Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμοι οι νέοι επεξεργαστές Intel Core "Haswell Refresh"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και σαυτο δλδ σε θεμα τιμης και κοστους per gb  εισαι περα ως περα fail φιλε

αστο καλυτερα μη το συνεχιζεις κι εκτιθεσαι περισσοτερο

 

Source.png Πηγή: Εγώ αγαπάω πάντως...

 

vs

 

http://www.skroutz.gr/c/88/esoterikoi-sklhroi-diskoi.html?from=catspan&keyphrase=ssd+256gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,δεν είπε κιόλα ότι χαλάνε γρήγορα,απλά είπε ότι οι hdd αντέχουν ποιο πολλά χρόνια και αυτό όντως είναι γεγονός,ναι μεν οι ssd κρατάνε πολλά χρόνια αλλά οι hdd κρατάνε ακόμα ποιο πολλά.

 

 

Oχι, ισα ισα το αντιθετο. Ναι ok, μπορει ενας HDD μετα απο 10 χρονια να δουλευει ακομα, μπορει ομως να χαλασει και στους 6 μηνες. Μου εχουν τυχει απειρες περιπτωσεις. Απτην αλλη ο SSD, ακομα και αν αντεχει λιγοτερα χρονια (που αμφιβαλω), δεν προκειται ποτε να κλαταρει και να σου χαθουν τα παντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προκειται ποτε να κλαταρει και να σου χαθουν τα παντα.

Πως το καταφέρνει αυτό;;;Έχει μαγικά υλικά που δεν καίγονται από υπέρταση;;;

Δεν υπάρχουν αρκετά θέματα όπου έχει κλατάρει το firmware οπότε πάπαλα προσπέραση στα δεδομένα;;

Ιδίως σε φτηνότερα μοντέλα απλά σταματάνε να λειτουργούν μετά από κάποιο διάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το καταφέρνει αυτό;;;Έχει μαγικά υλικά που δεν καίγονται από υπέρταση;;;

Δεν υπάρχουν αρκετά θέματα όπου έχει κλατάρει το firmware οπότε πάπαλα προσπέραση στα δεδομένα;;

Ιδίως σε φτηνότερα μοντέλα απλά σταματάνε να λειτουργούν μετά από κάποιο διάστημα.

Ναι οκ, αμα τα χτυπησεις και με βαριοπουλα και τα καψεις παλι χαλανε. Μα τι συζηταμε τωρα εδω? Καταρχας τα περισσοτερα συγχρονα τροφοδοτικα και τα πριζακια προστατευουν απο υπερταση. 

 

Οσοι λογοι υπαρχουν να χαλασει ενας ssd εχει και να χαλασει ενας μηχανικος. Ομως ο μηχανικος, εχει 10 λογους παραπανω που ο ssd δεν. Καταρχας, τα μηχανικα μερη. Απειρες φορες μου εχει μεινει hdd στα χερια χωρις λογο και αιτια, ακομα και καινουργιοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που μεγαλώνουμε και δεν έχουμε χρόνο για παιχνίδια. Απο το 2010 μ' έναν ι5 760 και έναν ssd και πάμε σφαίρα, φυσικά χωρίς παιχνίδια λόγω χρόνου. Οποιος έχει λεφτά ας πάρει και sandy bridge και ivy brdge και ριο-αντιριο bridge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ευτυχώς που μεγαλώνουμε και δεν έχουμε χρόνο για παιχνίδια. Απο το 2010 μ' έναν ι5 760 και έναν ssd και πάμε σφαίρα, φυσικά χωρίς παιχνίδια λόγω χρόνου. Οποιος έχει λεφτά ας πάρει και sandy bridge και ivy brdge και ριο-αντιριο bridge

το ίδιο θα έλεγε για σένα ένας με Core 2 Quad πριν από μερικά χρόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο θα έλεγε για σένα ένας με Core 2 Quad πριν από μερικά χρόνια...

Kαι μεταξυ μας, δικιο θα ειχε. Καποτε με επεξεργαστη 7ετιας ουτε browser δεν ανοιγες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μεταξυ μας, δικιο θα ειχε. Καποτε με επεξεργαστη 7ετιας ουτε browser δεν ανοιγες. 

 

 

Άmen to that...ακόμα ο παλίος ο PhenomII μου που τον πήρα ΤΟΤΕ 125ευρώ μετά από 4-4μισι χρόνια είναι καραγαιδούρι και δείχνει πως ακόμη έχει ψωμιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άmen to that...ακόμα ο παλίος ο PhenomII μου που τον πήρα ΤΟΤΕ 125ευρώ μετά από 4-4μισι χρόνια είναι καραγαιδούρι και δείχνει πως ακόμη έχει ψωμιά...

Kαι γω phenom II X4 εχω, καθως και τον X3. Φανταζομαι πως θα απεδιδε ενας pentium 3 600αρης του 98-99 μεσα στο 2006. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...