Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Nokia X2 με τιμή €99 χωρίς φόρους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα βλεπεις πως αυτα που λες δεν στέκουν και μονος σου.

Lag στο android δεν υπάρχει μονο στα   samsung

Σπασμένο γυαλι δεν υφίσταται καθώς αν πέσει θα σπάσει πρωτα η οθόνη οποτε το γυαλι κλαιν μαιν.

Οποτε η ιδια η ms σκάβει το λάκκο της προσπαθώντας να φερει κόσμο απο το android καθώς εχει αποτύχει το wp τοσο σε διαφήμιση οσο και σε αξια απόκτησης.

Για την άχρηστη nokia επίσης δεν εχω να πω και πολλά τα λεει ολα το οτι εξαγοράστηκε.

Θα δεις πως αν δεν αλλαξει τακτική η ms οχι μονο σε wp αλλα σε ολα xbox windows κλπ δεν θα αργήσει η μερα που θα πιάσει πατο.

Αυτες οι αλλαγές του τυπου σήμερα χωρις κουμπι αυριο με κουμπι μεθαυριο θα δειξει ή xbox με kinect αυριο χωρις κλπ αυτες λοιπον οι αλλαγές ειναι που θα την βαλτώσουν σύντομα.

η ms έχει καβατζωθεί στα pc και πειραματίζεται με όλα τα άλλα,τα πάντα όμως κρίνονται απο τους υπολογιστές γιατί αυτοί κάνουν την δουλειά,στο γραφείο σου αναγκαστικά pc θα έχεις,τις εργασίες σου αναγκαστικά εκεί θα τις κάνεις και γενικά ότι έχει να κάνει με δουλειά εκεί γίνεται,τα tablet και τα netbook κλπ απλά είναι gadget που απλά έγιναν μόδα και μπορεί στην ψυχαγωγία να έχουν μεγάλο ποσοστό,στην δουλειά όμως δεν έχουν και πολλά να προσφέρουν.

αν εκεί δεν αλλάξει κάτι δεν θα αλλάξει και η ms δυστυχώς τις τακτικές της,βλέπε windows 8(το λειτουργικό όχι τον sub-CEO).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγω που εχω το 1520 και τρέχει πολύ ελαφρώς πιο γρήγορα απ'το 920 που ειχα , δε θεωρείς ότι πάλι είναι ένα θέμα του OS που θα έπρεπε να αλλάξει; Δεν είναι λογικό το 520 με το 1520 να τρέχουν σχεδόν με ίδια ταχύτητα για να μπορεί το λειτουργικό να τρέχει σε 4 διαφορετικές πλατφόρμες (smartphones, tablets, PC,laptops....)

Το λογισμικό είναι μόνο για τα smartphones.Τα PC/tablets τρέχουν άλλο,διαφορετικό λογισμικό,ακομη και η rt.

Τα κοινά είναι μόνο ο kernel,οι υπηρεσίες και τωρα και τα universal apps!Ααα και τα live tiles στην αρχική οθόνη!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ms έχει καβατζωθεί στα pc και πειραματίζεται με όλα τα άλλα,τα πάντα όμως κρίνονται απο τους υπολογιστές γιατί αυτοί κάνουν την δουλειά,στο γραφείο σου αναγκαστικά pc θα έχεις,τις εργασίες σου αναγκαστικά εκεί θα τις κάνεις και γενικά ότι έχει να κάνει με δουλειά εκεί γίνεται,τα tablet και τα netbook κλπ απλά είναι gadget που απλά έγιναν μόδα και μπορεί στην ψυχαγωγία να έχουν μεγάλο ποσοστό,στην δουλειά όμως δεν έχουν και πολλά να προσφέρουν.

αν εκεί δεν αλλάξει κάτι δεν θα αλλάξει και η ms δυστυχώς τις τακτικές της,βλέπε windows 8(το λειτουργικό όχι τον sub-CEO).

Ναι αλλά τα 8 σου ξαναστρεφουν πίσω τους developers που την κάνουν κατά 4+ χρόνια(που ακομη ανεβαίνει) "μόδα" πλευρά!

