Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί νέο φθηνότερο iMac με τιμή από $1099


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμμονή καθόλου, παράθεση με στοιχεία στην επιμονή μερικών που αυθαίρετα υποστηρίζουν ότι η Apple είναι ακριβή. Πράγμα το οποίο δεν ισχύει ή συγκεκριμένα με το post άλλες γνωστές εταιρίες όπως η HP είναι ακριβότερες.

 

Συγνώμη αλλά αν δεν βρίσκεις κάτι...το καταλαβαίνω είναι σοκ αυτό που πιστεύεις μια ζωή (όχι εσύ ειδικά) να αντιλαμβάνεσαι ότι δεν ισχύει...οπότε πάρε το χρόνο σου αν θες, δες το ξανά, σιγά σιγά...με το μαλακό.  :-)

 

εμμονή είναι... όταν έχεις γράψει κάτι και δεν σου απαντάμε είναι γιατί πιστεύουμε ότι τζάμπα θα πάει. Το να το επαναφέρεις και να νομίζεις κιόλας ότι επειδή δεν σου απαντάει κανείς έχεις δίκιο είναι στενάχωρο.

 

Για τις υπόλοιπες φιλοσοφίες περί χρόνου, σιγά σιγά και με το μαλακό μπορείς να κάνεις ένα search να δεις παλιότερα ανάλογα τόπικ και να καταλάβεις γιατί μιλάτε πλέον 2-3 σε αυτό το τόπικ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμμονή είναι... όταν έχεις γράψει κάτι και δεν σου απαντάμε είναι γιατί πιστεύουμε ότι τζάμπα θα πάει. Το να το επαναφέρεις και να νομίζεις κιόλας ότι επειδή δεν σου απαντάει κανείς έχεις δίκιο είναι στενάχωρο.

 

Για τις υπόλοιπες φιλοσοφίες περί χρόνου, σιγά σιγά και με το μαλακό μπορείς να κάνεις ένα search να δεις παλιότερα ανάλογα τόπικ και να καταλάβεις γιατί μιλάτε πλέον 2-3 σε αυτό το τόπικ

Δεν έκανε copy paste το σχόλιο του.Παραπομπή ονομάζεται,γιαυτό και τοποθετούμε το # και τον αριθμό του σχολίου.

Από πότε η παράθεση και η παραπομπή θεωρείται εμμονή ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανε copy paste το σχόλιο του.Παραπομπή ονομάζεται,γιαυτό και τοποθετούμε το # και τον αριθμό του σχολίου.

Από πότε η παράθεση και η παραπομπή θεωρείται εμμονή ? 

 

το έγραψε μία και παρέθεσε δύο φορές τον εαυτό του δικηγόρε μου, και δεν το απάντησε κανείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έγραψε μία και παρέθεσε δύο φορές τον εαυτό του δικηγόρε μου, και δεν το απάντησε κανείς 

Αξιότιμε κύριε διαχειριστή,σας διαφεύγει το γεγονός ότι η χρήση της παράθεσης & της παραπομπής είναι ελεύθερη,απεριόριστη,και μπορεί να χρησιμοποιηθεί ανά πάσα στιγμή προς αποφυγήν της παραπληροφόρησης και της ημιμάθειας,καθώς και για την οικονομία χώρου στην σελιδοποίηση των σχολίων.Γι αυτό το λόγο άλλωστε υπάρχει και αρίθμηση των σχολίων με το σύμβολο της #.

Εκτός εαν υποστηρίζετε ο,τι το φόρουμ ''insomnia'' χρησιμοποιεί κάθε σύμβολο ως διακόσμηση της ιστοσελίδας.

Επεξ/σία από ramarg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alexzzz

 

Το στενάχωρο αγαπητέ μου είναι να γράφουν παραπάνω από 2-3 άτομα αυθαίρετες ανακρίβειες και άστοχες συγκρίσεις και όταν κάποιος παραθέτει ένα στοιχείο που δείχνει ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα, να επικρατεί σιωπή. Στενάχωρο είναι επίσης ότι ακόμα και τότε ελλείψει επιχειρημάτων το μόνο που μας μένει είναι να απαξιώσουμε το στοιχείο πράγμα που δεν γίνεται διότι οι αριθμοί δεν αμφισβητούνται.

