Προς το περιεχόμενο

Η LG επιτίθεται με το G3 με κορυφαία τεχνικά χαρακτηριστικά και τιμές (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λετε να κανουν αυτο που δινεις πισω το προηγουμενο μοντελο (G2)και με λιγα παραπανω λεφτα περνεις το καινουργιο(G3)? Μονο ετσι θα το παρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ανάλυση σε καμιά περίπτωση δεν είναι τετραπλάσια.

 

1920*1080 = 2.07MP

2560*1440 = 3.68MP

και 3.68/2.07 = 1.77 φορές μεγαλύτερη, όχι 4.

 

Και η αύξηση των MHz της συχνότητας λειτουργίας του επεξεργαστή δεν αντιστοιχίζεται γραμμικά στην αύξηση της απόδοσης λειτουργίας. Σίγουρα θα έχει αυξηθεί η απόδοση επεξεργαστικής ισχύς ανά Watt.

Φίλε μου στην παρουσίαση είπαν πως το QuadHd είναι αυτό ακριβώς που λέει το όνομα του. Δηλαδή 4xHD και όχι 4xFullHD. Υπολόγισε τα νούμερα από το Standard HD. 1280x720;; Ή κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι σε χαρακτηριστικά, αλλα ποιοτικά δεν το φτάνει το iPhone 5s.

 

Θα σας συμβούλευα να μην πετάξετε 600 ευρώ για άλλη μια πλαστικούρα, και να περιμενέτε λιγάκι για το υπερ-γαμηστερέστατο iPhone 6 που θα βγει με 4.7" και 5.5" οθονάρα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ποια ειναι η ποιότητα του Iphone 5s ?

Το προγραμμα αλλαγης buttons και κιτρινων οθονων απο την ιδια την apple ?

Τα προβλήματα με το μικρόφωνο και την ληψη wifi ?

Η διάρκεια της μπαταρίας που ειναι άθλια ?

Τα ξεφλουδίσματα ?

Αν θες να δεις οθοναρα δες την οθονη του xiaomi mi3...

Μπες τωρα στο itube και ριξε μια καλη με τα προσχεδια του θεικου Iphone 6...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να πω καποια πραγματακια για την lg.Ηταν η πρωτη που εβγαλε κινητο με cpu με 2 πυρηνες(optimus 2x,ειχε χαλια μπαταρια και επιδοσεις)(ηταν η πρωτη που εβγαλε κινητο με cpu με 4 πυρηνες,ειχε χαλια μπαταρια και επιδοσεις) και τωρα ειναι η πρωτη που βγαζει qhd οθονη.Για μενα το κανει μονο για ενυπωσιασμο και τιποτα αλλο).Ειδα πολλα hands on.Το κινητο σερνετε και μιλαμε για αδειο τηλεφωνο.Αν το φορτωσεις τι θα γινει?Επισης εχει μεγαλο θεμα με υπερθερμανση.Αντε χαρειτε την qhd οθονη με 10% φωτεινοτητα.

 

Και μια συγκριση με note 3.5.5" οθονη με

 

146.3 x 74.6 x 8.9 mm

 

και το note 3 5.7" οθονη με

151.2 x 79.2 x 8.3 mm

 

Μιλαμε για μισο εκατοστο μακρυτερο και μισο εκατοστο πλατυτερο και το note 3 προσεξτε αυτο(εχει 5.7" οφελιμη οθονη στα παντα ενω το g2 εχει on screens κουμπια που κανει 5.1" την οθονη του.Σιγα τα bezels τελικα.

 

Παμε και στην ποιοτητα.

Πλαστικο το ενα με μεταλλικη υφη

πλαστικο το αλλο με δερματινη υφη.

Προσωπικα προτιμω το δερμα εχει και καλυτερο grip.

