Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί νέο φθηνότερο iMac με τιμή από $1099


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιό λογισμικό ρε μεγάλε, που δεν μπορείς να τρέξεις ούτε το 10% απο τα προγράμματα που έχει στα windows? Για να παίξεις παιχνιδάκι πρέπει να κάνεις τάμα και να ανάψεις τρείς λαμπάδες?

 

Αυτό που εσύ θεωρείς θετικό, για τους περισσότερους χρήστες είναι αρνητικό, και ο λόγος αυτού η ασυμβατότητα. Τώρα αν για εσένα η εμπειρία μακ είναι φορουμ ινσόμνια και facebook στο σαφάρι και itunes για να ακούς μουσική, πιστεύω ακράδαντα πως η άποψη σου περι ανωτερότητας λογισμικού είναι λάθος.

 

είναι εύκολο και ωραίο να βγάζεις συμπεράσματα όταν δεν ξέρεις τον άλλον. 

δούλευα το 1999 - 2004 σε πρόγραμμα ηλεκτρακουστικών μελετών το οποίο ξεκίνησα από τους powerpc. μέχρι το 2004 δεν μπορούσε να τρέξει σε pc γιατί δεν μπορούσε κανείς να το σηκώσει. αλλά ακόμα και σήμερα με τα ίδια specs τρέχει ομαλότερα σε mac.

αν τώρα θες να το πάμε σε καθημερινή χρήση, ας πάρει κάποιος το imovie που δίνεται δωρεάν και το movie maker των windows και θα καταλάβει τι εστί διαφορά σε ικανότητα επεξεργασίας. 

τέλος μάλλον δεν ξέρεις ότι όλες οι σοβαρές εφαρμογές υπάρχουν σε όλες τις πλατφόρμες.

και για να μην παρεξηγούμε pc έχω σπίτι μου και θα συνεχίσω να έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό λογισμικό ρε μεγάλε, που δεν μπορείς να τρέξεις ούτε το 10% απο τα προγράμματα που έχει στα windows? Για να παίξεις παιχνιδάκι πρέπει να κάνεις τάμα και να ανάψεις τρείς λαμπάδες?

 

Εμένα από την αλλη μου φαίνεται περίεργο ότι ενώ με ένα pc ή mac εχει δυνατότητα να κάνεις τα πάντα, καποιοι συγκρινουν μόνο την δυνατότητα να παίζουν παιχνίδια.

 

Οι υπολογιστές γενικώς είναι και για games αλλα δεν είναι μόνο για αυτό. Όποιος πάρει mac για games κατα την αποψη μου είναι ακυρος εντελως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντέλο του 2011...που έχει επεξεργαστή που βγήκε Ioύνιο του 2012....

 

tumblr_mf71gh3zYj1rwlmoao1_250.gif

Δεν ειναι Γιαννης,ειν' Γιαννακης!

Εχουμε 2014 τωρα!!!!!!!!!!!!

 

Να σου θυμησω για κατι iris pro,που ελεγε καποιος,που τελικα ΟΥΤΕ iris απλη δεν ειναι?Ονοματα δε λεμε...! :devil:

είναι εύκολο και ωραίο να βγάζεις συμπεράσματα όταν δεν ξέρεις τον άλλον. 

δούλευα το 1999 - 2004 σε πρόγραμμα ηλεκτρακουστικών μελετών το οποίο ξεκίνησα από τους powerpc. μέχρι το 2004 δεν μπορούσε να τρέξει σε pc γιατί δεν μπορούσε κανείς να το σηκώσει. αλλά ακόμα και σήμερα με τα ίδια specs τρέχει ομαλότερα σε mac.

αν τώρα θες να το πάμε σε καθημερινή χρήση, ας πάρει κάποιος το imovie που δίνεται δωρεάν και το movie maker των windows και θα καταλάβει τι εστί διαφορά σε ικανότητα επεξεργασίας. 

τέλος μάλλον δεν ξέρεις ότι όλες οι σοβαρές εφαρμογές υπάρχουν σε όλες τις πλατφόρμες.

