Προς το περιεχόμενο

προβλημα drivers για xbox wireless controller


Triple_HR21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορω με τιποτα παιδια να κανω uptade τους drivers εχω τα 7αρια εγω, ετσι ωστε να παιξω με το gamepad μου βγαζει σφλαμα συνεχεια απο τα windows uptade...

 

μολις το συνδεεω σε μια θυρα usb βγαζει εναν ηχο σφαλματος δν ξερω τι αλλο να κανω και με το cd τα ιδια παλι ολο ασυμβατοτητα βγαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εγκατεστησε οτι οδηγους εχεις για τον κοντρολλερ και μετα  κανε αυτο

 

 

nstall Guide: The setup in CD just basically install a simple GUI, you have to install the drivers manually. Assume you've already installed the programe from CD or Microsoft website and pluged the receiver into your PC, then:

 

 

Right click on Computer Go to Properties Click on Device Manager Right click on the Unidentified Device

Go to Properties Go to the Drive tab Click on Update Drive.

Browse my computer for driver software Let me pick from a list of device drivers on my computer Microsoft Common Controller for Window Class Xbox 360 Wireless Receiver for Windows Version: 2.1.0.1349 [8/13/2009] Update Driver Warning Click Yes

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...
On 27/05/2014 at 18:49, euxoulhs said:

λοιπον εγκατεστησε οτι οδηγους εχεις για τον κοντρολλερ και μετα  κανε αυτο

  Reveal hidden contents

nstall Guide: The setup in CD just basically install a simple GUI, you have to install the drivers manually. Assume you've already installed the programe from CD or Microsoft website and pluged the receiver into your PC, then:

Right click on Computer Go to Properties Click on Device Manager Right click on the Unidentified Device

Go to Properties Go to the Drive tab Click on Update Drive.

Browse my computer for driver software Let me pick from a list of device drivers on my computer Microsoft Common Controller for Window Class Xbox 360 Wireless Receiver for Windows Version: 2.1.0.1349 [8/13/2009] Update Driver Warning Click Yes

παιδια καλημερα.

εχω windows 10 pro.

Εκανε update χθες και για καποιον λογο μου πηρε καμια ωρα για το update και παρατηρησα οτι μαλλον περασε ναι μεν καινουργια windows (διοτι δημιουργησε εναν φακελο windows old) αλλα αρχεια, παιχνιδια εγραφα κτλπ παιζουν κανονικα και δν εχει σβηστει τπτ...

Πηγα λοιπον να παιξω με το χειρηστηριο και δεν μου το αναγνωριζε... Ξανακολουθησα τα παραπανω βηματα και συνεχιζει στο device manager να μην μου το αναγνωριζει. - Σε καμια θυρα του υπολογιστη.

Καπιος που να του εχει τυχει το ιδιο πραγμα κα να το ελυσε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Tzini_Gr said:

παιδια καλημερα.

εχω windows 10 pro.

Εκανε update χθες και για καποιον λογο μου πηρε καμια ωρα για το update και παρατηρησα οτι μαλλον περασε ναι μεν καινουργια windows (διοτι δημιουργησε εναν φακελο windows old) αλλα αρχεια, παιχνιδια εγραφα κτλπ παιζουν κανονικα και δν εχει σβηστει τπτ...

Πηγα λοιπον να παιξω με το χειρηστηριο και δεν μου το αναγνωριζε... Ξανακολουθησα τα παραπανω βηματα και συνεχιζει στο device manager να μην μου το αναγνωριζει. - Σε καμια θυρα του υπολογιστη.

Καπιος που να του εχει τυχει το ιδιο πραγμα κα να το ελυσε;

λοιπον τελικα βρηκα την λυση, λογω οτι ο ανταπτορας ειναι κινεζικος και οχι της microsfot, ακολουθησα τα βηματα της παρακατω σελιδας και ολα κομπλε

https://tarantulo.lt/how-to/how-to-install-drivers-for-xbox-360-chinese-wireless-receiver/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...