Προς το περιεχόμενο

Πάνω από 1,32 δις οι μηνιαίοι επισκέπτες του Facebook


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

που το ειδες να μειωνεται ..?  σημερα αν δεν εχεισ profile. στο facebook instagram twitter. .. κ μιλαω για ενεργο προφιλ με new feed.. όχι περσινα..  τοτε παιζει να σε χαρακτηρίσουν lone wolf ..., με προβλήματα..  στη χiερoτερη...

  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το facebook το θεωρω αποκρουστικο γιατι αντι να ζησεις τον εξω κοσμο, καθεσαι σε μια καρεκλα και κοιτας τις ζωες των αλλων που πολλες φορες οι φωτογραφιες τους ειναι παραπλανητικες αφου αλλιως νιωθουν και αλλιως θελουν να φαινονται.

Aρα βρισκεις τους ανθρωπους αποκρουστικους, γιατι αυτοι ειναι που γουσταρουν να καθονται σε μια καρεκλα και μπλα μπλα. Δεν τους αναγκασε το fb, απλα τους αρεσει και το κανουν. Οταν το καταλαβετε ορισμενοι αυτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

snapback.png

το facebook το θεωρω αποκρουστικο γιατι αντι να ζησεις τον εξω κοσμο, καθεσαι σε μια καρεκλα και κοιτας τις ζωες των αλλων που πολλες φορες οι φωτογραφιες τους ειναι παραπλανητικες αφου αλλιως νιωθουν και αλλιως θελουν να φαινονται.

Aρα βρισκεις τους ανθρωπους αποκρουστικους, γιατι αυτοι ειναι που γουσταρουν να καθονται σε μια καρεκλα και μπλα μπλα. Δεν τους αναγκασε το fb, απλα τους αρεσει και το κανουν. Οταν το καταλαβετε ορισμενοι αυτο..

 

+1 atzamestatos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω σβησει εδω και χρονια και ακομα ζω!!!!ναι τελικα γινεται!!και δεν ξερει κανεις τι τρωω τι πινω και που ειμαι τωρα!!!!!

 

Η μηπως οχι;;;;

Να πω κατι για τον ιδρυτη του facebook η θα θεωρηθει χολη;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό στο Facebook έχουμε μόνο πραγματικούς φίλους η συναδέλφους. Στην τελική αν μας ενοχλεί μια ανάρτηση ενός πραγματικού φίλου τότε μάλλον μας ενοχλεί ο ίδιος ο φίλος, δηλαδή δεν τον αποδεχόμαστε. Τότε γιατί κάνουμε παρέα μαζί του, αφού δεν τον αποδεχόμαστε για αυτό που είναι; Εμένα το FB με βοηθάει επαγγελματικά αρκετά αλλά και στο να ενημερώνομαι για τα θέματα που με αφορούν. 

 

Το Facebook δημιουργήθηκε για να κάνεις φίλους όχι για να επιδεικνύεσαι κλπ. Και εγώ πχ έχω κάποιους φίλους που δεν με ενδιαφέρει τι ανεβάζουν έ τους έκανα delete αφού πρώτα τους είχαν κάνει unfollow. Έτσι έχω προσαρμόσει στα μέτρα μου το FB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το facebook το θεωρω αποκρουστικο γιατι αντι να ζησεις τον εξω κοσμο, καθεσαι σε μια καρεκλα και κοιτας τις ζωες των αλλων που πολλες φορες οι φωτογραφιες τους ειναι παραπλανητικες αφου αλλιως νιωθουν και αλλιως θελουν να φαινονται.

Σωστός, όμως σκέψου σε τι σάιτ το γράφεις αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω σβησει εδω και χρονια και ακομα ζω!!!!ναι τελικα γινεται!!και δεν ξερει κανεις τι τρωω τι πινω και που ειμαι τωρα!!!!!

 

Η μηπως οχι;;;;

Να πω κατι για τον ιδρυτη του facebook η θα θεωρηθει χολη;;

Eγω παλι  εχω facebook και δεν ξερει κανεις τι τρωω τι πινω και που ειμαι. Wow ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι δηλαδη ξημεροβραδιαζεστε στο insomnia και οπου αλλου στο ίντερνετ για να πειτε την αποψη σας και να ανταλλαξετε απόψεις αλλά αυτος που θα κανει το ιδιο στο fb ειναι δακτυλοδεικτουμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγάλο φάουλ του fb είναι ότι ζητάει πραγματικό όνομα και ζητάει σκαναρισμένη ταυτότητα αν αντιληφθεί ότι χρησιμοποιείς ψευδώνυμο...κατά τα άλλα φυσικά με το ζόρι δεν τα ζητάει...όποιοι θέλουν τα δίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λογικό για μένα δεν είναι να ζητάει σκαναρισμένες ταυτότητες..ειδικά μια εταιρεία με τέτοιο ιστορικό στο θέμα ασφάλεια και χρήση προσωπικών δεδομένων.

 

Ή μάλλον λογικό είναι αυτό δίκιο έχεις..λογικό δεν είναι ότι κάποιοι τους δίνουν σκαναρισμένα προσωπικά τους έγγραφα.

 

Η ανωνυμία είναι αναπόσπαστο κομμάτι του ιντερνετ..και το fb δεν το έχει αντιληφθεί αυτό...για αυτο χάνει σιγά σιγά στα νέα target group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ζητάει σκαναρισμενα εγγραφα; Σε απλους χρηστες οχι.

Ζητάει εφόσον βλέπει κάποια περίεργη διαχείριση του λογαριασμού (fake κλπ.) όπου συνήθως εαν έχεις κάνει πολλές επιβεβαιώσεις λογαριασμού μέσω φωτογραφιών για προσωρινό μπλοκάρισμα στο γυρνάει σε στείλτε μας διαβατήριο ή ταυτότητα κλπ. Για μένα πολύ σωστή κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...