Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη αναβάθμιση των Windows Phone 8.1 έρχεται την επόμενη εβδομάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχετε καταλαβει τελικως τι συμβαινει...στα wp εχεις την δυνατοτητα στην εναρξη,με το που ξεκλειδωνεις την συσκευη σου,να μπορεις να εχεις προσβαση χωρις καμια επιπλεον κινηση σε δεκαδες εφαρμογες οπου στα αλλα λογισμικα θες δυο τρεις αρχικες οθονες!τα wp δεν χρειαζοντουσαν ουτε το notificarion bar ουτε folders..απλα ειδαν οτι ο κοσμος εχει κολησει στα ιδια και τα ιδια και θεωρησαν οτι προσθετωντας features τα οποια οπως περιεγραψα ουσιαστικα δεν χρειαζονται προσπαθουν να κερδισουν κοσμο ο οποιος σε ενα λογισμικο λε live tiles και με την δυνατοτητα στην πρωτη οθονη να μπορει να εχει οσες εφαρμογες θελει ακομα σχολιαζει οτι τα αλλα os εχουν ςδω και χρονια folders και quick bar...δεν εχουν καταλαβει οτι δεν χρειαζονται και για αυτο προσθετουν τετοια features

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο σκεφτομουν και εγω καποτε για τα notifications. Αφου υπαρχει το live tile που θα αλλαξει οταν πεσει αναπαντητη/μηνυμα/mail/whatever, τι το θελω το notification center?

Αλλα τα switches πανω τα θελω! Πλεον δεν μπορω να ζησω χωρις αυτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανε πολυ καλη δουλεια στο λειτουργικο. Εχει αντιγραψει ασχημα το αντροιντ και το ιος με την διαφορα οτι ρολαρει σαν τρελο. Τα 8.1 θα κανουν πολλους εχθρους των windows να τα αγαπησουν. Η κορτανα επισης ειναι μακραν καλυτερη της siri και απανταει σχεδον αμεσως. Αν εβαζε και 2-3 παραπανω επιλογες στο notification bar τοτε θα ηταν εντελως πληρες. 

Οσο για τους φακελους που λενε καποιοι για το αντροιντ... Τους ριμαδοφακελους στο κυριως μενου ποτε θα τους επιτρεψει επιτελους η google? Πρεπει να αγορασω προγραμμα launcher για να δημιουργισω φακελους ή galaxy s2 και μετα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι δε βλέπουν τη μεγάλη εικόνα...

Στόχος της Microsoft δεν είναι μόνο η mobile αγορά. Στοχεύει σε μια σοβαρή τριπλέτα Laptop/Desktop - Tablet - Smartphone. Κάτι δηλαδή που η Apple έχει ήδη πετύχει.

 

Το θέμα όμως είναι ότι σε αυτό το σημείο έχει ένα σαφές πλεονέκτημα απέναντι στην Apple, τον αριθμό χρηστών Windows σε υπολογιστές. Όταν ο συγχρονισμός των συσκευών και οι επιπλέον δυνατότητες που θα δίνουν η μια στην άλλη φτάσει σε καλό επίπεδο, αυτό θα ωθήσει τους χρήστες (και κυρίως τους επαγγελματίες) στην αγορά WP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο πολύ καιρό ανδροιφαγος με ναυαρχίδες την τότε εποχή s2,s3 ένα έχω να πω πήγα στα windows phone και δεν προκειτε να ξαναγυρισω πίσω μετά απο τόση κοροιδια και μην μου πείτε τότες με αυτές τις ναυρχιδες δεν τρώγαμε δούλεμα με τα updates...

 

Δηλαδή λες οτι είσαι ευχαριστημένος αν παίρνεις updates ακόμα κι αν η android συσκευή σου είχε περισσότερες επιλογές και δυνατότητες χωρίς να πάρει άλλη αναβάθμιση και έτσι δεν ένιωθες αναβαθμισμένος ενώ τώρα που σου δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσεις πράγματα που το android είχε από... καταβολής κόσμου είσαι μια χαρά. Ψυχολογικό είναι το θέμα... νιώθεις up to date ακόμα κι αν έχεις λιγότερα πράγματα από πριν. Όπως βολεύεται ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή λες οτι είσαι ευχαριστημένος αν παίρνεις updates ακόμα κι αν η android συσκευή σου είχε περισσότερες επιλογές και δυνατότητες χωρίς να πάρει άλλη αναβάθμιση και έτσι δεν ένιωθες αναβαθμισμένος ενώ τώρα που σου δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσεις πράγματα που το android είχε από... καταβολής κόσμου είσαι μια χαρά. Ψυχολογικό είναι το θέμα... νιώθεις up to date ακόμα κι αν έχεις λιγότερα πράγματα από πριν. Όπως βολεύεται ο καθένας.