 

Γνωμη μου αν δεν βγει στα 599 αρχικη η καλη εκδοση και δεν πεσει στα 300 σε 3 μηνες θα πατωσει.Το g2 το περναν γιατι ειχε 5.2" στις 5.5" ολοι στο note θα πανε.Πιστευω οτι οχι μονο δεν θα παρει χρηστες του note αλλα θα κανει πολλους να πανε σε note.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να πω καποια πραγματακια για την lg.Ηταν η πρωτη που εβγαλε κινητο με cpu με 2 πυρηνες(optimus 2x,ειχε χαλια μπαταρια και επιδοσεις)(ηταν η πρωτη που εβγαλε κινητο με cpu με 4 πυρηνες,ειχε χαλια μπαταρια και επιδοσεις) και τωρα ειναι η πρωτη που βγαζει qhd οθονη.Για μενα το κανει μονο για ενυπωσιασμο και τιποτα αλλο).Ειδα πολλα hands on.Το κινητο σερνετε και μιλαμε για αδειο τηλεφωνο.Αν το φορτωσεις τι θα γινει?Επισης εχει μεγαλο θεμα με υπερθερμανση.Αντε χαρειτε την qhd οθονη με 10% φωτεινοτητα.

 

Και μια συγκριση με note 3.5.5" οθονη με

 

146.3 x 74.6 x 8.9 mm

 

και το note 3 5.7" οθονη με

151.2 x 79.2 x 8.3 mm

 

Μιλαμε για μισο εκατοστο μακρυτερο και μισο εκατοστο πλατυτερο και το note 3 προσεξτε αυτο(εχει 5.7" οφελιμη οθονη στα παντα ενω το g2 εχει on screens κουμπια που κανει 5.1" την οθονη του.Σιγα τα bezels τελικα.

 

Παμε και στην ποιοτητα.

Πλαστικο το ενα με μεταλλικη υφη

πλαστικο το αλλο με δερματινη υφη.

Προσωπικα προτιμω το δερμα εχει και καλυτερο grip.

 

Γνωμη μου αν δεν βγει στα 599 αρχικη η καλη εκδοση και δεν πεσει στα 300 σε 3 μηνες θα πατωσει.Το g2 το περναν γιατι ειχε 5.2" στις 5.5" ολοι στο note θα πανε.Πιστευω οτι οχι μονο δεν θα παρει χρηστες του note αλλα θα κανει πολλους να πανε σε note.

εγκυκλοπαίδεια δεν έχετε στο σπίτι φαντάζομαι τα ξέρεις όλα εσύ έτσι?

παρεθεσε μας τα λινκ απ ολα αυτα που διαβασες και ολοι θα πανε στο νοτε σε παρακαλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είπα "δεν μπορεί, κάπου θα τα έχουν δει όλα αυτά που λένε", έκατσα να δω τα μέχρι στιγμής διαθέσιμα reviews, hands-on, tests, videos κλπ για να δω που λένε ότι το G3 δεν είναι το καλύτερο διαθέσιμο κινητό. Δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου, αλλά δεν μπορεί όλοι αυτοί να γύρισαν videos με "μαιμού" G3.

 

Σχεδόν σε όλα όσα είδα (από όλα τα σχετικά sites) έχουμε και λέμε:

 

- τα καλύτερα specs για το G3 (best available προφανώς),

- προφανώς την καλύτερη οθόνη για το G3 (τα "ξεπλυμένα" χρώματα όλοι τα λένε "ρεαλιστικά", αλλά πείτε όπως θέλετε για να νιώσετε καλύτερα), σχεδόν όλοι είπαν κάτι του στυλ "γουάου", "φανταστική", "βγάζει μάτι", "κάνει τις άλλες να μοιάζουν θολές" κλπ....

