Προς το περιεχόμενο

Το Sid Meier's Civilization: Beyond Earth κυκλοφορεί στις 24 Οκτωβρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εννοείς το heroes of might and magic ναι άλλο ένα classic αλλα αν και είναι και τα 2 turn based δεν εχουν το ιδιο gameplay, δηλαδή το civilization εχει ως βαση το Research για να φτιαχνεις πιο συγχρονες μοναδες κλπ, ενώ το heroes είναι απλο city building αντε και καναδυο upgrades για κάθε μοναδα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, οκ ... καλό δείχνει, είμαι πιο πολύ των C&C όταν πρόκειται για strategy μα κι αυτό είναι οκ. (Μην αρχίσετε από κάτω μπλα μπλα μπλα είναι διαφορετικά μπλα μπλα μπλα μπλααα δεν μας νοιάζει τι προτιμάς μπλα μπλα) Το ξέρω, απλά τα strategy που προτιμώ είναι τα C&C αν κι βέβαια αυτό εδώ δείχνει πολύ καλό. Ίσως το τσεκάρω αν βγει κάποιο demo ή καμία beta έκδοση.

 

 

 

 

Επί την ευκαιρία, συγγνώμη που θα πω κάτι άσχετο μα έχω μια ερώτηση μιας κι είδα το logo της 2K. Ξέρει κανείς τι έγινε στην σειρά Mafia, θα βγει Mafia III;

Ηξερες οτι θα πεις κοτσανα και παλι την ειπες. Τι σοι λογικη είναι αυτή? Το ενα ειναι turn based ενω το άλλο RTS. Να το πω σε αλλη γλωσσα μπας και το πιασουν μερικοι. Δεν συγκρίνεις Ολλανδια με Μπαρτσελωνα. Το ένα ειναι εθνική και το αλλο συλλογος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχε βγει το civ 3 και δεν είχα pc, το έβλεπα και μου έτρεχαν τα σάλια. Προσπαθούσα σε κάτι διακοπές Χριστουγέννων/Πάσχα να το παίξω σε pc ενός φίλου αλλά όλο κράσαρε.

Aργότερα σε κάποια φάση τσίμπησα το 4 και το ψιλο-έλιωσα. Είχα πολύ καλή εντύπωση και περίμενα το 5 πως και πως.
Το 5 δεν κατάφερε ποτέ να με τρελάνει. Όλο το νέο περιβάλλον, οι πόλεις κράτη και κάποια άλλα πράγματα με ξένιζαν πολύ.

Μπορεί να αλλάξανε και τα γούστα μου βέβαια, γιατί τώρα με ψήνουν πολύ περισσότερο κάτι Total War κ Europa Universalis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν φταίω εγώ αλλα πάντα ήθελα ατελειωτες ώρες για να τελειώσω ένα παιχνίδι . Χάλασε να το κάνουν σαν τα Age Of Empires  ? 2-3 ώρες και συνεχίζεις τη ζωη σου  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηξερες οτι θα πεις κοτσανα και παλι την ειπες. Τι σοι λογικη είναι αυτή? Το ενα ειναι turn based ενω το άλλο RTS. Να το πω σε αλλη γλωσσα μπας και το πιασουν μερικοι. Δεν συγκρίνεις Ολλανδια με Μπαρτσελωνα. Το ένα ειναι εθνική και το αλλο συλλογος. 

 

Μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις ε; Ξανά στο Δημοτικό αγορίνα!

 

Εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτήν την λογική 'Η ΕΓΏ ΠΟΥ ΠΕΤΆΓΕΤΑΙ Ο ΚΆΘΕ ΈΝΑΣ ΚΑΙ ΛΈΕΙ ΤΑ ΔΙΚΆ ΤΟΥ! Σου λέω ΚΙ ΣΤΟ ΈΓΡΑΨΑ, μην πεταχτείτε και αρχίσετε να λέτε μαλακίες, το ξέρω πως κατά κάποιο τρόπο είναι άσχετα απλά είναι και τα δύο στρατηγικής, ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΉΣ, ΣΤΡΑ-ΤΗ-ΓΙ-ΚΗΗΗΣ ... και από την στιγμή που είναι στρατηγικής, προτιμώ τα C&C, ούτε χαντάκωσα το Civil ούτε το έπαιξα hater, μου αρέσει, δεν είπα το αντίθετο, πόσο πιο clear να το κάνω για να το καταλάβετε ρε φίλε να πούμε δηλαδή, ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις ε; Ξανά στο Δημοτικό αγορίνα!

