Προς το περιεχόμενο

Στις 3 Σεπτεμβρίου παρουσιάζεται το νέο Samsung Galaxy Note 4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτοχος Note 2, όταν βγει το iPhone 6, το πετάω στη μαρίνα του Αλίμου μέσα σε μια σακούλα δεμένο σε πέτρα και όποιος το βρει δικό του!

 

 

 

Bye bye και στα διάλα!!!

 

 

 

Γνώστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτη η "μαγεια" του android που λες εκτος των αλλων ειναι και η παραμετροποιηση του,κατι που η samsung μας το κοψε δυστυχως αφου ουτε ενα απλο ρουτ δεν μπορεις να κανεις πλεον.

Εγω απλα την γνωμη μου λεω,ο καθενας παιρνει οτι θελει.

Δεν εχω galaxy note εχω το galaxy s4 και προσωπικα δεν θα ξαναπαρω samsung αλλα δεν υπηρχε το knox θα παιρνα το καινουργιο note σιγουρα,εχασε εναν πελατη και θα μου πεις σιγα χεστηκε για σενα αλλα ομως σαν και μενα εχασε πολλους πελατες κι αυτο φενεται στις πωλησεις που δεν πηγαν οπως θα περιμεναν.

 

Παραμετροποίηση κάνεις μια χαρά. Αλλάζεις απο wallpaper μέχρι icons. Επίσης μπορείς να κάνεις και root. Εχω root στο S5 του κολλητού μου. Η εταιρεία σου δίνει επιλογές σε ένα προιόν. Θα κάνεις root όσο άνετα έκανες πριν αλλά πλέον κοιτάω και άλλες αγορές οπότε αν το κάνεις θα χάσεις την εγγύηση. Εγώ βλέπω δεκάδες roms για note 3 οπότε μάλλον "μπορείτε να κάνετε root".

 

To γεγονός πως η Samsung άλλαξε πολιτική δεν αναιρεί το γεγονός πως η μαγεία του android είναι στην παραμετροποιηση. Μπορείς άνετα να κάνεις root χωρίς KNOX counter στις μη Samsung συσκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έπρεπε να αγοράσω συσκευή με android θα πήγαινα σε pure της google που γενικά τρέχουν με λιγότερα προβλήματα, δεν χαραμίζω δεκάρα για την samsung και πάνω-κάτω ότι εχω πάρει από αυτούς (με εξαίρεση το b2100 που τα 'βγαλε τα λεφτά του) είναι της Κυριακής χαράς και της Δευτέρας λύπης.

 

1393301132000-samsung-thing.jpg
Από ψαράδικο στα λιμάνια της Κορέας σε εργολάβος chipset..

 

PS Είμαι σίγουρος ότι ο τύπος έχει τόσο έπαρση που σχεδιάζει τα κινητά μόνος του, τέτοια κακογουστιά απλά δεν υπάρχει. Πλήρωσε έναν μηχανικό η ένα σχεδιαστή ρε λιγούρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε αν η samsung έχει κατι καινούργιο να παρουσιάσει..

 

Καλα lagαρισματα παιδια

 

Έλιωσε η καραμέλα φίλε. Καιρός να πιάσεις στα χέρια σου κάποιο σύγχρονο κινητό. Βέβαια μετά δεν θα μπορείς να μιλάς για lag οπότε καταλαβαίνω γιατί το αποφεύγεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το note 4 θα ειναι ενα αναβαθμισμενο note 3.Οσοι εχουν το νοτε 2 αξιζει να πανε στο τεσσαρι.Μακαρι να μην το κανει αδιαβροχο και να μικρυνει και αλλο τα bezels οπως εκανε στο τριαρι σε σχεση με το 2 που εχει και μεγαλυτερη οθονη.Αν παρεις μια φορα νοτε τοτε δεν προκειτε να ξαναπας σε τιποτα μικροτερο και κατωτερο.Ακομα και το s5 μου φαινετε υπερβολικα μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...