Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες του Galaxy Note 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστός ο dterzakis... Έχει χρόνια η Samsung σε note και γιαυτό είναι δύσκολα να μπει κάποιος να τη χτυπήσει σε αυτή την κατηγορία... Απλά παίζει μόνη της. Μακάρι να υπάρχουν και άλλοι στο μέλλον...(και δεν νομίζω να είναι η Apple) Αν και πάλι θα γυρίσουμε σε note... Μονο αυτοί που έχουν καταλαβαινουν τι λέω... Όποιος το έχει δεν αλλάζει... Ψέματα αλλάζει.... Με το επόμενο!

Ακριβως , αν και μαλλον αυτη την φορα θα παραμεινω στο 3!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αφήνεις τις εξυπνάδες για αλλού; Μιλάμε για μια συσκευή που δεν έχει ακόμα ανακοινωθεί, των οποίων οι ανταγωνιστές της είναι επίσης σε επίπεδο φημολογίας (lg, iPhone κ.α).

Ακριβως!

Οταν θα εχουμε καποια δειγματα,αυτης της συσκευης,τοτε θα μπορουμε να το συγκρινουμε ή οχι με τα note!Μεχρι τοτε,δεν ειναι παρα ενα σχεδιο μια αναφορα,τιποτα αλλο!

Το note παιζει μονο του,in real life!!!

 

Ξερουμε τουλαχιστο τι digitizer θα εχει για το stylus ή ακομη ουτε αυτο το γνωριζουμε?

Γιατι καπου τσιμπισε τ'αφτι μου,οτι θα μαμαει το stylus του lg g3 stylus!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως!Οταν θα εχουμε καποια δειγματα,αυτης της συσκευης,τοτε θα μπορουμε να το συγκρινουμε ή οχι με τα note!Μεχρι τοτε,δεν ειναι παρα ενα σχεδιο μια αναφορα,τιποτα αλλο!Το note παιζει μονο του,in real life!!!Ξερουμε τουλαχιστο τι digitizer θα εχει για το stylus ή ακομη ουτε αυτο το γνωριζουμε?Γιατι καπου τσιμπισε τ'αφτι μου,οτι θα μαμαει το stylus του lg g3 stylus!

 

Καλύτερη υλοποίηση digitizer από την Wacom του Note δεν υπάρχει.

Στο δε Vu είχε ένα απλό πενάκι.

Όσον αφορά εμάς τους κατόχους του Note 3 όσο τούμπανο και να είναι το 4 μάλλον καλύτερα είναι να μείνουμε σε αυτό.

Δεν κυκλοφορεί τόσο δυνατό hardware που να δικαιολογεί την μετάβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό attempt να ξεκινήσει ένα Apple vs Samsung once again αλλά που κολλάει στην συζήτηση? Και τη μεγάλη έκδοση του 6 να πάρεις θα έχει και πάλι μικρότερες διαστάσεις. Οπότε πιο είναι το point? 

 

Οταν η APPLE βγάλει 5.5 ιντσες iPhone ελα να το ξανα συζητήσουμε στο ποιο τηλεφωνο ειναι μεγαλυτερο,

Aλλα φέτος τελικά θα την γλυτώσεις Του χρόνου όμως ε ρε γλέντια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1 δις κοντα smartphones πουληθηκαν 30-35μυρια note. Ε δεν ειναι η κατηγορια που θα πεσουν ολοι με τα μουτρα να τη κερδισουν (ασχετο που ειναι μαγκια της που την δημιουργησε και κυριαρχει), εφοσον μιλαμε για 3-5% της αγορας. Αλλα με το ρυθμο που μεγαλωνουν τα κινητα ολοι θα μπουν στο χορο αργα ή γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μη λέτε για την Apple σας παρακαλώ... Θα λένε ότι την έκλεψε η Samsung πάλι....

Την αγορά του note 4 θα την δικαιολογησει κανένας 64bit με 4gb rom και καλύτερα υλικά... Άποψη μου βέβαια διαφορετικά μένω και εγώ στο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα φτιαχτή μου φαίνεται - και άσχημο επίσης! Τώρα αν αυτός που το εφτιαξε εμνεύστικε απο το πραγματικό αυτό ειναι αλλο θέμα.

 

Πάντως το ξύλο -τραπέζια απο πίσω ειναι αληθινό το κινητό ειναι ψηφιακό render κατα τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως!