και για να μην παρεξηγούμε pc έχω σπίτι μου και θα συνεχίσω να έχω.

Μια εικονα ΧΙΛΙΕΣ λεξεις!!!

 

post-192952-0-80898100-1403180618_thumb.png

 

 

Αυτο ειναι το λαπτοπ που χρησιμοποιω τις τελευταιες 3 μερες,να κατεβαζω και να βλεπω ταινιες,να μιλω στο skype και λιγο office!

Και μ'αυτο θα πρεπει να περασω μεχρι το τελος του μηνα!

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ καντο με MAC!!! ;)

 

Υ.Γ.Αυτο ειναι το λαπτοπ που πηρε η κοπελα μου το 2004 οταν πηγε να σπουδασει!Εχει IPS panel,matte display με αναλυση1400x1050 και dvd recorder,παρακαλω!

Ποτε ανακαλυψε η apple το ips panel,μπορεις να μας πεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.macrumors.com/2014/06/18/imac-memory-not-upgradable/

 

Απαραδεκτη για αλλη μια φορα η Apple.

Που ζουμε δλδ. Θες φθηνο? Βαλε 2gb RAM και ασε τον πελατη να κανει οτι θελει. Οχι να του οριζεις τα παντα. Αλλα ξερω, οι φανς εχουν ετοιμη την απαντηση. "Ναι αλλα εχει ποιοτητα κατασκευης" Αντε καλα

αυτό θα έβαζα τώρα... λίγοι έχουν μείνει να μας προσφέρουν γέλιο τελικά, η apple, ο Στέφανος Χίος και το Καμερούν στο μουντιάλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι Γιαννης,ειν' Γιαννακης!

Εχουμε 2014 τωρα!!!!!!!!!!!!

 

Να σου θυμησω για κατι iris pro,που ελεγε καποιος,που τελικα ΟΥΤΕ iris απλη δεν ειναι?Ονοματα δε λεμε...! :devil:

 

Μια εικονα ΧΙΛΙΕΣ λεξεις!!!

 

attachicon.gifc.PNG

 

 

Αυτο ειναι το λαπτοπ που χρησιμοποιω τις τελευταιες 3 μερες,να κατεβαζω και να βλεπω ταινιες,να μιλω στο skype και λιγο office!

Και μ'αυτο θα πρεπει να περασω μεχρι το τελος του μηνα!

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ καντο με MAC!!! ;)

 

Υ.Γ.Αυτο ειναι το λαπτοπ που πηρε η κοπελα μου το 2004 οταν πηγε να σπουδασει!Εχει IPS panel,matte display με αναλυση1400x1050 και dvd recorder,παρακαλω!

Ποτε ανακαλυψε η apple το ips panel,μπορεις να μας πεις?

Μην υπολογίζεις τον ssd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην υπολογίζεις τον ssd...

Επίσης ektor 7 μην υπολογίζεις το 1gb ram και ότι το skype τώρα πια δεν υποστηρίζει video. Έχω το ίδιο μηχάνημα για αυτό μπήκα στο κόπο να απαντήσω , αλλιώς δεν θα απανταγα .....όπως δεν απάντησα στο κάθε άσχετο εδώ μεσα που λέει ,το κοντό του και το μακρύ του, επειδή απλά είναι άσχετος....

ΥΓ. Τα ίδια ακριβώς κάνει αλλά με 1gb ram μόνο το δικό μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι Γιαννης,ειν' Γιαννακης!

Εχουμε 2014 τωρα!!!!!!!!!!!!

 

Να σου θυμησω για κατι iris pro,που ελεγε καποιος,που τελικα ΟΥΤΕ iris απλη δεν ειναι?Ονοματα δε λεμε...! :devil:

Μια εικονα ΧΙΛΙΕΣ λεξεις!!!

 

attachicon.gifc.PNG

 

 

Αυτο ειναι το λαπτοπ που χρησιμοποιω τις τελευταιες 3 μερες,να κατεβαζω και να βλεπω ταινιες,να μιλω στο skype και λιγο office!

Και μ'αυτο θα πρεπει να περασω μεχρι το τελος του μηνα!

