Προς το περιεχόμενο

WWDC 2014. Η Apple θα ανακοινώσει iOS 8, νέο OS X και πιθανόν... το iPhone 6


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας, θα πραγματοποιηθεί το WorldWide Developer Conference, και ήδη από τις ετοιμασίες γνωρίζουμε ότι η Apple θα ανακοινώσει το iOS 8, την πλέον σύγχρονη έκδοση του λειτουργικού συστήματος της εταιρείας για φορητές συσκευές.Μαζί με το iOS 8 (ανάμεσα στα νέα χαρακτηριστικά θα δούμε το νέο iOS να χειρίζεται δύο εφαρμογές ταυτόχρονα όταν ο χρήστης κρατάει το iPad σε lanscape mode, νέες εφαρμογές, βελτιώσεις σε χαρακτηριστικά κ.ά), η Apple σύμφωνα με πληροφορίες θα παρουσιάσει και τη νέα έκδοση του OS X, το οποίο θα είναι επανασχεδιασμένο.

 

Η εταιρεία αναμένεται επίσης να παρουσιάσει βελτιωμένη τη βοηθό Siri (π.χ θα μπορεί να αναγνωρίζει τραγούδια), θα παρουσιάσει ένα κατά πάσα πιθανότητα πρόγραμμα πιστοποίησης για το Έξυπνο Σπίτι, βελτιωμένους χάρτες κ.ά.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Η εταιρεία αναμένεται να αναφερθεί στην αγορά της Beats Electronics και της Beats Music επίσης. Αν και καιρό τώρα διαρρέουν dummies του νέου iPhone 6 με την οθόνη των 4.7 ιντσών, ένα video που διέρρευσε από τις προετοιμασίες στο Moscone Center στο San Francisco δείχνει για περίπου 10 δευτερόλεπτα τη συσκευή, και από ότι φαίνεται στο WWDC θα έχουμε τη συγκεκριμένη μεγάλη ανακοίνωση.

Το Insomnia θα καλύψει το μεγάλο γεγονός με liveblog, οπότε stay-tuned! Να θυμίσουμε ότι η Apple θα μεταδώσει ζωντανά την έναρξη του συνέδριου -μπορείτε να δείτε τη μετάδοση μόνο όσοι έχετε συσκευές της Apple- στις 20:00, ώρα Ελλάδος, τη Δευτέρα.

 

 

Update: Ρισκάραμε βάζοντας το παραπάνω video -πόσο που το iPhone 6 "φιγουράρει" και στο τίτλο του άρθρου- αλλά μόλις μάθαμε ότι το video είναι ψεύτικο, μόλις που "κρατηθήκαμε" να μην το... ξηλώσουμε. Αυτή ήταν η "τελευταία ευκαιρία" που δώσαμε σε φήμη του είδους.

 

Link.png Site: GSMArena

Επεξ/σία από voltmod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

ισχυει πως πολλοι θα το πουν, και vice versa

εμενα προσωπικά δεν με ενδιαφερει καθολου απο που παιρνει η apple και η καθε apple ιδεες, το τελικο προϊον με ενδιαφέρει και εαν ειναι αυτο που θελω το παιρνω, δεν καθομαι να ψαξω ποιον εχει αντιγραψει.

βλεπε watch dogs, μια αντιγραφη του gta5 ειναι (μεχρι και στα glitch) πήρε η Ubisoft το gta5 εβαλε μερικες πινελιές και μπουμ βγηκε ενα πολυ καλο game

 

εγω πιστευω πως θα συνεχίσει την τακτική της, οσοι εχουν το τελευταίο iphone δεν θα χρειάζεται να πανε σε αυτο, οσοι εχουν το προτελευταίο μπορει, και οσοι ειναι 3 γενιες πίσω ναι, θα αξιζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Αφού αυτο θα πούμε Γτ ασχολείσαι; Παίξε με το surface σου και ασε το iOS για μας. Αφού αυτο προτιμας μου φαντάζει σαν δίκαιο. Τουλάχιστον απ τη μιζέρια σίγουρα!!

 

Επι του θέματος τώρα.. Αν μεγαλώσουν οι ίντσες στο iPhone δε ξέρω κατα ποσο βολικό θα παραμείνει δυστυχώς.

Εγώ που είμαι on the go δηλαδή θα χω θεματάκι. Για να δούμε..

Θέλω πολυ να δω το ανασχεδιασμενο osX για mac.. Εκεί ειναι όλο το ζουμί για μένα.

