Προς το περιεχόμενο

Η LG επιτίθεται με το G3 με κορυφαία τεχνικά χαρακτηριστικά και τιμές (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τουμπανάρα!

Τώρα γι' αυτούς που λένε "τι παραπάνω έχει από το G2?"

Mεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη ανάλυση, αφαιρούμενη μπαταρία, επεκτάσιμη μνήμη, καλύτερη κάμερα, καλύτερο ηχείο(του G2 είναι ψιλομάπα), 3GB ram στη 32άρα έκδοση και "καλύτερα" υλικά κατασκευής

Εμφανισιακά με χαλάει λίγο η διχρωμία μπροστά(το G2 είναι ολόμαυρο)

Πάει για κινητό της χρονιάς πάλι

Το κόβω κατά τα Χριστούγεννα που θα πάρει τον κατήφορο η τιμή του, να πασάρω το G2 στη γκόμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με οθόνη LG, επεξεργαστή Samsung και κάμερα Sony. Γι αυτό το iphone μιλάς*... Α! Ξέχασα, η συμφωνία με τη Samsung σταμάτησε και τώρα θα της φτιάχνει τα cpu μια κινέζικη, που δε θυμάμαι το όνομά της...

Όσο για το G3 το θεωρώ πολύ όμορφο τηλέφωνο. Αν και με χαλάεί λίγο το Android λόγω του (μη) συστήματος ασφάλειας προσωπικών δεδομένων που έχει. Τώρα με το KitKat διάβασα ότι γίνεται μια προσπάθεια σε αυτή τη κατεύθυνση... Είδωμεν.

Τέλος πώς γίνεται να λέτε σούπερ ένα κινητό που "δεν μπορείς να το χειριστείς με το ένα χέρι", που είναι "παντόφλα" κτλ και έχει όλα τα χαρακτηριστικά της Samsung, LG και Sony που τόσα χρόνια κοροϊδεύατε μόνο εσείς το ξέρετε... Τί να πω;..

 

* πηγή wiki pedia

 

Σεντ φρομ μαϊ Blackberry Z10 :D

 

Για τα θέματα ασφαλείας, απλώς να σημειώσω ότι ήδη από το G2 με 4.2.2 υπάρχει η δυνατότητα για remote access, ανεύρεση θέσης, remote κλειδώματος και σβησίματος του κινητού (δεν ξέρω για τα υπόλοιπα κινητά με 4.2, 4.3 ή 4.4 αν έχουν αντίστοιχα συστήματα). Και φυσικά πάντα υπήρχε η δυνατότητα κρυπτογράφησης του συνόλου του περιεχομένου. Πλέον στο G3 έχεις τη δυνατότητα για απομακρυσμένη απενεργοποίηση και κλείδωμα, καθώς και κρυπτογράφηση φακέλλων, αρχείων, ακόμα και των καρτών μνήμης (όλα αυτά στα 128bits).

 

Για κάποιον που θέλει παραπάνω ασφάλεια, νομίζω ότι υπάρχουν λύσεις και σε android, αλλά φυσικά δεν είναι free ούτε και τόσο διαδεδομένες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g2 ηταν ωραιοτατο και αυτο μια χαρα ειναι ..απλα..το νοτε ειναι πιο ποιοτικο ομορφο και..γρηγορο .. Πρεπει να σας πω οτι το νοτε 3 ειναι πιο γρηγορο απο το s5 kante ena 3dmark συγκρινετε τα αποτελεσματα ..οποτε.. Επισης θεωρω οτι η αναλυση περαν των 1080π ειναι κατι το περιτο για τετοιες οθονες και το μονο που προσθετει ειναι βαρος στον επεξεργαστη και τη gpu καθιστωντας το εξαιρετο g3 πιο αργο .Επισης Πλαστικο ειμαι υπερ αλλα δε μου αρεσει που παριστανει το μεταλλο ..προσωπικη αποψη..Γενικα παντως φαινεται πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g2 ηταν ωραιοτατο και αυτο μια χαρα ειναι ..απλα..το νοτε ειναι πιο ποιοτικο ομορφο και..γρηγορο .. Πρεπει να σας πω οτι το νοτε 3 ειναι πιο γρηγορο απο το s5 kante ena 3dmark συγκρινετε τα αποτελεσματα ..οποτε.. Επισης θεωρω οτι η αναλυση περαν των 1080π ειναι κατι το περιτο για τετοιες οθονες και το μονο που προσθετει ειναι βαρος στον επεξεργαστη και τη gpu καθιστωντας το εξαιρετο g3 πιο αργο .Επισης Πλαστικο ειμαι υπερ αλλα δε μου αρεσει που παριστανει το μεταλλο ..προσωπικη αποψη..Γενικα παντως φαινεται πολυ καλο

