Προς το περιεχόμενο

Πειρατικές κόπιες του Watch_Dogs είναι "φορτωμένες" με malware για bitcoin mining


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται πως η πειρατεία δεν είναι τραγική. Το αντίθετο, οι μόνοι που πρέπει να τη φοβούνται είναι κάτι άμπαλοι drummer που έχουν να βγάλουν σωστό δίσκο από το 90 και κάνουν σαν μαιμούδες ΄πανω στα τύμπανα! Για όλους τους άλλους είναι η καλύτερη διαφήμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το βάρος δίνεται στις κονσόλες για εμπορικούς λόγου, και για ευκολία λόγο ευκολίας και χαμηλών απετησεων των χρηστών κονσόλας, ένας χρήστης κονσόλα έχει μέτρια απετησεις και στο ίδιο επίπεδο 1 ίδια κονσόλα για όλους με ίσα λεφτά και ίσες απετησεις για όλους. Ενώ στο pc αυτό που έχει σκάσει ένα σκασμό λεφτά έχει υψηλές απαιτήσεις πράγμα που απαιτεί ώρες εργασίας και ζόρι, και ο λόγος που δεν έχουμε δει gta στο pc και ps4 Xbox one είναι γιατί η νέα γενιά κονσολών για να δικαιολογεί την υψηλή της τιμή κάνουν και καφέ αλλά τελικά δεν ο ικανοποίηση ένα απαιτητικό gamer για λόγους απλούς ΔΕΝ ΕΠΙΚΑΙΝΤΡΟΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Gaming!!!

Ζωντανό παράδειγμα το εν λόγω παιχνίδι που ξεκίνησε πέρσι στη παρουσίαση του να βγάζει μάτια και φτάνει αύριο να βγαίνει πετσόκομμα νομίζω με 900p 720p και 30fps Ποιος ο λόγος να μην φτιάχνω με +200ευρω ένα pc? Όταν θα δώσω 400 για μια κονσόλα next generation όπως θέλουν να λέγονται που δεν βγάζουν τεχνολογία 7 χρόνια πίσω (full hd) αυτά γίνονται όταν αποπροσανατολιζεις το ίδιο το προϊόν. Μιλάς σε gamers Σκασε στην αγορά κονσόλα να παίζει ο κόσμος και όχι να κάνει social networking για να δικαιολόγησε τα ρημάδια τα 400 ευρώ! Και τα άλλα 60 για το κάθε παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου παίρνει η μαμά σου pc και κλαις που τη βγάζεις με κονσολίτσα;

 

Δε πειράζει κάποια στιγμή θα μεγαλώσεις θα δουλέψεις και θα πάρεις κι εσύ κάνα μηχάνημα της προκοπής

Ωχ, άρχισε το ακραίο elitism με τις υπερβολες και τις προσωπικες επιθεσεις. Ενδειξη οτι το PC gaming χανει το παιχνιδι ως πλατφορμα, και ακομα και οι φανατικοι υποστηρικτες του εχουν αρχισει να το καταλαβαινουν αυτο (ενδομυχα)..

 

Το παραπανω ποστ μου θυμισε ποστ λινουξά απο εποχες που ηταν πλεον βεβαιο οτι το linux desktop ειχε χασει το παιχνιδι. Ξερετε "εγω με τη βοηθεια του linux εχω τα παντα και βρηκα και 3 γκομενες, ενω εσεις τα παιδαρελια με τα windows τρωτε bsod καθε 10 λεπτα και κολλατε συνεχως ιους"

 

ΥΓ: Και πως να μην το χανει το παιχνιδι το PC gaming; Βλεπω εδω την κουβεντα περι απαιτησεων, και η απαντηση ειναι "δεν πληρωνεις ομως 60ευρα για παιχνιδια". Αν αυτο το τελευταιο δεν ενθαρρυνει τον developer να μην καθυστερησει το PC port, τι; :P Α, υπαρχουν και δυο graphics nerd που φωναζουν για αναλυσεις και textures...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, όταν κατεβάζεις το game πριν το official release από μη έμπιστους χρήστες του Piratebay, φυσικά και θα πάθεις την ζημιά.

 

Προσωπικά, προτιμώ να δίνω bitcoins σε αυτόν που έφτιαξε το game, παρά να έχω προβλήματα με το κώλο uplay τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, άρχισε το ακραίο elitism με τις υπερβολες και τις προσωπικες επιθεσεις. Ενδειξη οτι το PC gaming χανει το παιχνιδι ως πλατφορμα, και ακομα και οι φανατικοι υποστηρικτες του εχουν αρχισει να το καταλαβαινουν αυτο (ενδομυχα)..

