Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία ιστοσελίδας


vaggelouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε vaggelouras, 

 

για να υπολογισεις το συνολικο κοστος εστω και κατα προσεγγιση, πρεπει να δεις τι ακριβως χρειαζεσαι για αυτη την σελιδα.

 

- Φωτογραφιες και γραφικα απο το ξενοδοχειο ειδικα φτιαγμενες -διαστασεις,λογοτυπο ισως, retina friendly κτλ- για την ιστοσελιδα εχετε? Μπορει καποιος να τις επεξεργαστει? Ποιος θα ειναι αυτος ο καποιος, ποση ωρα θα του παρει? Θα πληρωθει?

 

- SEO , εστω και το πολυ πολυ βασικο ωστε με μια αναζητηση στο google να βγαινουν σωστα πραγματα για το ξενοδοχειο και οχι τυχαια κειμενα απο μια σελιδα, ποιος θα το κανει? Υπαρχουν keywords? Kαι αυτο παιρνει λιγο ή πολύ χρονο.

 

- Content/κειμενα, παραγραφους, ορθογραφια και γενικα απο περιεχομενο πως τα παμε? Υπαρχει? Ποιος θα το γραψει? Ποσο μεγαλο ή μικρο θα ειναι το κειμενο ωστε να φαινεται ωραια στην ιστοσελιδα?

 

- Σε περιπτωση που μολις ανεβει η σελιδα online, ο ιδιοκτητης πχ αποφασισει μια μερα να βαλει μπανερ για εκπτωσεις ή θα θελησει να τροποποιησει ενα κειμενο κτλ, αυτο θα μπορει μονος του με 2 κλικ ή θα πρεπει να εχει γνωσεις κωδικοποιησης ωστε να το κανει με τον πιο "περιπλοκο" τροπο? Αμα δεν το κανει αυτος, ποιος θα το κανει? Και κυριως καθε ποτε? Θα αμοιβεται για αυτο?

 

 

Οπως βλεπεις λοιπον, συναμα ολα τα παραπανω με 100 ευρω δεν βγαινουν..!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hosting είναι το λιγότερο και το ευκολότερο. Τιμές από 50 ευρώ και άπειρες επιλογές.

Για να σε βοηθήσουν περισσότερο οι συνάδελφοι developers μπορείς να περιγράψεις το συγκρότημα, να παραθέσεις και 1-2 links από αντίστοιχου τύπου συγκροτήματα (άλλο design θέλεις για παραδοσιακό ξενώνα και άλλο για ένα design apartments complex). 

Δώσε προδιαγραφές ώστε να πέσουν και οι αντίστοιχες ιδέες/προτάσεις.


Α ωραία! Και χρειαζεται και καποιον να την φτιαξει η θεωρητικά μπορω και εγώ;;

 

θα σου απαντήσω με μια ερώτηση:

- Χάλασε η τηλεόρασή μου. Μπορώ να τη φτιάξω μόνος μου ή να την πάω σε κάποιον τεχνικό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε vaggelouras,

 

για να υπολογισεις το συνολικο κοστος εστω και κατα προσεγγιση, πρεπει να δεις τι ακριβως χρειαζεσαι για αυτη την σελιδα.

 

- Φωτογραφιες και γραφικα απο το ξενοδοχειο ειδικα φτιαγμενες -διαστασεις,λογοτυπο ισως, retina friendly κτλ- για την ιστοσελιδα εχετε? Μπορει καποιος να τις επεξεργαστει? Ποιος θα ειναι αυτος ο καποιος, ποση ωρα θα του παρει? Θα πληρωθει?

 

- SEO , εστω και το πολυ πολυ βασικο ωστε με μια αναζητηση στο google να βγαινουν σωστα πραγματα για το ξενοδοχειο και οχι τυχαια κειμενα απο μια σελιδα, ποιος θα το κανει? Υπαρχουν keywords? Kαι αυτο παιρνει λιγο ή πολύ χρονο.

 

- Content/κειμενα, παραγραφους, ορθογραφια και γενικα απο περιεχομενο πως τα παμε? Υπαρχει? Ποιος θα το γραψει? Ποσο μεγαλο ή μικρο θα ειναι το κειμενο ωστε να φαινεται ωραια στην ιστοσελιδα?

 

- Σε περιπτωση που μολις ανεβει η σελιδα online, ο ιδιοκτητης πχ αποφασισει μια μερα να βαλει μπανερ για εκπτωσεις ή θα θελησει να τροποποιησει ενα κειμενο κτλ, αυτο θα μπορει μονος του με 2 κλικ ή θα πρεπει να εχει γνωσεις κωδικοποιησης ωστε να το κανει με τον πιο "περιπλοκο" τροπο? Αμα δεν το κανει αυτος, ποιος θα το κανει? Και κυριως καθε ποτε? Θα αμοιβεται για αυτο?

