Προς το περιεχόμενο

10 εκατομμύρια πωλήσεις για το PS4 και παρουσίαση του Share Play


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά,δεν είναι ανάγκη να τα παίρνεις με το που βγούνε και να σκας 60άρια.

Μετά απο κάνα 6μηνο έχουν 30 ευρώ,ή και φτηνότερα αν πάρεις μεταχειρισμένο..

Αλλά και πάλι είναι πιο ακριβά απο το pc,ειδικά αν στο pc είσαι απο αυτούς που δεν πληρώνουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις το σύστημα που έχει τα παιχνίδια που σου αρέσουν.

 

Και εγώ έχω PC των 1500 ευρώ, έχω 300 παιχνίδια στο Steam από προσφορές και εξοικονόμησα λεφτά για 10 αναβαθμίσεις.

 

Uncharted θα παίξω στο PC? Όχι

Bloodborne? Όχι

Halo? Όχι

Mario Kart? Όχι

Pokemon? Όχι

 

Το κάθε σύστημα συμπεριλαμβανομένου του PC έχει τα παιχνίδια του και μακάρι όλοι μας να είχαμε και τα λεφτά και το χρόνο να τα έχουμε όλα.

 

Επειδή αυτό συνήθως δεν γίνεται, ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του.

 

Το θέμα είναι να είμαστε ευχαριστημένοι από τις αγορές μας, είτε αυτό είναι ένα PC των 3000 ευρώ με 3 οθόνες, είτε είναι ένα ταπεινό 3DS.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@devastatingrocket φίλε μου οι κονσολιτσες υπάρχουν πολύ πριν μπούνε οι υπολογιστές στα σπίτια μας και όταν υπήρχαν ο όρος PC gamer ήταν πολύ αστείος άντε κανα σκάκι να παιζανε στο pc. Οι κονσόλες πάντα ήταν ένα είδος διασκέδασης ανεξάρτητα απο το πόσα bits υποστήριζε η καθεμία. Ούτε fps μας ένοιαζαν τότε ούτε αναλύσεις. Φορτώναμε το παιχνίδι και περνάγανε ποιοτικές ώρες. Σήμερα όλοι ασχολουντε με τις αναλύσεις και τα frames αλλα έχει χαθεί το νόημα και το ποιοτικο gameplay. Σου προτιμώ πάντως να τσιμπήσεις μια κονσόλα κάποια στιγμή οποία και αν είναι αυτή και να παίξεις κάποια games που βγαίνουν μόνο σε κονσόλες. Αξίζει τον κόπο αλλα και τα λεφτά που θα δώσεις:)

Sent from my RM-821_eu_greece_487

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τον desosav.

Και ξεκινα απο το NES φιλε Rocket γιατι μαλλον εισαι πολυ ασχετος με τις κονσολες.

Επισης κ στις κονσολες παιζεις παιχνίδια χωρις να πληρωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@devastatingrocket φίλε μου οι κονσολιτσες υπάρχουν πολύ πριν μπούνε οι υπολογιστές στα σπίτια μας και όταν υπήρχαν ο όρος PC gamer ήταν πολύ αστείος άντε κανα σκάκι να παιζανε στο pc. Οι κονσόλες πάντα ήταν ένα είδος διασκέδασης ανεξάρτητα απο το πόσα bits υποστήριζε η καθεμία. Ούτε fps μας ένοιαζαν τότε ούτε αναλύσεις. Φορτώναμε το παιχνίδι και περνάγανε ποιοτικές ώρες. Σήμερα όλοι ασχολουντε με τις αναλύσεις και τα frames αλλα έχει χαθεί το νόημα και το ποιοτικο gameplay. Σου προτιμώ πάντως να τσιμπήσεις μια κονσόλα κάποια στιγμή οποία και αν είναι αυτή και να παίξεις κάποια games που βγαίνουν μόνο σε κονσόλες. Αξίζει τον κόπο αλλα και τα λεφτά που θα δώσεις :)

