Προς το περιεχόμενο

Η φημολογία γύρω από το iPhone 6 και τα… dummies


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πιστευω και εγω αυτο.

Αντιγραφοντας τον ανταγωνισμο(εστω και με 3 χρονια καθυστερηση) και βγαζοντας ενα μοντελο με οθονη 4.7"(ή και μεγαλυτερη) θα πανε αρκετοι ξανα σε iphone, μιας και θα μπορουν οι χρηστες να ειναι ξανα παραγωγικοι σε iphone.

Και ισως δουμε το market share της apple να ανεβαινει μετα απο καιρο, γιατι ποσοστιαια την προτιμουσαν ολο και λιγοτεροι τα τελευταια χρονια.

Να προσέξουν μόνο αυτοί που θα το πράξουν τί έχουν γράψει στο παρελθόν για τα κλειδωμένα λειτουργικά, το ραδιόφωνο, το bt, το itunes κλπ για να είναι προετοιμασμένοι για αυτά που θα τους σούρω! #motherofkolotoumpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κινητό-Desktop Replacement! Είναι αστείο κάθε φορά που το λέμε αυτό... :P

 

Κάποια στιγμή θα μπορεί. Δηλαδή το να κουμπώνεται το iPhone σε ένα monitor και ένα keyboard & mouse και να γυρίζει σε OSX σε μια πενταετία δεν θα ήταν ωραίο;

 

Μάλιστα ίσως να μπορείς να το τρέχεις και ασύρματα, ενώ ταυτόχρονα θα μπορείς να χρησιμοποιείς το smartphone σου για άλλες χρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και η αγνοια αστεια ειναι :P

 

Για να σε δω να το αναλύεις αυτό...

 

Ωραία λόγια με βάση τα specs αλλά στην πράξη??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε δω να το αναλύεις αυτό...

 

Ωραία λόγια με βάση τα specs αλλά στην πράξη??? :P

Τι ακριβως να αναλυσω? Τα προφανεστατα? Οταν λεω desktop replacement εσυ τι καταλαβαινεις? Τρεχεις photoshop και κανεις τη δουλεια που εκανες στο desktop, οποτε παιρνεις το pc και το πετας? Προφανως και οχι. Επειδη ομως το desktop δεν μπορεις να το παρεις στη πλατη να το πας βολτα, ουτε εξω στο δρομο ουτε σε φιλο σου κλπα κλπα, ενα κινητο με android ειναι οτι κοντινοτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη (μαζι με το n900 καποτε) για να αντικαταστησει το PC σου οσο βρισκεσαι ΜΑΚΡΙΑ απτο pc σου. 

 

Τωρα αν εσυ καταλαβαινεις ως desktop replacement το "παω σπιτι και αντι να ανοιξω το pc ανοιγω το κινητο μου" δεν μπορω να κανω κατι. Αλλωστε, γνωστο ειναι, οι οπαδοι συγκεκριμενης εταιριας κοβεται και ραβεται τα παντα στα μετρα σας :P

 

Αν και ακομα για  media consumption το android δεν υπολειπεται σε τιποτα σε σχεση με ενα desktop, σε αντιθεση με το iPhone, που η οποιαδηποτε συγκριση κατανταει αστεια. Τελοσπαντων, ειμαστε παντελως offtopic, το θεμα ειναι οτι τζαμπα τσακωνεστε εσυ και ο HaHa, καθως προφανως αλλες προτεραιοτητες εχει ο ενας, αλλες ο αλλος. Για παραδειγμα, και απο πλαστελινη να μου φτιαχναν το κινητο, αν με καλυπτε σε δυνατοτητες θα το αγοραζα. Αντιθετα, οι περισσοτεροι που αγοραζουν iPhone δεν θα αγοραζαν απο πλαστελινη (εκτος και αν εκανε διαφημιστικη καμπανια η Apple για το ποσο γαματη ειναι η πλαστελινη της), μιας και αγοραζουν με κριτηριο το design. That's all folks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι ακριβως να αναλυσω? Τα προφανεστατα? Οταν λεω desktop replacement εσυ τι καταλαβαινεις? Τρεχεις photoshop και κανεις τη δουλεια που εκανες στο desktop, οποτε παιρνεις το pc και το πετας? Προφανως και οχι. Επειδη ομως το desktop δεν μπορεις να το παρεις στη πλατη να το πας βολτα, ουτε εξω στο δρομο ουτε σε φιλο σου κλπα κλπα, ενα κινητο με android ειναι οτι κοντινοτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη (μαζι με το n900 καποτε) για να αντικαταστησει το PC σου οσο βρισκεσαι ΜΑΚΡΙΑ απτο pc σου. 

