Προς το περιεχόμενο

Επέκταση των δικτύων VDSL και 4G του ΟΤΕ σε νέες περιοχές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Μα δεν βλέπουν ότι αφήνουν κενά σε περιοχές:Τι στο καλό συνεχίζουν έργα; Μόνο για να φανεί η ανάπτυξη που κάνουν.Αγόραζε vdsl εσύ και περίμενε πότε θα σου έρθει.

γιατί κακό είναι να δίνουν κάλυψη με υπαίθριες καμπίνες σε "σκόρπιες" περιοχές? πρέπει να τελειώνουν "μαζεμένα" για να έχει νόημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτέ και πουθενά το Περιστέρι με τον Δήμαρχο Παχατουρίδαρο που δεν αφήνει τον ΟΤΕ να περάσει γραμμές εκτός και αν είναι μιζοτιμής. 2014, Περιστέρι, Αττική, Ελλάδα, max ταχυτητα 0,85 mbps. Ουτε youtube SD δεν παιζει.

Εμενα , στην επιχειρηση στον Αγ.Αντωνη με εχουνε πρηξει να βάλω VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τι "φταιει η αποσταση" και "φταινε τα καλωδια", συνηθισμενες απαντησεις. (και μενω και μεσα στο κεντρο, τοσο δινουν εκει!)

 

απο τοτε εχω πεισει απειρους φιλους να μην βαλουν ΟΤΕ. (και κατεβαζα 24ωρα χωρις σταματημο μεχρι να αλλαξω εταιρεια)

 

Κλαίω! :D

 

(1) Τεχνική απάντηση: έτσι δουλεύει η τεχνολογία xDSL, βάσει απόστασης και θορύβου καλωδίου.

 

(2) Εμπορική απάντηση: UP to 24Mbps. (ακριβώς λόγω της φυσικής που περιγράψαμε στο (1))

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και περισσό / Νέα Ιωνία επίσης στα α..... τους τίποτα ακόμα. Α ρε π... μου ψαροκώστενα Ελλαδίτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας έχω upload πάνω από 5 mbps και δεν με νοιάζει αν με VDSL θα πιάνω κάτω 20 mbps. Στην γειτονιά από το 2009 υπάρχει υπαίθρια καμπίνα, αλλά VDSL δεν έχει δώσει ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι να ερθει vdsl στο Μαραθωνα θα εχει πεθανει ο Χαιλαντερ .... Με 24αρι connex επιανα 6 και τωρα με 24 hellas online πιανω 7 και πολλα λεω .... Ονειρο θερινης νυκτος τα 10+ .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στον οτε πληρωνουν ακομα παγιο η εχει καταργηθει?

πάγιο πληρώνεις ουσιαστικά σε όλους, απλά είναι ενσωματωμένο μέσα στο ποσό και δεν φαίνεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που δεν σου επιασε το 3G, το χρησιμοποιω και το βρισκω εξαιρετικο. Μαλιστα τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας δινουν καλυτερες ταχυτητες απο τον μεσο ορο ακομη και απο αυτους τους τελειους Γερμανους. Δεν ειναι δικο μου θεσφατο αυτο, το διαβασα σε ερευνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Οταν ειχα ρωτησει σε καταστημα της Forthnet στο Αιγαλεω για VDSL οπως γραφω πιο πανω θυμαμαι οτι μου ειπε πως υπαρχουν 2 καφαο του ΟΤΕ.Το 1 βρισκεται κοντα στο νοσοκομειο Λοιμωδων,το 2ο δεν θυμαμαι που μου ειπαν οτι ειναι.Οποτε μαλλον για αυτο πιανεις καλη ταχυτητα,εισαι κοντα στο Λοιμωδων.Ισως δεν παιζει ρολο που εισαι κοντα στον ΟΤΕ.Εγω μενω χαμηλα,καπου 1200 μετρα απο ΟΤΕ αλλα και απο τα 2 καφαο.

 

Λογικα μπορεις να βαλεις VDSL με καλες ταχυτητες.Αλλα αν δεν τις αξιοποιεις,πχ για γρηγορο download κλπ δεν αξιζει.Σε ποια εταιρια εισαι?

Αυτο που ειναι κοντα στο νοσοκομειο ειναι το ΑΚ της Αγιας Βαρβαρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...