Προς το περιεχόμενο

LENOVO IdeaPad A10 139€ στο Mediamarkt


criskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To τσίμπησα κι εγώ. Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το μοναδικό μείον του είναι η οθόνη που δεν είναι και η καλύτερη δυνατή ποιότητα, αλλά έχει καλή ανάλυση και παλεύεται. Δοκίμασα και 2 3G modems που έχω της vodafone. Το πιο καινούριο δεν δούλεψε, αλλά το παλιότερο (huawei k3565) λειτούργησε αμέσως. Η μπαταρία δείχνει πολύ καλά σημάδια. Γενικά για τα λεφτά του είναι μια πολύ τίμια έως εξαιρετική αγορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ειμαι πολυ δυσαρεστημενος. Ειχα ενα θεμα με την οθονη αφης που σταματησε να λειτουργει, δοκιμασα διαφορα μηπως και ξαναδουλεψει (restart, restore factory defaults) χωρις αποτελεσμα, Ουτε καν το restore στις αρχικες ρυθμισεις δεν μπορεσε να κανει, εμεινε στην οθονη της επαναφορας.
Το συστημα του σερβις ειναι... πολυ γραφειοκρατικο. Δηλωσα την βλαβη στην lenovo και αφου προσπαθησαμε απο το τηλεφωνο διαφορα κλεισαμε ραντεβου για να το παραλαβει κουριερ, πηγε τελικα στην CPI οπου τους πηρε μιαμιση εβδομαδα να συνενοηθουν με την lenovo και τελικα δεν υπαρχουν διαθεσιμα ανταλλακτικα. Μου το ξαναστειλαν πισω ανεπισκευαστο με οδηγια να το παω στο καταστημα αγορας για αντικατασταση.
Τωρα εχω ενημερωσει τους κακογουστους (mediamarkt) και περιμενω ξανα σε δυο ημερες αλλο κουριερ για να τους το παει πισω για να μου στειλουν ενα καινουργιο. Το αστειο ειναι οτι σημερα μου ειπαν οτι εχουν διαθεσιμα κομματια αλλα δεν μπορουν να δεσμευσουν ενα για να μου το στειλουν αμεσως μολις το παραλαβουν, πρεπει πρωτα να το παραλαβουν και εαν εχουν κατι να μου το στειλουν, αλλιως θα περιμενουμε την επομενη παραλαβη.
H Dell βγαζει tablet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο,το μεντια δεν κανει τετοια.σε φωτογραφικη που πηρα,και στο εξαμηνο εβγαλε προβλημα,με εντολη του αντιπροσωπου,μου την αντικατεστησαν επιτοπου.αλλα πηγα αυτοπροσωπως ,οχι με κουριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι οι αποθηκες για το eshop; Υποψιαζομαι τιποτα Ασπροπυργος η μεσογεια και θα ειναι ταξιδι... στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν ειναι προβλημα η λαθος χειρισμος του media markt, απο την στιγμη που εμφανισε το προβλημα αφου παρηλθε το DOA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

To MediaMarkt με ενημερωσε οτι δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμο το προιον, δεν μπορουν λενε να κανουνε τιποτα, προσπαθουν να μου πουλησουν κατι ακριβοτερο. Η lenovo μου λεει οτι απο την στιγμη που δεν εχουν κατι αλλο ειναι λογικο να μου δωσουν τα χρηματα μου πισω.
Νομιζω οτι με εχει κακομαθει η Dell.

Τωρα γραφω παραπονο στην γενικη γραματεια καταναλωτη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατα τη δικη μου γνωμη το λογικο επομενο ειναι να σου επιστρεψουν τα χρηματα σου πισω εφ'οσον δεν μπορουν να σου φερουν τη συσκευη ξανα. Οταν επικοινωνησει μαζι τους η προστασια καταναλωτη ενδεχομενως να αλλαξει λιγο η σταση τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο μπορει να ειναι αλλα δεν ειναι αυτο που συμφωνησαμε κατα την αγορα του, οταν αγοραζεις ενα προιον η εταιρια υποχρεουται να παρεχει εγγυηση καλης λειτουργιας, δεν μου κανει χαρη, ειναι υποχρεωση της. Θα δω τι θα πει και το 1520.gov.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο μπορει να ειναι αλλα δεν ειναι αυτο που συμφωνησαμε κατα την αγορα του, οταν αγοραζεις ενα προιον η εταιρια υποχρεουται να παρεχει εγγυηση καλης λειτουργιας, δεν μου κανει χαρη, ειναι υποχρεωση της. Θα δω τι θα πει και το 1520.gov.gr

Σωστος,και ειδικα για κατι που δεν εχει και μεγαλη εγγυηση οπως αλλα ηλεκτρονικα.

