Προς το περιεχόμενο

10 εκατομμύρια πωλήσεις για το PS4 και παρουσίαση του Share Play


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα έχω κάνα περίεργο λόγο. Ίσως γιατί απάντησα μόλις το είδα?

 

 

 

Πριν δεν είχε τίποτα αλλά τώρα υπάρχει μια πρόχειρη τηλεόραση?

Και γιατί να μην βάλεις και το PC σε αυτή την πρόχειρη τηλεόραση? Τι ακριβώς σε εμποδίζει?

Την τιμή τη ρίξαμε ήδη 100€ απο όσα λες.

 

 

Κοίτα δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.Δεν έχω σκοπώ ούτε να αντιδικήσω ούτε να χαλαστώ 15αγουστιάτικα.Την αποψή μου είπα και σημείωσε πως δεν είμαι της κονσόλας.Από το 1999 μόνο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν λέω κάτι δύσκολο αλλά ας το κάνω πιο απλό.

Όσο χρειάζεται οθόνη το PC άλλο τόσο χρειάζεται τηλεόραση η κονσόλα.

Αν υπάρχει πρόχειρη τηλεόραση για την κονσόλα το ίδιο εύκολα βάζεις εκεί και το PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω κάτι δύσκολο αλλά ας το κάνω πιο απλό.

Όσο χρειάζεται οθόνη το PC άλλο τόσο χρειάζεται τηλεόραση η κονσόλα.

Αν υπάρχει πρόχειρη τηλεόραση για την κονσόλα το ίδιο εύκολα βάζεις εκεί και το PC.

 

Οκ τώρα κατάλαβα.Δεν συμφωνώ όμως.Ειδικά στο θέμα να χρησιμοποιήσω TV για μόνιτορ στο PC είμαι εντελώς αντίθετος με αυτή την άποψη.Αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε διάκριση ανάμεσα σε οθόνες PC και TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα οποτε παιδια εσεις που θα συνδέεται στην πρόχειρη  hd ready tv σας που κλειδωνει στα 60fps το γαματο σας πι σι (μπαουλο) που παιζει 4k στα 120 fps των 1000ε  και θα παιζεται gta 5 στα ultra settings ε????Και θα νομιζετε οτι εχετε καλυτερα γραφικα ε?μμμ ναι.....

 

Α γαμωτο πως το ξεχασα ακομα δεν παιζει στο πι σι το gta5........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο με τα παιχνιδια πρεπει να τελειωσει οτι το πι σι τα εχει τζαμπα,γιατι στην τελικη υπαρχουν τροποι στο PS να τα παρεις day one π.χ.advanced warefare με κοντα στα 20κατι ευρω(usa ps net acount και gameshare για οποιον απορει)

Επισης αν με κλεβουν και με 400ευρα παιζω με τεοια γραφικα εσεις με 1000 + επρεπε να βλεπετε ζωντανα και με αληθινους χαρακτήρες, βλεπετε αυτο που πληρωνετε?οοχι οποτε σας κλεβουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Basil G και συ φιλος και οι αλλοι φιλοι που φτιαξατε πι σι καλυτερο απο το ps4 κιολας(στην θεωρια παντα και με αριθμους) για πες μου ενα πισι 14 ετων που να παιζει αυτο: http://www.skroutz.gr/s/3870868/FIFA-14-Legacy-Edition-PS2.html

δυσκολο σε βλεπω και να υπαρχει το εχεις κανει γλαστρα αλλα παλι οπως ειχε πει και ενας φιλος πιο πανω με μια μικρη αναβαθμισουλα της ταξεως των 1000ευρω θα το παιζει και στα 4k στα 257.5 fps!!μπραβωωωωωω

 

Αν βαρεθήκατε τις κονσολες,τις γλαστρες σας και σε αλλη παραλια, τι πεταγεστε σε καθε θεμα σχετικο με PS Xbox???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα οποτε παιδια εσεις που θα συνδέεται στην πρόχειρη  hd ready tv σας που κλειδωνει στα 60fps το γαματο σας πι σι (μπαουλο) που παιζει 4k στα 120 fps των 1000ε  και θα παιζεται gta 5 στα ultra settings ε????Και θα νομιζετε οτι εχετε καλυτερα γραφικα ε?μμμ ναι.....

 

Α γαμωτο πως το ξεχασα ακομα δεν παιζει στο πι σι το gta5........

