Προς το περιεχόμενο

Samsung. Ποιες συσκευές θα αναβαθμιστούν σε Android KitKat, θολό το τοπίο για το Galaxy S3 [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

То S4 Active στο πηγάδι κατούρησε; Άμα ξαναπάρω κάτι θα είναι τύπου Nexus, γιατί άμα περιμένω με τις βλακείες της Samsung σωθήκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Θα αρχισουμε παλι τη συζητηση για το Galaxy Nexus σου που δεν πηρε αναβαθμιση? Κατι μου θυμιζει αυτο...Α! Ναι! αυτο και αυτο και αυτο (το 3ο ειναι απαντηση σε αλλον φιλο αλλα για το ιδιο θεμα).

Εχω δουλεψει με λουμια και ειλικρινα ειναι οτι πιο ασχημο εχει περασει απο τα χερια μου. Εγω θελω να μου αρεσει η συσκευη που χρησιμοποιω (οχι που εχω μεσα στην τσεπη μου ή πανω στο τραπεζι). Με ποια λογικη να συγκρινω αυτο με αυτο???  Δηλαδη ΕΛΕΟΣ! Και ακομα πιο ελεος για το 930 που ΘΑ βγει το καλοκαιρι!! Και οσο για την εμφανιση της συσκευης, ευτυχως υπαρχουν εκατομμυρια θηκες για να διαλεξω και να εχω και εγω αυτο το χρωμα τουιτι που εκανε μοδα η Nokia ή την μεταλλικη της Apple

κανονικά δεν θα έπρεπε να απαντήσω στο παντελώς άκυρο ποστ σου.

απλά πρέπει να βάλω δυο πράγματα στην θέση τους.

μου δείχνεις σκιν/θέμα για το android της SPB και το συγκρίνεις με το στοκ των WP πριν από έναν μήνα, ούτε καν το σημερινό που έχει στην αρχική background parallax.

μιλάς για εμφάνιση σε ένα θέμα samsung ...ήμαρτον... τι σχέσει έχει η σαμμυ με την λέξη design  και εμφάνιση?

και κάτι ακόμα, βρες μου ένα ποστ, ένα λινκ που να αναφέρει η google ότι θα υποστηρίζει τις συσκευές μόνο για 18 μήνες... αλλά να έχει ημερομηνία +/- παρουσίασης/κυκλοφορίας του galaxy nexus.... εγώ δεν βρήκα, οπότε ήταν λογικό να περιμένω την αναβάθμιση αφού ξέρω ότι την σηκώνει.

Τέλος,

είμαι κάποιος που τα λειτουργικά τα έχω αλλάξει όλα και όταν λέω όλα εννοώ ΟΛΑ (εκτός απο το meego)

δεν έχω γίνει οπαδός κανενός, όσο με βολεύουν τα χρησιμοποιώ, όταν βρω κάτι καλύτερο/διαφορετικό που να με ενδιαφέρει απλά αλλάζω.

όλοι εσείς που είστε οπαδοί ή haters συνεχίστε να κάνετε το άσπρο μαύρο... άλλωστε και αυτό ταλέντο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τη Samsung περιμένω για αναβάθμιση. Μη φας Samsung, έχουμε γλαρόσουπα... (κάτοχος s4)

 

Βάζω custom recovery (twrp) και ύστερα φλασάρω (μπορείς να φλασάρεις και τα 3 zip μαζί ;) ):

 

1) Cyanogenmod 11 M6

2) Google apps 

2) Root file

 

Και άσε τη Samsung να κουρεύεται. Ξεφορτώνεσαι το bloatware και με το titanium backup μπορείς να κάνεις όποιο app θες system app και το αντίστροφο. Καθώς και να επαναφέρεις data+apps, αλλά και το Android ID. Να κάνεις freeze/defrost apps και τόσα άλλα.

 

Οι δυνατότητες δεν έχουν όρια. ;)

 

Κάτι που ξέχασα. Ποτέ δε μου άρεσαν τα hardware buttons στα samsung. Με root και την προσθήκη μίας γραμμής κώδικα σε ένα system file και reboot εμφανίζονται software buttons (nexus-like) χωρίς να απενεργοποιούνται και τα hardware. 

Όλα γι' αυτά για τους geeks. Για κάποιον που δεν θέλει ή δεν γνωρίζει πως γίνονται όλα αυτά, τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα γι' αυτά για τους geeks. Για κάποιον που δεν θέλει ή δεν γνωρίζει πως γίνονται όλα αυτά, τι γίνεται;

 

Μένει περιορισμένος και αποφασίζουν άλλοι για αυτόν. Είτε πάει σε Samsung, είτε σε Microsoft, είτε σε Apple. Η κάθε μία με τους δικούς της περιορισμούς και τις δικές της ιδιοτροπίες. Είπαμε, η γνώση είναι δύναμη. Άμα δε θέλεις να σε περιορίζουν μαθαίνεις 5 χρήσιμα πράγματα και μπορείς να κάνεις ό,τι θες χωρίς να εξαρτάσαι από κανέναν.

 

Δυστυχώς, δε γίνεται να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.