Note 3 forever φιλε μου.

Ίσως ζεις σε μια δική σου πραγματικότητα, αφού για όλο τον υπόλοιπο πλανήτη ο Tegra έχει ειδικές optimized εκδόσεις, που είναι βαρύτερες και καλύτερες (οι λεγόμενες THD). Επίσης τα περισσότερα παιχνίδια αναγνωρίζουν αν τρέχουν σε Tegra, και ενεργοποιούν περισσότερα και βαρύτερα effects. Και τις περισσότερες φορές βγάζουν και καλύτερα frame rates.

 

Αν δεν έχεις αυτά τα παιχνίδια (αν είχες ποτέ κάποιο εκ των δύο κινητών, σίγουρα θα πρέπει να τις έχεις), έχω περίπου 6GB THD παιχνιδιών, να σου δώσω μερικά να δεις για τι πράγμα μιλάω...

 

Πάρε και ένα σχετικό επίσημο άρθρο ειδικά για Tegra, γιατί όσο και να θες να κάνεις το άσπρο-μαύρο, είσαι μόνος σου...

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-tegra-android,3371.html

Αυτό είναι για τον 3, τα ίδια ισχύουν πάνω-κάτω και για τις πρώτες γενιές Tegra.

 

Και όντως δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε, προφανώς είτε δεν καταλαβαίνεις είτε συνεχίζεις επίτηδες.....σε κάθε περίπτωση, εδώ μιλάμε για το G3, οπότε ας το αφήσουμε καλύτερα....

Κανε τον κοπο να δεις αυτο το βιντεο

 

ειχα πανω απο 10 παιχνιδια απο tegra zone.Ολα λαγκαραν σαν τρελα.Απο εφε?Κατι σαν τα placebo effect με τα physhics της nvidia.Τεσπα λογικα εισαι nvidiakias και τα λες ολα αυτα.Αν λεμε αν ηταν σωστα αυτα που ελεγες ολοι θα εβαζαν tegra αλλα οπως βλεπεις 3-4 συσκευες ειχαν tegra 3 και επειτα ολοι πανε σε adreno/mali/powervr.Η nvidia στο mobile κομματι ειναι οτι πιο αθλιο κυκλοφορει εκει εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνουν κάποιοι στο θέμα G3 για να γράψουν note 3 forever!!

 

Δεν θα έπρεπε με την εγγραφή στο forum να υπάρχει και το άνω των 15 χρονών τουλάχιστον?

 

.Η nvidia στο mobile κομματι ειναι οτι πιο αθλιο κυκλοφορει εκει εξω.

Καλά και στο desktop κάπως έτσι είναι!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note 3 forever φιλε μου.

 

Κανε τον κοπο να δεις αυτο το βιντεο

 

ειχα πανω απο 10 παιχνιδια απο tegra zone.Ολα λαγκαραν σαν τρελα.Απο εφε?Κατι σαν τα placebo effect με τα physhics της nvidia.Τεσπα λογικα εισαι nvidiakias και τα λες ολα αυτα.Αν λεμε αν ηταν σωστα αυτα που ελεγες ολοι θα εβαζαν tegra αλλα οπως βλεπεις 3-4 συσκευες ειχαν tegra 3 και επειτα ολοι πανε σε adreno/mali/powervr.Η nvidia στο mobile κομματι ειναι οτι πιο αθλιο κυκλοφορει εκει εξω.