Υπαρχει ενα μικρο προβληματακι οσο αφορα τις εφαρμογες του android!Δεν ειναι universal για να συγχρονιζονται και να μην χρειαζονται να τα ξαναπληρωσω για το pc και το tablet μου!

Πεισε με γιατι να δωσω 6ευρω για modern combat 5 στο android κινητο και οχι 7ευρω για την universal εφαρμογη στα windows(κινητο,tablet,pc)?

 

Τωρα αν εχεις android κινητο,tablet και chrome os pc,τοτε πασο.Οπως βολευεται ο καθενας.

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τις προσθήκες που αναφέρθηκαν μακάρι να επανέλθει το 'feature' να προσθέτεις καινούργιες λέξεις στα ελληνικά πέρα από το λεξικό που έχει και επιτέλους να προσθέσουν επιλογή να διαγράφεις κάποια φωτογραφία από τις επαφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι απλό. Σε όσους δεν αρέσουν τα windows phone απλά δεν τα αγοράζουν και όσοι λένε ότι το λειτουργικό είναι φτωχό ας μου πουν τι τους λείπει και όχι γενικά πράγματα του στυλ λείπουν εφαρμογές και λειτουργίες. Ας πουν συγκεκριμένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λειπει η opera mini :P Ειναι εφαρμογη σε java, τα wp δεν υποστηριζουν java, οποτε δεν προκειται να γινει κατι στο αμεσο μελλον απο πλευρας ms.

 

Και ακομα 1-2 εφαρμογες που ειχα αναφερει καποτε, δεν τις θυμαμαι τωρα, και ειναι αδυνατο να υλοποιηθουν με την υπαρχουσα "πολιτικη" των wp 8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λειπει η opera mini :P Ειναι εφαρμογη σε java, τα wp δεν υποστηριζουν java, οποτε δεν προκειται να γινει κατι στο αμεσο μελλον απο πλευρας ms.

 

Και ακομα 1-2 εφαρμογες που ειχα αναφερει καποτε, δεν τις θυμαμαι τωρα, και ειναι αδυνατο να υλοποιηθουν με την υπαρχουσα "πολιτικη" των wp 8.1.

νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκιο :P που πάνε με αυτή την πολιτική; σπίτια τους... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμας που το καναμε απο το DP τι θα κανουμε για να περασουμε την αυθεντικη εκδοση ;

Απλά πας στην εφαρμογή του dp και κάνεις uncheck την επιλογή να λαμβάνεις dp ενημερώσεις και μετά αν θες διαγράφεις και την εφαρμογή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν μου έχει γίνει ούτε καν 8.1 ακομα και εδώ λέμε για έξτρα update? Απο Μάιο περιμένω να μου γίνουν 8.1 και πήγε Αύγουστος. Καλό 2015 να χουμε

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα η 8.1 τον Ιούλιο άρχισε να διατίθεται αν θυμάμαι καλά.θα μπορούσες κάλλιστα να έβαζες την dp και να την είχες από πάρα πολύ νωρίς.δεν θα έβαζες beta στο κινητό σου απ ότι αποδείχθηκε.

 

@thelos257 σωστά σου απάντησε ο george1807 αλλα να διευκρινίσω ότι αν έχεις την x έκδοση με dp και κυκλοφορήσει επίσημα η ίδια έκδοση,τότε δεν θα δεις καμια ενημέρωση γιατι την έχεις ήδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα η 8.1 τον Ιούλιο άρχισε να διατίθεται αν θυμάμαι καλά.θα μπορούσες κάλλιστα να έβαζες την dp και να την είχες από πάρα πολύ νωρίς.δεν θα έβαζες beta στο κινητό σου απ ότι αποδείχθηκε.

 

@thelos257 σωστά σου απάντησε ο george1807 αλλα να διευκρινίσω ότι αν έχεις την x έκδοση με dp και κυκλοφορήσει επίσημα η ίδια έκδοση,τότε δεν θα δεις καμια ενημέρωση γιατι την έχεις ήδη.

Ξανα ετρεξα το DP και μ εμφανισε μια ενημερωση σημερα για να γινει καλυτερο το κινητο μου και μετα ξανα εγκαταστησεν ξανα καποιες εφαρμογες που ηταν ηδη πανω περασμενες λετε να λυθεικε το προβλημα της μπαταριας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...