Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί νέο φθηνότερο iMac με τιμή από $1099


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

https://www.skroutz.gr/s/4219873/Dell-XPS-13-i5-4200U-8GB-128GB-SSD.html

 

https://www.skroutz.gr/s/4268353/Dell-XPS-13-Touch-i5-4200U-8GB-128GB-SSD.html

 

το ίδιο δεν είναι? μην μπερδευτείς στο πρώτο link που το skroutz δεν λέει touch όπως το 2ο, τα ίδια είναι αν μπεις και δεις το μοντέλο στα μαγαζιά...

 

1249 και 1348 euro μετά, δεν είναι κι άσχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι μην αρπαζεσαι με την apple.

Κατα καιρους οτι βγαινει σαν ειδηση εδω (για ενα κινητο ή κατι αλλο)κ αι λεει μια τιμη σε δολλάρια εδω Ελλαδιτσα εχουμε καπελο στο ευρώ.

Ειναι ο ΦΠΑ 23%, ειναι που ειχαμε τουρκοκρατια 400 χρονια και μείναμε πίσω(?)  :devil:

Για καποιο λογο οι κυριοι αυτοι τα φερνουν με αυξηση τιμων 20% εδω πέρα...

Βρε εγω το ξέρω, το έκανα πόστ για κάποιους άλλους που η προκατάληψη τους εχει τυφλώσει και κατηγορούν την apple οτι ευθύνεται για το 1099$ = 1199€ του iMac...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε εγω το ξέρω, το έκανα πόστ για κάποιους άλλους που η προκατάληψη τους εχει τυφλώσει και κατηγορούν την apple οτι ευθύνεται για το 1099$ = 1199€ του iMac...

Ε ναι σε αυτό δεν φταίει η apple ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι σε αυτό δεν φταίει η apple ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία.

Ε ναι σε αυτό δεν φταίει η apple ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία.

Προφανώς και όχι! Αν διαβάσεις ομως τα διαφορα πόστς θα καταλάβεις οτι δεν είναι προφανές σε κάποιους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν προϊόντα τα οποία κρατάνε ισοτιμία, εκεί γιατί γίνεται και σε άλλα όχι?

Γιατί κάνουν έρευνα αγοράς και βλέπουν που πρέπει να χτυπήσουν τα προϊόντα για να οικονομήσουν!

Εκει η ισοτιμία αλλάζει, γέρνει προς το μέρος τους.

 

Τωρα σε ενα ποντίκι trust :-D ας το βάλουν και 4 ευρώ απο 5 δολλαρια (που και πάλι "κλέβουν")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι σε αυτό δεν φταίει η apple ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία.

Απο οτι καταλαβαινω εισαγωγεας προιοντων Αpple στην Ελλαδα ειναι η Infoquest και εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι αποκλειστικος. Αν πραγματι ειναι ετσι μπορει και καποιος αλλος να εισαγαγει προιοντα απλ και να τα δινει σε καλυτερες τιμες. Αρα για τις ακριβες τιμες μαλλον πρεπει να παραπονεθειτε στον εισαγωγεα και οχι στην ιδια την Απλ. Η Απλ δεν εχει παρουσια στην Ελλαδα, προφανως γιατι θεωρει την αγορα μικρη. Ομως δεν εμποδιζει τις διασυνοριακες συναλλαγες και αυτο ειναι προς τιμη της. Δεν δινουν ολες οι εταιρειες παγκοσμια καλυψη στην εγγυηση τους και επισης μπορει καποιος να παραγγειλει οτι πληκτρολογιο θελει απο καθε online apple shop.

 

Ακριβως ιδια περιπτωση ειναι τα IKEA και το Starbucks (πολυ ακριβα στην Ελλαδα γιατι ειναι franshise.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά φταίνε η Apple, Dell, HP, Lenovo, κλπ που είναι πιο ακριβά στην Ελλάδα; Φταίει μόνο η Apple; Μήπως ευθύνεται και για τις άλλες εταιρίες και με υποχθόνιους τρόπους τις αναγκάζει; Μήπως μας ψεκάζουν; 

 

Ήμαρτον...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν ξέρω τι λες, αλλά η Dell έχει πάρα πολύ καλή τιμολόγηση στην Ελλάδα, ειδικά στις οθόνες κρατάει ισοτιμία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι μην αρπαζεσαι με την apple.

Κατα καιρους οτι βγαινει σαν ειδηση εδω (για ενα κινητο ή κατι αλλο)κ αι λεει μια τιμη σε δολλάρια εδω Ελλαδιτσα εχουμε καπελο στο ευρώ.

Ειναι ο ΦΠΑ 23%, ειναι που ειχαμε τουρκοκρατια 400 χρονια και μείναμε πίσω(?)  :devil:

Για καποιο λογο οι κυριοι αυτοι τα φερνουν με αυξηση τιμων 20% εδω πέρα...

Εφόσον γίνεται εισαγωγή τους απο Αμερική ειναι τελειωνιακοί δασμοί,φπα κ.τ.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι λες, αλλά η Dell έχει πάρα πολύ καλή τιμολόγηση στην Ελλάδα, ειδικά στις οθόνες κρατάει ισοτιμία...

Δε το λέω εγώ αλλά τα link που έκανα πόστ και δε νομίζω οτι αμφισβητούνται.

Για δώσε ένα παράδειγμα για τις οθόνες που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...