 

Πετάξτε τις παροπίδες... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σωστά επιχειρήματα δεν τ'ακουμπατε αγαπητέ.. είτε γραφτήκαν είτε όχι το ίδιο και το αυτό,ο οπαδισμος και των δυο πλευρών έχει χτυπήσει κόκκινο

 

Ο κος που προσβάλει,γράφει με bold και κόκκινες υπογραμμίσεις εδώ >  http://www.insomnia.gr/topic/530627-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-os-x-yosemite-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-apple/page-2?do=findComment&comment=53231341 πριν λίγες μέρες ρωτούσε αν χρειάζεται να κρατήσει shsh για rollback στο osX και μετά απο ελάχιστες μέρες έχει γίνει τόσο ειδικός ώστε να έχει την παραπάνω συμπεριφορά..

Θα έπρεπε εσείς οι ίδιοι να τον επαναφέρετε στην τάξη.

 

Χρησιμοποιείστε τις υπέροχες συσκευές σας δεν χρειάζεται αποδείξετε σε κανέναν τίποτα μην αφήνετε όμως να σας χρησιμοποιούν αυτές κατ'αυτο τον τρόπο..

Αν νιώθετε την ανάγκη να υπερασπιστείτε την επιλογή σας τότε ξέρετε και εσείς ότι η αλήθεια είναι πάντα κάπου στην μέση..

..και μια μεσαία συμπεριφορά είναι όλοι οι after market SSDs και ο διπλασιασμός μνήμης που έχουν μπει στους υπολογιστές σας για να συνεχίσουν να δουλεύουν απρόσκοπτα,το υπέροχο κατά τ'αλλα osX.

To έχω γράψει πολλακις θα το γράψω ακόμα μια μην κλείνετε μόνοι σας τους ορίζοντες σας και κατ'επεκταση το μυαλό σας,χρησιμοποιήστε τα όποια λειτουργικά κατά το δοκούν και το καθένα εκεί που του αρμόζει καλύτερα..εκτός αν σας φρενάρει κάτι άλλο σε αυτό..  :rolleyes:

 

πριν με αντιμετωπίσετε κ εμένα σαν αντίπαλο σας ψάξτε τα αντίστοιχα ποστς και για το mavericks και για το yosi και για τα Win 8/8.1 θα διαπιστώσετε ότι δεν υπάρχουν σύνορα ούτε γήπεδα για εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καθίστε μόνοι σας να τα πείτε που τα βρίσκετε κιόλας για την υπέρτατη εταιρεία με τα τέλεια προϊόντα σε τιμές χώμα. <br>

Υγ. Κατά τα άλλα καγκουρες είναι οι άλλοι με τα Led στα κουτιά αλλά όχι αυτοί με το μεγάλο δαγκωμένο μήλο να φωτίζεται στην πλάτη ενός λαπτοπ και ένα νίκελ μήλο στο iphone. Ότι να ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κος που προσβάλει 

Η παράθεση είναι έτοιμη προς χρήση.Μη διστάζεις.Οποιαδήποτε άμεση και προσωπική προσβολή  στη διάθεση σου.Γίνε συγκεκριμένος.

Δεν βρίσκω τον λόγο να απολογηθώ για οποιαδήποτε απορία μου.Καθαρά προσωπική υπόθεση που αποδεικνύει και την ανωτερότητα ενός ατόμου.Και αναφέρομαι στην ανωτερότητα του να εκθέτει κανείς δημοσίως τις απορίες του και μάλιστα στο ίδιο φόρουμ ! Η ρήση του Σωκράτη σου διαφεύγει αγαπητέ φίλε '' Εν οίδα ότι ουδέν οίδα''.  Η σοφία που κρύβεται πίσω από οποιαδήποτε απλή απορία είναι μη υπολογίσιμη. Και μία φιλική συμβουλή. Εαν δεν έχεις μελετήσει ελληνική φιλοσοφία,μην ασχολείσαι με τις απορίες μου και μελέτησε Αρχαία Ελληνικά Γυμνασίου για αρχή :)

