Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3 [Xbox One][PS4]


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν μιλαμε για 8μηνο τελικα μαλλον εκανα μαλακια που περιμενω για complete edition δλδ...

Οχι αφου απο το περιμενε εχει πεσει η τιμη του αρχικου παιχνιδιου και λιγο και των Dlc αρα χαμενος δεν βγαινεις.

 

Βεβαια δεν γνωριζω αν η Complete edition αν και οταν βγει θα δινει και τις καρτες δωρο οπως οι φυσικες εκδοσεις των DLc

https://www.skroutz.gr/s/7436576/The-Witcher-3-Wild-Hunt-Hearts-of-Stone-Expansion-PS4.html?from=catspan&keyphrase=hearts+of+stone

https://www.skroutz.gr/s/9036807/The-Witcher-3-Wild-Hunt-Blood-and-Wine-Expansion-PS4.html?from=catspan&keyphrase=blood+and+wine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω σε ποιον να πω τον πόνο μου.

Mου 'σπασε τα νεύρα.

Είμαι level 5. Έχω παλέψει με 3-4 (mini) bosses. Κι ακόμα βγαίνουν κι άλλοι. Τι σκατά?

Απο χειρισμό, λαγκαρει περιμενοντας να τελειώσει το animation και μετά εκτελεί. Μένει stunned κ.α. Εκτιμάς το χειρισμό στα soul/borne.

 

Είμαι στο σημείο με την Keira, που ανοίγει πύλες. Κι έρχονται κατά κυμματα. ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΡΟΥΦΙΑΝΑ.

 

Κατάντησε αηδία.

Δε με βλέπω να επιβιώνω. Τα saves μαντάρα. Με βλέπω να το ξεκινάω απο την αρχή. The frustration... oh, the frustration!

 

Η γεύση που μου αφήνει είναι... ολόιδια με το Skyrim. Είναι ενα Skyrim με καλύτερα γραφικά και γυμνό χωρίς mods.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μέχρι στιγμής (level 13) μου φαίνεται ελαφρώς καλύτερο από το Skyrim, πιθανώς επειδή έχω ξετρελαθεί με το χάρτη του. Πραγματικά τόσο λεπτομερή δουλειά για τόσο μεγάλη έκταση δεν έχω ξαναδεί πουθενά, ούτε σε GTA. Αφού δεν θέλω να κάνω fast travel μόνο και μόνο για να χαζεύω τις διάφορες τοποθεσίες. Που να έπαιζα και σε PC με καλύτερα γραφικά.

 

Εκεί που πέφτει το ξενέρωμα του αιώνα πάντως είναι στα controls και τα animations, πραγματικά ό,τι χειρότερο έχω δει ποτέ σε παιχνίδι τέτοιου βεληνεκούς. Μετά από ένα τσούρμο gigabyte patches, το W3 είναι ακόμα τίγκα στα glitches. Τη μία ο Geralt μπαίνει... μέσα στο άλογο, την άλλη το άλογο μέσα στο... βουνό, την άλλη εξαφανίζεται η ουρά του αλόγου (μετά το τελευταίο update), την άλλη χαλάνε τα diving controls (τώρα πχ. δεν μπορώ να βουτήξω και απ' ότι βλέπω αυτό είναι πρόβλημα που κρατάει εδώ κι ένα χρόνο).

 

Χθες βράδυ μπήκα σε μια σπηλιά να πάρω ένα θησαυρό, σπάω μια πόρτα με το Aard, απελευθερώνεται ένα τέρας, με τρώει. Κάνει load το τελευταίο αυτόματο save και ξαφνικά το τέρας είναι στην είσοδο της σπηλιάς και με κυνηγάει, ενώ η πόρτα στο βάθος της σπηλιάς δεν είναι καν σπασμένη. Ό,τι να 'ναι.

 

Πραγματικά τα προβλήματα δεν έχουν τελειωμό και πλέον δεν νομίζω να φτιάξουν και ποτέ.

 

Κλασική CDPR...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, οχι. :-D

Αυτό που εννοώ είναι οτι αν σ' άρεσε το Skyrim, θα σ' αρέσει και το witcher 3. Είναι must play. Αρκετά καλύτερο θα έλεγα το witcher. Άρα συμφωνούμε νομίζω.

 

Εγώ έχω σκαλώσει. Έχω πέσει πάνω σε τέρατα. Είτε είναι πολύ δυνατότερα και με "κοιμιζουν" με μια μπούνια, είτε σε λυκανθρωπους.

Έχω ξενερωσει απίστευτα με τους λυκανθρωπους που αναπληρωνουν το HP τους. Είναι cheat ξεδιάντροπο. Και μετανιώνω που δε το πήρα στο πισι, να πετάξω trainers και να δούνε ποίος έχει το καλύτερο cheat.

Έτοιμος να το παρατήσω είμαι. Τόσο χάλια νιώθω. Δε το απολαμβάνω πλέον.