 

Άντε πάλι με τις ταμπέλες....Αυτό πάντως πρώτη φορά το ακούω "nvidiaκιας". Όχι φίλε μου, ούτε nvidiaκιας είμαι, ούτε LGακιας, ούτε Sammy-boy ούτε τίποτα. Απλώς παρέθεσα (και με τεχνικό άρθρο εγνωσμένου site, για να μην νομίζεις ότι λέω ότι μου κατέβει), ότι ο Tegra είναι πολύ καλός στο gaming, σε σημείο που τα παιχνίδια να βγαίνουν με ειδικά effects για αυτόν, και να έχουν καλύτερη εμφάνιση και ταχύτητα από τις "απλές" εκδόσεις. Κάτι που όπως βλέπεις, το παραδέχονται όλοι και αποδεικνύεται με μετρήσεις. Ως συνέπεια, τα 2Χ και 4Χ που ανέφερες αρχικά ήταν πολύ καλά στο gaming, αφού βασίζονταν σε αυτή τη GPU.

 

Κάτι που είναι εντελώς αντίθετο από αυτό που λες εσύ περί άθλιου, χάλια, τραγικού κλπ gaming. To μοναδικό που μπορώ να φανταστώ, εάν υποθέσουμε ότι όντως είχες την εικόνα που λες (η οποία δεν συνάδει με την γενικότερη αντίληψη περί Tegra), είναι να είχες προβληματικές συσκευές, να είχες με κάποιο τρόπο υπερφορτώσει τις συσκευές σου, ή να είχες με κάποιο τρόπο χαλάσει τους drivers ή/και τα παιχνίδια.

 

Αλλά συνδυάζοντας το γεγονός αυτό (ότι η πραγματικότητα είναι ακριβώς αντίθετη με τους ισχυρισμούς σου όσον αφορά 2Χ, 4Χ και Tegra γενικότερα) και το ότι μπήκες σε ένα thread για το G3 για να πεις 5-6 φορές "τι υπεργαμιστεράουα κινητάρα είναι το Note3" -που συμφωνώ μαζί σου- μάλλον δείχνει ότι τρολλάρεις από λίγο έως πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note 3 forever φιλε μου.

 

Κανε τον κοπο να δεις αυτο το βιντεο

 

ειχα πανω απο 10 παιχνιδια απο tegra zone.Ολα λαγκαραν σαν τρελα.Απο εφε?Κατι σαν τα placebo effect με τα physhics της nvidia.Τεσπα λογικα εισαι nvidiakias και τα λες ολα αυτα.Αν λεμε αν ηταν σωστα αυτα που ελεγες ολοι θα εβαζαν tegra αλλα οπως βλεπεις 3-4 συσκευες ειχαν tegra 3 και επειτα ολοι πανε σε adreno/mali/powervr.Η nvidia στο mobile κομματι ειναι οτι πιο αθλιο κυκλοφορει εκει εξω.

το παιχνιδακι δεν ειναι tegra 3 optimized..διαβαζω τις βλακιες που γραφεις εδω και 4 σελιδες-.-

δοκιμασε το dead trigger οπως και λενε πολοι στα σχολια του βιντεο που μονος σου ποσταρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδακι δεν ειναι tegra 3 optimized..διαβαζω τις βλακιες που γραφεις εδω και 4 σελιδες-.-

δοκιμασε το dead trigger οπως και λενε πολοι στα σχολια του βιντεο που μονος σου ποσταρες..

Dead trigger 2 στο 4x στο ultra παιζει να εχει και 5fps.Τελεια ετσι?Αν το παιζες στο low οκ.Ακου δεν ειναι optimize για tegra 3.Κανενα δεν ειναι optimize.Πανε παρε κανα με adreno 225 και πανω να ευχαριστηθεις παιχνιδι.Κανενα παιχνιδι της gameloft δεν ειναι optimize για tegra 3.asphalt 8,dark knight,nova 3,modern combat 4 και ενα σωρο αλλα.Ακομα και τα most wanted/mass effect της ea games λαγκαραν τρελα.Μαθετε πρωτα και μετα γραψτε.

 

Τεσπα επειδη βαρεθηκα δειτε στο youtube κανα παιχνιδι στο 4x η σε αλλα tegra κινητα και θα καταλαβετε τι εννοω.

