Προς το περιεχόμενο

Η Apple ανακοίνωσε το iOS 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

tselembawa, και τσαμπα να μου τα δωσεις εμενα, θα παω να τα πουλισω.

ειναι γουστα και πρεπει να καταλαβεις κατι πια,

δεν ειναι το ios καλύτερο απο το android, και vise versa

 

 

γουσταρω να τρεχω linux στο tablet μου, μπορω σε ενα ipad;

γουσταρω να συνδεσω το φλασακι μου γιατι π.χ. ο κολλυτος μου μου εφερε τον εξωτερικο του δισκο στην καφετερια για να μου δωσει μια σειρα, αλλα το θελει πισω το ριμαδι γιατι εχει τα "games" του μεσα, και το θελει αμεσα πισω γιατι συναντιομαστε μια φορα την ευδομαδα, να κουβαλαω λαπτοπ μαζι μου; nope.

εχω παρει σημειωσεις ετσι, τσακ μπαμ, ουτε να μπει σε pc ο αλλος στην σχολη για να μου στιλει email ουτε τιποτα, του λεω, δωστο μου μια, copy paste done.

 

 

κοιτας τι σου προσφερει το ενα και τι το αλλο,

εγω ηθελα πέρυσι ταμπλετ, το οποιο να ειναι για games (κουμπια αναλογικοι κλπ) να ειναι κοντα σε laptop, και με max 150 euro, κουτι μου ηρθε το archos gamepad

 

θες σταθερότητα,ταχυτητα και updates; ios με τα 1000,

θες να κανεις κατι παραπανω με κατι που να ειναι πιο κοντα σε λαπτοπ; παρε android (ή ακομα καλύτερα windows tablet)

φυσικα θυζιαζεις αυτα που σου δινει το ios. αλλα κοιτας τι ειναι πιο κοντα σε εσενα,

 

και μην ανησυχείς, εχω πιασει και ipad, και iphone, απο το πρωτο μεχρι το τελευταίο, φοβερα ειναι, δεν ειναι για μενα ομως. οταν καποιος μου λεει οτι θελει ταμπλετ, του λεω, ipad σηκώνει η τσεπη σου; αν σηκώνει παρτο με τα 1000

 

 

το ρημάξαμε και αυτο το τοπικ.. αλλα δεν μπορω να διαβαζω τετοια πραγματα για ανωτερότητες κλπ..

Επεξ/σία από hackerW32
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eνα εχω να πω.Το ipad 2 ΑΘΑΝΑΤΟ.Συσκευή φαινόμενο !
Εχει πάρει από ios 4,ios5,ios6,ios7,και τώρα ios 8 !
Συσκευή φαινόμενο θα το ξαναπώ.Θεωρητικά δεν έπρεπε να πάρει update.Καταλαβαίνετε ? Η πρώτη συσκευή που σπάει το φράγμα-όριο των 4 ios ανα συσκευή.
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πράγμα που με χαλάει με την Apple -όσο αφορά τα Macbook και iMac- είναι το base hardware. Δεν μπορείς να ξεκινάς κάτι από τα 1500$+ και να έχεις hardware του 500αρικου μέσα.
Ωραίο design,καλό OS,καλό Synergy μεταξυ τους ..αλλά 3000$ για ένα "high-end" iMac ...ε όχι.

Θα έλεγα το ίδιο και για το iPhone,αλλά αν προσέξεις ποιος θα σου βάλει το λειτουργικό μέσα στο κινητό σου (βλ. ατελείωτα bloatware) δεν χρειάζεσαι octa-core και 3GB ram για να κινηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα εχω να πω.Το ipad 2 ΑΘΑΝΑΤΟ.Συσκευή φαινόμενο !

Εχει πάρει από ios 4,ios5,ios6,ios7,και τώρα ios 8 !

Συσκευή φαινόμενο θα το ξαναπώ.Θεωρητικά δεν έπρεπε να πάρει update.Καταλαβαίνετε ? Η πρώτη συσκευή που σπάει το φράγμα-όριο των 4 ios ανα συσκευή.

 

Και το iPhone 4S. Ίδιο hardware.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πράγμα που με χαλάει με την Apple -όσο αφορά τα Macbook και iMac- είναι το base hardware. Δεν μπορείς να ξεκινάς κάτι από τα 1500$+ και να έχεις hardware του 500αρικου μέσα.

Ωραίο design,καλό OS,καλό Synergy μεταξυ τους ..αλλά 3000$ για ένα "high-end" iMac ...ε όχι.

 

Θα έλεγα το ίδιο και για το iPhone,αλλά αν προσέξεις ποιος θα σου βάλει το λειτουργικό μέσα στο κινητό σου (βλ. ατελείωτα bloatware) δεν χρειάζεσαι octa-core και 3GB ram για να κινηθείς.

