Προς το περιεχόμενο

ASRock Fatal1ty 990FX Killer Review


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί εδώ και αρκετό καιρό το μεγαλύτερο μέρος του ενδιαφέροντας να έχει στραφεί γύρω από Series 9 chipsets και την νέα γενιά επεξεργαστών της Intel όμως η ASRock αποφάσισε μέσα σε αυτό το κλίμα να λανσάρει μια νέα μητρική βασισμένη στο AMD 990FX chipset θέλοντας να μας υπενθυμίσει πως και οι πλατφόρμα της AMD είναι μια επιλογή που καλό θα ήταν να τη λάβουμε σοβαρά υπόψην.Έτσι λοιπόν, σήμερα στον πάγκο δοκιμών του Insomnia.gr βρίσκεται η ASRock Fatal1ty 990FX Killer, η οποία αποτελεί μια ακόμη προσπάθεια της εταιρείας να δώσει στο κοινό ένα ποιοτικό και παράλληλα υψηλών επιδόσεων προϊόν, όπως άλλωστε μας έχει συνηθίσει όλα τα προηγούμενα χρόνια.

Μέσα από τη σημερινή μας παρουσίαση θα προσπαθήσουμε να δούμε διεξοδικά τις δυνατότητες της νέας αυτής μητρικής και ξεκινώντας θα ρίξουμε όπως άλλωστε συνηθίζουμε, μια αναλυτική ματιά στα τεχνικά της χαρακτηριστικά.

Link.png Site: Παρουσίαση ASRock Fatal1ty 990FX Killer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο Review. Η μητρική πανέμορφή αν και με 20~ευρώ αγοράζεις την Sabertooth.

Ναι αλλα εδω μιλαμε για Fatal1ty...Βασικα τωρα ειδα οτι εχει βγαλει ολοκληρη σειρα (για ολα τα βαλαντια) ο τυπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα προτιμησα μια asrock 970 pro3 v2 γιατι πολυ απλα τα δυο chipset δεν εχουν ταιραστιες διαφορες και για το budget μου ηταν η καταλληλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω τι αλλο θα βαλουν στην ονομασια για να ακουγεται πιο τουμπανο. Asrock fatality fx killer rambo first blood-terminator edition

 

Βασικά το Fatal1ty αναφέρεται στον επαγγελματία gamer που έχει το branding και το Killer στo Κiller NIC της Qualcom... οπότε ουσιαστικά η Asrock αναφέρει τι έχει κουμπώσει μέσα.

 

Παρόλα αυτά πολύ προτιμότερη ονομασία από την ηλιθιότητα "Military Class" και τα @@ του Καράμπελα :P.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να προσθέσω στο review σου πως αντίστοιχο Load line calibration η συγκεκριμένη σειρά έχει στο Z87 chipset και μάλιστα όχι απλά ναι η ου αλλά Light/Strong/Auto.

 

Οπότε η επιλογή της Asrock να μην παρέχει την ρύθμιση την θεωρώ εσκεμμένη έτσι ώστε να υποδείξει πως δεν είναι σχεδιασμένη για Hardcore OC ή φιλάει μερικά features για τα ακριβότερα μοντέλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δοκίμασα 1 φορά asrock και γενικότερα δεν με έχει αφήσει και πολύ ευχαριστημένο.

Πολλά ψυχεδελικά προβλήματα....πάω πάσο...asus και ξερό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δοκίμασα 1 φορά asrock και γενικότερα δεν με έχει αφήσει και πολύ ευχαριστημένο.

Πολλά ψυχεδελικά προβλήματα....πάω πάσο...asus και ξερό ψωμί.

 

Εγώ ακριβώς το αντίθετο. Έχω δεινοπαθήσει με Asus, με Asrock κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...