Δες το παράδειγμα της εφαρμογης του Facebook που εφηγε από το desktop,αλλά επέστρεψε στο metro!Αυτό ειναι απλά ένα παράδειγμα,ίσως ακολουθήσουν και αλλά τέτοια φαινόμενα δυστυχώς και ας ελπίσουμε πως δε θα συμβεί σύντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα 99 ευρω ειναι τελικη τιμη (αντε να απει 120-130) και οχι σαν του απλου Χ που εφτασε τα 130 με 512 ραμ, θα σβησει ολον τον ανταγωνισμο.... Τα παντα ολα για νορμαλ τηλεφωνο που κοντευαμε να ξεχασουμε με τις "νεες" τεχνολογιες, καμερα με φλας, ραδιο, καρτα μνημης, 1 γκιγκα ραμ, αποσπομενη μπαταρια, ντουαλ σιμ, μπροστα καμερα... Ανετα θα μπορουσε να ειναι το επομενο μου τηλεφωνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπαρχει, αλλα ο κοσμος εχει γεμισει με Low end android, και εκει δεν υπαρχει. επισης δεν ξερουν απο λαντσερς Bloatware κτλπ. οποτε παντου λαγκ ΠΑΝΤΟΥ.

 

Οπως ειπα και πριν, ναι, ειναι τα παιδικα 3d θεματα με τους πλανητες και λαντσερς να ειναι ολα τα εικονιδια halo kitty κλπ, μια χαρα.. για παιδακια.

Πιστεψε με, μολις κουραστει ο αλλος να ψαχνει λαντσερς καθε φορα που περνει κινητο, να ψαχνει ρομ για να βγει το μπλοατγουερ, κλπ κλπ κλπ θα βαρεθει καποια στιγμη και θα παει σε Ios η wp.

 

Κατσε γιατι μαλλον μπερδευτηκες :P

Και αυτο low (υπερlow θα ελεγα) android ειναι, απλα εχει windows launcher. 

Το οτι μπορει ο κοσμος να το προτιμησει δε σημαινει οτι θα ερωτευτει τα windows. Και το 520 ειναι φανταστικο κινητο, αλλα στην κατηγορια των 100€. Αν ανεβεις στα 150€ δε θα παρεις το 625 ή το 720 αλλα το MotoG, στα 300€ θα παρεις Nexus ή One+1, στα 400€ Ζ1compact ή MotoX ή iPhone 5c, στα 600€ galaxy, oneM8, z2 και στα 800€ iPhone. 

Γι'αυτο και ολα τα lumia εχουν κατρακυλησει κατω απο τα 400€. Και στην ιδια τιμη με το 1520 μπορεις να παρεις Note3 και G Flex.

Το εγραψα πριν και θα το ξαναγραψω, εχει χασει παααααρα πολυ εδαφος η MS/Nokia και συνεχιζει να χανει. Με φουσκωτα (το αντιθετο της ναυαρχιδας) δεν κερδιζεις πελατες εκτος και αν τα δινεις jumbα.....

 

 

ps τα 3d θεματα με τους πλανητες και τα hello-kitty εικονιδια δεν προκειται ποτε να τα βαρεθει ο κοσμος. Γι'αυτο αλλωστε παιρνουμε και smartphone. Για να καθομαστε να χαζευουμε κατι ομορφο και ενδιαφερον. Αν ηταν να αγοραζαμε με βαση το τι πραγματικα ειναι αναγκαιο να εχουμε, οι πλαστικοι χειρουργοι θα ηταν ολοι ανεργοι, τα αυτοκινητα θα ηταν ολα τετραγωνα και εμεις θα ειχαμε ακομα 3310....

ps2 "μολις κουραστει ο αλλος να ψαχνει λαντσερς καθε φορα που περνει κινητο" στην καλυτερη να περνει καποιος μια ή δυο φορες το χρονο. Και θα τον κουρασει το να κατσει 20λεπτα να βρει εναν launcher? Σε καταλαβαινω τι εννοεις και τι θες να πεις αλλα δε στεκει ρε φιλε.... :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου ποσο αχρηστη εταιρια εχει γινει η ms που βγαζει κινητα android αντι να κατσει να φτιαξει ενα σωστο wp

φαντασου ποσο αχρηστη ηταν η google που πουλησε τη μοτορολα χωρις ποτε να φτιαξει ενα ανδροιδ της προκοπης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντασου ποσο αχρηστη ηταν η google που πουλησε τη μοτορολα χωρις ποτε να φτιαξει ενα ανδροιδ της προκοπης...

Συγνωμη αν ποναει η αληθεια. Ξυδακι και θα περασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι, το βλέπεις λογικό κινητό με χαρακτηριστικά του Lumia 520 να τρέχει σχεδόν με την ιδια ευκολία με κινητό χαρακτηριστικών του 1520;...

