Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα κυκλοφορήσει φέτος VR headset πριν τις Oculus και Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

α)δεν ιπα πουθενα οτι ενα κινητο εχει τις ιδιες επιδοσεις με εναν υπολογιστη...ειπα πως τα κινητα των 2ghz και τα λοιπα αυτης της κατηγοριας μπορουν ανετα να σηκωσουν παιχνιδια με αξιοπρεπη επιδοσεις...δεν ειπα πως θα παιζουν παιχνιδια υπολογιστων, δε γινεται αυτο

 

Kαι τα κινητα του 1mhz παιζουν παιχνιδια. Παιχνιδια σε φορητες συσκευες ειχαμε απο το 1990. Σαν να λεμε, η Γη ειναι στρογγυλη ενα πραμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι και η αρκουδα τα κανει στο δασος...μερικοι να σκεφτεστε πριν μιλησετε εκτος αμα συγκρινεις εσυ το τετρις με τα παιχνιδια στο αντροιντ σημερα...

 

τα κινητα παιζουν πλεον ανετα γραφικα επιπεδου ps2 xbox κλπ και οι τελευταιοι επεξεργαστες μιλανε για επιδοσεις επιπεδου ps3 (tegra k1)....εσυ παιζε το crysis στο pc σου εμενα μου αρκει τρισδιασταστο gameplay με επιπεδο ps3 γραφικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και η αρκουδα τα κανει στο δασος...μερικοι να σκεφτεστε πριν μιλησετε εκτος αμα συγκρινεις εσυ το τετρις με τα παιχνιδια στο αντροιντ σημερα...

 

τα κινητα παιζουν πλεον ανετα γραφικα επιπεδου ps2 xbox κλπ και οι τελευταιοι επεξεργαστες μιλανε για επιδοσεις επιπεδου ps3 (tegra k1)....εσυ παιζε το crysis στο pc σου εμενα μου αρκει τρισδιασταστο gameplay με επιπεδο ps3 γραφικα

Aσφαλως και συγκρινω tetris με τα σημερινα παιχνιδια. Αντιστοιχες διαφορες που ειχε το tetris τοτε με τα παιχνιδια του PC εχουν και τωρα τα παιχνιδια του android απο τα σημερινα PC. Κοινως, μια δεκαετια πισω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιχνιδια που εχουν βγει ειναι σε αναλυση 640*480 αν θυμαμαι καλα, μιας και τοση ειναι η αναλυση που τρεχει το oculus...

 

ναι ενταξει παιδια ειμαστε ολοι ασχετοι εδω μεσα και εσεις ειστε οι σχετικοι...

Δεν βλέπω κανένα αστείο πολύγωνο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το archos gamepad που εχω ειναι αλλη εμπιρια, με touch screen δεν μπορω και εγω τα games, κανω map τα κουμπια πανω στην οθονη.

φαντασου οτι εχω δυο android games, και τα δυο με τα κουμπια maped και μετα μονο emulators.

 

Ποιο pad έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο,

δεν ξερω γιατι το πηρα, μαλον επιδη ηθελα πολυ τοτε ενα gaming android tablet. μετα ηταν το shield και κατι razer τα οποια ηταν πανακρηβα. και με 150 budget δεν ειχα αλλη επιλογη..

εμφανισιακα ειναι σα να βγηκε το 2000..

 

το δευτερο το κανανε γαματο, επρεπε να περιμενω κανα χρονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και η αρκουδα τα κανει στο δασος...μερικοι να σκεφτεστε πριν μιλησετε εκτος αμα συγκρινεις εσυ το τετρις με τα παιχνιδια στο αντροιντ σημερα...

 

τα κινητα παιζουν πλεον ανετα γραφικα επιπεδου ps2 xbox κλπ και οι τελευταιοι επεξεργαστες μιλανε για επιδοσεις επιπεδου ps3 (tegra k1)....εσυ παιζε το crysis στο pc σου εμενα μου αρκει τρισδιασταστο gameplay με επιπεδο ps3 γραφικα

 

Επίπεδο PS3 όσον αφορά την ισχύ και αυτό θεωρητικά μόνο, με κατανάλωση  στο θεό και να χρειάζεται ενεργητική ψύξη για να μην κάνει throttling. Αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα τον η nvidia με τον Κ1...

 

Επίσης ακόμη και στην επόμενη ή μεθεπόμενη γενιά που λογικά θα έχουμε γραφικά PS3, δε θυμάμαι να είχαμε κάνα vr headset πριν 8 χρόνια, ούτε ξέρω να αναφέρεται κανείς στο PS3 όταν μιλάει σήμερα γι' αυτά. Είναι διαφορετικό να βλέπεις το παιχνίδι απέναντι σου στην οθόνη και διαφορετικό να το έχεις μπροστά στα μάτια σου και να προσπαθείς να αισθανθείς μέσα σε αυτό. Είναι πολλά τα πολύγωνα... και το δυνατότερο smartphone σήμερα 100 και βάλε φορές πιο αδύναμο από desktop του 1000ρικου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hackerW32, on 23 May 2014 - 4:34 PM, said:hackerW32, on 23 May 2014 - 4:34 PM, said:

 

αυτο το εχει παρεξηγήσει πολύς κοσμος

νομιζουν οτι τα 2+ghz των arm ειναι ισο με 2+ghz των pc

οι arm δεν εκτελουν τις ιδιες εντολες με εναν x86/x64 για αυτο και η μικρη καταναλοση/θερμοκρασια

 

πιασε και βαλε σε ενα pc με 2+ghz ψυχτρα απο κινητό.

Ουτε στην x86/x64 δε μπορεις να συγκρινεις τους επεξεργαστες της με τα ιδια ghz!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια να κανω μια ερωτηση για το oculus rift  για οποιον γνωριζει? μπορει να χρησιμοποιηθει για να βλεπεις πχ ταινιες η βιντεο , οπως καποια αλλα virtual reality που εχει βγαλει η sony? 

τελος μπορεις να προσδιορισεις την εικονα που βλεπεις στα ματια σου ποσες ιντσες περιπου την υπολογιζεις αν πχ ηταν μια τηλεοραση?  ειναι πχ σαν να παρακολουθεις σε μαι TV 50 αρα απο αποσταση 3 μετρα ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...