 

Τωρα αν εσυ καταλαβαινεις ως desktop replacement το "παω σπιτι και αντι να ανοιξω το pc ανοιγω το κινητο μου" δεν μπορω να κανω κατι. Αλλωστε, γνωστο ειναι, οι οπαδοι συγκεκριμενης εταιριας κοβεται και ραβεται τα παντα στα μετρα σας :P

 

Αν και ακομα για  media consumption το android δεν υπολειπεται σε τιποτα σε σχεση με ενα desktop, σε αντιθεση με το iPhone, που η οποιαδηποτε συγκριση κατανταει αστεια. Τελοσπαντων, ειμαστε παντελως offtopic, το θεμα ειναι οτι τζαμπα τσακωνεστε εσυ και ο HaHa, καθως προφανως αλλες προτεραιοτητες εχει ο ενας, αλλες ο αλλος. Για παραδειγμα, και απο πλαστελινη να μου φτιαχναν το κινητο, αν με καλυπτε σε δυνατοτητες θα το αγοραζα. Αντιθετα, οι περισσοτεροι που αγοραζουν iPhone δεν θα αγοραζαν απο πλαστελινη (εκτος και αν εκανε διαφημιστικη καμπανια η Apple για το ποσο γαματη ειναι η πλαστελινη της), μιας και αγοραζουν με κριτηριο το design. That's all folks

 

Άρα το ότι στο iphone μου εχω τη μουσική που έχω στο laptop μου, τα emails μου, τα έγγραφά μου, τις φωτογραφίες μου, τις σημειώσεις μου, το skype μου κλπ κλπ ...δεν το κάνει "desktop replacement"???

 

 PS: Με τον haha δεν τσακωνόμαστε ακριβώς. Κατά βάθος αγαπιόμαστε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το ότι στο iphone μου εχω τη μουσική που έχω στο laptop μου, τα emails μου, τα έγγραφά μου, τις φωτογραφίες μου, τις σημειώσεις μου, το skype μου κλπ κλπ ...δεν το κάνει "desktop replacement"???

 

 PS: Με τον haha δεν τσακωνόμαστε ακριβώς. Κατά βάθος αγαπιόμαστε! :P

Kαι το gameboy μπορει να θεωρηθει desktop replacement. Το θεμα ειναι ποια συσκευη (φορητη, η εν προκειμενω τσεπης) πλησιαζει την εμπειρια ενος full desktop περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη . Ε το android με το κανονικατο multitasking, την πληρη συνδεσιμοτητα με οτιδηποτε του πεταξεις πανω (απο usb sticks μεχρι keyboards / monitors / mouse) τα απειρα  codecs και την πληρη ελευθερια να κανεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι (να ανοιξεις και 80 tabs στον browser αμα θες) ειναι η κοντινοτερη εμπειρια.

Ο τροπος που διαχειριζεται τα αρχεια του το iOS κανει την χρηση του ως υπολογιστη τσεπης αστεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Kαι το gameboy μπορει να θεωρηθει desktop replacement. Το θεμα ειναι ποια συσκευη (φορητη, η εν προκειμενω τσεπης) πλησιαζει την εμπειρια ενος full desktop περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη . Ε το android με το κανονικατο multitasking, την πληρη συνδεσιμοτητα με οτιδηποτε του πεταξεις πανω (απο usb sticks μεχρι keyboards / monitors / mouse) τα απειρα  codecs και την πληρη ελευθερια να κανεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι (να ανοιξεις και 80 tabs στον browser αμα θες) ειναι η κοντινοτερη εμπειρια.

Ο τροπος που διαχειριζεται τα αρχεια του το iOS κανει την χρηση του ως υπολογιστη τσεπης αστεια.

 

 Υπερβάλλεις λίγο στο θέμα του multitasking στο Android... Ξέρεις πολύ καλά τι γίνεται με ορισμένες εφαρμογές που κάθε άλλο παρά "ελαχιστοποιημένες" τις κρατάει! Δεν είμαστε κολλημένοι με το iphone, έχουμε δοκιμάσει όλες τις συσκευές πριν καταλήξουμε (επιστρέψουμε) σε αυτό!

 

Τα των 80 tabs δεν θα τα σχολιάσω. Άντε πες 8 για να είσαι και εντάξει! :P

 

Keyboards συνδέονται κανονικά μέσω bt στο ios, καθώς και monitors μέσω HDMI ή wifi mirroring, οπότε τι μένει που προσδιορίζει μια "εμπειρία full desktop"? Το usb stick και το mouse???

