Προς το περιεχόμενο

Ψευτικα sms


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι δυνατον σε smartphone με android να εμφανιζεται ένα sms για παράδειγμα ότι το εστειλε το κινητο

69.......... που ο κατοχος του υπαρχει στις επαφες του κινητου με καποιο κειμενο χωρις να το εχει πραγματι στειλει αυτος που φαινεται ότι το εστειλε ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλαιότερα ήταν πανεύκολο και δωρεάν.

έχω κάνει φάρσες....

πλέον γίνεται με πληρωμή.

απλά χρειάζεται verification.

 

το έχω κάνει πρόσφατα, όχι με μήνυμα αλλά με κλήση επειδή κάποιος δε απαντούσε στις κλήσεις μου και αναγκάστηκα να τον καλέσω και σαν νούμερο φαίνοταν ένα ενός γνωστού του. είχα την άδεια του βέβαια αλλιώς δε θα μπορούσα.

 

πολλές εταιρίες που παρέχουν sms μέσω net δίνουν τη δυνατότητα αυτή.

εγώ το κάνω μέσω voip

 

με λίγα λόγια δηλώνεις τον αριθμό που θέλεις να φαίνεται, σου στέλνουν ένα μήνυμα για επιβεβαίωση και είσαι οκ.

πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να έχεις στα χέρια σου τον πραγματικό αριθμό ή να ξεγελάσεις τον κάτοχο του ώστε αν πάρεις το verification.

 

έχω βρει και sites  στα οποία υποτίθεται βάζεις όποιο νούμερο θες χωρίς verification αλλά έχει χρέωση 1€+ το μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω...Επειδή θελω να βοηθησω καπιο φιλο να ξεμπλεξει από μια τετοια ιστορια μπορεις να μου δωσεις καποιο link ?

 

Ειδικα χωρις verification ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς verification δε τα έχω δοκιμάσει και δε ξέρω αν όντως δουλεύουν. πάντως έχουν χρέωση 1-2€.

ανάλογα το σκοπό μπορει και να αξίζει. 

:-D

 

επειδή δεν είμαι στο σπίτι τώρα, μπορώ να σου στείλω το βράδυ που θα πάω.

γενικά είναι ο όρος spoof sms.

στο google θα βγάλει διάφορα αλλά σίγουρα δε δουλεύουν όλα. τουλάχιστον για ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eπειδη δεν καταλαβα ακριβως, θελεις να ερθει σε πραγματικο χρονο ενα sms εστω "Γεια σου" απο το κινητο Χ στη συσκευη σου?

Ή απλως να φαινεται πως καποια στιγμη (εστω χθες, το φτιαχνεις αυτο_ ελαβες το sms "Γεια σου" και αυτο να υπαρχει στην εφαρμογη των Sms σου?

 

Διευκρινησε το λιγο γιατι αν ειναι το πρωτο τοτε ειναι αυτο που λεει o torq (αν και δεν εχω ασχοληθει παραπανω) ενω αν ειναι το δευτερο και δεν εχεις Κιτ Κατ τοτε αρκει μια εφαρμογη τυπου Fake Sms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως αλλο ζητας απο αυτο που πηρες σαν απαντηση (αν καταλαβα καλα)

θες απλα να φτιαξεις ενα ψευτικο sms που θα ειναι αποθηκευμενο στο τηλεφωνο σου και θα φαινεται σαν να το εστειλε καποιος συγκεκριμενος; (και οχι να στελνεις sms σε κινητα αλλων σαν τριτο προσωπο)

 

αυτο ειναι πανευκολο να γινει και υπαρχουν αμετρητες εφαρμογες.

αν γραψεις fake sms στο καταστημα της google θα σου βγαλει αμετρητες.

 

πχ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.fakecall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως αλλο ζητας απο αυτο που πηρες σαν απαντηση (αν καταλαβα καλα)

θες απλα να φτιαξεις ενα ψευτικο sms που θα ειναι αποθηκευμενο στο τηλεφωνο σου και θα φαινεται σαν να το εστειλε καποιος συγκεκριμενος; (και οχι να στελνεις sms σε κινητα αλλων σαν τριτο προσωπο)

 

αυτο ειναι πανευκολο να γινει και υπαρχουν αμετρητες εφαρμογες.

αν γραψεις fake sms στο καταστημα της google θα σου βγαλει αμετρητες.

 

πχ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.fakecall

 

 

Ναι τελικα αυτό ηθελα και η παραπανω εφαρμογή το κανει αλλα μονο για κλισεις

 

Για sms λεει ότι :  Λογω των περιορισμων android 4.4 (κωδικος kitkat) δεν μπορει να χρησιμοποιηθεί η εφαρμογή ψευτικο sms/mms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...