είναι κάτι που με χάλαγε και μένα πρίν αγωράσω ένα Mac και δώ ο ίδιος τις πραγματικές διαφορές των 2 κόσμων ..... πραγματικά το πρότο μου Mac το πήρα το 2008 και μέχρι το 2013 του έκανα μόνο μια φορά format και αυτό για να δώ τη διαδικασία του πως γίνεται, και τελεφταία φορά του έκανα φορμάτ όταν το πούλησα στε ένα φιλαράκι για να έχει νέο λειτουργικό, μέχρι και που το έδωσα δε μου είχε κολήσει ποτέ.... πραγματικά πες μου με ποιό PC θα είχα τέτοια εμπειρία χρήσης? (το μηχάνημα αυτό υπάρχει ακόμα το δουλεύει ο φίλος μου και πάει φέτες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι ......έχουμε να δούμε σπουδαία πραγματάκια και πάλι.

Παίδες έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια από κάτι πιτσιρικάδες εδώ μέσα με την συνεχή σύγκριση android iOS ....ρε παίδες πάρτε το χαμπάρι επιτέλους και μιλάω σα χρήστης όλων των smartphones μια δεκαπενταετία τώρα που συνεπάγεται και όλων των λειτουργικών τους, ότι μια είναι σοβαρή εταιρία που σέβεται τον πελάτη της τόσο σε θέμα stable software όσο και σε ποιότητα για να μην μιλήσω για θέμα update support...

Τώρα από κει και πέρα όσοι θέλετε φρου-φρου κι αρώματα και καμία δεκαριά restart τη μέρα με τα android που μας έχετε ζαλίσει τον έρωτα και καμία μα καμία ασφάλεια γενικώς μείνετε εκεί και μην μπαίνετε στον κόπο σων και καλά να πείσετε πως το android είναι καλύτερο από τον iOS.

Μην ξεχνιόμαστε πλέον ότι μιλάμε για 64bit αρχιτεκτονική,αν αυτό δεν είναι αλλαγή τι να λέμε παραπέρα

Και τέλος τι αλλαγή περιμένατε ρε παίδες;

Όλοι όσοι δουλεύουμε με συσκευές apple ξέρουμε ότι από τότε που υπάρχουν αυτό είναι το interface ,ίδιο ,κλασσικό πατροπαράδοτο και πάνω από όλα Στα Θε Ροοοοοοο.

Ουφ τα είπα κι ας είμαι την επόμενη εβδομάδα με android :)

Η Apple είναι Apple τέλος.-

Δέν συγκρίνεις λογισμικά μονο συγκρίνεις και κινητά

ο καθένας οτι προτιμά ,έχεις παλιά άποψη για το ANDROID και συγκρίνεις κινητά  με ANDROID τον 150 ευρώ με ιPhone δεν είναι δυνατόν εμένα με 250 ευρώ ANDROID μία χαρά ειμαι. Αν πάρεις κανα Htc One ή κάποιο αλλο high end smartphone , δεν θα παραπονιέσαι για το ANDROID . Είναι οτι θέλει κανείς και τι προτιμά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tselembawa, και τσαμπα να μου τα δωσεις εμενα, θα παω να τα πουλισω.

ειναι γουστα και πρεπει να καταλαβεις κατι πια,

δεν ειναι το ios καλύτερο απο το android, και vise versa

 

 

γουσταρω να τρεχω linux στο tablet μου, μπορω σε ενα ipad;

γουσταρω να συνδεσω το φλασακι μου γιατι π.χ. ο κολλυτος μου μου εφερε τον εξωτερικο του δισκο στην καφετερια για να μου δωσει μια σειρα, αλλα το θελει πισω το ριμαδι γιατι εχει τα "games" του μεσα, και το θελει αμεσα πισω γιατι συναντιομαστε μια φορα την ευδομαδα, να κουβαλαω λαπτοπ μαζι μου; nope.

εχω παρει σημειωσεις ετσι, τσακ μπαμ, ουτε να μπει σε pc ο αλλος στην σχολη για να μου στιλει email ουτε τιποτα, του λεω, δωστο μου μια, copy paste done.

 

 

κοιτας τι σου προσφερει το ενα και τι το αλλο,

εγω ηθελα πέρυσι ταμπλετ, το οποιο να ειναι για games (κουμπια αναλογικοι κλπ) να ειναι κοντα σε laptop, και με max 150 euro, κουτι μου ηρθε το archos gamepad

 

θες σταθερότητα,ταχυτητα και updates; ios με τα 1000,

θες να κανεις κατι παραπανω με κατι που να ειναι πιο κοντα σε λαπτοπ; παρε android (ή ακομα καλύτερα windows tablet)

φυσικα θυζιαζεις αυτα που σου δινει το ios. αλλα κοιτας τι ειναι πιο κοντα σε εσενα,

 

και μην ανισιχεις, εχω πιασει και ipad, και iphone, απο το πρωτο μεχρι το τελευταίο, φοβερα ειναι, δεν ειναι για μενα ομως. οταν καποιος μου λεει οτι θελει ταμπλετ, του λεω, ipad σηκώνει η τσεπη σου; αν σηκώνει παρτο με τα 1000

 

 

το ρημάξαμε και αυτο το τοπικ.. αλλα δεν μπορω να διαβαζω τετοια πραγματα για ανωτερότητες κλπ..