Sent from my RM-821_eu_greece_487

καλο αστειακι και αυτο....τα παιχνιδια που εσυ παιζεις,να φανταστω ξερεις οτι δημιουργουνται απο τα pc ετσι?πρωτου πεις οτι το σχολιο ειναι ακυρο,δες την αναπτυξη των pc και την αναπτυξη των υπολογιστων.οταν εμεις παιζουμε σε 4κ αναλυσεις,εσεις δν φτανετε ουτε τα 1080π.na symfvnhsv se ayto poy eipe oti xauhke to nohma,αλλα φυσικα δν ισχυει παντου.μονο στα σκατομωρα που παιρνουν υπολογιστες for fun και το δειχνουν για μοστρα.χχαχαχα κοιτα εχω 4χτιταν black.χοχοχοχο πιανω 500fps,env esy 60....και παει λεγοντας.δν νομιζω να σε χαλαει να μπορεις να παιξεις σε 4κ παιχνιδια ετσι?εγω προτεινω στους console games πολυ απλα να παρουν ενα καλο υπολογιστη για gaming και να βαλουν και ενα joystic απανω... δυσκολο ειναι ?????????? :P

+1 για τον desosav.

Και ξεκινα απο το NES φιλε Rocket γιατι μαλλον εισαι πολυ ασχετος με τις κονσολες.

Επισης κ στις κονσολες παιζεις παιχνίδια χωρις να πληρωσεις..

1.τι ειναι το nes?

2.δν ειμαι ασχετος,ειχα ps3 και το σουταρα κατευθειαν

3.nottttttttt.........τι παιχνιδια ειναι τζαμπα?πεσ μου να γελασω?εχει το cod,bf,far cry,crysis,watch dogs τζαμπα?not......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικα κ τα εχει..

Απλα δεν το ξερεις γιατι εισαι λιγο ασχετος.

Μαλλον εισαι κάπου 12 στα 13 ε?

Πρωτη σου κονσολα το ps3 και θεωρεις τον εαυτο σου gamer??? Πιασε το πληκτρολόγιο και ασε τους console gamers ησυχους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααχαχαχχααχχααχαχ κοιταξτε τι λεει ρε παιδια,κοιταξτε εδω...εσυ αγορι μου που θα παιξεις με την κονσολα σου?στον τοιχο???χαχαχαχαχχα 240 ευρω οθονη..δλδ η εσυ για την κονσολα σου δν εχεις οθονη η τηλεοραση?omg....see that troll here!!!

 

Δεν μπας για κανα μπανάκι λέω εγώ. Ti δεν κατάλαβες και χάσκεις ? Αν πάρεις κονσόλα την συνδέεις σε μια TV που έχεις ήδη διαθέσιμη.Το PC απαιτεί και οθόνη.Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις αυτό που είπα ?

 

3.nottttttttt.........τι παιχνιδια ειναι τζαμπα?πεσ μου να γελασω?εχει το cod,bf,far cry,crysis,watch dogs τζαμπα?not......

 

Στο PC αυτά που αναφέρεις τα βρίσκεις τσάμπα ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που δεν έχει τίποτα δεν υπάρχει δίλημμα κονσόλα ή PC. Μόνο μια 24αρα οθόνη έχει 240Ε.Σου έμειναν 160.Και χονδρικά ένα Gaming PC μόνο το Tower θα πιάσει τα 700-800E + οθόνες περιφερειακά αγγίζεις ευκολάκι τα 1000.Γι αυτό και κάποιοι πάνε σε κονσόλα με το 1/3 του κόστους.

 

 

http://www.skroutz.gr/s/4448191/LG-24MP55HQ.html

155E

 

Την κονσόλα δεν θα τη συνδέσεις κάπου? Δεν θέλει οθόνη ή τηλεόραση? 

παιρνεις την σκατοκονσολα σου 400 ευρα και αγοραζεις ποσα παιζνιδια 60 ευρω το καθενα...ε κανε τον λογαριασμο και θα δεις.......

 

 

Το τελευταίο παιχνίδι που έδωσα πάνω από 60Ε πάντως ήταν για PC. :P

3.nottttttttt.........τι παιχνιδια ειναι τζαμπα?πεσ μου να γελασω?εχει το cod,bf,far cry,crysis,watch dogs τζαμπα?not......

 

 

Σε όσα μαγαζιά κοίταξα δεν τα βρήκα ούτε για PC τζάμπα. Κάτι θα κάνω λάθος μάλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποναει βλεπω που τα συγκεκριμενα εκτρωματα(σε εισαγωγικα)σπανε το ενα ρεκορ μετα το αλλο.Μπραβο στην σονυ για το ασυληπτο ρεκορ που εχει καταφερει να κανει μολις σε 9 μηνες απο την ημερομηνια κυκλοφοριας του μηχανηματος.Πιστευω οτι βαδιζουμε σιγουρα σε εποχες ps2 στο θεμα πωλησεων.Ευχομαι εξισου να ανεβει και η κονσολα της μαικροσοφτ(στο θεμα πωλησεων),μιας και ο υγιεις ανταγωνισμος μονο καλο κανει.