 

To MediaMarkt με ενημερωσε οτι δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμο το προιον, δεν μπορουν λενε να κανουνε τιποτα, προσπαθουν να μου πουλησουν κατι ακριβοτερο. Η lenovo μου λεει οτι απο την στιγμη που δεν εχουν κατι αλλο ειναι λογικο να μου δωσουν τα χρηματα μου πισω.

Νομιζω οτι με εχει κακομαθει η Dell.

Τωρα γραφω παραπονο στην γενικη γραματεια καταναλωτη.

 

Ειμαι πολυ δυσαρεστημενος. Ειχα ενα θεμα με την οθονη αφης που σταματησε να λειτουργει, δοκιμασα διαφορα μηπως και ξαναδουλεψει (restart, restore factory defaults) χωρις αποτελεσμα, Ουτε καν το restore στις αρχικες ρυθμισεις δεν μπορεσε να κανει, εμεινε στην οθονη της επαναφορας.

Το συστημα του σερβις ειναι... πολυ γραφειοκρατικο. Δηλωσα την βλαβη στην lenovo και αφου προσπαθησαμε απο το τηλεφωνο διαφορα κλεισαμε ραντεβου για να το παραλαβει κουριερ, πηγε τελικα στην CPI οπου τους πηρε μιαμιση εβδομαδα να συνενοηθουν με την lenovo και τελικα δεν υπαρχουν διαθεσιμα ανταλλακτικα. Μου το ξαναστειλαν πισω ανεπισκευαστο με οδηγια να το παω στο καταστημα αγορας για αντικατασταση.

Τωρα εχω ενημερωσει τους κακογουστους (mediamarkt) και περιμενω ξανα σε δυο ημερες αλλο κουριερ για να τους το παει πισω για να μου στειλουν ενα καινουργιο. Το αστειο ειναι οτι σημερα μου ειπαν οτι εχουν διαθεσιμα κομματια αλλα δεν μπορουν να δεσμευσουν ενα για να μου το στειλουν αμεσως μολις το παραλαβουν, πρεπει πρωτα να το παραλαβουν και εαν εχουν κατι να μου το στειλουν, αλλιως θα περιμενουμε την επομενη παραλαβη.

H Dell βγαζει tablet;

:-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα. Πρόβλημα με το lenovo ideapad a10 δεν φορτίζει καθόλου. Δοκίμασα δφιαφορετικό καλώδιο και αντάπτορα πρίζας-usb... Αγορασμένο από you.gr. τον περασμένο Αύγουστο! Προτείνετε επικοινωνία με you.gr ή κατευθείαν με Lenovo; Δεν με νοιάζει ο χρόνος ανταπόκρισης αλλά η επισκευή ή ακόμα καλύτερα η επιστροφή χρημάτων οπότε θεωρώ ότι πρέπει να απευθυνθώ στο you.gr που είναι και ο τελικός διανομέας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφη χρηματων γιατι να σου κανουν εφοσον εισαι στην εγγυηση και δεν ειναι προβλημα DOA;

Επιτοπου με Λενοβο μιλας για να σταλει στο σερβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δίκιο για την επιστροφή χρημάτων, επηρεάστηκα από το γρήγορο διάβασμα των από πάνω που αφορούν άλλη περίπτωση. Να μην μπλέξω το you ώστε να μιλάω μόνο με αυτούς; Η ερώτηση βασικά είναι με ποιος συνενοείσαι καλύτερα και τρως λιγότερο χρόνο με το κάταστημα ή με τη Lenoνο.

xristoforos89 ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το στειλεις στο you, εκεινοι με την σειρα τους θα επικοινωνησουν με την Λενοβο για να κανουν ουσιαστικα την διαδικασια που θα εκανες επιτοπου εσυ.

Διπλος χρονος ειναι αν το στειλεις στο you. Το καταστημα πλεον απλα τον ρολο του μεσαζοντα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να βγαλεις ακρη, εγω κατεληξα οτι οποιαδηποτε στιγμη ο κατασκευαστης μπορει να μου πει "δεν στο φτιαχνω παρε τα λεφτα σου πισω και αντε πνιξου", αυτο μου παρουσιασαν σαν νομο απο το 1520.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...