηκη, και με πολυ καλυτερες ταχυτητες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πολύ σύντομα θα έχουμε μεγάλες χωρητκότητες με μικρές τιμές..

Είναι αυτονόητο....  Οι τιμές πέφτουν συνεχώς όπως είπε και κάποιος πιο πριν,το κακό είναι ότι ακόμα δεν έχω πέσει εκεί που θα ήθελα εγώ(με βάση και το θέμα του ssd που αναφέρατε ότι συμφέρει καλύτερα και συμφωνώ). Εκεί που χάνει ο ssd είναι στο αυτονόητο, στο θέμα μεγέθους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το 64GB και τελικα΄το πέταξα. Καιγόταν μέσα σε 10-15 μέρες, με σωστή προσθαφαίρεση και προστασία του USB. Βαρέθηκα να το γυρίζω στην Amazon για αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...