 

 

Ενώ για τις νέες κονσόλες ότι πρέπει η HD ready τηλεόραση.

Ότι να ναι. 

Οκ τώρα κατάλαβα.Δεν συμφωνώ όμως.Ειδικά στο θέμα να χρησιμοποιήσω TV για μόνιτορ στο PC είμαι εντελώς αντίθετος με αυτή την άποψη.Αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε διάκριση ανάμεσα σε οθόνες PC και TV.

 

 

Το ότι εσύ είσαι αντίθετος βέβαια δεν σημαίνει πως όταν μιλάμε για PC θα βάζουμε και κόστος monitor (το οποίο ήδη έχουμε δει πως για 24" είναι 100Ε κάτω από όσο είπες) ενώ για τις κονσόλες θα παίζει πάντα μια πρόχειρη TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ για τις νέες κονσόλες ότι πρέπει η HD ready τηλεόραση.

Ότι να ναι. 

 

 

Το ότι εσύ είσαι αντίθετος βέβαια δεν σημαίνει πως όταν μιλάμε για PC θα βάζουμε και κόστος monitor (το οποίο ήδη έχουμε δει πως για 24" είναι 100Ε κάτω από όσο είπες) ενώ για τις κονσόλες θα παίζει πάντα μια πρόχειρη TV.

Ax βρε φιλος κρατησες οτι σε συμφέρει και εχασες την ουσια μου η οποια ειναι οτι δεν μπορεις να λες οτι εχεις πι σι 1000 βαλε ευρω και να παιζεις σε μια προχειρη τι βι γιατι μην κοροιδευομαστε θα παρεις και μονιτορ μαζι με το πισι ακριβως οταν το αγορασεις,να μην σχολιασω βεβαια οτι οι περισοτεροι pc gamers εχουν απο 24 μεχρι 32 ταβανι,απο το αταρι με την 14αρα ειχα ονειρο να παρω μεγαλη τι βι και εσεις ακομα παιζετε σε 24αρα!!!

Διλαδι δειξε μου εναν να το κανει να συνδεει τιβι σε πι σι μονιμα και στο σαλονι μαλιστα και με γυναικα στο σπιτι χαχα :)

Στο κατω κατω εγω θα ζησω γιατι εχω δωσει 400 και οχι 1000βαλε και θα παιξω και σε hd ready γιατι δεν ειμαι με το fraps ανοιχτο να βλλεπω τα frames...και απλα παιζω....GTA5.......στο ps3....

 

Τεσπα βλακειες τωρα παλι μλπεκουμε να την λεμε ο ενας στον αλλο σε μια διαμαχη αιώνων λες και θα βγαλουμε ακρη..(Αν και το σοβαρο πι σι gaming δεν ειναι παρα λιγων ετων αλλα.. :devil: ) ο καθε ενας οτι του αρεσει και τον βολευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω απο που ακριβώς ξεπήδησε το 1000αρικο να σε ενημερώσω όμως πως δεν χρειάζεσαι τόσα για να παίζεις παιχνίδια.

Αντίστοιχα αστείο είναι να λες πως θα πάρεις μια απο τις καινούριες κονσολες και θα τη βάλεις στην πρόχειρη HD ready.

Και οχι. Δεν θα πάρω monitor. Θα το βάλω στη μεγάλη μου τηλεόραση όπως ακριβώς το έχω και τώρα. Στην ίδια τηλεόραση που έχω και τις κονσολες μου.

Το τι προβλήματα έχετε με τις γυναίκες σας δεν θα έλεγα πως με ενδιαφέρει.

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω που ακριβώς ξεπήδησε το 1000αρικο. Ειδικά όταν μιλάμε για HD ready αναλύσεις.

Fraps δεν έχω βάλει ποτέ και GTA5 μπορώ να παίξω ή στο PS3 μου ή στο 360 μου αλλά και στο PC μου όταν βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και δεν θελεις τοσα για να παιξεις αλλα..να παιξεις τι?MAME?που τα αγαπαω βεβαια μην παρεξηγηθώ και προφανως τοτε δεν απευθύνομαι για εσενα (τωρα ειδα και την υπογραφη σου B) ) τα περισοτερα απο οσα λεω αλλα για τους καμμενους που δινουν χιλιαρικο και βαλε,δεν ειναι λιγοι και με τις μικροαναβαθμισεις που λενε, ναι πανε παραπανω, οπου για οποιοιδήποτε λογο θα θελουν μειωνοντας οτι αλλο υπαρχει στην αγορα και παιζει παιχνιδια να χαρουν οτι καναν γαματη αγορα,μπραβω και σουπερ που κανατε την αγορα και σας καλυπτει αλλα οχι και να νομιζουν οτι δεν υπαρχει καλυτερο μονο και μονο γιατι βγαζει αριθμους μεγαλυτερους....