 

 

Οπως βλεπεις λοιπον, συναμα ολα τα παραπανω με 100 ευρω δεν βγαινουν..!

Πολύ κατατοπιστική η απάντηση σου!!!

Γνώσεις κωδικοποιησεις δεν έχω ουτε εγώ, ουτε κανεις άλλος γνωστός οπότε θα απευθυνθούμε σε κάποιον επαγγελματία. Το πρόβλημα είναι , πείτε πως κάποια στιγμη εμείς χρειαστεί να βάλουμε κάτι σε προσφορά όπως ειπες, πως θα μπορέσουμε να το βάλουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κατατοπιστική η απάντηση σου!!!

Γνώσεις κωδικοποιησεις δεν έχω ουτε εγώ, ουτε κανεις άλλος γνωστός οπότε θα απευθυνθούμε σε κάποιον επαγγελματία. Το πρόβλημα είναι , πείτε πως κάποια στιγμη εμείς χρειαστεί να βάλουμε κάτι σε προσφορά όπως ειπες, πως θα μπορέσουμε να το βάλουμε;

Αυτός που θα σας φτιάξει τη σελίδα μπορεί να σας δείξει πως να βάζετε νέο περιεχόμενο όποτε θέλετε (χρειάζεται κάποιος να έχει μια εξοικείωση γενικά με τους υπολογιστές όμως). Καλό που αποφάσισες να πας σε επαγγελματία για να γίνει σωστή δουλειά. Ένα προχειροφτιαγμένο site μπορεί να διώξει πελάτες αντί να σου φέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hosting είναι το λιγότερο και το ευκολότερο. Τιμές από 50 ευρώ και άπειρες επιλογές.

Για να σε βοηθήσουν περισσότερο οι συνάδελφοι developers μπορείς να περιγράψεις το συγκρότημα, να παραθέσεις και 1-2 links από αντίστοιχου τύπου συγκροτήματα (άλλο design θέλεις για παραδοσιακό ξενώνα και άλλο για ένα design apartments complex).

Δώσε προδιαγραφές ώστε να πέσουν και οι αντίστοιχες ιδέες/προτάσεις.

 

 

θα σου απαντήσω με μια ερώτηση:

- Χάλασε η τηλεόρασή μου. Μπορώ να τη φτιάξω μόνος μου ή να την πάω σε κάποιον τεχνικό;

Το ξενοδοχείο είναι σχετικά μικρο ,δεν είναι και κανένα Hilton .Στην σελιδα θέλουμε να βάλουμε φωτογραφιες, πληροφορίες και οτι άλλο υπάρχει σχετικα με το ξενοδοχείο. BTW το παράδειγμα σου με την τηλεόραση μου άρεσε :D

Αυτός που θα σας φτιάξει τη σελίδα μπορεί να σας δείξει πως να βάζετε νέο περιεχόμενο όποτε θέλετε (χρειάζεται κάποιος να έχει μια εξοικείωση γενικά με τους υπολογιστές όμως). Καλό που αποφάσισες να πας σε επαγγελματία για να γίνει σωστή δουλειά. Ένα προχειροφτιαγμένο site μπορεί να διώξει πελάτες αντί να σου φέρει

Εγώ πιστεύω πως ξέρω απο υπολογιστές αρα δεν θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο αμα μου δειξει, πιστεύω όμως.. Κ εγώ το σκέφτηκα αυτό , πως μπορεί να διώξει πελάτες ενα τέτοιο σάιτ γι αυτό και η σκέψη για τον επαγγελματία.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Zein τα είπε σωστά. Απλά αυτό που έλεγα είναι ότι κάποιοι "επαγγελματίες" θα του πάρουν πολλά λεφτά για κάτι που πρακτικά κάνει 100 ευρώ και το βρήκαν έτοιμο από στο internet.

Για το σύνολο αυτών που λέει ο Zein συμφωνώ και θα τα πλήρωνα και εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ο Zein τα είπε σωστά. Απλά αυτό που έλεγα είναι ότι κάποιοι "επαγγελματίες" θα του πάρουν πολλά λεφτά για κάτι που πρακτικά κάνει 100 ευρώ και το βρήκαν έτοιμο από στο internet.</p>

<p>Για το σύνολο αυτών που λέει ο Zein συμφωνώ και θα τα πλήρωνα και εγώ!</p>

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι κάνει 100 ευρώ;

 

Sent from my GT-I8260 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Απλα γράψε στο google κατασκευή ιστοσελίδων και θα σου βγάλει πολλα αποτελέσματα!

 

Απο κει και πέρα, απο την στιγμή που ζητάτε κατι απλό, μπορεις να ωάρια μια αγγελία στο εδω και ολο και κάποιος θα προσφερθεί να στην κανει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...