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ καντο με MAC!!! ;)

 

Υ.Γ.Αυτο ειναι το λαπτοπ που πηρε η κοπελα μου το 2004 οταν πηγε να σπουδασει!Εχει IPS panel,matte display με αναλυση1400x1050 και dvd recorder,παρακαλω!

Ποτε ανακαλυψε η apple το ips panel,μπορεις να μας πεις?

 

 

Πλήροφοριακά εντελώς αυτα είναι κανονικά Pro ή καποια stripped down εκδοση. Ρωτάω γιατί πριν λίγες μερες εβαλα windows 7 Tiny (φαίνονται σαν Ultimate) σε ένα παλιο pc του 2001 που ετρεχαν αλλα δεν λειτουργουσε σχεδόν τίποτα στα default. Ούτε καν εκτυπωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ektor 7 μην υπολογίζεις το 1gb ram και ότι το skype τώρα πια δεν υποστηρίζει video. Έχω το ίδιο μηχάνημα για αυτό μπήκα στο κόπο να απαντήσω , αλλιώς δεν θα απανταγα .....όπως δεν απάντησα στο κάθε άσχετο εδώ μεσα που λέει ,το κοντό του και το μακρύ του, επειδή απλά είναι άσχετος....

http://www.everymac.com/systems/apple/powerbook_g4/specs/powerbook_g4_1.33_15.html

ΟΝΕ CORE 1.3GHZ

500 MB RAM

 

Μόνο στον ssd υπερτερεί!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην υπολογίζεις τον ssd...

Δε βλεπω mavericks και αγχονομαι! :P

Βλεπω 2gb ram και σελινιαζομαι! :lol:

 

Τι χρονολογιας ειναι το συγκεκριμενο,ποση ram ΚΑΙ ΤΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΡΕΧΕΙ?ΟΕΟ!!! :devil:

Πλήροφοριακά εντελώς αυτα είναι κανονικά Pro ή καποια stripped down εκδοση. Ρωτάω γιατί πριν λίγες μερες εβαλα windows 7 Tiny (φαίνονται σαν Ultimate) σε ένα παλιο pc του 2001 που ετρεχαν αλλα δεν λειτουργουσε σχεδόν τίποτα στα default. Ούτε καν εκτυπωτές.

Κανονικα!

Δεν ξερω καν αν υπαρχει αυτο που λες στα 8!Το σαβατοκυριακο,μ'αλλον θα του περασω τα 8.1,γιατι μ'αρεσουν περισσοτερο!

Επίσης ektor 7 μην υπολογίζεις το 1gb ram και ότι το skype τώρα πια δεν υποστηρίζει video. Έχω το ίδιο μηχάνημα για αυτό μπήκα στο κόπο να απαντήσω , αλλιώς δεν θα απανταγα .....όπως δεν απάντησα στο κάθε άσχετο εδώ μεσα που λέει ,το κοντό του και το μακρύ του, επειδή απλά είναι άσχετος....

ΥΓ. Τα ίδια ακριβώς κάνει αλλά με 1gb ram μόνο το δικό μου....

Eχετε προσεξει οτι εχω 756mb ram και τρεχει Windows 8.Και ο δισκος ειναι ata στις 4200στρ.!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλεπω mavericks και αγχονομαι!:P

Βλεπω 2gb ram και σελινιαζομαι!:lol:

 

Τι χρονολογιας ειναι το συγκεκριμενο,ποση ram ΚΑΙ ΤΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΡΕΧΕΙ?ΟΕΟ!!!:devil:

Κανονικα!

Δεν ξερω καν αν υπαρχει αυτο που λες στα 8!

Δηλαδή αν το έβλεπες το ίδιο με lubuntu και 1gb ram θα αισθανοσουν καλύτερα? δεν νομίζω... Το μηχάνημα είναι του 2004 και τρέχει leopard. Δεν τρέχει mavericks και δεν έχει 64bit επεξεργαστή. Νομίζω ότι ξέρεις πολύ καλά ότι τα mavericks είναι μόνο 64bit....or not? μα τι λέω αφού είσαι ά.........
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλεπω mavericks και αγχονομαι! :P

Βλεπω 2gb ram και σελινιαζομαι! :lol:

 

Τι χρονολογιας ειναι το συγκεκριμενο,ποση ram ΚΑΙ ΤΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΡΕΧΕΙ?ΟΕΟ!!! :devil:

 

Κανονικα!