 

Αν αναμονή λοιπόν!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από billdanos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι καποιοι μπαινουν σε διαδικασια να θαψουν την εταιρεια σε καθε βημα δεν καταλαβαινω..αφου αυτα που εχουν ειναι καλυτερα ας τα απολαυσουν και ας αφησουν εμας να ακολουθουμε apple..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Παρακαλώ θερμά να μείνουμε εντός θέματος και να λείπουν τα γνωστά flame posts. Ούτε χρειάζονται ούτε είναι επιθυμητές συγκρίσεις και κόντρες εταιρειών, οπαδών κλπ κλπ.
  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αυτο θα πούμε Γτ ασχολείσαι; Παίξε με το surface σου και ασε το iOS για μας. Αφού αυτο προτιμας μου φαντάζει σαν δίκαιο. Τουλάχιστον απ τη μιζέρια σίγουρα!!

Επι του θέματος τώρα.. Αν μεγαλώσουν οι ίντσες στο iPhone δε ξέρω κατα ποσο βολικό θα παραμείνει δυστυχώς.

Εγώ που είμαι on the go δηλαδή θα χω θεματάκι. Για να δούμε..

Θέλω πολυ να δω το ανασχεδιασμενο osX για mac.. Εκεί ειναι όλο το ζουμί για μένα.

Αν αναμονή λοιπόν!!

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Ρε φιλος επειδη λεει μια αληθεια ο φιλος ειναι μιζερος;με αυτα ενθουσιαζεστε και θα τρεξετε να παρετε κατι το οποιο ειναι ιδιο εδω και 6 χρονια.σας προσβαλαμε το κινητο για ονομα του θεου

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει πως πολλοι θα το πουν, και vice versa

εμενα προσωπικά δεν με ενδιαφερει καθολου απο που παιρνει η apple και η καθε apple ιδεες, το τελικο προϊον με ενδιαφέρει και εαν ειναι αυτο που θελω το παιρνω, δεν καθομαι να ψαξω ποιον εχει αντιγραψει.

βλεπε watch dogs, μια αντιγραφη του gta5 ειναι (μεχρι και στα glitch) πήρε η Ubisoft το gta5 εβαλε μερικες πινελιές και μπουμ βγηκε ενα πολυ καλο game

 

εγω πιστευω πως θα συνεχίσει την τακτική της, οσοι εχουν το τελευταίο iphone δεν θα χρειάζεται να πανε σε αυτο, οσοι εχουν το προτελευταίο μπορει, και οσοι ειναι 3 γενιες πίσω ναι, θα αξιζει

το watch dogs ποτε δε θα φτασει τα gta γιατι οπως και εσυ ειπες απλα εβαλε καποιες πινελειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλος επειδη λεει μια αληθεια ο φιλος ειναι μιζερος;με αυτα ενθουσιαζεστε και θα τρεξετε να παρετε κατι το οποιο ειναι ιδιο εδω και 6 χρονια.σας προσβαλαμε το κινητο για ονομα του θεου

Ναι ρε φιλαράκι, μιζέρια είναι. Αφού είναι κάτι που είναι ίδιο και δεν το γουστάρεις, τι ασχολείσαι; Άσε μας εμάς που γουστάρουμε να ασχοληθούμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον

 

Ναι ρε φιλαράκι, μιζέρια είναι. Αφού είναι κάτι που είναι ίδιο και δεν το γουστάρεις, τι ασχολείσαι; Άσε μας εμάς που γουστάρουμε να ασχοληθούμε...
Ενα φορουμ φιλε ειναι για να λεγονται αποψεις για ολα τα θεματα.αν ειναι εσυ να συζητανε για taApple και να λενε την γνωμη τους μονο ατομα που τα γουσταρουνε,ας ποσταρουνε σε κανενα φορουμ για iphone.ολοι μπορουν να χουν γνωμη για θεματα τεζνολογιας και για ολες τις εταιρειες.με την λογικη σου εφοσον εχεις ταυτοτητα απαγορευετσι να ποσταρεις σε Android orWp topic σωστα;ε οχι δεν νομιζω.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το home button στο  iphone 6 θα αλλαξει σχημα απο κυκλος που ηταν? Βλεπω ενα ορθογωνιο σαν του galaxy..

 

Μαλλον το κανουν για να μειωσουν το μεγεθος της συσκευης, οπως και στα volume buttons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φαίνεται οτι κάποια μέλη είτε δεν διάβασαν την προηγούμενη παράκληση μου είτε δεν την κατανόησαν.

Επαναλαμβάνω: παρακαλώ θερμά να μην εξελιχθεί ΚΑΙ αυτό το topic σε Apple vs οτιδήποτε.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...