 

Το παραπανω ποστ μου θυμισε ποστ λινουξά απο εποχες που ηταν πλεον βεβαιο οτι το linux desktop ειχε χασει το παιχνιδι. Ξερετε "εγω με τη βοηθεια του linux εχω τα παντα και βρηκα και 3 γκομενες, ενω εσεις τα παιδαρελια με τα windows τρωτε bsod καθε 10 λεπτα και κολλατε συνεχως ιους"

 

ΥΓ: Και πως να μην το χανει το παιχνιδι το PC gaming; Βλεπω εδω την κουβεντα περι απαιτησεων, και η απαντηση ειναι "δεν πληρωνεις ομως 60ευρα για παιχνιδια". Αν αυτο το τελευταιο δεν ενθαρρυνει τον developer να μην καθυστερησει το PC port, τι; :P Α, υπαρχουν και δυο graphics nerd που φωναζουν για αναλυσεις και textures...

Θες να μου πεις ότι θεωρείς τις κονσόλες καλύτερες από το pc. Όταν αγοράζω περίπου 5 παιχνίδια τον μήνα τα 50 ευρώ μου φαίνονται πολλά για το καθένα. Η valve, Bethesda μάλλον πρέπει να είναι ηλίθιες που ασχολούνται πιο πολύ με το pc. Στις κονσόλες αξίζουν μόνο τα exclusives και fifa 14 , nba 2k14 for ps4. Εάν τα 30fps και μέγιστη ανάλυση 900p δεν το θεωρείς πρόβλημα που υπάρχουν εδώ αρκετά χρόνια για το pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη 100.000s ατομα κλεβουν το game πριν καλα-καλα κυκλοφορησει το παιχνιδι επισημως. Και δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο, αλλα δεν θυμαμαι ποτε να εχει ξαναγινει σε τοσο μεγαλο βαθμο.

 

Ελπιζω να παρει ενα καλο μαθημα η Ubisoft και να καταλαβει ποσο καταστροφικο ειναι απο οικονομικης αποψεως το να βγαζει τα games τις και για το PC.

Η Rockstar το εχει παρει ηδη το μαθημα της... Και το GTA5 που βγηκε μονο σε PS3 και Xbox360 εσπασε καθε ρεκορ πωλησεων.

 

Και καλυτερα να παιζεις στα 900p/30fps παιχνιδαρες, παρα να παιζεις στα 4Κ/60fps μαπες.

Εγω το GTA5 το παιζω στα 600p (lowest settings και 30fps) στο PS3, εχω συνολικα 250 ωρες gameplay, και το εχω ΥΠΕΡ-ευχαριστηθει το παιχνιδι.

 

 

#shitpeasantssay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, άρχισε το ακραίο elitism με τις υπερβολες και τις προσωπικες επιθεσεις. Ενδειξη οτι το PC gaming χανει το παιχνιδι ως πλατφορμα, και ακομα και οι φανατικοι υποστηρικτες του εχουν αρχισει να το καταλαβαινουν αυτο (ενδομυχα)..

 

:cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω ηδη δουλευω, και αγοραζω τα παιχνιδια μου, δεν τα κλεβω.

Δεν ειμαι σαν κατι αλλους που πληρωνουν (ή τους πληρωνουν) 1-2 χιλιαρικα για PC... και μετα κατεβαζουν πειρατικα παιχνιδια για να γλυτωσουν τα 30 ευρω.

 

Εγω το Watch Dogs το εχω ηδη προπαραγγειλει και πληρωσει 70 ευρω, ειναι παιχνιδαρα και οι developers τα αξιζουν και με το παραπανω.

 

Παίζει να μην έχεις ιδέα τι είναι το Steam και πόσο μπροστά έχει φτάσει σε σχέση με το Playstation και το Xbox.

 

#pcmasterrace

#filthypeasant

#shitpeasantssay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τους καινούργιους drivers της nvidia έφτιαξε το stuttering.

 

εγω ειδα απιστευτη διαφορα οταν εβαλα το window mode: borderless.καμμια σχεση το παιχνιδι.

για vsync 60 εχω το riva tuner

 

επισης μολις βγηκε το day 1 patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ: Και πως να μην το χανει το παιχνιδι το PC gaming; Βλεπω εδω την κουβεντα περι απαιτησεων, και η απαντηση ειναι "δεν πληρωνεις ομως 60ευρα για παιχνιδια". Αν αυτο το τελευταιο δεν ενθαρρυνει τον developer να μην καθυστερησει το PC port, τι; :P Α, υπαρχουν και δυο graphics nerd που φωναζουν για αναλυσεις και textures...

