Προς το περιεχόμενο

Η Sony παρουσιάζει την a77 II με 79 σημεία ανίχνευσης αυτόματης εστίασης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Τελικως ποιο ψεμμα ισχυει; ηταν στο auto ή στο σηματακι χωρις φλας;

Μπερδευτηκες κ ο ιδιος με τα ψέμματα σου.

 

Την επόμενη φορα, βαλτην στο auto.

 

Και χωρίς flash πάλι στο auto θα ήταν, οπότε αλλού το είχε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Επίσης για την ιστορία η D7000 βγάζει γ@μ@τες φωτό: https://www.flickr.com/cameras/nikon/d7000/ που προφανώς κανένα κινητό δεν μπορεί να πλησιάσει...

 

Όπως επίσης για την ιστορία είχα και το Ζ1 από την πρώτη μέρα που βγήκε και επιβεβαιώνω πως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού έβγαζε άθλιες φωτογραφίες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν τρολλάρει (δυστυχώς). :P

Είσαι θεός...Ευχαριστούμε που δεν κανεις τίποτα για να καθαρίσει αυτο το thread..Ελπιζω να το διασκεδάζετε κι εσεις (οι ΜΟD) οπως κι εμείς.

 

Αναρχία και ενάντια στο κατεστημένο..Τα μυαλά στα κάγκελα και θάνατος στις DSLR!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wetransfer το παίρνει μια χαρά. Μόνο 12 Mb θα είναι

έλα τώρα παραδέξου το.

τρολάρεις ασύστολα

Γιατι δεν παραδεχεσαι εσυ οτι το 808 τραβαει καλυτερα απο μια DSLR διπλασιας αξιας, υπο ομοιες συνθηκες και φωτογραφο. Και ασε τις δικαιολογιες.

Αν μετα απο ολο αυτο δεν πηρες το μαθημα σου, δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

Αν και το οτι εχεις παρει D7100 εξηγει πολλα τωρα... δεν μου φαινεται παραξενο να μην θες με τιποτα να παραδεχθεις οτι ενα κινητο τραβαει καλυτερα απο το κουμουτσα των 1500 ευρω που εχεις.

Και πανω απο ολα ειναι και τηλεφωνο. Το εχω παντα μαζι μου στην τσεπη μου, εχω email, εχω εφαρμογες, gps, 1.000.000 γκομενακια στις επαφες, και πολλα αλλα καλουδια. 

 

Nokia 808: http://img.acianetmedia.com/yYo

Την εχω μικρινει σε αναλυση κατα 30%, και απο 13mb σε 6mb, για να μπορεσει να ανεβει. Αλλα και παλι καλυτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικως ποιο ψεμμα ισχυει; ηταν στο auto ή στο σηματακι χωρις φλας;

Μπερδευτηκες(ή απλα δεν μπορεις να ξεχωρισεις το κουμπι auto, καταλαβαίνω ειναι δυσκολο. Να ξέρεις ειναι αυτο με το Α! ) κ ο ιδιος με τα ψέμματα σου.

 

Την επόμενη φορα, βαλτην στο auto. Ειναι το σηματακι με το Α, ακου να δεις!

 

Ομποο και εσυ με το κουμπι κολλησες.

Στο ΑΥΤΟ Νο-Flash το ειχα, πως αλλιως να το πω?!

Αυτο που διχνει ενα flash μεσα σε απαγορευτικο. Στην αρχη το ειχα βαλει στο Αυτο αλλα πεταγοταν η παπαρδελα απο πανω.. δεν αναβε φλας απλα πεταγοταν και ηταν ενοχλητικο. Ξεκολα απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για την ιστορία η D7000 βγάζει γ@μ@τες φωτό: https://www.flickr.com/cameras/nikon/d7000/ που προφανώς κανένα κινητό δεν μπορεί να πλησιάσει...

 

Όπως επίσης για την ιστορία είχα και το Ζ1 από την πρώτη μέρα που βγήκε και επιβεβαιώνω πως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού έβγαζε άθλιες φωτογραφίες!

 

Κι ομως το Νοκια 808 τραβαει καλυτερα απο την D7000 και το απεδειξα αυτο, δες τις δυο φωτο που εβγαλα. Του Νοκια εισαι σαφως καλυτερη απο καθε αποψη, και περα απο την αναλυση και το θορυβο..