 

Είδες λοιπόν πως όλα είναι σχετικά και μια ιδέα μόνο??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Υπερβάλλεις λίγο στο θέμα του multitasking στο Android... Ξέρεις πολύ καλά τι γίνεται με ορισμένες εφαρμογές που κάθε άλλο παρά "ελαχιστοποιημένες" τις κρατάει! Δεν είμαστε κολλημένοι με το iphone, έχουμε δοκιμάσει όλες τις συσκευές πριν καταλήξουμε (επιστρέψουμε) σε αυτό!

 

Τα των 80 tabs δεν θα τα σχολιάσω. Άντε πες 8 για να είσαι και εντάξει! :P

 

Keyboards συνδέονται κανονικά μέσω bt στο ios, καθώς και monitors μέσω HDMI ή wifi mirroring, οπότε τι μένει που προσδιορίζει μια "εμπειρία full desktop"? Το usb stick και το mouse???

 

Είδες λοιπόν πως όλα είναι σχετικά και μια ιδέα μόνο??? :P

Η συνδεσιμοτητα που πηγες περιπατο. Το περνω, το παω σε ενα φιλο / γνωστο , το πεταω στο PC του, στελνω την ταινια και παμε στην τηλεοραση, τη συνδεω με το κινητο και παιζει. Simple as that.

 

Και ξαναειπα, ο τροπος που διαχειριζονται οι εφαρμογες τα αρχεια τους (βασικα η ελλειψη file manager) μπορει να ειναι εξυπνη λυση για dumbphones αλλα για smartphones (που για μενα ειναι desktop τσεπης) δεν κανει. Ειναι αστειος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η συνδεσιμοτητα που πηγες περιπατο. Το περνω, το παω σε ενα φιλο / γνωστο , το πεταω στο PC του, στελνω την ταινια και παμε στην τηλεοραση, τη συνδεω με το κινητο και παιζει. Simple as that.

 

Και ξαναειπα, ο τροπος που διαχειριζονται οι εφαρμογες τα αρχεια τους (βασικα η ελλειψη file manager) μπορει να ειναι εξυπνη λυση για dumbphones αλλα για smartphones (που για μενα ειναι desktop τσεπης) δεν κανει. Ειναι αστειος.

 

Μια χαρά είναι η συνδεσιμότητά του. Σου εξηγώ απλά πως όλα καθορίζονται από τις προσωπικές ανάγκες που έχει ο καθένας μας. Η δική μου εμπειρία με το iphone/ipad είναι λογικό να είναι εντελώς διαφορετική απο τη δική σου από τη στιγμή που παντού γύρω μου υπάρχουν συσκευές της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια δε μπορω να καταλαβω το μενος καποιων εδω στα σχολια. ΝΑΙ η Apple ειπε οτι το ιδανικο μεγεθος ειναι το ταδε. Εμ ομως ο κοσμος αγοραζει ολο και μεγαλυτερα τηλεφωνα για καποιο λογο. Να μη τα φτιαξει? Τι να κανει να κλεισει επειδη ο καταναλωτης θελει κατι αλλο απο το "ιδανικο"?

ιδανικο?γιατι?επειδη το λεει η apple?lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το λες αυτό από τη στιγμή που το λειτουργικό του δεν έχει καμία σχέση με το Android??? Έχεις δει iphone 5, 5C, 5S που να παρουσιάζει πρόβλημα με τη διαχείριση της μνήμης??? Στο Note3  που είχα έπρεπε να περιμένουμε το update στην kit kat για να δούμε λίγη διαθέσιμη ram παραπάνω από τα 3GB που είχε συνολικά και που πάλι δεν έφταναν...
τα παραλές τώρα.ξερεις πολύ καλά πως δεν είναι ετσι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τα παραλές τώρα.ξερεις πολύ καλά πως δεν είναι ετσι

 

Την είχα τη συσκευή 1 μήνα + δεν τα λέω θεωρητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα τη συσκευή 1 μήνα + δεν τα λέω θεωρητικά.

 

Με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να πει ότι πήρα το iphone 5s την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του και το πούλησα μέσα σε ένα μήνα γιατί δεν άντεχα τα bugs του ios7

 

Cases-leak-for-the-4.7-inch-Apple-iPhone

 

πηγή: Link.png Site: phonearena

 

μεγαλύτερο από το Oneplus one, Note 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...