- πολύ καλή κάμερα (κανένας δεν έχει πει "την καλύτερη" γιατί αυτό θέλει πιο πολλά tests, αλλά είναι η πιο γρήγορη και με καλύτερα αποτελέσματα από το G2),

- την καλύτερη ποιότητα κατασκευής όσον αφορά τα πολυκαρβονικά κελύφη (κάπου είδα το S5 ως "παιχνίδι" σε σύγκριση με το G3), όλοι είπαν ότι προτιμούν το μέταλλο του Μ8

- φυσικά σε θέμα μεγέθους και διαστάσεων/βάρους υπερτερεί συντριπτικά έναντι των άλλων (ειδικά σε μια σύγκριση με το Μ8 ο reviewer γέλασε και είπε διάφορα ωραία επίθετα για το μέγεθος του G3 σε σχέση με τη γκουμούτσα HTC),

- ενώ από θέμα benchmarks τα αναμενόμενα (όπου παίζει μόνο η CPU είναι στα ίδια επίπεδα με το S5, όπου παίζει η GPU είναι λίγο χειρότερο από τα άλλα με 801, αλλά προφανώς με QHD έναντι FHD)

- τέλος από μπαταρία όλοι λένε ότι με την ίδια μπαταρία με το G2, με την κατά 30% μικρότερη κατανάλωση της οθόνης και το battery optimization, αναμένεται "ίδια ή καλύτερη αυτονομία σε σχέση με τα τρέχοντα ναυαρχοκινητά" είναι η φράση που λένε σχεδόν όλοι.

 

Προφανώς δεν είδα καμία διαφορά στο UI σε σχέση με One, S5 και G2 (που είδα στα tests), ενώ δεν είδα διαφορές στη φωτεινότητα κατά τη διάρκεια των benchmarks και της χρήσης που έκαναν στα reviews.

 

Φυσικά μην ξεχνάμε ότι το "καλό" θα κάνει 650€, την στιγμή που το "μικρό" S5 κάνει 760€, το "μικρό" Ζ2 κάνει 750€, και το "μικρό" Μ8 κάνει 720€. Για θέματα διαθεσιμότητας, αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο από την LG Hellas, ας το μοιραστεί εδώ και με τους υπολοίπους για να ξέρουμε....

 

Δηλαδή από όλα τα παραπάνω βλέπουμε ότι το G3 είναι το απολύτως καλύτερο ως συσκευή, κινητό, specs, διαστάσεις, κοκ και ταυτόχρονα είναι και το απολύτως φθηνότερο. Το μοναδικό που διαφοροποιείται είναι για το υλικό κατασκευής και όσουν προτιμούν "premium υλικά"

 

Τουλάχιστον πείτε ρε παιδιά ότι "πήραμε άλλο", "δεν γουστάρω την LG", "με πιάσανε κώτσο", "γουστάρω να πληρώνω παραπάνω για να πιάνω μέταλλο", ή "με πληρώνει η x/y/z εταιρεία για να κάνω online διαφήμιση", οτιδήποτε άλλο πλην αυτών που λέτε και μας κάνουν να αμφιβάλλουμε αν μιλάμε για τις ίδιες συσκευές....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγκυκλοπαίδεια δεν έχετε στο σπίτι φαντάζομαι τα ξέρεις όλα εσύ έτσι?

παρεθεσε μας τα λινκ απ ολα αυτα που διαβασες και ολοι θα πανε στο νοτε σε παρακαλω!

Ολα αυτα που εγραψα ειναι facts.Δες τι εγινε με το 2x.Το 4x το ειχα και δεν την παλευε πουθενα.Μπαταρια 2-3 ωρες max.Διαστασεις μπες gsmarena και δες συγκρινε g3 με note 3.Επισης δες καποιο απο τα πολλα hands on του g3 που υπαρχουν στο youtube.Εμενα μου κανει για παρα πολυ laggy κινητο.Απλα δες.Και θα κανω και εγω ενα hands on του note 3 με 410 εφαρμογες/παιχνιδια που εχω με multiwindows και οτι αλλο θες να δεις που δεν εχει ιχνος lag.Η υπερθερμανση υπαρχει μετα απο πολυωρη χρηση του κινητου με full φωτεινοτητα και πεφτει η φωτεινοτητα παρα πολυ χαμηλα.Στο note εχω τερματισμενο το san andreas με 45 ωρες gameplay και ποτε δεν επεσε η φωτεινοτητα ουτε ζεσταθηκε.Εγκυκλοπεδεια δεν χρειαζετε οπως βλεπεις.Το note 3 ειναι μια κατηγορια μονο του και κανενα κινητο δεν θα το ξεπερασει εκτος απο το note 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε και στην ποιοτητα.

