Προς το περιεχόμενο

Καλό ανεμιστηράκι για laptop


MrBananaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω ένα laptop σπίτι... και σε full load πηγαίνει 100 βαθμούς και σβήνει... (εδώ και καιρό το κάνει και ναι εννοώ τον επεξεργαστή) μπορείτε να μου προτείνετε κανένα φτηνό ανεμιστηράκι για το laptop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κανεις το ανεμηστηρακι; Δωσε τα λεφτα σε εναν τεχνικο να στο καθαρισει εσωτερικα και να σου αλλαξει παστα. Ειναι η μοναδικη λυση για τετοιες θερμοκρασιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PER.806991.jpg

 

 

     http://www.e-shop.gr/zalman-zm-nc3-notebook-cooler-17-black-p-PER.806991 ZALMAN  NOTEBOOK COOLER  

Αυτό είναι τρομερό αλλά θέλεις και καθάρισμα του λάπτοπ και δεν ξέρω τι άλλο πρόβλημα μπορεί να υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς να σου προτείνουμε ανεμιστηράκι,αλλά δεν μας λές για ποιό λάπτοπ είναι;;

 

Ακολούθησε τις οδηγίες του jason,post #2

HP Pavilion g7, είχα κατεβάσει το super antispyware και είχε βρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ threads και αφού διαγράφηκαν έγινε καλύτερα... παλιά ήταν ΠΑΝΤΑ full load και μάλλον είχε ιο... τέλος πάντων είναι τρομερά υψηλή η θερμοκρασία και λέω να πάρω ανεμιστηράκι μπας και καλυτερεύσει, αν όχι μετά σε τεχνικό μονόδρομος

PER.806991.jpg

 

 

     http://www.e-shop.gr/zalman-zm-nc3-notebook-cooler-17-black-p-PER.806991 ZALMAN  NOTEBOOK COOLER  

Αυτό είναι τρομερό αλλά θέλεις και καθάρισμα του λάπτοπ και δεν ξέρω τι άλλο πρόβλημα μπορεί να υπάρχει

 

είναι το μοναδικό που βλέπω καλό σε αυτή τη τιμή, ωραίο φαίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HP Pavilion g7, είχα κατεβάσει το super antispyware και είχε βρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ threads και αφού διαγράφηκαν έγινε καλύτερα... παλιά ήταν ΠΑΝΤΑ full load και μάλλον είχε ιο... τέλος πάντων είναι τρομερά υψηλή η θερμοκρασία και λέω να πάρω ανεμιστηράκι μπας και καλυτερεύσει, αν όχι μετά σε τεχνικό μονόδρομος

είναι το μοναδικό που βλέπω καλό σε αυτή τη τιμή, ωραίο φαίνεται!

Δεν θα καλυτερεψει. Το ανεμηστηρακι της βασης βοηθαει σε εναν καθαρο υπολογιστη και δεν κανει σχεδον τιποτα σε εναν μη καθαρισμενο. Πολυ απλα γιατι δεν μπορει να δημιουργησει ροη αερα αν οι γριλιες της ψυκτρας σου ειναι σφραγισμενες απο την σκονη και για να φτανεις 100 βαθμους πρεπει να εχεις τουλαχιστον μισο εκατοστο στρωμα σκονη στην ψυκτρα. Ο τεχνικος ειναι εξαρχης μονοδρομος για την περιπτωση σου.

Υ.Γ. Εισαι σιγουρος οτι το ανεμηστηρακι του φορητου σου δουλευει κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα καλυτερεψει. Το ανεμηστηρακι της βασης βοηθαει σε εναν καθαρο υπολογιστη και δεν κανει σχεδον τιποτα σε εναν μη καθαρισμενο. Πολυ απλα γιατι δεν μπορει να δημιουργησει ροη αερα αν οι γριλιες της ψυκτρας σου ειναι σφραγισμενες απο την σκονη και για να φτανεις 100 βαθμους πρεπει να εχεις τουλαχιστον μισο εκατοστο στρωμα σκονη στην ψυκτρα. Ο τεχνικος ειναι εξαρχης μονοδρομος για την περιπτωση σου.

Υ.Γ. Εισαι σιγουρος οτι το ανεμηστηρακι του φορητου σου δουλευει κανονικα;

 χαχα ναι μάλλον, μένω σε βουνό και το δωμάτιό μου είναι γεμάτο σκόνη κάθε μέρα (από τα παράθυρα μάλλον), οπότε είναι σίγουρα γεμάτο σκόνη, αφού φυσάω από κάτω από τα κενά και η σκόνη πετάγεται έξω από το πληκτρολόγιο από τη άλλη πλευρά... αλλά τη βάση τη θέλω σίγουρα έτσι κι αλλιώς αφού τον καθαρίσω επειδή θα βοηθήσει σίγουρα πιστεύω...

 

για το ανεμιστηράκι τώρα δεν ξέρω άμα δουλεύει κανονικά, όταν είναι idle ούτε που ακούγεται, ε μετά σε 50% load ξεκινάει να ακούγεται αρκετά και στα 100% ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...