Προς το περιεχόμενο

To Diablo III: Ultimate Evil Edition έρχεται σε XBOX One και PS4 στις 19 Αυγούστου


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως θα παιξεις Diablo με controller??!

Και γιατι να το κανεις αυτο...?!  :P

Τι ηλικία έχεις? Το diablo 1 είχε βγει κάποτε στο ps1 και ήταν εξίσου καλό με την έκδοση για pc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To PSP θυμαμαι το ειχα λιωσει οταν ειχε πρωτοβγει το 2005... τοτε δεν υπηρχαν και τα smartphones/tablets ουτε κατι αντιστοιχο σε φορητο gaming. Μεχρι και στο σχολειο το επερνα θυμαμαι. Το NFS το τερματισα 2 φορες μεσα σε 1 βδομαδα.

Αλλα Diablo στο PSP δεν μπορω να το φανταστω.. :P

Υπήρχε και ένα αλλο σαν το diablo το throne of agony που ήταν πολύ επικό και σοβαρό rpg στο psp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα λες και smartphones τα κινητα του 2005!

Σοβαρα παιχνιδια παντως δεν ειχαν. Το PSP ηταν τρομερη εξελιξη στο mobile gaming το 2005.

 

 

Δεν ξέρω τι είχες αλλά μια χαρά smartphones τα έλεγες για τότε. 

Δικά τους παιχνίδια καλά είχαν ελάχιστα, αν και είχα το Age of Empires στο S100 μου, αλλά σήκωναν άνετα Game Boy και SNES emulators.

Φυσικά το 3D του PSP δεν το είχαν. Άλλωστε Day 1 το είχα αγοράσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2005 εγω ειχα το K750i. Το ποιο κοντινο σε smartphone που ειχα δει τοτε ηταν το P990i, που δυσκολα το λες smartphone.
Δεν λεω οτι δεν υπηρχαν παιχνιδακια, αλλα "gaming" στα κινητα δεν υπηρχε τοτε.

Και εγω το PSP με το που βγηκε το ειχα παρει! Και ηταν το μηχανημα που εχω ευχαριστηθει πιο πολυ, μετα το PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2005 εγω ειχα το K750i. Το ποιο κοντινο σε smartphone που ειχα δει τοτε ηταν το P990i, που δυσκολα το λες smartphone.

Δεν λεω οτι δεν υπηρχαν παιχνιδακια, αλλα "gaming" στα κινητα δεν υπηρχε τοτε.

 

Και εγω το PSP με το που βγηκε το ειχα παρει! Και ηταν το μηχανημα που εχω ευχαριστηθει πιο πολυ, μετα το PC.

 

 

Αυτό το έπαιζα στο S100:

 

 

 

Και όπως ήδη είπα έπαιζα SNES και Game Boy στο κινητό πάλι. Δεν είχαν τα γραφικά του PSP αλλά δεν τα λες και παιχνιδάκια αυτά που είχαν.

Τέλος πάντων. Δεν έχει σχέση με το θέμα αυτό και δεν έχει νόημα η συνέχεια.

Smartphones προφανώς και είχαμε από τότε φυσικά με τη δύναμη που επέτρεπαν τα τότε δεδομένα. Το πόσοι τα ήξερα ή πόσο διαδεδομένα ήταν είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εχω δει και αλλους να παιζουν Battlefield στο iPhone, δεν εκπλησσομαι με τιποτα πλεον. Το ερωτημα ειναι, ΓΙΑΤΙ να το κανεις αυτο?!

Γιατι βολευει και μαλιστα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα παιξεις Diablo με controller??!

Και γιατι να το κανεις αυτο...?!  :P

 

Το πρώτο Diablo πάντως, μια χαρά το είχα παίξει (και τελειώσει) με controller στο PS1. Σήμερα δεν θα το έκανα ξανά, αφού το ποντίκι είναι σαφώς προτιμότερο. Αλλά όχι ότι δεν γίνεται με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς η Blizzard ειναι απο τις λιγες εταιριες που βγαζει τα παιχνιδια της μεχρι και για τον πιο τελευταιο υπολογιστη

στα αναλογα settings μπορεις να τα παιξεις και με pentium 4 :o

 

Το controller ειναι easy, εχουν αλλάξει το UI και το mechanism στην version για consoles και παιζεις ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνουν κανονικά για να τα χρησιμοποιησεις στο browser τους και σε κανα chat αλλά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιησεις για να παίξεις παιχνίδι. εκεί αποκλειστικά τα controllers και τα περιφερειακα τους (βλεπε kinnect & eye toy)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα παιξεις Diablo με controller??!

Και γιατι να το κανεις αυτο...?!  :P

Προφανώς δεν έχεις παίξει την έκδοση του Diablo III στο 360 ή στο PS3.

Είναι μια χαρά, και μάλιστα οι εκδόσεις στις κονσόλες αποτέλεσαν έναν μεγάλο παράγοντα στο να δημιουργηθούν τα καλά patches του Diablo III και να γίνει επιτέλους όπως αρχικά έπρεπε να ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληκτρολόγιο είναι για Word, Excel και λοιπές εφαρμογές. Οτιδήποτε είναι δεκτικό ελέγχου σε αυτό τον κόσμο έχει για τον σκοπό αυτό κάποιου είδους χειριστήριο. Έτσι πρέπει να γίνεται και με το PC gaming με gamepad. Υπάρχει πολύς κόσμος εκεί έξω που προτιμά τον ορθόδοξο τρόπο παιχνιδιού.

 

Τώρα πόσο ultimate μπορεί να είναι ένα παιχνίδι σε κονσόλες αυτό είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...