Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft προσφέρει έως $650 δολάρια στους ιδιοκτήτες MacBook Air για να το ανταλλάξουν με το Surface Pro 3


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω τι σχέση έχεις με την τεχνολογία (δεν σε επιτήθομαι) αλλά θα πω το εξής:

αν η κάθε microsoft δεν επέτρεπε τα σπασμένα εις γνώση της έχεις την εντύπωση ότι θα είχε αυτή την πορία ή έχεις την εντύπωση ότι αυτή τη στιγμή θα μιλούσαμε για μόνο τρία λειτουργικά. η πίτα θα χωριζότανε σε πολλά κομμάτια με πιθανότητες το linux να ήταν πολύ μπροστά. επιτρέποντας σε όλο τον κόσμο να λειτουργεί τα windows όταν θα φτάσει η στιγμή να αγοράσουν η/υ θα ζητήσουν windows γιατί αυτό ξέρουν. μην πω για τα office που έτσι και τους βάλεις libre office που είναι για τους 95% το ίδιο λένε τι είναι αυτό βάλε με office. και στο τέλος δίνουν και 100 ευρώ για word  excel. μην τη ψάχνεις η microsoft είναι η δεύτερη τηλεόραση ότι σε πλασάρει αυτό θα πάρεις μόνο που σε δίνει κάτι καλύτερο. δεν υπάρχει μεγαλύτερη διαφήμισει από το στόμα και αυτή λέει ακόμα και για ακόμα πολλά χρόνια windows. σκέψου τόσα χρόνια στο κουρμπέτη πιο πολύ ακούς android παρά mavericks snow leopard και τις δεκάδες παραλλαγές του linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ξέρω τι σχέση έχεις με την τεχνολογία (δεν σε επιτήθομαι) αλλά θα πω το εξής:

αν η κάθε microsoft δεν επέτρεπε τα σπασμένα εις γνώση της έχεις την εντύπωση ότι θα είχε αυτή την πορία ή έχεις την εντύπωση ότι αυτή τη στιγμή θα μιλούσαμε για μόνο τρία λειτουργικά. η πίτα θα χωριζότανε σε πολλά κομμάτια με πιθανότητες το linux να ήταν πολύ μπροστά. επιτρέποντας σε όλο τον κόσμο να λειτουργεί τα windows όταν θα φτάσει η στιγμή να αγοράσουν η/υ θα ζητήσουν windows γιατί αυτό ξέρουν. μην πω για τα office που έτσι και τους βάλεις libre office που είναι για τους 95% το ίδιο λένε τι είναι αυτό βάλε με office. και στο τέλος δίνουν και 100 ευρώ για word  excel. μην τη ψάχνεις η microsoft είναι η δεύτερη τηλεόραση ότι σε πλασάρει αυτό θα πάρεις μόνο που σε δίνει κάτι καλύτερο. δεν υπάρχει μεγαλύτερη διαφήμισει από το στόμα και αυτή λέει ακόμα και για ακόμα πολλά χρόνια windows. σκέψου τόσα χρόνια στο κουρμπέτη πιο πολύ ακούς android παρά mavericks snow leopard και τις δεκάδες παραλλαγές του linux

Δεν ξέρω τι σχέση έχεις με mac αλλα η Apple πουλάει hardware.Eσυ μίλησες για πωλησεις mac και είπες οτι  το hackintosh βοηθησε τις πωλήσεις και οτι η Apple ΑΝΤΕΓΡΑΨΕ έτσι την Microsoft.

Χαίρομαι που δεν μου επιτιθεσαι γιατί εγώ ο ασχετος με την τεχνολογία βλεπω καποιος να πουλάει το Mac του και με τα λεφτα που πήρε εφτιαξε hackintosh. Τι κέρδισε η Apple σε αυτό?

Θες να μου πείς οτι η Apple αλλαξε  πλατφόρμα σε intel για να γίνει γνωστή στους ανθρώπους της τεχνολογίας σαν και σενα μεσο του hackintosh βγαζοντας λεφτά απο την τυχόν αγορά απο ασχετους που θα έβλεπαν hackintosh και θα αγόραζαν μετα Mac?

 Δηλαδή χάθηκαν τα virtual machine? Επρεπε όλοι να στησουν hackintosh για να καταλάβουν τι κάνει ένα Mac?

Aυτά κάνουν οι ανθρωποι της τεχνολογίας? 

Eγω βλέπω πολλά hackintosh δυνατοτερα από mac,δηλαδή αυτοί μετά θα αγοράσουν mac ως ανθρωποι της τεχνολογίας ωστε να παρουσιάσει η Apple κέρδη?Τι λογική ειναι αυτή?

Μήπως μπερδεύεις την τεχνολογία με την microsoft ?

Πιστεύω οτι κανεις λάθος που συγχέεις το συγκεκριμενο,για να δικαιλογήσεις την πιθανη αγαπη σου για την Microsoft.

Κατα τα άλλα συμφωνω με την αποψη οτι οι περισσοτεροι δεν ξέρουν γιατί παιρνουν mac,αλλωστε ενα μερος τα χρησιμοποιεί με windows! Οποτε ειναι ενα άλλο στοιχείο που καταρίπτει την θεωρία σου και επισης δεν νομιζω οτι κάποιος που κανει τοσο κόπο με hackintosh να θέλει να πάρει  mac που εδω και τριαντα χρόνια στοχεύει στην σχεδίαση και όχι την παραμετροποιηση....

