Προς το περιεχόμενο

Το Xbox One διπλασίασε τις πωλήσεις του τον Ιούνιο, αλλά το PlayStation 4 παραμένει πρώτο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγραψες ότι ο μέσος gamer από το 2008 παίζει 1080p. Χωρίς φυσικά κάτι να το υποστηρίζεις.

Αν δεν καταλαβαίνεις διαφορά στις 2 αυτές προτάσεις δεν έχει νόημα. 

 

Συγκρίσεις εσύ ποτέ.

Τα PSP/GameBoy/PS4 εγώ τα ανέφερα προφανώς.  :rolleyes:

 

Ελεύθερο χρόνο με την δικιά σου έννοια δεν έχω. 

 

Δεν κολλάει μόνο με τα laptops. Αν σκεφτείς λίγο ίσως καταλάβεις που μπορεί να κολλάει.

Τέλος από εμένα. 

Όποιος είχε όρεξη και διάβασε το οτιδήποτε έχει βγάλει ότι συμπέρασμα ήθελε. 

Για να τελειωνουμε, και επειδη κουραζεις με το επιπεδο δημοτικου. Οταν μιλαω για κονσολες, μιλαω για τις νεας γενιας. Εκει γιατι δεν σε πειραξε οτι η πλειοψηφια ΔΕΝ εχει νεας γενιας, αλλα μονο ενα 10%, οποτε οταν μιλαμε για αναλυσεις, να μιλαμε για τα 600p τις παλιας κονσολας...σωστα? Χρησιμοποιω λοιπον ΚΑΙ στις 2 περιπτωσεις, τα ιδια κριτηρια. Ποσο προσιτη λοιπον οικονομικα ειναι η καινουργια τεχνολογια.

 

Πολυ απλα λοιπον οι τιμες για τις νεες κονσολες ειναι τοσο προσιτες, που οποιος θελει μπορει να τις αγορασει. Το αν το κανει η οχι, ειναι δικο του θεμα. Ετσι ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ και στα PC το 2008, το να παιζεις στα 1080p ηταν πολυ προσιτο. Τωρα αν καποιος επελεγε να το κανει η οχι, και παλι ηταν δικο του θεμα. Η τεχνολογια υπηρχε σε ΠΟΛΥ φτηνες τιμες (100 ευρω παραπανω απο οσο εκανε το xbone για παραδειγμα). Αντιθετως, στις κονσολες 5 χρονια μετα, με την ιδια περιπου τιμη, το 1080p μονο standard δεν θεωρειται, αντιθετως αναβουμε λαμπαδες αμα ανακοινωθει game στα 1080p. Αυτο λεω. Τελος, συνεχισε τα δικα σου ελευθερα

Στα τοπ σε γραφικα παιχνιδια σε ultra,η gtx880m βγαζει περισσοτερα fps απο την gtx760!

http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

Oχι, απλα οχι. Το gk104 εχει (rebrand της 780m), δηλαδη κομμενη τη σειρα 6. Με την 660TI να τη συγκρινεις, και παλι κομμενη ειναι (και σε χρονισμους και στα ολα). Αλλα ειμαστε τελειως off topic

OΛΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣ γινονται και σε LAPTOP ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ μαλυστα!

Πηγενε δες τους i7 επεξεργατσες των λαπτοπ που εχουμε ΣΗΜΕΡΑ και ελα πες μου αν δεν κανουν ή οχι για τετοιες δουλειες!

Ο 6ος πιο γρηγορος επεξεργαστης στο κοσμο,για desktop/laptop,ειναι mobile cpu!

MONO 5 desktop cpu,ειναι πιο γρηγοροι απο αυτο!

Το οτι γινεται γρηγορα, δεν σημαινει οτι γινετε αρκετα γρηγορα. Οταν περιμενεις να τελειωσει ενα project για να αρχισεις το επομενο, η οταν εχεις deadline, δεν θα παρεις ενα laptop γιατι "νταξει μωρε, και αυτο γρηγορο ειναι". Θες το γρηγοροτερο που μπορεις με ενα διαθεσιμο budget. Aλλα και το budget απεξω να αφησεις, και παλι το desktop εχει επιλογη για mobo που παιρνουν 2 η 4 επεξεργαστες XEON, και κανουνε πλακα στους laptop cpus. 

Tωρα το να συγκρινω i7 laptop με desktop μονο για αστειο μπορει να το λες, σωστα? Με καναν i3 και ισως...τι συζηταμε τωρα σοβαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι, απλα οχι. Το gk104 εχει (rebrand της 780m), δηλαδη κομμενη τη σειρα 6. Με την 660TI να τη συγκρινεις, και παλι κομμενη ειναι (και σε χρονισμους και στα ολα). Αλλα ειμαστε τελειως off topic

Τι οχι οχι,μου λες???

