Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε στη Ν.Κορέα το Galaxy S5 LTE-A με Quad HD οθόνη και Snapdragon 805


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως φιλε μου το προφιλ που εχουμε βγαλει στους εξω ειναι αυο που δημιουργησε η πλειοψηφια του λαου μας.εζουμε κανει best seller τα πιο ακριβα αμαξια gadjet κτλ.η apple βγαζει συσκευη και στις πρωτες 30 χωρες που το παραλαμβανουν ειναι η Ελλαδα.τυχαιο;δεν νομιζω.ειμαστε αχορταγοι και οτι και να λεμε καθε μερα αν εβγαζε η σαμμυ τηλεφωνο και να αλαζε καθε φορα το 1%της συσκευης ολοι θα τρεχαμε.αυτοι ειναι η αληθεια αυτοι ειμαστε και δεν θα σωθουμε οταν δειχνουμε την βουλιμια μας σε ολα αυτα

 

 

Μακαρι να ηταν αυτη η εικονα που βγαζουμε προς τα εξω και οχι η αυτη του λαμογιου που προσπαθει να ζησει/αρπαξει απο το υστερημα του αλλου,με καθε "εξυπνοβλαχικο" τροπο μπορει και μετα να βγαινει να το διατυμπανιζει σαν να ειναι κατορθωμα!!!

 

Η αλαζονια,το θρασος και η κουτοπονηρια μας,αυτα βγαινουν προς τα εξω και αυτα ενοχλουν τους ξενους!

Η σπαταλη και ο υπερκαταναλοτισμος ειναι παγκοσμιο φαινομενο/προβλημα και οχι μονο δικο μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακαρι να ηταν αυτη η εικονα που βγαζουμε προς τα εξω και οχι η αυτη του λαμογιου που προσπαθει να ζησει/αρπαξει απο το υστερημα του αλλου,με καθε "εξυπνοβλαχικο" τροπο μπορει και μετα να βγαινει να το διατυμπανιζει σαν να ειναι κατορθωμα!!!

 

Η αλαζονια,το θρασος και η κουτοπονηρια μας,αυτα βγαινουν προς τα εξω και αυτα ενοχλουν τους ξενους!

Η σπαταλη και ο υπερκαταναλοτισμος ειναι παγκοσμιο φαινομενο/προβλημα και οχι μονο δικο μας!

 

Φιλε ektor7 επετρεψε μου να διαφωνησω.ο γερμανος αν δεν θα περνε iphone αν δεν του το εδινε το κοντρακτ του τζαμπα.ερχονται διακοπες στην ελλαδα.βλεπεις ζευγαρι δυο ατομων στην ελλα δα σε ταβερνα εζουν παραγγειλει το μισο μαγαζι με 70 λογαριασμο παραγγελεια,και διπλα 2 οικογενειες γερμανων με τους αντρες να ειναι σαν εκεινους τους δισκοβολους απο 120κιλα και εζουν παραγγειλει δυο σαλατες και τρεις μεριδες.δεν ειναι παγκοσμιο φαινομενο ο υπερκαταναλωρισμος.ειναι προβλημα του λαου μας.συν αυτα που προανεφερες.ενταξει λιγο πολυ παντου υπαρζουν αυτα αλλα στην ελλαδα η κατασταση σχετικα με αυτο που βιωνουμε εχει ξεφυγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ektor7 επετρεψε μου να διαφωνησω.ο γερμανος αν δεν θα περνε iphone αν δεν του το εδινε το κοντρακτ του τζαμπα.ερχονται διακοπες στην ελλαδα.βλεπεις ζευγαρι ελληνων δυο ατομων στην ελλα δα σε ταβερνα εζουν παραγγειλει το μισο μαγαζι με 70 λογαριασμο παραγγελεια,και διπλα 2 οικογενειες γερμανων με τους αντρες να ειναι σαν εκεινους τους δισκοβολους απο 120κιλα και εζουν παραγγειλει δυο σαλατες και τρεις μεριδες.δεν ειναι παγκοσμιο φαινομενο ο υπερκαταναλωρισμος.ειναι προβλημα του λαου μας.συν αυτα που προανεφερες.ενταξει λιγο πολυ παντου υπαρζουν αυτα αλλα στην ελλαδα η κατασταση σχετικα με αυτο που βιωνουμε εχει ξεφυγει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ektor7 επετρεψε μου να διαφωνησω.ο γερμανος αν δεν θα περνε iphone αν δεν του το εδινε το κοντρακτ του τζαμπα.ερχονται διακοπες στην ελλαδα.βλεπεις ζευγαρι δυο ατομων στην ελλα δα σε ταβερνα εζουν παραγγειλει το μισο μαγαζι με 70 λογαριασμο παραγγελεια,και διπλα 2 οικογενειες γερμανων με τους αντρες να ειναι σαν εκεινους τους δισκοβολους απο 120κιλα και εζουν παραγγειλει δυο σαλατες και τρεις μεριδες.δεν ειναι παγκοσμιο φαινομενο ο υπερκαταναλωρισμος.ειναι προβλημα του λαου μας.συν αυτα που προανεφερες.ενταξει λιγο πολυ παντου υπαρζουν αυτα αλλα στην ελλαδα η κατασταση σχετικα με αυτο που βιωνουμε εχει ξεφυγει

 

 Καλα δεν ειναι ακριβως ετσι. Μια χαρα αρκετοι αλλαζουνε στην Γερμανια αμαξι καθε 2,3 χρονια, αυτο στην Ελλαδα δεν γινοτανε ουτε στα παλια καλα τα χρονια ουτε απο τους πιο σε εισαγωγικα ποζεραδες. Και οπως επισης δεν ειναι ολοι οι Ελληνες μεσα στον υπερκαταναλωτισμο, οποιος δουλευει να βγαλει λεφτα παυει να ειναι.

 

  Τωρα αμα εισαι 20, 25 και σε συντηρουνε οι γονεις σου μια χαρα εισαι ετσι μιας και δεν εχεις σε εκτιμηση τα λεφτα, λες και τα εβγαλες με τον ιδρωτα σου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέγεται ανακύκλωση και μαζεύω μπάζα σε βάζει στη λογική έχεις το παλιό και θες να πάρεις το νέο άπλα πράγματα  οι tech freak άπλα δεν θέλουν να μηνούν  πίσω.... άλλα και να μην το πάρεις όταν βγει το 6 άλλα θα πας στο s5s  άπλα τ πράγματα. τώρα ο ΕΛΛΗΝΑΣ άπλα κλαίγεται γτ του παίρνουν το παιχνίδι και το καμάρι ότι εγώ έχω το τέλειο τα παιδιά παίζει εκείνοι βγάζουν τα τρελά τους από αυτά και εμείς ξοδεύουμε ακόμα και ρεύμα χρόνο για να ασχολούμαστε με αυτούς . Προχθές μια φίλη μου απο Γερμανία πήρε το s5  80 ευρω απο ανανέωση συμβολαίου τι να λέμε τώρα  αστεία πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...