Δεν ξερω καν αν υπαρχει αυτο που λες στα 8!Το σαβατοκυριακο,μ'αλλον θα του περασω τα 8.1,γιατι μ'αρεσουν περισσοτερο!

 

Eχετε προσεξει οτι εχω 756mb ram και τρεχει Windows 8.Και ο δισκος ειναι ata στις 4000στρ.!

Στο δεύτερο βίντεο θα δείς, 2gbRAM, Mavericks, 2004... Πριν τον SSD 80Gb 4000rpm είχε...

 

Στην τελική ζήτησες ένα εργαλείο της APPLE του 2004 που να κάνει ίδια δουλειά, πάρε ένα λοιπόν κάνει και καλύτερη, και αν σε ενοχλούν τα 2gb καντα 1 (700mb ρε παιδί μου, είδες πόσο σφερα παει δεν νομίζω ότι το drop θα είναι τόσο που δεν μπορεί να κάνει αυτά που κάνει το πς σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν το έβλεπες το ίδιο με lubuntu και 1gb ram θα αισθανοσουν καλύτερα? δεν νομίζω... Το μηχάνημα είναι του 2004 και τρέχει leopard. Δεν τρέχει mavericks και δεν έχει 64bit επεξεργαστή. Νομίζω ότι ξέρεις πολύ καλά ότι τα mavericks είναι μόνο 64bit....or not? μα τι λέω αφού είσαι ά.........

Οποταν εχω ενα λαπτοπ του 2004,πληρως λειτουργησιμο με το τελευταιο λογισμικο της ms!Τι λεει αυτο...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλεπω mavericks και αγχονομαι! :P

Βλεπω 2gb ram και σελινιαζομαι! :lol:

 

Τι χρονολογιας ειναι το συγκεκριμενο,ποση ram ΚΑΙ ΤΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΡΕΧΕΙ?ΟΕΟ!!! :devil:

 

Κανονικα!

Δεν ξερω καν αν υπαρχει αυτο που λες στα 8!Το σαβατοκυριακο,μ'αλλον θα του περασω τα 8.1,γιατι μ'αρεσουν περισσοτερο!

 

Eχετε προσεξει οτι εχω 756mb ram και τρεχει Windows 8.Και ο δισκος ειναι ata στις 4200στρ.!:lol:

Το έχουμε προσέξει ,δεν είμαστε και άσχετοι....θα δοκιμάσω να του βάλω 756mb ram και μηχανικό σκληρό, αλλά βαριέμαι γιατι και να στα δείξω δεν πρόκειται να το καταλάβεις....άντε αρκετά ασχοληθήκαμε μαζί σου και σήμερα ....

Οποταν εχω ενα λαπτοπ του 2004,πληρως λειτουργησιμο με το τελευταιο λογισμικο της ms!Τι λεει αυτο...?

Τίποτα.....ετσι απλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δεύτερο βίντεο θα δείς, 512RAM, Mavericks, 2004... Πριν τον SSD 80Gb 4000rpm είχε...

Ξανα ποσταρε το να δω ποιο εννοεις και που γραφει mavericks!

Το έχουμε προσέξει ,δεν είμαστε και άσχετοι....θα δοκιμάσω να του βάλω 756mb ram και μηχανικό σκληρό, αλλά βαριέμαι γιατι και να στα δείξω δεν πρόκειται να το καταλάβεις....άντε αρκετά ασχοληθήκαμε μαζί σου και σήμερα ....

 

Τίποτα.....ετσι απλά...

Απλα για να σταματησουν καποιοι να μιλουν για διαρκεια και αποδοση!

Περιοριστητε στο οτι κανετε την κ@υλ@ σας και απλα οτι τα γουσταρετε!Και μεινετε ως εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...