Προς το περιεχόμενο

Η Google αποκαλύπτει εργαλείο για εύκολη κρυπτογράφηση των e-mail


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου κάνει εντύπωση η είδηση αφού έχω διαβάσει παλαιότερα για αμερικάνικη εταιρεία υπηρεσιών email με encryption που αναγκάστηκε να κλείσει γιατί αποκαλύφθηκε ότι η nsa απαίτησε (και απέκτησε) πρόσβαση (αφού η εταιρεία έκλεισε για αυτό το λόγο υποθέτω πως με κάποιον τρόπο είναι τεχνικά εφικτό επομένως)

άρα η google που ξέρουμε ήδη ότι συνεργάζεται με την nsa πως γίνεται να διαφημίζει τέτοια υπηρεσία

 

κατά τα άλλα για το debate για το τι έχει να κρύψει ο καθένας

ε δεν νομίζω πως ψάχνουν για τρομοκράτες με όλα αυτά τα συστήματα αλλά για πληροφορίες οικονομικού ενδιαφέροντος

ναι δεν τους νοιάζει το email του δημητράκη ξεχωριστά, αλλά ναι τους νοιάζει τι γράφει και με τι ασχολείται το ένα εκατομύριο δημητράκηδες στην χώρα πχ

δεν μου αρέσουν οι συνομωσιολογίες, αλλά από την άλλη αν αρνείται κανείς ότι υπαρχει μια τεράστια μηχανή marketing που επηρεάζει το επίπεδο ζωής μας τότε ζει σε άλλο κόσμο

επίσης αν είχαμε καμμιά stasi από πάνω μας πάλι αυτό θα λέγαμε, ότι δεν έχουμε τπτ να κρύψουμε άρα δεν μας πειράζει? από το ένα άκρο πάμε στο άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ακόμα και να συνεργάζονται μεταξύ τους ...να είστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ πως θα ψάξουν εσάς! Πφφφ..

 

Σε κράξιμο να βρισκόμαστε είστε.

Θα ήθελα να μου πεις με αποδείξεις ότι οι εργαζόμενοι της NSA δεν έχουν κοιτάξει πρώην/νυν τους, ούτε έχουν κοιτάξει απο εκατομμύρια κάμερες ανυποψίαστων χρήστων yahoo.

 

Υγ. μην κάνεις τον κόπο άδικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να μου πεις με αποδείξεις ότι οι εργαζόμενοι της NSA δεν έχουν κοιτάξει πρώην/νυν τους, ούτε έχουν κοιτάξει απο εκατομμύρια κάμερες ανυποψίαστων χρήστων yahoo.

 

Υγ. μην κάνεις τον κόπο άδικα

Ναι, γιατί έτσι είναι τα resources των supercomputer εκεί. Πας σε ένα τερματικό και μπανίζεις κόσμο. Λες ..θέματα εθνικής ασφάλειας; Σιγάαα,κάτσε να δω την πρώην μου που λογικά θα είναι στο δωμάτιο της τώρα!!

Άσε που ..κανείς από την NSA δεν τα είχε με κανέναν/καμία αυτού του FORUM ..και αν τα είχαν σίγουρα δεν είναι αυτοί που κλαίγονται και κράζουν 3 σελίδες τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...