Εχεις τοσες κονσολες(τις μισες εχω εγω :blink:) και πιστευω καταλαβαίνεις ποια η διαφορα πι σι κονσολα καλυτερα απο αλλους που δωσαν το χιλιαρικο περυσι και νομιζουν οτι τα σπανε ολα, για να μην το παραξιλωνουμε λοιπον.

Ειναι πολλες οι παραμετροι και δεν μπορουν να πεταγονται συνεχεια να λενε οτι να ναι το θεμα ειναι να παιζουμε τα παιχνιδακια μας σαν ώριμοι ανθρωποι χαχα :-D  (και εγω δεν εγω προβλημα με την συζηγο αλλα ,ελα τωρα το ξερεις οτι δεν τα χωνευουν αυτα τα πραγματα του διαβολου,οταν λεω για πορβληματα διλαδι εσυ το εχεις στο σαλονι??μπα) και παντα για ολα μιλαω για το ποσοστο και οχι προσωπικα ολα αυτα περι hd ready ok και γω δεν εχω τετοια αλλα πολυς κοσμος σκιζεται περνει το πι σι των 700(ειδες επεσα αλλα ουτε καν τοσα δεν δινει το ποσοστο) και μετα κατεβαζει πειρατικα και χαιρεται οτι παιζει call of duty,τι?single player???κοροιδευομαστε παλι.

Ποοοσα εχει να πει ο ενας χρηστης για τον αλλον δεν τελειωνουν εχω δοκιμασει να το συζητισω και face to face με φιλο και δεν βγαλαμε ακρη ποσο μαλιστα απο εδω...


10 εκατομμύρια πωλήσεις για το PS4 και παρουσίαση του Share Play

 

Αντε και για ενα on topic και αποχωρω,PS4 rules και οποιος θελει κατι αλλο ας παρει κατι αλλο και ας μας αφησει ήσυχους..ευλογισον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Basil G και συ φιλος και οι αλλοι φιλοι που φτιαξατε πι σι καλυτερο απο το ps4 κιολας(στην θεωρια παντα και με αριθμους) για πες μου ενα πισι 14 ετων που να παιζει αυτο: http://www.skroutz.gr/s/3870868/FIFA-14-Legacy-Edition-PS2.html

δυσκολο σε βλεπω και να υπαρχει το εχεις κανει γλαστρα αλλα παλι οπως ειχε πει και ενας φιλος πιο πανω με μια μικρη αναβαθμισουλα της ταξεως των 1000ευρω θα το παιζει και στα 4k στα 257.5 fps!!μπραβωωωωωω

 

Αν βαρεθήκατε τις κονσολες,τις γλαστρες σας και σε αλλη παραλια, τι πεταγεστε σε καθε θεμα σχετικο με PS Xbox???

Μάλιστα, για πες μου εσύ, βγάζεις νόημα από αυτό που γράφεις; Διότι δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Ποιό σύστημα 14 ετών τρέχει το FIFA 14;

Δεν βαρέθηκα τις κονσόλες, αυτά τα εκτρώματα δεν είναι κονσόλες αυτό γράφω, διάβαζε καλύτερα. Όσον αφορά γελοιότητες για γλάστρες και παραλίες ακολούθα την συμβουλή σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιλεκτικη οραση λοιπον εκτος των αλλων,ειδες το λινκ το ανοιξες και ειδες οτι ειναι φιφα 14 αλλα δεν καταλαβες για ποιο συστημα ειναι ε?Μμμμμαλιστα..οκ

Οσο χαζο θα ηταν φιλος να μπαινω σε καθε τοπικ του φορουμ που μιλάει για πι σι και να κραζω οτι δινετε τα λεφτα σας τζαμπα (οχι οτι το κρινω οτι θελει ο καθενας) αλλο τοσο χαζο ειναι οταν ανοιγει ενα τοπικ για κονσολα οτι και να λεει, παντα πεταγονται καποιοι και αρχιζουν "δεν ειναι καλες ειναι εκτρωματα κτλ "

Ετσι λοιπον η συμβουλη μου παει σε εσας που δεν σας αρεσουν οι καινουριες κονσολες να πατε αλλου εγω την ακολουθωκαι δεν ασχολουμε με κατι που δεν με εδιαφερει,οποτε μην το κανετε και εσεις..αλλα οπως ειπα και πιο πανω καπως πρεπει να δικαιολογήσουμε και να υποστηρίξουμε τις αγορες μας..