 

Φυσικά, αν ξέρει από αυτά κανένας γνωστός του, problem solved.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση:

 

Με δήλωση που απέστειλε στην  ιστοσελίδα SamMobile, η Samsung επιβεβαιώνει τις πληροφορίες ότι η αναβάθμιση σε Android 4.4 KitKat δε θα κυκλοφορήσει για το Galaxy S3 (I-9300) καθώς και για το Galaxy S III mini. Ο λόγος όπως αναφέρει η Κορεατική εταιρεία είναι το 1 GB RAM που διαθέτουν και οι δύο συσκευές όπου «δεν επιτρέπει να στηρίξουν αποτελεσματικά την αναβάθμιση της πλατφόρμας ώστε να υπάρχει μια ομαλή εμπειρία κατά τη χρήση».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S4 mini Duos (9192) τι έγινε το ξεχάσαν αυτό; Το έχω εδω και  3 μήνες και φυσικά έβαλα Custom firmware γιατί συνεχώς είχα slowdowns στα παιχνίδια μου. Μιλάμε για καταστροφή του Android από την Samsung. Ας πάνε να φτιάξουν κανένα κλιματιστικό καλύτερα. Άντε γεια από μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εχω μια καλυτερη ιδεα..πουλα το λουμια και παρε ενα κανονικο smartphone. Απο αυτα που ειναι αρκετα smart ωστε να μπορεις να τα κανεις ο,τι θες και να μην δειχνουν τετραγωνακια στην οθονη...

 

 

Τουλαχιστον τα κινητα με τα τετραγωνακια στην οθονη δεν εχουν bloatware να με αναγκαζουν να ψαχνω ρομς, ειναι σμαρτ αυτο;

Δεν εχω φριζ και ρισταρτς, ειναι σμαρτ αυτο;

Δεν εχω malware, ειναι σμαρτ αυτο;

Εχω Universal apps, ειναι σμαρτ αυτο;

Ξερω πως θα αναβαθμιστει η συσκευη μου, ενω εσυ σαν μακακας σκας 600 και ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ να ψαξεις ρομ γιατι με το costum ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

ΠΟΣΟ ΣΜΑΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ Ε?

Ενας μήνας έμεινε, και bye bye Samsung GS3, καλημέρα Nokia lumia 930.

Και γω περιμενω πως και πως το 930 white.

Μιας και πιασατε πιο πολυ το w8, εχω μια ερωτηση, εχω το HTC 8x και ειμαι υπερ-υπερευχαριστημενος, θα παρει την 8.1 ξερει κανεις??

Ναι.

 

Θα την παρει.

 

Ολα τα WP θα την παρουν ειτε ειναι Lumia, ειτε HTC ειτε Samsung Ativ.

 

Σε αντιθεση με καποια αλλα samsung galaxy s3 ;)

Εχω δουλεψει με λουμια και ειλικρινα ειναι οτι πιο ασχημο εχει περασει απο τα χερια μου. Εγω θελω να μου αρεσει η συσκευη που χρησιμοποιω (οχι που εχω μεσα στην τσεπη μου ή πανω στο τραπεζι). Με ποια λογικη να συγκρινω αυτο με αυτο???  

Εχεις βαλει μια εικονα του αντροιντ (που αυτα τα τα 3d κλπ ειναι για παιδακια για εμενα, ποσο εισαι 17; )

με μια που εχει fake wp ui. μπραβο. ας εβαζες το αληθινο εστω ;)

 . win81startscreenbgs.jpg

 

ναι, ωραια τα 3d, effects με κεραυβους αστραπες, τον Flash με την justice league και τον πικατσου να ριχνει κατεγιδες απο τα μαγουλα, αμα εισαι πιτσιρικος.

 

αμα θες κατι μοντερνο, μινιμαλιστικο, που το Ui του να δενει αριστα με τον σχεδιασμο της συσκευης πας σε windows phone.

 

δεν ειναι τυχαιο που η αγαπημενη σου εταιρια γλυκο μου αγορι μαζι με την απλ αρχισαν να τα κανουν ολα φλατ ;)

 

 

 

ωραιες οι επιλογες στ Ui, δεν λεω, ειδικα για αμα εισαι πιτσιρικας.

 

αλλα σκεψου, καποιοι (κυριος μεγαλα ατομα - ατομα χωρις ιδεα απο ρομς κλπ) δεν εχουν ιδεα απο αυτα, καποιοι δεν εχουν χρονο

 

και καποιοι θελουν το κινητο τους που κανει 500 και 600 ευρω να ειναι ωραιο και οπως τους αρεσει χωρις να κανουν κατι γιατι απλα το αξιζει.

 

 

 

εσυ λοιπον, σκασε την 400αρα σου, και αρχισε να σβηνεις πραγματα και να ψαχνεις ρομς για τα απντειτ που δεν περνεις.

 

 

εγω εσκασα 200 για ενα κινητο που δεν λαγκαρε ποτε (lumia 620) και δεν βλεπω τιποτα αλλο παρα να με εκπλησει με καθε απντειτ, και τις απειρες προσθηκες που εδωσε στα 8.1 και να γινετε ολο και πιο σμουθ.

 

ποιος ειναι ο κερδισμενος Boy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...