Προς το περιεχόμενο

Lg g2 απορίες


stratos789

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως σου είπαν και τα υπόλοιπα μέλη, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το μαγαζί που κοιτάς. Από εκεί αγόρασα και το δικό μου. Είναι ευρωπαϊκό μοντέλο, και δεν θα έχεις κανένα θέμα ούτε με αναβαθμίσεις, ούτε τίποτα.

 

Όσον αφορά την θήκη, επειδή με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα να σου απαντάει κανείς, εγώ θα σου πρότεινα να μην την αγοράσεις. Την είχα αρκετό καιρό και την έχω αφαιρέσει. Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό παχαίνει πολύ φορώντας την, και επίσης γίνεται αδύνατη η χρήση του με το ένα χέρι, ακόμα και για τα πιο απλά πράγματα. Εκτός της σκόνης που μαζεύεται στο σημείο της οθόνης που μένει ακάλυπτο, το οποίο δεν είναι και πρόβλημα, την καθαρίζεις, μην νομίζεις ότι προστατεύει το τηλ σου από μπροστά. Άμα σου πέσει, κανείς δεν λέει ότι η θήκη θα παραμείνει κλειστή και δεν θα χτυπηθεί η οθόνη σου.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις με λιγότερα χρήματα μια θήκη τύπου bumper και να πάρεις και μια ζελατίνα για την οθόνη αν θέλεις. Τώρα αν σου αρέσει τόσο πολύ, είναι άλλο θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπαν και τα υπόλοιπα μέλη, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το μαγαζί που κοιτάς. Από εκεί αγόρασα και το δικό μου. Είναι ευρωπαϊκό μοντέλο, και δεν θα έχεις κανένα θέμα ούτε με αναβαθμίσεις, ούτε τίποτα.

 

Όσον αφορά την θήκη, επειδή με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα να σου απαντάει κανείς, εγώ θα σου πρότεινα να μην την αγοράσεις. Την είχα αρκετό καιρό και την έχω αφαιρέσει. Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό παχαίνει πολύ φορώντας την, και επίσης γίνεται αδύνατη η χρήση του με το ένα χέρι, ακόμα και για τα πιο απλά πράγματα. Εκτός της σκόνης που μαζεύεται στο σημείο της οθόνης που μένει ακάλυπτο, το οποίο δεν είναι και πρόβλημα, την καθαρίζεις, μην νομίζεις ότι προστατεύει το τηλ σου από μπροστά. Άμα σου πέσει, κανείς δεν λέει ότι η θήκη θα παραμείνει κλειστή και δεν θα χτυπηθεί η οθόνη σου.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις με λιγότερα χρήματα μια θήκη τύπου bumper και να πάρεις και μια ζελατίνα για την οθόνη αν θέλεις. Τώρα αν σου αρέσει τόσο πολύ, είναι άλλο θέμα.

Κατ'αρχην thanks για την συμβουλη.

Τωρα για την θηκη μου αρεσε αρκετα αλλα σκεφτομουν ακριβως αυτο που ανεφερες και για αυτο ρωτησα.Μαλλον θα παω στην λυση που λες.Γιατι αν την παρω και πρωτες μερες μου πεσει κατω και γινει καμοια καλη γρατζουνια θα ξενερωσω απιστευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γράφω εδώ για να μην ανοίγω καινούργιο θεμα

 

http://www.e-shop.gr/lg-g2-d802-32gb-black-gr-p-TEL.009234

 

Μου φαίνεται καλή η τιμή και είναι και 32gb που δεν το βρήκα σε άλλα καταστήματα.

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Υπάρχουν διαφορές πχ σε σχέση με το πλαίσιο ή τα public?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω εδώ για να μην ανοίγω καινούργιο θεμα

 

http://www.e-shop.gr/lg-g2-d802-32gb-black-gr-p-TEL.009234

 

Μου φαίνεται καλή η τιμή και είναι και 32gb που δεν το βρήκα σε άλλα καταστήματα.

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Υπάρχουν διαφορές πχ σε σχέση με το πλαίσιο ή τα public?

 

 

Το κατόπιν παραγγελίας του eshop είναι τέρμα αναξιόπιστο. Πιό γρήγορα σου έρχονται τα τηλέφωνα απο τα κινεζομάγαζα απο τις παραγγελίες του eshop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G2 με τα 32 gb δεν έχει εγγύηση ακόμα και αν το αγοράσουμε από μαγαζί στο skroutz;

 

Επίσης το G3 που βγήκε με τα 16gb εκτός από τα χαρακτηριστικά και την  θύρα usb που έχει,

τι παραπάνω έχει από το G2 αν γνωρίζει κανείς...

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς τι παραπάνω έχει; είπες χαρακτηριστικά (οθόνη και επεξεργαστή), μεγαλύτερο μέγεθος, καλύτερο λογισμικό από το τραγικό του G2

-Τραγικό το λογισμικό του G2 όταν είναι από τα καλύτερα στην κατηγορία του δεν το λες!!!!!

-Ο επεξεργαστής και η μνήμη είναι σχεδόν ίδια (καθώς μιλάω για τα 16gb στο G3!!!)

 

-Το μέγεθος για μένα είναι αρνητικό και θέλω να δω από κοντά πως είναι...

 

Απλά δεν ξέρω κατά πόσο αλλάζει η οθόνη, τα γραφικά, ή αν έχει αλλάξει κάτι με μεγάλη διαφορά από το G2, ώστε να αξίζει το G3!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο στην κατηγορία του το skin της LG. Σκέψου να είχες δοκιμάσει και κανένα πραγματικά καλό δλδ όπως το sense και το miui . :-P

 

Ακόμα και το TW οριακά καλύτερο είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα παιδια μια ερωτηση..που παω για να κανω τα sms να φευγουν με 160 χαρακτηρες δηλαδη να αποστελονται κεφαλαια? χωρις να καθομαι ολη την ωρα να κλειδωνω στο qwerty τα κεφαλαια..

εψαξα αλλα δεν το βρηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια μια ερωτηση..που παω για να κανω τα sms να φευγουν με 160 χαρακτηρες δηλαδη να αποστελονται κεφαλαια? χωρις να καθομαι ολη την ωρα να κλειδωνω στο qwerty τα κεφαλαια..

εψαξα αλλα δεν το βρηκα..

Λογικά θα το βρεις στα settings του messaging app που χρησιμοποιείς. Unicode ή κάτι παρόμοιο θα γράφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...