ευλογισον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιλεκτικη οραση λοιπον εκτος των αλλων,ειδες το λινκ το ανοιξες και ειδες οτι ειναι φιφα 14 αλλα δεν καταλαβες για ποιο συστημα ειναι ε?Μμμμμαλιστα..οκ

Οσο χαζο θα ηταν φιλος να μπαινω σε καθε τοπικ του φορουμ που μιλάει για πι σι και να κραζω οτι δινετε τα λεφτα σας τζαμπα (οχι οτι το κρινω οτι θελει ο καθενας) αλλο τοσο χαζο ειναι οταν ανοιγει ενα τοπικ για κονσολα οτι και να λεει, παντα πεταγονται καποιοι και αρχιζουν "δεν ειναι καλες ειναι εκτρωματα κτλ "

Ετσι λοιπον η συμβουλη μου παει σε εσας που δεν σας αρεσουν οι καινουριες κονσολες να πατε αλλου εγω την ακολουθωκαι δεν ασχολουμε με κατι που δεν με εδιαφερει,οποτε μην το κανετε και εσεις..αλλα οπως ειπα και πιο πανω καπως πρεπει να δικαιολογήσουμε και να υποστηρίξουμε τις αγορες μας..

ευλογισον

Εξυπνοπούλι, μάθε να εκφράζεσαι και να μην προσβάλεις και μετά συζητάμε... Το παράδειγμα του FIFA είναι εναντίον των όσων γράφεις, πως μια κωλοεταιρεία συνεχίζει ένα σάπιο σύστημα και μας τρώει κι άλλα χρήματα, επιβεβαιώνεις αυτά που γράφω...

Το πρόβλημα που μας δημιουργούν οι ψευτοκονσόλες είναι ότι δεν έχουν ισχύ και είναι απάτες στο Hardware, με αποτέλεσμα να ξεπέφτουν και τα παιχνίδια στους Η/Υ. Παραδείγματα για αυτό πολλά, με μεγαλύτερο για φέτος το watchdogs.

Πάρε τώρα τα απαίδευτα χαζά σχόλια σου και τράβα αλλού να γκρινιάξεις, εδώ και σε εμένα δεν σε παίρνει. Ξέρω περισσότερα και είμαι μεγαλύτερος λάτρης των κονσολών, απλά δεν είμαι οπαδός της κάθε μπαρούφας που μου πλασάρουν άσχετοι καπιταληστές. Πάρε λοιπόν το μυαλουδάκι σου και σε άλλη παραλία, να χωράει 6 δις μαλάκιους σαν και του λόγου σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο διαφωνείτε τόσα posts!!!

Τα πράγματα είναι δεδομένα και δε χωρούν αμφισβήτηση.

 

1)Το ίδιο παιχνίδι ένα καλό pc το παίζει πολύ καλύτερα απο μία κονσόλα.

2)Για να φτάσεις τα γραφικά του ps4 με pc πρέπει να ξοδέψεις παραπάνω χρήματα.

3)Με την κονσόλα θα έχεις περισσότερα καλά παιχνίδια,αφού θα έχεις τα multiplatform του pc και τα exclusives ενώ exclusives για pc υπάρχουν ελάχιστα..

4)Η κοσνόλα είναι μικρότερη και πιο βολική για σαλόνι.

 

Πάνω κάτω αυτά είναι τα δεδομένα που δε χωρούν και ιδιαίτερη αμφισβήτηση..Απο κει και πέρα καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του και τα οικονομικά του επιλέγει.

Το ιδανικό είναι να έχεις και pc και 2-3 κονσόλες.

Αλλά σωστό και λάθος δεν υπάρχει.Τι προσπαθείτε να αποδείξετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...