Προς το περιεχόμενο

αναβαθμηση μνημης ραμ


kwstasole

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια! το θεμα μου ειναι το εξης.. εχω tower για gaming αλλα επειδη η ram μου δεν ειναι μεγαλη (4gb) λογω χαμηλου budget για τον υπολογιστη θελω να βαλω αλλη μια στην δευτερη θυρα.. πρεπει να βαλω την ιδια ακριβως με αυτη που εχει ο υπολογιστης μου η μπορω να βαλω μια αλλη που θελω εγω;; :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη που εχω ειναι pc3 10700 στα 667mhz απο οτι λεει το cpu-z, δεν ξερω πολλα απο τετοια.!απλα απο 4gb θελω να την κανω 12 ας πουμε.. ευχαριστω για την απαντηση! βασικα ειχα ακουσει οτι πρεπει να ειναι ακριβως η ιδια αλλιως ο υπολογιστης δεν θα δουλεψει.. δεν ξερω να σου πω θα σε γελασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα απο 4 να πάς 12 με διαφορετικές ram θα γίνει λιγο μπέρδεμα και καλό εινα να το αποφεύγουμε γιατι μπορεί να εχεις ασυμβατότητες και εκτος των άλλων δεν νομίζω οτι χρειάζεσαι 12 , 6 ή 8gb ειναι πιστεύω το ιδανικό για σημερινό σύστημα.

 

Πες λιγο το μοντέλο της μητρικής που εχεις για να σου πούμε ενα σετάκι καινούργιο απο την αρχή αν θέλεις να πας σε 8gb ή να βάλεις αλλη μια 4gb , επίσης βάλε φωτογραφίες απο την καρτέλα memory και spd στο cpuz να δουμε τι μνήμη ακριβώς εχεις τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα απο 4 να πάς 12 με διαφορετικές ram θα γίνει λιγο μπέρδεμα και καλό εινα να το αποφεύγουμε γιατι μπορεί να εχεις ασυμβατότητες και εκτος των άλλων δεν νομίζω οτι χρειάζεσαι 12 , 6 ή 8gb ειναι πιστεύω το ιδανικό για σημερινό σύστημα.

 

 

μπααα, δεν ειναι σιγουρο..!! ολα σχετικα ειναι....!  κοιτα το ΜΑΙΝ πισι της υπογραφης μου...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω αρκετη ram για τα παιχνιδια μιας και το Pc ειναι για gaming.. απλα τοτε δεν ειχα καλο budget και δεν μπορουσα να βαλω μεγαλυτερη ram οριστε!

post-239768-0-60379900-1406414047_thumb.png

post-239768-0-70297400-1406414081_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος σου βρήκα την ίδια http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=25829&cat=4&sub=244&pmanuf=207&sort=3&step=undefinedοποτε μπορείς να βάλεις αυτην , τα 8gb ειναι υπεραρκετά για gaming δεν πιστεύω οτι αξίζει να πας παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα ειμαι και εγω στο ιδιο διλημμα αλλα σε μια καπως διαφορετικη περιπτωση. Καταρχας εγω αυτη την στιγμη στο πσ μου εχω 2 ddr3 2gb/1600 kingston khx1600c9d3 δηλαδη συνολο 4gb και θελω να τα κανω 8 

Εχω 2 επιλογες η πρωτη ειναι να παρω αλλες 2 ιδιες η καλυτερες (δεν ξερω τι επιλογες εχω, θα σταθω στις δικες σας συμβουλες)

Ενω η δευτερη επιλογη ειναι να παρω αυτη που εχει ο υπολογιστης της αδερφης μου (Corsair Vengeance 4GB DDR3-1600 Dimm) να παρω αλλη μια ιδια η καλυτερη  για να φτασω στα 8 και να δωσω τις δικες μου στην αδερφη μου αλλα δεν ξερω αν αυτο συμφερει καθως δεν ξερω αν ειναι καλυτερες οι δικες μου η της αδερφης μου. Εσεις που ξερετε και ασχοληστε με αυτα μπορειτε να με καοθοδηγησετε;

 

Η μητρικη μου ειναι η asus p8p67pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ απο οτι την ειχα δει πρεπει να ειναι η ιδια αλλα σε αλλο χρωμα η δικη μου!! ευχαριστω!! απλα καποια games θελουν minimum system requirements τα 8gb για αυτο σκευτομουν για μεγαλυτερη μνημη ram.. αλλα και με τα 8 δεν θα εχω προβλημα εννοειται!! αυτο ειναι παραλαβη μεσω ιντερνετ η υπαρχει και καταστημα που μπορω να παω να την αγορασω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ απο οτι την ειχα δει πρεπει να ειναι η ιδια αλλα σε αλλο χρωμα η δικη μου!! ευχαριστω!! απλα καποια games θελουν minimum system requirements τα 8gb για αυτο σκευτομουν για μεγαλυτερη μνημη ram.. αλλα και με τα 8 δεν θα εχω προβλημα εννοειται!! αυτο ειναι παραλαβη μεσω ιντερνετ η υπαρχει και καταστημα που μπορω να παω να την αγορασω;;

 

Σε ολα τα καταστήματα μπορεις να παραγείλεις μεσω internet και στην φέρουν ή να πας να την πάρεις , το συγκεκριμένο ειναι θεσσλονική και αν και απο πειραιά το προτιμώ για τις καλές τιμές και κυρίως την ποικιλία σε προιόντα

Καλησπερα παιδια! Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα ειμαι και εγω στο ιδιο διλημμα αλλα σε μια καπως διαφορετικη περιπτωση. Καταρχας εγω αυτη την στιγμη στο πσ μου εχω 2 ddr3 2gb/1600 kingston khx1600c9d3 δηλαδη συνολο 4gb και θελω να τα κανω 8 

Εχω 2 επιλογες η πρωτη ειναι να παρω αλλες 2 ιδιες η καλυτερες (δεν ξερω τι επιλογες εχω, θα σταθω στις δικες σας συμβουλες)

Ενω η δευτερη επιλογη ειναι να παρω αυτη που εχει ο υπολογιστης της αδερφης μου (Corsair Vengeance 4GB DDR3-1600 Dimm) να παρω αλλη μια ιδια η καλυτερη  για να φτασω στα 8 και να δωσω τις δικες μου στην αδερφη μου αλλα δεν ξερω αν αυτο συμφερει καθως δεν ξερω αν ειναι καλυτερες οι δικες μου η της αδερφης μου. Εσεις που ξερετε και ασχοληστε με αυτα μπορειτε να με καοθοδηγησετε;

 

Η μητρικη μου ειναι η asus p8p67pro

 

Όλες οι μνήμες που αναφέρεις ειναι στα 1600 οποτε δεν υπάρχουν καλύτερες , θα έλεγα να πάρεις την 4gb και να πάρεις αλλη μια να πας στα 8gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...