Προς το περιεχόμενο

Virtual Desktops και κατάργηση της Charm bar στα Windows 9


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα windows ειναι της MS και οχι δικα σου/μου.Οποταν το τι κανει η ms με τα windows εχει να κανει με τι συμφερει ΑΥΤΗ και οχι τον καθε GrandGamer!

Τα Windows είναι της Microsoft.

Τα λεφτά στην τσέπη είναι δικά μου.

Το ΜΟΝΟ που χρειάζεται η Microsoft είναι τα λεφτά ΜΟΥ. Για να της κάνω το χατήρι, θα μου κάνει το δικό μου. Αυτό τη συμφέρει. Τόσο απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows είναι της Microsoft.

Τα λεφτά στην τσέπη είναι δικά μου.

Το ΜΟΝΟ που χρειάζεται η Microsoft είναι τα λεφτά ΜΟΥ. Για να της κάνω το χατήρι, θα μου κάνει το δικό μου. Αυτό τη συμφέρει. Τόσο απλά.

Παρε τηλεφωνο την ms και πες της "εχω λεφτα στο πορτοφολι/τσεπη μου και σαν πελατης θελω να μου καμετε τα windows ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ!" και δως της οδηγιες πως θελεις να στα κανει.

Και γραψε μου σε π.μ. τι σου ειπαν! ;)

 

Δυστυχως φιλε μου δε πανε ετσι τα πραγματα on real planet Earth!

Γιατι αν πηγεναν ετσι,δε θα υπηρχε ουτε το marketing για να μας κατευφηνει εκει που "πρεπει" και ουτε θα πουλουσε η apple/samsung κ.α. 400 000 000 κοματια(κινητα) των 500-600ευρων τον χρονο,για facebook on the go!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τηλεφωνο την ms και πες της "εχω λςφτα στο πορτοφολι μου και σαν πελατης θελω να μου καμετε τα windows ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ!" και δως της οδηγιες πως θελεις να στα κανει.Και γραψε μου σε π.μ. τι σου ειπαν! ;)

Μη το γελάς. Στο business κομμάτι κάνουν μέχρι και κωλοτουμπες για να μην σε χάσουν απο πελάτη. Ακομα και Xp θα σου δώσουν αν θες.Άλλωστε το windows 8 έγινε περισσότερο για να χτυπήσει τον ανταγωνισμό παρά μια λογική εξέλιξη του windows 7.

Δεν έφτιαξε κάτι που είχε προγραμματίσει αλλά αντέδρασε ,άτσαλα απο ότι φαίνεται, στις εξελίξεις. Οπότε μη θεωρείς ότι κάνει ότι θέλει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το γελάς. Στο business κομμάτι κάνουν μέχρι και κωλοτουμπες για να μην σε χάσουν απο πελάτη. Ακομα και Xp θα σου δώσουν αν θες.Άλλωστε το windows 8 έγινε περισσότερο για να χτυπήσει τον ανταγωνισμό παρά μια λογική εξέλιξη του windows 7.

Δεν έφτιαξε κάτι που είχε προγραμματίσει αλλά αντέδρασε ,άτσαλα απο ότι φαίνεται, στις εξελίξεις. Οπότε μη θεωρείς ότι κάνει ότι θέλει....

Ναι,γι'αυτο στο business κομματι τσακκωνεται η MS με τα windows 7 vs την MS με τα Windows 8,ποια απο τις "δυο" θα κερδισει το μεγαλυτερο κομματι της αγορας!

Σοβαρα!

 

Φυσικα θελει να εξεληξει το λογισμικο της για τους επαγγελματιες,αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και σε αναμενα καρβουνα,λογο "ανταγωνισμου"!

 

 

Ποσο ΒΛΑΚΕΣ πρεπει να ειναι εκει στην MS,να πιστεψουν ΕΣΤΩ και λιγο,οτι η κινηση να φυγει το start menu,ΔΕΝ θα προκαλουσε τεραστια αντιδραση???

Δεν το εκανε,γιατι δεν περιμμενε αντιδρασεις.Το εκανε γιατι ΠΕΡΙΜΕΝΕ τις αντιδρασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,γι'αυτο στο business κομματι τσακκωνεται η MS με τα windows 7 vs την MS με τα Windows 8,ποια απο τις "δυο" θα κερδισει το μεγαλυτερο κομματι της αγορας!Σοβαρα!Φυσικα θελει να εξεληξει το λογισμικο της για τους επαγγελματιες,αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και σε αναμενα καρβουνα,λογο "ανταγωνισμου"!Ποσο ΒΛΑΚΕΣ πρεπει να ειναι εκει στην MS,να πιστεψουν ΕΣΤΩ και λιγο,οτι η κινηση να φυγει το start menu,ΔΕΝ θα προκαλουσε τεραστια αντιδραση???Δεν το εκανε,γιατι δεν περιμμενε αντιδρασεις.Το εκανε γιατι ΠΕΡΙΜΕΝΕ τις αντιδρασεις!

