Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 5 (Spoilers allowed up to Season 4)


Sog96Ch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχάς ότι και να γίνεται στο κόμικ δεν έχει καμία σημασία αφού έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα στην σειρά

 

και επίσης, γνώμη μου είναι ότι από την στιγμή που βλέπεις κάτι σε spoiler ξέρεις τι θα ακολουθήσει οπότε μην το ανοίγεις

Για το 1ο...

Δεν ξέρω Χριστό από το τι παίζει στο κόμικ κι εννοείται δε θέλω και να μάθω. Αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε το που θα την πάνε τη σειρά οι σεναριογράφοι για να πούμε ότι δεν έχει σημασία. Από γνωστούς έχω μάθει μόνο ότι στα μέχρι τώρα σε κάποια συμβαδίζει με το κόμικ και σε άλλα όχι. Πολύ πιθανό να γίνεται και στη συνέχεια αυτό. Άρα πολύ πιθανό να έχει σημασία το τι γίνεται στα κόμικ.

 

Για το 2ο...

Προφανώς και δεν πάει έτσι mate. Έχει συγκεκριμένη χρησιμότητα το spoiler code. Συζητάμε μέσα σε spoilers για την εξέλιξη της οποιασδήποτε σειράς και του εκάστοτε επεισοδίου χωρίς να γ@μαμε τον άλλον που δεν το έχει δει ακόμα. Π.χ. λύνουμε -με ασφαλή για τους υπόλοιπους τρόπο- απορίες για κάτι που είδαμε στο επεισόδιο και δεν καταλάβαμε. Ή κάνουμε εικασίες για το ένα και για το άλλο κλπ. Αυτά είναι χρήσιμα για όποιον βλέπει τη σειρά, γι' αυτό και ανοίγουμε τα spoiler.

Δίκιο έχεις γενικά, αλλά στο συγκεκριμένο spoiler ο leepap έγραψε ότι ακολουθεί mega spoiler από κόμικ. Οπότε ήξερες τι περιέχει μέσα το spoiler.

 

Εισαι εντελως Off και στο λεει ενας μεγας πολεμιος των σποιλεραδων και της νοοτροπιας "ας μην παταγες το σποιλερ"

Το συγκεκριμενο ποστ ανεγραφε πεντακαθαρα οτι ακολουθει Mega spoiler απο κομικ

 

Για να μη γράφω τα ίδια, για τα spoiler και τα περί σημάνσεων mega spoiler, κόμικ κλπ λέω αυτά εδώ (posts 808-810).

Anyway τέλος. Πάμε γι' άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 690
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απ οτι διαβασα πολυ καλο κ το σημερινο επεισοδιο :)

 

μολις το τελειωσα. οντως ισαξιο του 1του παρολο που δεν ειχε πολυ δραση. Η σειρα συνηθως χανει οταν ειναι ενδιαμεσα επεισοδεια με πολυ μπλα μπλα και αγαπουλες, αλλα αυτο ηταν ηψυλου επιπεδου, ειχε καλους διαλογους και κρατουσε το σασπενς. Η σεζον βαδιζει καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το τελειωσα. οντως ισαξιο του 1του παρολο που δεν ειχε πολυ δραση. Η σειρα συνηθως χανει οταν ειναι ενδιαμεσα επεισοδεια με πολυ μπλα μπλα και αγαπουλες, αλλα αυτο ηταν ηψυλου επιπεδου, ειχε καλους διαλογους και κρατουσε το σασπενς. Η σεζον βαδιζει καλα.

ε κι αυτο ειχε αγαπουλες

 

 

γι αυτο γ......κε ο Διας στο τελος :P

 

 

Υ.Γ. Ενταξει, με το φιναλε του επ. εκλαψα ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβε κανείς.....

 

αν τελικά τον Bob τον δαγκώσανε; Κάτι τέτοιο κατάλαβα την ώρα που είχε βγει έξω και έκλαιγε. Επίσης αν τον είχαν δαγκώσει, και οι κανίβαλοι φάγανε απο αυτόν, μολύνονται;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάλαβε κανείς.....

 

αν τελικά τον Bob τον δαγκώσανε; Κάτι τέτοιο κατάλαβα την ώρα που είχε βγει έξω και έκλαιγε. Επίσης αν τον είχαν δαγκώσει, και οι κανίβαλοι φάγανε απο αυτόν, μολύνονται;

 

Κι εγώ αυτό κατάλαβα, βέβαια ίσως έπαιζε κάτι άλλο.

 

Από τι να μολυνθούν?

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω σταματησα την σειρα δεν θυμαμαι ποιο επεισοδιο ειναι, ειχαν βρει για καταλυμα μια φυλακη αλλα στο τελος τα ζομπια και μετα ετρεχαν κτλπ την σταματησα γιατι ειχε πολυ κλαψα και μου την εδινε στα νευρα.

 

αξιζει να την συνεχισω με βαση τα καινουργια που εχουν βγει? σποιλερ δεχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω σταματησα την σειρα δεν θυμαμαι ποιο επεισοδιο ειναι, ειχαν βρει για καταλυμα μια φυλακη αλλα στο τελος τα ζομπια και μετα ετρεχαν κτλπ την σταματησα γιατι ειχε πολυ κλαψα και μου την εδινε στα νευρα.

 

αξιζει να την συνεχισω με βαση τα καινουργια που εχουν βγει? σποιλερ δεχτα.

Άμα σου φάνηκε κλάψα η φάση στο σημείο που λες ότι το άφησες, φαντάζομαι τι θα λες αν δεις και την 4η season (ιδίως το 2ο μισό της).

Εγώ θα έλεγα στον οποιονδήποτε να δει τη σειρά για τον απλούστατο λόγο ότι είναι top παραγωγή και λοιπά αυτονόητα. Αλλά εσένα δε σε κόβω και πολύ ζεστό με τη σειρά. Καλά και ειδικά διαβάζοντας το "spoiler δεκτά" που λες, μάλλον άπατο θα φύγει. Χάνεται το νόημα της -οποιασδήποτε- σειράς ρε mate, μη μας ξενερώνεις έτσι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα σου φάνηκε κλάψα η φάση στο σημείο που λες ότι το άφησες, φαντάζομαι τι θα λες αν δεις και την 4η season (ιδίως το 2ο μισό της).

Εγώ θα έλεγα στον οποιονδήποτε να δει τη σειρά για τον απλούστατο λόγο ότι είναι top παραγωγή και λοιπά αυτονόητα. Αλλά εσένα δε σε κόβω και πολύ ζεστό με τη σειρά. Καλά και ειδικά διαβάζοντας το "spoiler δεκτά" που λες, μάλλον άπατο θα φύγει. Χάνεται το νόημα της -οποιασδήποτε- σειράς ρε mate, μη μας ξενερώνεις έτσι. :P

ναι ασε ξενερωσα ασχημα και την αφησα την σειρα, αφου λες ειναι τοπ, θα σε ακουσω και θα την ξεκινησω ξανα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ασε ξενερωσα ασχημα και την αφησα την σειρα, αφου λες ειναι τοπ, θα σε ακουσω και θα την ξεκινησω ξανα :P

αν αντεξεις το 1ο μισο της τεταρτης μετα παλευεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...