Προς το περιεχόμενο

To Need for Speed έκλεισε 20 χρόνια "ζωής" !


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει βγάλει αρκετά αξιόλογα παιχνίδια η σειρά, αλλά μετά το πρώτο most wanted η ποιότητα έχει πέσει πολύ. Πλέον έχω σταματήσει να ασχολούμαι μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και outrun με τιμόνι στα ηλεκτρονικά :P  Καλά το test drive πολύ δύσκολο δεν το είχαν κάνει??

 

To outrun το επαιζα στον spectrum. Από τo test drive το μόνο που θυμάμαι είναι ένα σημαδάκι που είχε στο τιμόνι για να ξερεις πότε το τιμόνι είναι ευθεία

 

Όσο για το NFS.... το πρώτο που είχα ασχοληθεί ήταν το Hot Pursuit. Είχα και ένα mod για να περάσεις αλλα αμαξια και είχε μια DeLorean (Back to the future) και τον General Lee (Dukes).

 

To The Run....... ήμουν για μία βδομαδα στο κρεβάτι αρρωστος, είχα φέρει το PC στην κρεβατοκάμαρα και το είχα λιώσει με την γυναίκα μου. Βέβαια μου διελυσε τα στατιστικά αλλα..... τι να την κάνω;;;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με τους "παπούδες", κόντευα τα "-άντα" μου όταν βγήκε το πρώτο. Το πρώτο είναι το πρώτο (hightlight το no-physics mode με Warrior στο Vegas), κάψιμο για το ElNino στo III, αλλά το "καλύτερο" παραμένει το Porsche. Σου έδινε τα πάντα (από arcade ταχύτητες μέχρι βελτιώσεις για να κάνεις χρόνους), συν ειδικά modes, συλλογές, τα πάντα.

 

Τα τελευταία δυστυχώς φαίνεται ότι απευθύνονται σε μικρότερους, καθώς έχουν γίνει καθαρά arcades. Όχι ότι είναι κακό, απλώς -και αυτά, όπως και άλλα παιχνίδια- έχουν "χαζέψει" λίγο...

 

Edit: αν ψάξετε λίγο στο web, θα βρείτε ολοκληρωμένη τη σειρά, που με λίγη προσπάθεια (DosBox) τρέχουν όλα κανονικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

High Stakes , Porsche Unleashed.

 

Και το πρωτο ομως ηταν respect.

 

Στο PC βεβαια ηταν καλύτερο.

 

Στο PSX καλούτσικο, στο Saturn και στο 3DO πολύ μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hot pursuit πρέπει να ήταν. Είχα συνδέσει το στερεοφωνικό στο pc και άφηνα ανοιχτό το ντέμο του για να ακούω τέκνο μουσικές σε μίξη με τις σειρήνες και τις μοτορόλες των μπάτσων. Πολύ ατμόσφαιρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιγες το PS2, έβαζες τέρμα το ήχο και άκουγε όλη η πολυκατοικία το

 

DURUM DUM DUM DURU RU RURU DUM DUM DUM

Τι μου θύμισες! Γενικά τα περισσότερα nfs είχαν επική μουσική... Το underground 2 ειχε από τις καλύτερες συλλογές με το riders on the storm να ξεχωρίζει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαζευτικαμε ολοι οι παππουδες μου φαινεται...κανενας για δοομ η ψαγμενο σε γραφικα tombraider? :D

 

 

Και Doom και Nude Raider και Prince of Persia 1 σε Mac.. Δικέ μου τι μου θύμησες! :-D

 

 

Σιγά ρε "παππούδες". Τι να πουν και όσοι ήταν over 20s όταν βγήκε το NFS και παίζανε Prince of Persia σε Amstrad με green monitor. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...