Προς το περιεχόμενο

iPhone στη πισίνα


Tablet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρόταση του φίλου Palp για ισοπροπυλική αλκοόλη (isopropyl alcohol) είναι μεν η καλύτερη αλλά είναι αμφίβολο αν θα έχει αποτέλεσμα αφού νερό + ηλεκτρονικά απλά δεν συμβιβάζονται. :(  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρόν το αφησα σε σακούλα με ρυζι όλο το βραδυ και τώρα το χτυπάει ντάλα ο ηλιος θα το αφήσω 1-2 μέρες έτσι και βλέπω μετά service 

 

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία φίλε μου, μακάρι να δουλέψει το εργαλείο. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προσωπικά δε το έχω να το λύσω και λέω να το πάω κάπου έξωμπορω μέχρι να βγάλω την οθόνη και  μετά να το φυσήξω, αλλα να βγάλω και μητρική είναι too much..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν αφου βράχηκε για 5 λεπτά κιολας, η οθονη ειναι σίγουρα off, και φυσικα αν το βουτήξεις σε οινόπνευμα κτλ ακόμα χειρότερα. (Για την οθονη)

 

Με το να το αφήσεις να στεγνώσει ετσι απλά χωρίς να ανοιχτεί κτλ οι πιθανλοτητες ειναι απλά μηδαμηνές. Σκέψου απλά οτι εδώ άλλα που απλά πέφτει ενα ποτήρι νερό επάνω η βρέχονται για 20-30 δευτερόλεπτα πάλι χαλάνε. Το οτι ζεστάθηκε είναι φυσικά λόγο βραχυκυκλώματος γενικότερα της πλακέτας και οχι απλά της μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν αφου βράχηκε για 5 λεπτά κιολας, η οθονη ειναι σίγουρα off, και φυσικα αν το βουτήξεις σε οινόπνευμα κτλ ακόμα χειρότερα. (Για την οθονη)

 

Με το να το αφήσεις να στεγνώσει ετσι απλά χωρίς να ανοιχτεί κτλ οι πιθανλοτητες ειναι απλά μηδαμηνές. Σκέψου απλά οτι εδώ άλλα που απλά πέφτει ενα ποτήρι νερό επάνω η βρέχονται για 20-30 δευτερόλεπτα πάλι χαλάνε. Το οτι ζεστάθηκε είναι φυσικά λόγο βραχυκυκλώματος γενικότερα της πλακέτας και οχι απλά της μπαταρίας.

Οι οθόνες όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο είναι αρκετά ανθεκτικές στο νερό! Περισσότερες πιθανότητες έχουν να σωθούν παρά να χαλάσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μιλάμε για 5 λεπτά στο νερό φίλε μου δεν υπάρχουν πιθανότητες.

Για την οθόνη υπάρχουν! Σου λέω είναι πολύ ανθεκτικές! :-)

 

(αλλά συμφωνώ ότι 5 λεπτά είναι πολύς χρόνος...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα Huawei πάντως που εκανα μπανιο για κανα πεντάλεπτο στη θάλασσα έχοντάς το στην τσέπη,άνοιξε και δούλεψε κανονικότατα μετά από 3 ημέρες αλλά δε φόρτιζε(δεν έφταιγε η μπαταρία).

Είχα βγάλει την μπαταρία αμέσως μόλις το αντιλήφθηκα,το βούτηξα σε απεσταγμενο νερό για μια ημέρα και το άφησα στον ήλιο ενα 3ημερο να στεγνωσει.

Δεν ξέρω αν αυτή είναι η ενδεδειγμένη διαδικασία και ούτε προτεινω σε κανεναν να το κάνει αφού εγω δεν ειχα καποιο σημαντικό αρχείο μεσα και ετσι δεν με ενοιαζε ιδιαιτερα το αποτελεσμα.Περισσοτερο απο περιεργεια το εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν 1-2 λεπτά σίγουρα θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράματα...Καλα και εσυ πως δεν το κατάλαβες 5 λεπτά; Με το που μπήκες ξεκίνησες το ελεύθερο; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν 1-2 λεπτά σίγουρα θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράματα...Καλα και εσυ πως δεν το κατάλαβες 5 λεπτά; Με το που μπήκες ξεκίνησες το ελεύθερο; :)

 

Λοιπόν η ιστορία έχει ως εξής..

πετάγαμε ένα drone εκείνη τη στιγμή και κάναμε monitor από το  iphone τη GoPro..

ε και λέω στο θειο τραβα με το drone την ώρα που θα ρίξω τη κοπέλα μου μεσα.. ε και μου λέει εντάξει..

 

Βάζω και εγώ το κιν στη τσέπη (ασυναίσθητα) και όπως τη έσπρωξα έπεσα και εγώ και έσβησα τελείως από τη μνήμη μου ότι είχα το κιν στη τσέπη.. 

 

ε μετά από ώρα και αφού κολυμπάγαμε (κοσμαρα κοινώς) κατάλαβα ότι το κιν ήταν στη τσέπη...

 

Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να ήταν πάνω από 5 λεπτά μέσα και μακροβούτια και κολύμπι και απ'όλα...

 

Εχθές το πήγα στο service η μητρική είναι ζήτημα να μην έχει καεί όλα τα άλλο φτιάχνονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα μπορεί και να την γλυτώσεις. Εμένα π.χ μου είχε πέσει το 4s σε μια λίμνη και το έψαχνα για κανα 2 λεπτα. Το εβγαλα και έπαιζε κανονικά. Ουτε το έκλεισα ουτε τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...