Δες τα fps στα παιχνιδια και τις επιδοσεις που εχουν οι δυο καρτουλες?

Ειναι gaming καρτουλες,τα συγκρινεις μεσα απο τα games και οχι τι αρχητεκτονικη και τη σειρα που αντιστοιχει!Ελεος,βλεπουμε τις μακακιες και χανουμε την ουσια!

Η gtx 880m ειναι πιο γρηγορη σε καποια παιχνιδια σε ultra setting,σε σχεση με την gtx 760!Τελος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι οχι οχι,μου λες???

Δες τα fps στα παιχνιδια και τις επιδοσεις που εχουν οι δυο καρτουλες?

Ειναι gaming καρτουλες,τα συγκρινεις μεσα απο τα games και οχι τι αρχητεκτονικη και τη σειρα που αντιστοιχει!Ελεος,βλεπουμε τις μακακιες και χανουμε την ουσια!

Η gtx 880m ειναι πιο γρηγορη σε καποια παιχνιδια σε ultra setting,σε σχεση με την gtx 760!Τελος!!!

Ok, μπορει σε καποια ελαχιστα παιχνιδια να ειναι πιο γρηγορη απο την μεσαια (ο Θεος να την κανει)σειρα της nvidia....και?

 

Kαι στα περισσοτερα ειναι πισω και απο την 660 (την απλη, ουτε καν την TI!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, μπορει σε καποια ελαχιστα παιχνιδια να ειναι πιο γρηγορη απο την μεσαια (ο Θεος να την κανει)σειρα της nvidia....και?

Η gtx760 δεν ειναι και μεσαια καρτα!

Ουτε καν το 20% των pc gamers ΔΕΝ εχουν καν ισαξια καρτα γραφικων απο τη gtx760!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η gtx760 δεν ειναι και μεσαια καρτα!

Ουτε καν το 20% των pc gamers ΔΕΝ εχουν καν ισαξια καρτα γραφικων απο τη gtx760!!!

Nαι και η 880m δεν ειναι 760 ομως...

 

Παρε το link που μου δωσες, και συγκρινε το με αυτο http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-760-review-gk104,3542-15.html

 

To βλεπεις οτι μονο σε ενα παιχνιδι ειναι μπροστα απο την 660 (6, οχι 7, και οχι TI, την σκετη!!!). 

 

Οσο για τον επεξεργαστη του laptop που ειναι 5ος, ισως 5ος απτο τελος. Απτην αρχη ουτε καν ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και η 880m δεν ειναι 760 ομως...

 

Παρε το link που μου δωσες, και συγκρινε το με αυτο http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-760-review-gk104,3542-15.html

 

To βλεπεις οτι μονο σε ενα παιχνιδι ειναι μπροστα απο την 660 (6, οχι 7, και οχι TI, την σκετη!!!). 

 

Οσο για τον επεξεργαστη του laptop που ειναι 5ος, ισως 5ος απτο τελος. Απτην αρχη ουτε καν ομως

Ξανα κοιτα λιγο τα setting του link που σου εδοσα εγω για το ultra,με αυτα που παρεθεσες εσυ να δεις,οτι δεν ειναι ακριβως τα ιδια! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανα κοιτα λιγο τα setting του link που σου εδοσα εγω για το ultra,με αυτα που παρεθεσες εσυ να δεις,οτι δεν ειναι ακριβως τα ιδια! ;)

Στο bioshock ειναι ιδια. Και ειναι πισω απο την 760. Αν και για λιγο, μιλαμε για καρτα των 200 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειωνουμε, και επειδη κουραζεις με το επιπεδο δημοτικου.

Τελος, συνεχισε τα δικα σου ελευθερα

 

 

Το ποιος κουράζει και λέει τα δικά του καθώς και το επίπεδο έχει φανεί και σε άλλα θέματα.

Συνέχισε και εσύ λοιπόν τις συγκρισεις εκεί που δεν υπάρχουν.

Άλλωστε κάπως πρέπει να γελάμε και εμείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιος κουράζει και λέει τα δικά του καθώς και το επίπεδο έχει φανεί και σε άλλα θέματα.

Συνέχισε και εσύ λοιπόν τις συγκρισεις εκεί που δεν υπάρχουν.

Άλλωστε κάπως πρέπει να γελάμε και εμείς!

Το οτι το 1080p υπηρχε απο το 2008 στα PC, δεν ειναι συγκριση. Ειναι fact.

 

Αν θες να γελας, παρε καθρεφτη. Καλο καλοκαιρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...