Και προς χάριν ορθού αντιλόγου και μόνο...Οποιοσδήποτε από τους haters δεν είχε ποτέ mac ξέρει σίγουρα λιγότερα ακόμα και από τον πιο πρόσφατο mac user  :shifty:

Καλά καθίστε μόνοι σας να τα πείτε που τα βρίσκετε κιόλας για την υπέρτατη εταιρεία με τα τέλεια προϊόντα σε τιμές χώμα. <br>

Υγ. Κατά τα άλλα καγκουρες είναι οι άλλοι με τα Led στα κουτιά αλλά όχι αυτοί με το μεγάλο δαγκωμένο μήλο να φωτίζεται στην πλάτη ενός λαπτοπ και ένα νίκελ μήλο στο iphone. Ότι να ναι...

Το λογότυπο είναι λογότυπο.Υπάρχουν χιλιάδες φορητοί με φωτιζόμενο λογότυπο αλλά δεν έχει γίνει καμία αρνητική αναφορά.Έπρεπε να καταλάβουμε ότι ενοχλεί το μήλο και όχι η εταιρία.

Υ.Γ Θέλεις να πεις ότι το χρωματιστό νερό στην υδρόψυξη είναι φυσιολογική συμπεριφορά? Πάω πάσο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια φορά ούτε καν διάβασες πόσο μάλλον κατάλαβες τα γραφόμενα μου.

Φυσικά δεν θα μπω στον πειρασμό να σου απαντήσω στο ίδιο ύφος.

ξέρεις κ αν δεν ξέρεις θα το μάθεις σύντομα ελπίζω ότι οι προσωπικές προσβολές απαγορεύονται σε αυτό το φόρουμ. (όσα edit και να κάνεις)

 

Όσο για το Hackint0sh που αναφέρθηκες και μετά διόρθωσες το κείμενο σου. δεν θα γράψω ότι είμαι χαρούμενος η ευτυχισμένος,ούτε θα σου ανεβάσω Geekbench μετρήσεις ώστε να σου πέσουν τα αυτιά,στο πάτωμα θα σου πω μόνο ότι το Hackint0sh δεν με βάζει στην θέση σου.. να έχω την ανάγκη να το υποστηρίξω,αλλά απλά να το χειρίζομαι .

 

και είναι η τελευταία μου απάντηση σε αυτό το τοπικ γιατί δεν έχει καμιά γνώση να μου προσφέρει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντίδραση προκύπτει από δράση. Φυσικός νόμος. Ως προς τις προσβολές,δεν γίνεσαι συγκεκριμένος,διότι απλά δεν υπάρχει προσβολή. Άλλο ο επιχειρηματολογικός αντίλογος,άλλο η προσβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενημέρωση 20/6: Σύμφωνα με την iSquare, επίσημο διανομέα των προιόντων Apple για την Ελλάδα και την Κύπρο, το νέο iMac θα είναι διαθέσιμο σε λίγες ημέρες στο επίσημο δίκτυο μεταπωλητών με τιμή €1199

1099$ = 1199

:-( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1099$ = 1199

:-( 

Πως κανεις ετσι?Σε καμια 5ετια που το δολαριο θα είναι πιο ακριβο από το ευρο,θα μαθουν να κανουν σωστα την μετατροπή!

Μεχρι τοτε θα συνεχιζουν απλα να κανουν λαθος την αριθμητικη πραξη!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι μην αρπαζεσαι με την apple.

Κατα καιρους οτι βγαινει σαν ειδηση εδω (για ενα κινητο ή κατι αλλο)κ αι λεει μια τιμη σε δολλάρια εδω Ελλαδιτσα εχουμε καπελο στο ευρώ.

Ειναι ο ΦΠΑ 23%, ειναι που ειχαμε τουρκοκρατια 400 χρονια και μείναμε πίσω(?)  :devil:

Για καποιο λογο οι κυριοι αυτοι τα φερνουν με αυξηση τιμων 20% εδω πέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...