Οταν θα εχουμε καποια δειγματα,αυτης της συσκευης,τοτε θα μπορουμε να το συγκρινουμε ή οχι με τα note!Μεχρι τοτε,δεν ειναι παρα ενα σχεδιο μια αναφορα,τιποτα αλλο!

Το note παιζει μονο του,in real life!!!

Καλέ μου άνθρωπε, ούτε note 4 υπάρχει in real life! Μπορεί μέχρι σήμερα να έπαιζε μπάλα μόνο του, αλλά το note 4 θα βρει ανταγωνισμό, αυτό είπα. Ελληνικά δεν τα γράφω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ μου άνθρωπε, ούτε note 4 υπάρχει in real life! Μπορεί μέχρι σήμερα να έπαιζε μπάλα μόνο του, αλλά το note 4 θα βρει ανταγωνισμό, αυτό είπα. Ελληνικά δεν τα γράφω;

 

Το θέμα είναι οτι δεν υπάρχει ανταγωνισμός και δεν γίνεται το G3 Stylus αν επιβεβαιωθούν τα specs του να αποτελέσει αντίπαλο ούτε για το Note 2. Ελληνικά γράφουν και παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι οτι δεν υπάρχει ανταγωνισμός και δεν γίνεται το G3 Stylus αν επιβεβαιωθούν τα specs του να αποτελέσει αντίπαλο ούτε για το Note 2. Ελληνικά γράφουν και παραπάνω.

To Note 4 θα βρει ανταγωνισμό από όλα τα άνω των 5.5 ιντσών smartphones, έχουν δεν έχουν πενάκι (το οποίο αποδεικνύεται ως ο λιγότερο καθοριστικός λόγος αγοράς του), εκτός αν η οθόνη του ξεφύγει σε διαγώνιο ακόμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επειδή γύρισα από διακοπές και έχω νεύρα, δεν θα υπάρξει καμία ανοχή στα anti apple trolls. Θα κλειδώσει με τη μια αν δεν μείνετε στο θέμα μας, που είναι το note 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Note 4 θα βρει ανταγωνισμό από όλα τα άνω των 5.5 ιντσών smartphones, έχουν δεν έχουν πενάκι (το οποίο αποδεικνύεται ως ο λιγότερο καθοριστικός λόγος αγοράς του), εκτός αν η οθόνη του ξεφύγει σε διαγώνιο ακόμα περισσότερο.

Συγγνώμη αλλά η Sony, HTC, LG, Asus κτλ δεν έχουν βγάλει πάνω από 5,5 ίντσες;και έχει και ανταγωνισμό και κάτω των 5,5 ιντσών εννοείται ...

Και το πενάκι για κάποιους είναι σαφώς λόγος για να το πάρει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν η APPLE βγάλει 5.5 ιντσες iPhone ελα να το ξανα συζητήσουμε στο ποιο τηλεφωνο ειναι μεγαλυτερο,

Aλλα φέτος τελικά θα την γλυτώσεις Του χρόνου όμως ε ρε γλέντια :P

 

Όοοταν βγει εδώ θα 'μαστε να τα ακούσει χειρότερα λοιπόν. Για το note 4 είναι η είδηση και γι'αυτό αναφέρθηκα. Αλλά πολλούς τους τσούζει ο ποπάκος τους όταν δεν ακούσουν γλύψιμο για την Sammy και αμέσως να ορμήσουν στο μηλό για σύγκριση.

 

Προσωπηκά πάνω από τις 5' ίντσες το θεωρώ υποκειμενικά ηλίθιο για κινητό τηλέφωνο ανεξαρτήτου κατασκευαστή. Την εποχή που όλος τεχνολογικός εξοπλισμός μικραίνει τα κινητά γίνονται σαγιονάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά η Sony, HTC, LG, Asus κτλ δεν έχουν βγάλει πάνω από 5,5 ίντσες;και έχει και ανταγωνισμό και κάτω των 5,5 ιντσών εννοείται ...

Και το πενάκι για κάποιους είναι σαφώς λόγος για να το πάρει κάποιος...

Το Lg με το g3 μόλις τώρα έφτασε τις 5.5 ίντσες. Η htc είναι πιο κάτω. Ο λόγος που προτιμάται από ορισμένους το note, είναι επειδή προσφέρει τη μεγαλύτερη οθόνη με το πιο δυνατό cpu/gpu, όχι γιατί έχει το spen.

http://www.phonearena.com/news/Poll-results-How-often-do-you-use-the-S-Pen-stylus-of-your-Galaxy-Note-3_id53705

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...