Δεν με πονάει καθόλου, χέστηκα, απλά βαρέθηκα 20 χρόνια περίπου αφού έβγαλε την πρώτη πατατοκονσόλα της η SONY, να ασχολούμαστε ακόμα με τις εμπορικές σαχλαμάρες της. Τα Games αργοπεθαίνουν από την ημέρα που βγήκε το πρώτο playstation, ποιότητα τέλος, τότε έβγαλαν και τον όρο που τώρα όλοι μασάτε mainstream gaming.

Και ποιά ρεκόρ ρε φίλε, στη μαλακία του κοσμάκη που πάει και τα ψωνίζει; Αυτό δεν είναι εμπόριο, θρησκεία είναι. Πάνε οι κονσόλες πέθαναν, καταλάβετέ το. Μετά το Dreamcast και το Gamecube, ίσως και το wii σαν σχέδιο, οι άλλες κονσόλες είναι μάπες για να κάνουν πειράματα οι μεγαλοεταιρείες με την αγορά και να σας τρώνε τα λεφτά σας. Σκατά κονσόλες, PC είναι με hardware limitations, AMD Jaguar APU επεξεργαστές για φορητά έχουν, που κάνουν λιγότερο από 100 ευρώ μαζί με το mainboard, τα πουλάει και το e-shop, βάζεις και μια  R9 270, 8GB RAM και ένα δίσκο 1TB, .... Με 400 ευρώ κάνεις τη δουλειά σου και παραπάνω από τις κονσόλες...

Κάποτε, δεκαετίες 80 - 90 που υπήρχαν κονσόλες, και στρατόπεδα είχαμε και fanboys είμεθα, αλλά όχι και έτσι να ασχολούμαστε και να χαιρόμαστε που η εταιρείες έχουν κέρδη! Αυτό είναι μαλακία, δεν είναι εξυπνάδα να νοιάζεσαι για την τσέπη του μεγαλοκαρχαρία καπητάλα! Επίσης, είχαμε στρατόπεδα, κυρίως SEGA - NINTENDO, απλά επειδή δεν είχαμε χρήματα να αγοράσουμε τα πάντα και μοιραζόμασταν οι φίλοι τις αγορές... Εγώ σαν παράδειγμα είμουν κυρίως ο "σεγκάκιας" της παρέας, αλλά δεν έβλεπα την ώρα να πάω σπίτι κανενός φίλου που είχε νιντέντο ( βλέπετε νες και σούπερνές και Ν64 )! Αυτό ήταν κονσόλες, με ειδικό Hardware, αποκλειστικότητες και διαφορετικούς τίτλους από τους υπολογιστές. Αυτό που ζούμε τώρα είναι μία χυδαία εκδοχή της Amiga, που μπροστά της οι σύγχρονες κονσόλες κλάνουν μέντες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/4448191/LG-24MP55HQ.html

155E

 

Την κονσόλα δεν θα τη συνδέσεις κάπου? Δεν θέλει οθόνη ή τηλεόραση? 

 

 

 

Έχω απαντήσει 2 post παραπάνω αλλά για δικού σου λόγους έκανες quote το πρώτο μου post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχω κάνα περίεργο λόγο. Ίσως γιατί απάντησα μόλις το είδα?

 

 

Δεν μπας για κανα μπανάκι λέω εγώ. Ti δεν κατάλαβες και χάσκεις ? Αν πάρεις κονσόλα την συνδέεις σε μια TV που έχεις ήδη διαθέσιμη.Το PC απαιτεί και οθόνη.Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις αυτό που είπα ?

 

 

Στο PC αυτά που αναφέρεις τα βρίσκεις τσάμπα ?

Πριν δεν είχε τίποτα αλλά τώρα υπάρχει μια πρόχειρη τηλεόραση?

Και γιατί να μην βάλεις και το PC σε αυτή την πρόχειρη τηλεόραση? Τι ακριβώς σε εμποδίζει?

Την τιμή τη ρίξαμε ήδη 100€ απο όσα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...