Εντάξει....ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΑΜΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τηλεφωνο την ms και πες της "εχω λεφτα στο πορτοφολι/τσεπη μου και σαν πελατης θελω να μου καμετε τα windows ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ!" και δως της οδηγιες πως θελεις να στα κανει.

Και γραψε μου σε π.μ. τι σου ειπαν! ;)

 

Δυστυχως φιλε μου δε πανε ετσι τα πραγματα on real planet Earth!

Γιατι αν πηγεναν ετσι,δε θα υπηρχε ουτε το marketing για να μας κατευφηνει εκει που "πρεπει" και ουτε θα πουλουσε η apple/samsung κ.α. 400 000 000 κοματια(κινητα) των 500-600ευρων τον χρονο,για facebook on the go!

Είσαι σωστός σε ένα πράγμα. Για το λόγο ύπαρξης του marketing. Αλλά με μία προσθήκη. Το marketing υπάρχει για να προσπαθεί να μας κατευθύνει. Σε καμία περίπτωση η επιτυχία του δεν είναι εγγυημένη!

Τώρα εάν εσένα σε έχει πείσει, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα να της δώσεις τα λεφτά σου. Αν αυτά της αρκούν έχει καλώς. Αν θέλει και τα δικά μου, θα χρειαστεί να κοπιάσει παραπάνω.

On a side note, αγαπητέ Ektor7, μου δημιουργείς την ανυσηχητική υποψία ότι ψηφίζεις με τον τρόπο που αγοράζεις. Μοιρολατρικά βάσει marketing.

 

PS. Το να την πάρω τηλέφωνο δεν χρειάζεται, με παίρνει αυτή. Έρευνα αγοράς λέγεται και την κάνουν πολλές εταιρείες.

Το να της πω πως θέλω να είναι το προϊόν της, λέγεται customer feedback, και ενώ κι αυτό το κάνουν πολλές εταιρείες, μόνο αυτές που το κάνουν καλά επιβιώνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

On a side note, αγαπητέ Ektor7, μου δημιουργείς την ανυσηχητική υποψία ότι ψηφίζεις με τον τρόπο που αγοράζεις. Μοιρολατρικά βάσει marketing.

 

 

Να μην ανησυχεις καθολου!

Δεν ειμαι γερμανος ψηφοφορος,για να επιρεασει η ψηφος μου(οπως και οποια και να'ναι) τη δικη σου ζωη(ουτε καν τη δικη μου)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ανησυχεις καθολου!

Δεν ειμαι γερμανος ψηφοφορος,για να επιρεασει η ψηφος μου(οπως και οποια και να'ναι) τη δικη σου ζωη(ουτε καν τη δικη μου)!

I rest my case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows 8 ένα αποτυχημένο πείραμα τις m$ που αφήνει πίσω.. και σύμφωνα με την παράδοση της m$ (ένα χάλια ένα καλό) τα 9 μάλλον θα είναι ένα πετυχημένο λειτουργικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows 8 ένα αποτυχημένο πείραμα τις m$ που αφήνει πίσω.. και σύμφωνα με την παράδοση της m$ (ένα χάλια ένα καλό) τα 9 μάλλον θα είναι ένα πετυχημένο λειτουργικό!

 

Βασικά τα 8.1 είναι το επόμενο των 8 και είναι αρκετά πετυχημένα με εξαίρεση τις πωλήσεις. Τώρα τα 9 δεν ξέρω τι θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία όλες οι προσπάθειες είναι η αύξηση των πωλήσεων ενώ ταυτόχρονα και η MS έχει κατηγορηθεί πολλές φορές για κάτι τέτοιο προσπαθούν να κρατήσουν το υπάρχον πελατολόγιο και να αυξήσουν φυσικά την επιροή τους.

 

Άλλωστε γι' αυτό βγάζουν αναβαθμίσεις και νέες εκδόσεις, μέσα σε αυτή την προσπάθεια λοιπόν συμπεριλαμβάνονται όλοι και οι απλοί χρήστες και οι Power Users κλπ.

 

Μια χαρά είναι και τα Windows 8.x αν ξέρεις για ποιο λόγο τα θέλεις ή τι κάνεις με αυτά μια χαρά ήταν και τα Windows 7.x μια χαρά και τα Windows XP που ήταν μετά τα Windows 95 ίσως η πλέον επιτυχημένη έκδοση Windows.

 

Το σίγουρο είναι ένα, σήμερα δεν κάνεις τα πάντα μόνο με ένα λειτουργικό όπως δεν κάνεις τα πάντα μόνο με ένα software και ούτω καθεξής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

<p>Επιπλεον οι πιο πολλοι εδω μεσα μιλανε για ότι η Μικρομάλακη μας τρωει τα λεφτα για μηδεν καινοτομιες σε χάλια λειτουργικά!Μα νομιζω οι πιο πολλοι τα εγκαθιστουν σπασμένα και όχι αυθεντικά!!Κάνω λάθος???Γιατι προτιστως ειμαστες ελληνες και τα θελουμε όλα τελεια και τζάμπα!!!</p>

 

συμφωνω απολυτα! οι δισβατοτητες γενικοτερα ειναι σε αυτους που εχουν κρακαρισμενα τα 8.1

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...