Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα? με θερμοκρασίες.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. εχθές καθάρισα το pc1 της υπογραφής μου και άλλαξα και πάστα.

 

Έχω ένα θέμα όμως, στο intel burn test ο επεξεργαστής βαράει 70 άρια θερμοκρασία σε αντίθεση με το occt και κατά την διάρκεια κάποιου game (πχ eurotruck simulator 2) που πηγαίνει 55-59 βαθμούς. 

 

Ποιά είναι η σωστή θερμοκρασία?

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο κόλλημα ούτε σε idle ούτε σε ffull mode.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο intel burn test  , ο επεξεργαστης χτυπάει θερμοκρασίες που δεν θα δεις με τίποτα σε οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή/παιχνίδι.Οπως και να έχει , ακόμα και οι 70 βαθμοί πυρήνα είναι πολύ κάτω απο το όριο των 100 που είναι το max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι , κι εγώ με τον ίδιο επεξεργαστή είμαι στα 3.2 βέβαια ,με το intel burn test τώρα που πιάνουνε και οι ζέστες σιγά σιγά , μπορεί να δω και κανα 80άρι στους 2 πυρήνες , αλλά με games κλπ γύρω στους 67 να φτάσουν.Γενικά εφόσον δεν αρχίζει το throttling πιστεύω δεν υπάρχει θέμα με τη θερμοκρασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Άνοιγμα, καθάρισμα από σκόνες, αλλαγή πάστας και κουμπώνεις σωστά την ψήκτρα 9 (γιατί τώρα ΔΕΝ πατάει καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιγμα, καθάρισμα από σκόνες, αλλαγή πάστας και κουμπώνεις σωστά την ψήκτρα 9 (γιατί τώρα ΔΕΝ πατάει καλά).

ευχαριστω. το εχω κανει καθαρισμο σημερα. απο χθες ειχε 100% οσο για παστα παω να ρωτησω. οπια νανε μαρκα? 

ο υπολογιστης ειναι καλος? και κατι ακομα αν ανοιξω ολο τον υπολογιστη (δηλαδη να αποσυνδεσω  ανεμιστηρες κτλ.) θα χρειαστει καποιες ρυθμισεις για να ανοιξει η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχει καθολου παστα λογικο ειναι,επισης ειναι καθαρη η ψυκτρα? μην εχει κανα στρωματακι απο σκονη πανω ,παρε μια aftermarket ψυκτρα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχει καθολου παστα λογικο ειναι,επισης ειναι καθαρη η ψυκτρα? μην εχει κανα στρωματακι απο σκονη πανω ,παρε μια aftermarket ψυκτρα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

ειχε πανω παστα. δεν εχει σκονη το καθαρισα.θα το κοιταξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...