Προς το περιεχόμενο

Silicon Valley (TV Series 2014)


Nomedor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, gavros10 είπε

Γιατι μονο 8 επεισοδια; Μου ειχε ξεφυγει οτι τα μειωσαν...  Δεν ημουν ετοιμος για season finale. Γαμωτο

Ήθελα και άλλα και εγώ. Θα περάσω όλες τις σεζόν στο κινητό να περνω καθημερινά τη δόση μου γιατί μέχρι του χρόνου ποιος περιμένει πάλι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ήθελα και άλλα και εγώ. Θα περάσω όλες τις σεζόν στο κινητό να περνω καθημερινά τη δόση μου γιατί μέχρι του χρόνου ποιος περιμένει πάλι. 

το εχω κανει ηδη μια φορα re-watch, και σκεφτομαι να το ξανακανω

μεσα εχει παρα πολλα πραματα που σχετιζονται με τη δουλεια μου, και τα συνανταω και irl

πχ το σκηνικο με tabs-spaces, εκλαιγα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

το εχω κανει ηδη μια φορα re-watch, και σκεφτομαι να το ξανακανω

μεσα εχει παρα πολλα πραματα που σχετιζονται με τη δουλεια μου, και τα συνανταω και irl

πχ το σκηνικο με tabs-spaces, εκλαιγα

Είναι η καθαρή nerdila που λείπει πια από το big bang theory. Και ως φαν της τεχνολογίας το γουστάρουμε. Έλιωσα σε εκείνο το σημείο σκάλωμα ο Richard. Και στη φάση με το bitcoin όποτε πέφτει ακούγονταν η τσιριδα του γκιλφοιλ. Και το it crowd πρέπει να είναι κορυφή είδα 2 επεισόδια αλλά δεν την πάλεψα με την ποιότητα SD. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Είναι η καθαρή nerdila που λείπει πια από το big bang theory. Και ως φαν της τεχνολογίας το γουστάρουμε. Έλιωσα σε εκείνο το σημείο σκάλωμα ο Richard. Και στη φάση με το bitcoin όποτε πέφτει ακούγονταν η τσιριδα του γκιλφοιλ. Και το it crowd πρέπει να είναι κορυφή είδα 2 επεισόδια αλλά δεν την πάλεψα με την ποιότητα SD. 

TO IT crowd ειναι πολυ καλο

το εχει το netflix αν εισαι συνδρομητης, δες το εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

TO IT crowd ειναι πολυ καλο

το εχει το netflix αν εισαι συνδρομητης, δες το εκει

Το έχει σε HD ποιότητα? Έχω Netflix απλά δεν είδα όλες τις σειρές που έχει βλέπω κυρίως Netflix series τις άλλες τις κατεβάζω που δεν υπάρχουν η σε OTE TV και εκεί έχει αρκετό πράγμα χθες τελείωσα πρώτη σεζόν twin peaks 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Το έχει σε HD ποιότητα? Έχω Netflix απλά δεν είδα όλες τις σειρές που έχει βλέπω κυρίως Netflix series τις άλλες τις κατεβάζω που δεν υπάρχουν η σε OTE TV και εκεί έχει αρκετό πράγμα χθες τελείωσα πρώτη σεζόν twin peaks 

δε νομιζω το netflix να εχει μονο sd, αν εισαι συνδρομητης hd σου δειχνει και το hd, σε μενα τουλαχιστον το εχει(δεν εχω το ελληνικο πακετο) υπόψιν οποτε μπορει στο ελληνικο να μην υπαρχει

τσεκαρισε το

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

δε νομιζω το netflix να εχει μονο sd, αν εισαι συνδρομητης hd σου δειχνει και το hd, σε μενα τουλαχιστον το εχει(δεν εχω το ελληνικο πακετο) υπόψιν οποτε μπορει στο ελληνικο να μην υπαρχει

τσεκαρισε το

Έγινε σε ευχαριστώ πολύ θα το τσεκάρω μακάρι να υπάρχει. 4k έχω πακέτο μοιρασιά με 3 ακόμα φίλους στην Samsung έχει εφαρμογή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Και σε μένα το έχει σε χάλια ποιότητα το IT Crowd σε συνδρομή Netflix έως 4K.

Άρα δύσκολα αρκετές σειρές είναι σε sd. Μακάρι να γίνει κάνα remastered σε 16:9 HD όπως φιλαράκια wire να το δούμε. 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Heybro είπε

Είναι η καθαρή nerdila που λείπει πια από το big bang theory. Και ως φαν της τεχνολογίας το γουστάρουμε. Έλιωσα σε εκείνο το σημείο σκάλωμα ο Richard. Και στη φάση με το bitcoin όποτε πέφτει ακούγονταν η τσιριδα του γκιλφοιλ. Και το it crowd πρέπει να είναι κορυφή είδα 2 επεισόδια αλλά δεν την πάλεψα με την ποιότητα SD. 

Το IT Crowd είναι κορυφή στην nerdίλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φανηκε χειροτερη σεζον παντως. Δεν ειχαμε τοσο γκιλφοιλ - ντινες, εχω την αισθηση οτι τους ειδαμε ολους πολυ λιγο. Δεν γελασα τοσο οσο σε αλλες σεζον, νομιζω οτι δεν εχει τις σκηνες που θα βαλω και θα ξαναβαλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/19/2018 στις 4:08 ΜΜ, Heybro είπε

Είναι η καθαρή nerdila που λείπει πια από το big bang theory. Και ως φαν της τεχνολογίας το γουστάρουμε. Έλιωσα σε εκείνο το σημείο σκάλωμα ο Richard. Και στη φάση με το bitcoin όποτε πέφτει ακούγονταν η τσιριδα του γκιλφοιλ. Και το it crowd πρέπει να είναι κορυφή είδα 2 επεισόδια αλλά δεν την πάλεψα με την ποιότητα SD. 

Το Silicon Valley δίνει πολύ έμφαση στο business και στο τεχνικό κομμάτι. Αλλωστε ο δημιουργός του έχει δουλέψει εκεί ως μηχανικός και γνωρίζει το αντικείμενο. Οι χαρακτήρες είναι πολύ επιτυχημένου θυμίζουν πραγματικά πρόσωπα του χώρου.

To big bang είναι πιο εμπορικό και κουραστικό. Δίνει έμφαση στα κλισέ (Star Wars, star trek, nasa, einstein, κομιξ κλπ).

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GenesisX είπε

Το Silicon Valley δίνει πολύ έμφαση στο business και στο τεχνικό κομμάτι. Αλλωστε ο δημιουργός του έχει δουλέψει εκεί ως μηχανικός και γνωρίζει το αντικείμενο. Οι χαρακτήρες είναι πολύ επιτυχημένου θυμίζουν πραγματικά πρόσωπα του χώρου.

To big bang είναι πιο εμπορικό και κουραστικό. Δίνει έμφαση στα κλισέ (Star Wars, star trek, nasa, einstein, κομιξ κλπ).

To bbt κάποτε είχε και αυτό nerdila δεν ήταν τόσο εμπορικό αλλά επιασε. Το SV λίγοι το βλέπουν ο περισσότερος κόσμος δεν καταλαβαίνει με τι ασχολούνται πρώτα από όλα. Δεν ήξερα ότι ο δημιουργός γνωρίζει το αντικείμενο έτσι εξηγείται που στο τεχνικό κομμάτι δίνουν ρεσιτάλ με αρκετά ψαγμένους όρους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...