 

YΓ. Sorry για το offtopic.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν δεν είμαι αγαπητός σε κανένα λειτουργικό. ενδεχομένως να έχω μία αγάπη στα linux αλλά δεν έχει σημασία αυτό. αυτό που ήθελα με λίγα λόγια να πω είναι ότι η microsoft έμεινε γνωστή στο ότι πριν και 25 περίπου χρόνια έβλεπες παντού windows (τα οποία και τότε τα περισσότερα ήταν σπασμένα) οπότε και τα παιδιά και τα εγγόνια εμείς μεγαλώσαμε με αυτά. οπότε όλοι ξέραν τα windows και τα office. αυτό βοήθησε την microsoft στις πωλήσεις γιατί δεν πήγαινε ο άλλος να πάρει κάτι που δεν γνώριζε. θα μου πεις και τότε ένας mac είχε πάλι τα διπλάσια λεφτά και απευθηνόταν μόνο σε επαγγελματίες ίσως και αυτός να ήταν ακόμα ένας λόγος που δεν αύξησε ποσοστό.

αν ρωτήσεις έναν mac user τι κάνει με το mac θα σε πει πέρα από αυτό που είπες ότι βάζουν windows σερφάρω χωρίς κολλήματα στο ιντερνετ (φαντάσου τι σκέφτηκε κι έδωσε 1500 ευρώ). τεσπα. αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι με πολύ λιγότερα λεφτά μπορεί ο άλλος να πάρει ένα μηχάνημα με hackintosh και αν του αρέσει πιστεψέ με κάποτε θα πάρει mac. όσο για το virtual machine ξέχασέ το δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος να ασχοληθεί. και μόνο τα δύο κλικ για να το κάνει του φαίνονται βουνό. 

όλα αυτά που σου λέω τα συναντάω 15 χρόνια στη δουλειά μου. οι περισσότεροι κάνουν αυτό που είπες παίρνουν mac από διαφήμιση - design και έρχονται μετά και μου ζητάνε να τους βάλω τα windows. ε εντάξει τι να πω δεν είναι πεταμένα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν δεν είμαι αγαπητός σε κανένα λειτουργικό. ενδεχομένως να έχω μία αγάπη στα linux αλλά δεν έχει σημασία αυτό. αυτό που ήθελα με λίγα λόγια να πω είναι ότι η microsoft έμεινε γνωστή στο ότι πριν και 25 περίπου χρόνια έβλεπες παντού windows (τα οποία και τότε τα περισσότερα ήταν σπασμένα) οπότε και τα παιδιά και τα εγγόνια εμείς μεγαλώσαμε με αυτά. οπότε όλοι ξέραν τα windows και τα office. αυτό βοήθησε την microsoft στις πωλήσεις γιατί δεν πήγαινε ο άλλος να πάρει κάτι που δεν γνώριζε. θα μου πεις και τότε ένας mac είχε πάλι τα διπλάσια λεφτά και απευθηνόταν μόνο σε επαγγελματίες ίσως και αυτός να ήταν ακόμα ένας λόγος που δεν αύξησε ποσοστό.

αν ρωτήσεις έναν mac user τι κάνει με το mac θα σε πει πέρα από αυτό που είπες ότι βάζουν windows σερφάρω χωρίς κολλήματα στο ιντερνετ (φαντάσου τι σκέφτηκε κι έδωσε 1500 ευρώ). τεσπα. αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι με πολύ λιγότερα λεφτά μπορεί ο άλλος να πάρει ένα μηχάνημα με hackintosh και αν του αρέσει πιστεψέ με κάποτε θα πάρει mac. όσο για το virtual machine ξέχασέ το δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος να ασχοληθεί. και μόνο τα δύο κλικ για να το κάνει του φαίνονται βουνό. 

όλα αυτά που σου λέω τα συναντάω 15 χρόνια στη δουλειά μου. οι περισσότεροι κάνουν αυτό που είπες παίρνουν mac από διαφήμιση - design και έρχονται μετά και μου ζητάνε να τους βάλω τα windows. ε εντάξει τι να πω δεν είναι πεταμένα λεφτά?

Για να τελειώνουμε το hackintosh δεν βοηθάει για τις πωλήσεις της apple. Το αντίθετο μαλλον. 

http://lowendmac.com/2013/mac-sales-decline/mac-sales-2000-2013/

O παραλληλισμός με windows και microsoft είναι ακυρος και δεν θα το σχολιάσω πάλι καθώς την μετάβαση στην intel την έκανε από το 2006 και μετά οταν είχε ήδη ξεκινήσει η ανοδος πωλήσεων νωρίτερα.

ΥΓ. Δεν είναι τοσο απλό να πάρει κάποιος ενα μηχάνημα  hackintosh.....Eπίσης το λειτουργικό δεν πωλειται και είναι χαζός οποιος έχει hackintosh και πάρει mac εκτος και γουστάρει design....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...