41mp VS 16mp δεν υπαρχει ανταγωνισμος..

 

Το Z1 σε χαμηλο φωτισμο οντως δεν τραβαει και σαν την D7000, αλλα δεν το λες και αθλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως το Νοκια 808 τραβαει καλυτερα απο την D7000 και το απεδειξα αυτο, δες τις δυο φωτο που εβγαλα.

 

 

Της D7000 είναι σαφώς καλύτερη. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια, που τα έχω βγάλει (μπορεί και να φταίει αυτό που βλέπω την D7000 καλύτερη...) κάνοντας επεξεργασία εικόνας 25 χρόνια τώρα. Τώρα τι βλέπεις εσύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραίο είναι πως απο εδώ και πέρα, δεν θα υπάρχουν περιθώρια σχολιασμού για τους άλλους στα νέα που αφορούν φωτογραφικές μηχανές, αφού ο Beltfed και τα z1 και 808 του τις πατάνε όλες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι δεν παραδεχεσαι εσυ οτι το 808 τραβαει καλυτερα απο μια DSLR διπλασιας αξιας, υπο ομοιες συνθηκες και φωτογραφο. Και ασε τις δικαιολογιες.

Αν μετα απο ολο αυτο δεν πηρες το μαθημα σου, δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

Αν και το οτι εχεις παρει D7100 εξηγει πολλα τωρα... δεν μου φαινεται παραξενο να μην θες με τιποτα να παραδεχθεις οτι ενα κινητο τραβαει καλυτερα απο το κουμουτσα των 1500 ευρω που εχεις.

Και πανω απο ολα ειναι και τηλεφωνο. Το εχω παντα μαζι μου στην τσεπη μου, εχω email, εχω εφαρμογες, gps, 1.000.000 γκομενακια στις επαφες, και πολλα αλλα καλουδια. 

 

Nokia 808: http://img.acianetmedia.com/yYo

Την εχω μικρινει σε αναλυση κατα 30%, και απο 13mb σε 6mb, για να μπορεσει να ανεβει. Αλλα και παλι καλυτερη.

 

 Το να συγκρίνεις iso 50 με iso 1000 είναι σαν να μπλέκεις τη βούρτσα με την π...τσα (αυτή που θα ήθελες να χρησιμοποιήσεις στα 1000 γκομενάκια στο κινητό σου).

Στην τελική σιγά μην πάρω και μάθημα από ένα τρολ σε φόρουμ. Μαθήματα παίρνω από τους καλύτερους του είδους. Και σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες τηλέφωνο έχουν όλοι πλέον, ακόμη και ο παππούς σου.

Μόνο κάτι δεν κατάλαβα. Τι ακριβώς εξηγεί που πήρα  κουμούτσα 1500€;

Επεξ/σία από billdanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ...πηγα και πηρα μια Νικον DSLR 16mp...

 

Ε, αφού έχεις αυτή τη στιγμή την DSLR εύκαιρη, κάτσε δούλεψέ την, και όχι με κολπάκια του στυλ iso1000, στο auto για αρχή, και θα αναθεωρήσεις.

P.S. Βλέπω ότι έχεις BMW. Σιγά την υπερκοστολογημένη σακαράκα. Ένας φίλος μου έχει ένα Saxo VTS που βγάζει 160+ άλογα, άρα έχει καλύτερο αμάξι (με την δική σου λογική το πάω).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της D7000 είναι σαφώς καλύτερη. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια, που τα έχω βγάλει (μπορεί και να φταίει αυτό που βλέπω την D7000 καλύτερη...) κάνοντας επεξεργασία εικόνας 25 χρόνια τώρα. Τώρα τι βλέπεις εσύ...

 

Τιιι??? εε? απο που κι ως που??!

Τα χρωματα, ο φωτισμος, και οι σκιες.. και ολα στο Νοκια, ειναι πολυ πιο σωστα και πιο κοντα στην πραγματικη εικονα που εβλεπα με το ματι μου.

Περα απο την υπερ-τεραστια διαφορα στην αναλυση και στη λεπτομερεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...