 

Μα αυτη ειναι η "μαγκια" των Windows Phone.Το OS και τα apps τρεχουν  smoothly σε ολα τα κινητα.Για αυτο και προτεινουμε πχ lumia 520 σε χρηστες που δεν θελουν παρα πολλα , διοτι τους προσφερει high end εμπειρια.Απο την αλλη ενας χρηστης του 520 δεν εχει την απαιτηση προφανως να παιζει τα παιχνιδια του το ιδιο smooth με το 1520 σου.Ο 4πυρηνος επεξεργαστης σου καπου θα βρεθει να κανει την διαφορα ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε όλοι άσχετοι. Θα σας πω εγώ τι γίνεται και τι θα γίνει.

Η Apple πάει για φούντο καθότι το Iphone 6 θα αποδειχθεί πατάτα.

Η MS θα αγοράσει τη Google αφού το λειτουργικό της τελευταίας θα λαγκάρει τόσο πολύ που δεν θα το θέλει κανένας. Και τέλος η MS θα εγκαταλείψει τα WP και θα πουλάει το Android για 50 € ανά συσκευή.

:devil: :devil: :devil:

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε όλοι άσχετοι. Θα σας πω εγώ τι γίνεται και τι θα γίνει.

Η Apple πάει για φούντο καθότι το Iphone 6 θα αποδειχθεί πατάτα.

Η MS θα αγοράσει τη Google αφού το λειτουργικό της τελευταίας θα λαγκάρει τόσο πολύ που δεν θα το θέλει κανένας. Και τέλος η MS θα εγκαταλείψει τα WP και θα πουλάει το Android για 50 € ανά συσκευή.

:devil: :devil: :devil:

Καλο σεναριο για ταινια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε όλοι άσχετοι. Θα σας πω εγώ τι γίνεται και τι θα γίνει.

Η Apple πάει για φούντο καθότι το Iphone 6 θα αποδειχθεί πατάτα.

Η MS θα αγοράσει τη Google αφού το λειτουργικό της τελευταίας θα λαγκάρει τόσο πολύ που δεν θα το θέλει κανένας. Και τέλος η MS θα εγκαταλείψει τα WP και θα πουλάει το Android για 50 € ανά συσκευή.

:devil: :devil: :devil:

Μια λεπτομέρεια.

Χωρίς ανταγωνισμό θα το πουλάει ΜΟΝΟ 50€ ανά συσκευή???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ο Δούρειος Ίππος της Microsoft για όσους δεν κατάλαβαν.

Θα τραβήξει android users που θα του δέσει στις υπηρεσίες της, θα τους συνηθίσει στον τρόπο λειτουργίας ενός windows phone που τους ξενίζει, και έτσι θα μπορέσει μετέπειτα να τους τραβήξει στo windows phone.

Για αυτό και η τόσο χαμηλή τιμή. Για να μπορεί κάποιος χωρίς πολύ δισταγμό να το δοκιμάσει.

 

Ποιες υπηρεσίες της; Το bing και το hotmail? Κι εγώ hotmail χρησιμοποιώ... γιατί να πάω σε wp; 

 

Ουσιαστικά λέτε με λίγα λόγια οτι παραδέχεται η Ms πως έχει ένα ανάπηρο λειτουργικό που δεν το προτιμάει κανένας και προσπαθεί με πλάγιους τρόπους να τσιμπήσει τπτ κορόιδα; Εύγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lag στο android δεν υπάρχει μονο στα   samsung

 

Γελαω. Πολυ.

 

Θα δεις πως αν δεν αλλαξει τακτική η ms οχι μονο σε wp αλλα σε ολα xbox windows κλπ δεν θα αργήσει η μερα που θα πιάσει πατο.

Α μπραβο, κανε μαθηματα φορουμιτη φιλε μου στην μικρη και νεα MS που δεν εχει ιδεα.

Δωσ'τους  την γνωση σου. 

 

 

[Ακομα δεν καταλαβες οτι για πλακα τα ειπα αυτα με το γυαλι και την Apple, Η με την Opel]

 

Dont be st d-riders on Googles d. If you know what i mean ;)

Κατσε γιατι μαλλον μπερδευτηκες :P

Και αυτο low (υπερlow θα ελεγα) android ειναι, απλα εχει windows launcher. 

Το οτι μπορει ο κοσμος να το προτιμησει δε σημαινει οτι θα ερωτευτει τα windows. Και το 520 ειναι φανταστικο κινητο, αλλα στην κατηγορια των 100€. Αν ανεβεις στα 150€ δε θα παρεις το 625 ή το 720 αλλα το MotoG, στα 300€ θα παρεις Nexus ή One+1, στα 400€ Ζ1compact ή MotoX ή iPhone 5c, στα 600€ galaxy, oneM8, z2 και στα 800€ iPhone. 