Πλαστικο το ενα με μεταλλικη υφη

πλαστικο το αλλο με δερματινη υφη.

Προσωπικα προτιμω το δερμα εχει και καλυτερο grip.

 

 

Σορρυ Off topic αλλα..αυτο με τη δερματινη υφη που λετε ολοι για το Note 3, εγω δεν μπορεσα να την καταλαβω ποτε..Εχει αισθηση πλαστικου και ειναι πλαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το g3 ειναι εργαλειο, ειδικα μολις του κοτσαρεις πανω και νυχτερινη διοπτρα ειναι κλασεις ανωτερο απο το αντιστοιχο ak47.!!

 

 

ξερω ξερω ο αστειοτατορας

 

 

 

σοβαρα τωρα, υπαρχει κοσμος που εμπιστευεται την lg για κινητο της προκοπης?

Ναι φιλε μου, υπαρχει κοσμος που την εμπιστευεται, οσο κι αν σου φαινεται περιεργο...ολοι εμεις, που δε φοραμε παρωπιδες, οπως εσυ προφανως, κι εχουμε πιασει στα χερια μας, αρκετα διαμαντια, που εχει κυκλοφορησει κατα καιρους...κι οχι μονο στα κινητα της, αλλα και σ' αλλους τεχνολογικους τομεις...ειτε σ' αρεσει, ειτε οχι, ναι, υπαρχουμε κι εμεις, οι fun της!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ Off topic αλλα..αυτο με τη δερματινη υφη που λετε ολοι για το Note 3, εγω δεν μπορεσα να την καταλαβω ποτε..Εχει αισθηση πλαστικου και ειναι πλαστικο.

Εχει πολυ καλο grip που αυτο μετραει παρα πολυ.Η αισθηση δεν μου κανει πλαστικο 100% οπως το lg 4x που ειχα.Μια χαρα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να πω καποια πραγματακια για την lg.Ηταν η πρωτη που εβγαλε κινητο με cpu με 2 πυρηνες(optimus 2x,ειχε χαλια μπαταρια και επιδοσεις)(ηταν η πρωτη που εβγαλε κινητο με cpu με 4 πυρηνες,ειχε χαλια μπαταρια και επιδοσεις) και τωρα ειναι η πρωτη που βγαζει qhd οθονη.Για μενα το κανει μονο για ενυπωσιασμο και τιποτα αλλο).Ειδα πολλα hands on.Το κινητο σερνετε και μιλαμε για αδειο τηλεφωνο.Αν το φορτωσεις τι θα γινει?Επισης εχει μεγαλο θεμα με υπερθερμανση.Αντε χαρειτε την qhd οθονη με 10% φωτεινοτητα.

 

Και μια συγκριση με note 3.5.5" οθονη με

 

146.3 x 74.6 x 8.9 mm

 

και το note 3 5.7" οθονη με

151.2 x 79.2 x 8.3 mm

 

Μιλαμε για μισο εκατοστο μακρυτερο και μισο εκατοστο πλατυτερο και το note 3 προσεξτε αυτο(εχει 5.7" οφελιμη οθονη στα παντα ενω το g2 εχει on screens κουμπια που κανει 5.1" την οθονη του.Σιγα τα bezels τελικα.

 

Παμε και στην ποιοτητα.

Πλαστικο το ενα με μεταλλικη υφη

πλαστικο το αλλο με δερματινη υφη.

Προσωπικα προτιμω το δερμα εχει και καλυτερο grip.