 

Εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτήν την λογική 'Η ΕΓΏ ΠΟΥ ΠΕΤΆΓΕΤΑΙ Ο ΚΆΘΕ ΈΝΑΣ ΚΑΙ ΛΈΕΙ ΤΑ ΔΙΚΆ ΤΟΥ! Σου λέω ΚΙ ΣΤΟ ΈΓΡΑΨΑ, μην πεταχτείτε και αρχίσετε να λέτε μαλακίες, το ξέρω πως κατά κάποιο τρόπο είναι άσχετα απλά είναι και τα δύο στρατηγικής, ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΉΣ, ΣΤΡΑ-ΤΗ-ΓΙ-ΚΗΗΗΣ ... και από την στιγμή που είναι στρατηγικής, προτιμώ τα C&C, ούτε χαντάκωσα το Civil ούτε το έπαιξα hater, μου αρέσει, δεν είπα το αντίθετο, πόσο πιο clear να το κάνω για να το καταλάβετε ρε φίλε να πούμε δηλαδή, ήμαρτον.

Δεν υπαρχει παιχνιδι "στρατηγικης" σαν genre, ειναι πολυ broad term. Στρατηγικης ειναι και το Sims ξερω γω, στρατηγικης ειναι και το LoL / DotA, προφανως ομως δεν τα συγκρινεις.

 

Το civ ανηκει στο genre 4x, το C&C στα real time strategy (το οποιο και αυτο ειναι πολυ broad σαν κατηγορια). Επειδη και τα 2 θελουν "στρατηγικη", δεν τα κανει και τα 2 στρατηγικης, γιατι και στο PRO θελει στρατηγικη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το battlefield οταν παιζεις online , στρατηγικη θελει εκτος απο το να πυροβολας πιου πιου. Σαν στρατηγικης λοιπον, το προτιμω και γω απο το C&C

 

:ΡΡΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το battlefield οταν παιζεις online , στρατηγικη θελει εκτος απο το να πυροβολας πιου πιου. Σαν στρατηγικης λοιπον, το προτιμω και γω απο το C&C

 

:ΡΡΡ

 

Δεν υπαρχει παιχνιδι "στρατηγικης" σαν genre, ειναι πολυ broad term. Στρατηγικης ειναι και το Sims ξερω γω, στρατηγικης ειναι και το LoL / DotA, προφανως ομως δεν τα συγκρινεις.

 

Το civ ανηκει στο genre 4x, το C&C στα real time strategy (το οποιο και αυτο ειναι πολυ broad σαν κατηγορια). Επειδη και τα 2 θελουν "στρατηγικη", δεν τα κανει και τα 2 στρατηγικης, γιατι και στο PRO θελει στρατηγικη...

 

Ε τότε μην λέμε μαλακίες ρε εξυπνάκιδες των forum.

 

Κι γω προτιμώ Crash Bandicoot 3. Άντε με τον κάθε ένα εδώ μέσα, αι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις ε; Ξανά στο Δημοτικό αγορίνα!

 

Εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτήν την λογική 'Η ΕΓΏ ΠΟΥ ΠΕΤΆΓΕΤΑΙ Ο ΚΆΘΕ ΈΝΑΣ ΚΑΙ ΛΈΕΙ ΤΑ ΔΙΚΆ ΤΟΥ! Σου λέω ΚΙ ΣΤΟ ΈΓΡΑΨΑ, μην πεταχτείτε και αρχίσετε να λέτε μαλακίες, το ξέρω πως κατά κάποιο τρόπο είναι άσχετα απλά είναι και τα δύο στρατηγικής, ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΉΣ, ΣΤΡΑ-ΤΗ-ΓΙ-ΚΗΗΗΣ ... και από την στιγμή που είναι στρατηγικής, προτιμώ τα C&C, ούτε χαντάκωσα το Civil ούτε το έπαιξα hater, μου αρέσει, δεν είπα το αντίθετο, πόσο πιο clear να το κάνω για να το καταλάβετε ρε φίλε να πούμε δηλαδή, ήμαρτον.

Όπως έγραψες εσύ ότι θες, έτσι γράφουμε και μεις ότι θέλουμε. Επείδη έγραψες να μην σχολιάσουμε εμείς έπρεπε να κάνουμε μοκο.... Σε δημόσιο φόρουμ δεν είσαι; Να το πω αλλιώς τα 2 game είναι τόσο άσχετα μεταξύ τους που είσαι σχεδόν off topic.

 

ΥΓ: να φέρω ποπ κορν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Isolated παιξε ενα στρατηγικης candy crush να χαλαρωσεις και ξιδακι , που θα μας πεις και "αι" , 12χρονο.

Αντε παενε ζητα το χαρτζηλικι σου απο τη μαμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...