Tο PC εχει περισσοτερες πωλησεις και κερδη, οποτε το μονο παιχνιδι που χανει ειναι στο κρανιο σου και πουθενα αλλου. Οσο για τα 60ευρα, τα παιχνιδια στο PC ειναι πιο φτηνα ακριβως επειδη οι developers βγαζουν περισσοτερα. Πολλα περισοτερα για την ακριβεια, μιας και μεσω ψηφιακης διανομης μπορουν και παιρνουν εως και το 90% των πωλησεων, σε αντιθεση με το 17% που παιρνουν στις κονσολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διαφορες ειναι τραγικες στο υltra Και στο low.αναρωτιεμαι γιατι θελει τοσο vram κτλ στο ultra,μαλλον απο τα πιο αθλια πορτ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yuEUKPZg9xg#t=103

 

επισης ξεκλειδωστε το θεμα στο pc games section το παιχνιδι εχει κυκλοφορησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα δοκιμασε κανεις την κορδελα του hotfix;

λενε οτι ειναι 1st day οφισιαλ πατς και διορθωνει τα frames dropς και τα υπολοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να μην έχεις ιδέα τι είναι το Steam και πόσο μπροστά έχει φτάσει σε σχέση με το Playstation και το Xbox.

Τι σχεση εχει αυτο με αυτο που ειπα εγω?

 

Δεν διαφωνω στο οτι το PC ειναι η καλυτερη πλατφορμα απο πλευρας hardware, με τεραστιες προοπτικες. Οσο για το Steam ξερω πολυ καλα τι ειναι, και ποσο πιο εξεληγμενο και πετυχημενο ειναι απο το Xbox Live και το PSN, και πολυ πιο φθηνο με τεραστια ποικιλια παιχνιδιων... ΚΑΙ ΟΙ PC GAMERS ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.

 

Ενω οι console gamers οι για να παρουν ενα παιχνιδι πρεπει να φυγουν απο το σπιτι τους, να οδηγησουν χιλιομετρα μερικες φορες, και να το αγορασουν σε DVD στη διπλασια+ τιμη. ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ.

 

Αυτο ειναι το point μου απο την αρχη. Δεν ειπα ποτε οτι καποια κονσολα ειναι καλυτερη απο PC σαν συστημα. Δεν μιλαω απο πλευρας hardware.

 

Και δεν λεω οτι κανεις δεν κλεβει games και στις κονσολες, αλλα η αναλογια ειναι 1 πρως 20 σε σχεση με το PC. Και τα νουμερα αυτα σε σχεση με τις πωλησεις console games ειναι ασημαντα.

 

Το GTA5 διερευσε σε πειρατικα sites μια βδομαδα πριν την κυκλοφορια του, και τα "κατεβασματα" του ηταν ελαχιστα. Και σημερα ειναι top seller game με 32.000.000 πωλησεις. Αν ειχαν κανει το λαθος και το ειχαν βγαλει και για PC, τωρα το νουμερο αυτο των πωλησεων θα ηταν αρκετα μικροτερο, και το GTA 5 θα εσπαγε καθε ρεκορ PC-Pirated-Game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που κυκλοφορούν τα μυρια οσα πειρατικά παιχνίδια για κονσόλες ,τα @@ μου αγοράζουν και οι console players ,τρεφεις αυταπάτες χωρις λόγο και αφορμή.

Διαφωνεις για να διαφωνισεις ,όπως και σε ολα τα προηγούμενα ποστ που παρατέθηκαν πιο πάνω.

Πουλα το ,ps4 που σε ξενέρωσε ετσι κι αλλιως ,φτιαξε ενα ,budget pc ,και θα γίνεις άνθρωπος ,set for life :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο να υπαρχει στoν υπολογιστη μεγαλυτερη πειρατεια.πρωτον δεν θελει να κανεις τιποτα για να παιξεις παιχνιδια παρανομα.ουτε cfw ουτε jtag κτλ.δευτερον κ κυριοτερο για μενα ειναι οτι υπαρχουν 2 δισ υπολογιστες στον κοσμο

 

http://www.worldometers.info/computers/

(δεν γνωριζω αν μετραει κ τα laptops)

 

ενω οι κονσολες δεν εχουν ξεπερασει τα 70 εκατομυρια(εκαστος).απο τα 2 δισ ποσοι υπολογιστες ειναι ικανοι να παιξουν παιχνιδια εστω στο very low?πιστευω ειναι πολλοι παραπανω απο 70 εκατομυρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...