Δεν έπρεπε να το σχεδιασουν έτσι. Έκαναν τεράστιο σφάλμα.

 

Εδώ φένεται η ανωτεροτητα του bloodborne, σε gameplay και σχεδιασμο "Αφεντικων". Μιλάμε για πολλά χρόνια μπροστά. Σε αυτωνει και το απολαμβανεις γιατί στηρίζεται στις ικανοτητες του παίχτη κι οχι στα stats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Neftis η προσέγγισή σου στις μάχες θέλει βελτίωση.

 

Ο Witcher χρησιμοποιεί potions, oils, signs, bombs. Χρειάζεται προετοιμασία αναλόγως των τεράτων που θα αντιμετωπίσεις. Διαβάζεις το bestiary και μαθαίνεις τις αδυναμίες του κάθε τέρατος.

 

Ο Geralt και ο κάθε Witcher πρώτα κάνει έρευνα για τα τέρατα που θα αντιμετωπίσει, και μετά ορμάει στη μάχη. Oι λυκάνθρωποι στους οποίους αναφέρθηκες έχουν τουλάχιστον 4 αδυναμίες. Αν δεν τις εκμεταλευτείς σωστά εννοείται ότι θα φάς τα μούτρα σου.

 

Ούτε trainers θέλει ούτε οτιδήποτε άλλο εκτός αυτών που σου παρέχει το ίδιο το παιχνίδι. Και αν κάνεις τα παραπάνω σωστά, άνετα βγάζεις τέρατα ανώτερου level από εσένα (σε λογικά πάντα πλαίσια).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά.

Έχω διάβασμα για κάτι εξετάσεις. Δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σας.

 

Κι ο Θεός βοηθός. Μάλλον δε το κατέχω το αθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα θέλω να κάνω μία ερώτηση..αγόρασα το expansion heart of stone.διστυχως δεν είχε μέσα cd αλλά μόνο ένα κωδικό για να το κατεβασω από το ps store..το έκανα εγκατάσταση αλλά μάλλον χρειάζεται κ το cd από το wild hund το οποίο δεν το έχω πλέον.. γνωρίζει κανείς αν μπορεί να παίξει χωρις cd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να κάνω μία ερώτηση..αγόρασα το expansion heart of stone.διστυχως δεν είχε μέσα cd αλλά μόνο ένα κωδικό για να το κατεβασω από το ps store..το έκανα εγκατάσταση αλλά μάλλον χρειάζεται κ το cd από το wild hund το οποίο δεν το έχω πλέον.. γνωρίζει κανείς αν μπορεί να παίξει χωρις cd;

Δεν γίνεται να παίξεις οποιοδήποτε dlc χωρίς το κυρίως παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται κάθε φορά να το βάζω το ρημάδι και να λέω ότι θα παίξω ένα τέταρτο και τελικά να καταλήγω να μην μπορώ να σταματήσω μετά από 2-3 ώρες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται κάθε φορά να το βάζω το ρημάδι και να λέω ότι θα παίξω ένα τέταρτο και τελικά να καταλήγω να μην μπορώ να σταματήσω μετά από 2-3 ώρες...

Μάλλον φταίει που το game είναι μούφα κι εσύ σαν καλός μαζοχιστής που δοκιμάζει κάθε είδους εμπειρίες, τεστάρεις τον εαυτό σου για να δεις πόσο θ'αντέξεις ώστε να διαθέτεις γαλόνια υπομονής και ηρεμίας στις συνεχείς δύσκολες εποχές που ζούμε. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θέματα που αναφέρεται με control & animation είναι πολύ τραγικά? (δώστε κανένα παράδειγμα), επίσης τα προβλήματα αυτά υπάρχουν σε όλες τις πλατφόρμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θέματα που αναφέρεται με control & animation είναι πολύ τραγικά? (δώστε κανένα παράδειγμα), επίσης τα προβλήματα αυτά υπάρχουν σε όλες τις πλατφόρμες?

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν σε όλες στις πλατφόρμες, σε Η/Υ που το παίζω πάντως οι μάχες μου φαίνονται υποφερτές, σίγουρα πολύ βελτιωμένες από τα προηγούμενα παιχνίδια. Τίποτα σπουδαίο παρ' όλα αυτά. Φαντάζομαι πως δεν θα υπάρχουν τέτοιου είδους διαφορές ανάμεσα στις πλατφόρμες. Αν θες να παίξεις όμως ένα παιχνίδι για το σύστημα μάχης του και τους ελέγχους του, δες καλύτερα άλλα παιχνίδια. Στα Witcher γενικότερα αυτό που παίζεις είναι μια ιστορία. Η ιστορία του παιχνιδιού δεν είναι απλά ένα αφηγηματικό πλαίσιο για να δώσει νόημα στο γκέιμπλεϊ, είναι το γκέιμπλεϊ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...