δεν είχα καμία διάθεση να κάνω apple vs the world topic δεν άρχησα εγώ τις συγκρίσεις..... είναι ένα topic που απεφθείνεται ως επι τω πλείστον σε applαδες και απλά απάντησα όπου θεωρούσα σκόπιμο να απαντήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πράγμα που με χαλάει με την Apple -όσο αφορά τα Macbook και iMac- είναι το base hardware. Δεν μπορείς να ξεκινάς κάτι από τα 1500$+ και να έχεις hardware του 500αρικου μέσα.

Ωραίο design,καλό OS,καλό Synergy μεταξυ τους ..αλλά 3000$ για ένα "high-end" iMac ...ε όχι.

 

Θα έλεγα το ίδιο και για το iPhone,αλλά αν προσέξεις ποιος θα σου βάλει το λειτουργικό μέσα στο κινητό σου (βλ. ατελείωτα bloatware) δεν χρειάζεσαι octa-core και 3GB ram για να κινηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με εχει συγχρονισμενο σε ολα η μαμα google και το android διχως να με περιοριζει.Πες μου τωρα για τους αυτοματισμους που δεν εχεις στο οικοσυστημα τις apple για να καταλαβω και εγω ο φτωχος που παντα ηθελα συστηματα apple αλλα χαλαγα τα χρηματα μου στα μπουζουκια.

Εμεις στο Android ειμαστε καπου στο 2050 για εποχες apple στο θεμα μουσικης.Το spotify ποτε δεν το χρησιμοποιησα ασε που σου πρηζει τα @ρχιδια οταν αλλαζεις χωρα καθε 3ης και λιγο.

 

games sync έχεις? δε νομίζω... iBooks συνεχίζεις το διάβσα απο εκεί που σταμάτησες σε οποιαδήποτε συσκευή apple, unified notifications center έχεις? στα Windows δεν έχεις καν notifications.... και η λίστα είναι μεγάλη.... 

 

το iTunes απο μόνο του έχει πίσω του μια ολόκληρη βιομηχανία μουσικής και θα ήταν ηλίθιο να επιτρέπει η apple το απλό clopy paste στις συσευές της.... έχεις δίκιο..... το απλό Clopy paste που υπάρχει στα απλά mp3 players εδώ και 15 χρόνια φέρνουν το android στο έτος 2050.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια... Γιατι παντα να γινεται η διαμαχη αναμεσα σε apple και android ?
Γιατι οχι σε apple, android και windows phone?

δηλαδη μονο εγω βλεπω οτι δεν εχει κατι να ζηλεψει το windows phone απο τα αλλα λειτουργικα;

Σταθεροτητα; Check
Γρηγορο; Check
Λειτουργικο; Check
Ομορφο; Check
Ευκολο ακομα και για καποιον που δεν εχει καλη επαφη με τα Smartphones; Παλι Check!

Που υστερει δηλαδη και γινεται apple vs android το topic καθε , μα ΚΑΘΕ φορα;

Φιλικα παντα και χωρις παροπιδες! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχήν δέν έχεις hardware του 500άρικου διότι κάνεις το λάθος και κοιτάς μονο τα Specs... η apple μπορεί να χρησιμοποιεί θεωριτηκά specs τοθ 500άρικου αλλά είναι Custοm made για το συγκεκριμένο μηχάνημα.... πχ η apple χρησιμοποιεί EFI εδώ και 10 χρόνια περίπου..... εσύ είσαι ακόμα με Bios.... τώρα με τα Windows 8 αρχισαν οι πρώτεσ Mobo με EFI.... που και πάλι έχουν Bios αρχιτεκτονική ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ξεκινάς από τα 1500$ και έχεις hardware του 500αρικου πως προκειπτει?

Είναι το πλαστικό που κρύβει μεσα... Είναι πολύ ακριβό όπως λέει κάποιος Α.......Δεν έχεις παρά να τον ανοίξεις να το δεις. Θα χρειαστεί βέβαια ανοιχτήρι για να ανοίξεις το "πάμφθηνο" αλουμίνιο γιατι είναι κολλημένο με ένα τροπο που δεν το συναντάς σε αλλά μηχανήματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...