 

Οσο για το g3 αν πεσει η τιμη του οπως το g2 θα παει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dead trigger 2 στο 4x στο ultra παιζει να εχει και 5fps.Τελεια ετσι?Αν το παιζες στο low οκ.Ακου δεν ειναι optimize για tegra 3.Κανενα δεν ειναι optimize.Πανε παρε κανα με adreno 225 και πανω να ευχαριστηθεις παιχνιδι.Κανενα παιχνιδι της gameloft δεν ειναι optimize για tegra 3.asphalt 8,dark knight,nova 3,modern combat 4 και ενα σωρο αλλα.Ακομα και τα most wanted/mass effect της ea games λαγκαραν τρελα.Μαθετε πρωτα και μετα γραψτε.

 

Τεσπα επειδη βαρεθηκα δειτε στο youtube κανα παιχνιδι στο 4x η σε αλλα tegra κινητα και θα καταλαβετε τι εννοω.

 

Οσο για το g3 αν πεσει η τιμη του οπως το g2 θα παει καλα.

λοιπον επειδη εγω δεν ειμαι και πολυ συζητησιμος..παρε το note 3 σου,τις γνωσεις σου και αντε σε κανα αλλο thread γτ αυτο αρκετα το σπαμαρες..αα ξεχασα να σου πω..η sammy ψαχνει διαφημιστη νμζω τν βρηκε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή τα σχόλια είναι πολλά και δεν έχω χρόνο να τα διαβάσω όλα, ξέρει κάποιος να μου πει αν το καινούργιο UI θα το πάρει το G2? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή τα σχόλια είναι πολλά και δεν έχω χρόνο να τα διαβάσω όλα, ξέρει κάποιος να μου πει αν το καινούργιο UI θα το πάρει το G2? Ευχαριστώ

Δεν εχει ανακοινωθει ακομα κατι επισημα απο την lg.Πιθανολογω οτι θα το παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι όσοι σχολιάζουν αρνητικά την LG μετά την εποχή G2, απλώς δεν έχουν περάσει πολλά κινητά τελευταίας γενιάς από τα χέρια τους. Έχω πάρει το τελευταίο 12μηνο, iphone 5, 2 iphone 5s, note 3, nexus 5, g2. Οι μόνες συσκευές που πληρούν το 90% των πραγματικών αναγκών μου είναι το note 3 kai to g2. Το note 3 όμως είναι πολύ μεγάλο για σβέλτη χρήση και το touchwiz (σε συνδυασμό με το knox) είναι "δύσκολο" για όσους με πιάνουν. Το g2 έχει σούπερ οθόνη, σούπερ αυτονομία, σούπερ bezels, σούπερ ευκολία στο rooting, σούπερ κάμερα, σούπερ knock-on (δεν μπορώ να ξαναχρησιμοποιήσω άλλη συσκευή που δεν το έχει), σούπερ λεπτό και πάνω απ'όλα το χρησιμοποιώ με ένα χέρι. Επίσης το αγόρασα μεταχειρισμένο σαν καινούργιο από ένα σούπερ μέλος του φόρουμ έναντι 250€. What else can i ask for?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να δω αυτούς που κράζουν το G3 εάν νέο το νοτε 4 ΕΧΕΙ ίδια οθόνη και 801 να δω τι θα λένε

Επεξ/σία από vrwmiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα αρχικά tests που φαίνεται να εμφανίζονται εδώ και εκεί έχουν έστω και ψήγματα αλήθειας (γιατί όχι ? όλα είναι real-time μαγνητοσκοπημένα), τότε το G3 όχι απλά έχει ισάξια αυτονομία με το G2, αλλά φαίνεται να έχει ΑΚΟΜΑ καλύτερη αυτονομία !!!!

 

http://www.phonearena.com/news/First-improvised-LG-G3-battery-life-tests-show-promising-results_id56590
http://www.ibtimes.co.uk/lg-g3-battery-life-performance-revealed-endurance-tests-1450442

 

Και τα δύο links αναφέρονται στα ίδια tests, απλώς τα παραθέτω για λόγους πληρότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...