 

Γνωμη μου αν δεν βγει στα 599 αρχικη η καλη εκδοση και δεν πεσει στα 300 σε 3 μηνες θα πατωσει.Το g2 το περναν γιατι ειχε 5.2" στις 5.5" ολοι στο note θα πανε.Πιστευω οτι οχι μονο δεν θα παρει χρηστες του note αλλα θα κανει πολλους να πανε σε note.

φιλος να σε παρει καμια εταιρια για μαρκετινγκ να την κλεισεις στον μηνα πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος king2009 προσπαθει προφανως να κανει το ασπρο μαυρο: το 2Χ, το πρωτο διπυρηνο και προφανως ταχυτερο απο οτι αλλο κυκλοφορουσε, "χαλια επιδοσεις"...το 4Χ, το πρωτο 4πυρηνο και προφανως ταχυτερο απο οτι αλλο κυκλοφορουσε, "χαλια επιδοσεις"...και με ιδια διαρκεια με τα αλλα συγχρονα κινητα "τραγικη μπαταρια". Και επιτηδες να λες ψεματα, τετοιες χοντραδες τις αποφευγεις, μερικοι απο εμας ειχαμε επισης αυτα τα κινητα και ξερουμε τι ισχυει και τι ειναι μπαρουφες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος king2009 προσπαθει προφανως να κανει το ασπρο μαυρο: το 2Χ, το πρωτο διπυρηνο και προφανως ταχυτερο απο οτι αλλο κυκλοφορουσε, "χαλια επιδοσεις"...το 4Χ, το πρωτο 4πυρηνο και προφανως ταχυτερο απο οτι αλλο κυκλοφορουσε, "χαλια επιδοσεις"...και με ιδια διαρκεια με τα αλλα συγχρονα κινητα "τραγικη μπαταρια". Και επιτηδες να λες ψεματα, τετοιες χοντραδες τις αποφευγεις, μερικοι απο εμας ειχαμε επισης αυτα τα κινητα και ξερουμε τι ισχυει και τι ειναι μπαρουφες...

Κατσε ρε συ εχεις δουλεψει 2x και 4x?Ειχα το 4x και ξερω.Για το 2x δεν ακουσα ποτε καλη κουβεντα και το 4x με τον σαπιο tegra 3 που δεν υποστηριχτηκε ποτε απο τη nvidia σερνονταν γενικα.Το 2x με tegra 2 τα ιδια.Τα πραγματα ετσι ειναι οπως τα λεω.Η lg το πηγε καλα με τα og/g2 και στο g3 εβαλε μια qhd που δεν προσφερει τιποτα απο τις full hd για να εντυπωσιασει και εβαλε cpu που ειναι για full hd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα που εγραψα ειναι facts.Δες τι εγινε με το 2x.Το 4x το ειχα και δεν την παλευε πουθενα.Μπαταρια 2-3 ωρες max.Διαστασεις μπες gsmarena και δες συγκρινε g3 με note 3.Επισης δες καποιο απο τα πολλα hands on του g3 που υπαρχουν στο youtube.Εμενα μου κανει για παρα πολυ laggy κινητο.Απλα δες.Και θα κανω και εγω ενα hands on του note 3 με 410 εφαρμογες/παιχνιδια που εχω με multiwindows και οτι αλλο θες να δεις που δεν εχει ιχνος lag.Η υπερθερμανση υπαρχει μετα απο πολυωρη χρηση του κινητου με full φωτεινοτητα και πεφτει η φωτεινοτητα παρα πολυ χαμηλα.Στο note εχω τερματισμενο το san andreas με 45 ωρες gameplay και ποτε δεν επεσε η φωτεινοτητα ουτε ζεσταθηκε.Εγκυκλοπεδεια δεν χρειαζετε οπως βλεπεις.Το note 3 ειναι μια κατηγορια μονο του και κανενα κινητο δεν θα το ξεπερασει εκτος απο το note 4.

Καλα αν σου κανει laggy κινητο το οποιοδηποτε lg σε σχεση με το οποιοδηποτε samsung τοτε εθελοτυφλεις ως θυμα της συσκευης σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...