Γι'αυτο και ολα τα lumia εχουν κατρακυλησει κατω απο τα 400€. Και στην ιδια τιμη με το 1520 μπορεις να παρεις Note3 και G Flex.

Το εγραψα πριν και θα το ξαναγραψω, εχει χασει παααααρα πολυ εδαφος η MS/Nokia και συνεχιζει να χανει. Με φουσκωτα (το αντιθετο της ναυαρχιδας) δεν κερδιζεις πελατες εκτος και αν τα δινεις jumbα.....

 

 

ps τα 3d θεματα με τους πλανητες και τα hello-kitty εικονιδια δεν προκειται ποτε να τα βαρεθει ο κοσμος. Γι'αυτο αλλωστε παιρνουμε και smartphone. Για να καθομαστε να χαζευουμε κατι ομορφο και ενδιαφερον. Αν ηταν να αγοραζαμε με βαση το τι πραγματικα ειναι αναγκαιο να εχουμε, οι πλαστικοι χειρουργοι θα ηταν ολοι ανεργοι, τα αυτοκινητα θα ηταν ολα τετραγωνα και εμεις θα ειχαμε ακομα 3310....

ps2 "μολις κουραστει ο αλλος να ψαχνει λαντσερς καθε φορα που περνει κινητο" στην καλυτερη να περνει καποιος μια ή δυο φορες το χρονο. Και θα τον κουρασει το να κατσει 20λεπτα να βρει εναν launcher? Σε καταλαβαινω τι εννοεις και τι θες να πεις αλλα δε στεκει ρε φιλε.... :P

2 λογια μπαμ μπαμ για να παω για μπανιο..

 

1. τα εφφετζιδικα κολπα θα τα βαρεθει ο κοσμος, οπως εγω οπως οι φιλοι μου, οπως οι γκομενες τις παρεας.

α) γιατι ΩΡΙΜΑΣΑΜΕ β) γιατι καποια στιγμη θα βαρεθουν να ψαχνουν και να αλλαζουν γ) θα προτιμησουν κατι πιο λιτο και μοντερνο με σταθεροτητα.

 

2. Ναι εσυ, οι φιλοι σου και μερικοι αλλοι θα πηγαινατε για Moto g και Iphone Και οτι θελετε.

Οι δικοι μου φιλοι φυγαμε απο τα αλλα OS γιατι το ενα ηταν κυριολεκτικα μπουρδελο (android) και το αλλο πανακριβο για το τιποτα (iphone) οποτε πηγαμε στα WP μας καλυπτουν φουλ και οπως και οι περισσοτεροι που το εχουν δοκιμασει δεν γυρναμε πισω σε κανενα αλλο OS. (Μην αρχισεις να μου λες "α, δεν ειναι μπουρδελο κλπ" ειναι προσωπικη μου γνωμη) 

 

3. Στην Πατρα εχει θεικο καιρο, και μια βουτια επιβαλλεται

 

4. Που σκατα ειναι το Molto  μου;  :mad: 

 

Ποιες υπηρεσίες της; Το bing και το hotmail? Κι εγώ hotmail χρησιμοποιώ... γιατί να πάω σε wp; 

 

Ουσιαστικά λέτε με λίγα λόγια οτι παραδέχεται η Ms πως έχει ένα ανάπηρο λειτουργικό που δεν το προτιμάει κανένας και προσπαθεί με πλάγιους τρόπους να τσιμπήσει τπτ κορόιδα; Εύγε.

(Σε περιμενα, εισαι κλασσικος Hater και σπαω πολυ πλακα μαζι σου :)  )

 

1. Δεν εχεις ιδεα απο τις υπηρεσιες ε; Xbox Games, Onedrive και αλλες.

2 Ουσιαστικα ειναι Δουρειος Ιππος, αλλα το IQ σου δεν μπορει να σκεφτει πιο μπροστα απο οτι βλεπει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Α μπραβο, κανε μαθηματα φορουμιτη φιλε μου στην μικρη και νεα MS που δεν εχει ιδεα.

Δωσ'τους  την γνωση σου. 

 

Όταν κράζεις τις άλλες εταιρίες για τα λάθη τους, εκεί δεν ισχύει το "μικρή και νέα Χ εταιρία που δεν έχει ιδέα";

 

TIL ότι οι εταιρίες με τόσα χρήματα/προσωπικό κλπ δεν παίρνουν λάθος αποφάσεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...