Προς το περιεχόμενο

33 μήνες φυλάκιση για παράνομη κινηματογράφηση της ταινίας Fast & Furious 6


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Gran Turismo και Forza είναι παραμυθάκια, ελάχιστη σχέση έχουν με ρεαλιστική οδήγηση, όποιος έχει οδηγήσει έστω και μία φορά οποιοδήποτε αυτοκίνητο (το οικογενειακό σεντάν του πατέρα του π.χ.) το καταλαβαίνει αμέσως. Το γεγονός ότι τα Need For Speed είναι ακόμα πιο εξωπραγματικά και παιχνιδάδικα, δε κάνει τα GT και Forza ρεαλιστικά.

κανένα παιχνίδι δεν μπορει να φτάσει την πραγματικότητα γιατί ποτέ δεν θα δεχτείς δυνάμεις του βάρους,δεν θα νιώσεις τον δρόμο απο το τιμόνι,δεν θα έχεις αίσθηση της ταχύτητας......απλά διασκεδάζεις όπως δεν μπορείς στην πραγματικότητα και κάνεις μακακίες χωρίς επιπτώσεις και πειραματίζεσαι.

αλλά άμα έχεις και τα βοηθήματα ανοικτά όπως tcs,asm,διαχείριση μετάδοσης κλπ ο ρεαλισμός πάει τελείως περίπατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απίστευτο τι πάει και κατεβάζει ο κόσμος (ή ακόμα χειρότερα, πληρώνει για να δει στο σινεμά ή για να αγοράσει τα dvd και blu-ray).

Αν θέλετε ταινίες με αυτοκίνητα που προσφέρουν ψυχαγωγία και μένει και κάτι να θυμάστε μετά το τέλος της προβολής, να μερικές από αυτές που θεωρούνται από τις καλύτερες και που έχω δει και τις βρήκα ενδιαφέρουσες

 

Gone In Sixty Seconds (1974)

Vanishing Point (1971)

Bullitt (1968)

Two-Lane Blacktop (1971)

The Driver (1978)

Συγνώμη αλλά αν δε δεις την ταινία που ξέρεις ότι δεν θα σου αρέσει? Επίσης ποιος πάει με τη λογική ότι θα δει αυτό που ψάχνει? Εγώ δηλαδή που είδα το τραγικό Need For Speed σου φαίνεται τόσο απίστευτο? Δεν είχα ακούσει καλά λόγια αλλά από περιέργεια το είδα (όχι στο σινεμά φυσικά).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα παιχνίδι δεν μπορει να φτάσει την πραγματικότητα γιατί ποτέ δεν θα δεχτείς δυνάμεις του βάρους,δεν θα νιώσεις τον δρόμο απο το τιμόνι,δεν θα έχεις αίσθηση της ταχύτητας......απλά διασκεδάζεις όπως δεν μπορείς στην πραγματικότητα και κάνεις μακακίες χωρίς επιπτώσεις και πειραματίζεσαι.

αλλά άμα έχεις και τα βοηθήματα ανοικτά όπως tcs,asm,διαχείριση μετάδοσης κλπ ο ρεαλισμός πάει τελείως περίπατο.

Σίγουρα δεν υπάρχει κανένα παιχνίδι πολύ κοντά στη πραγματική οδήγηση, υπάρχουν όμως μερικά που προσπαθούν να προσφέρουν κάτι παραπάνω και να δώσουν μια αίσθηση περισσότερο ρεαλιστικής οδήγησης από τα περισσότερα άλλα παιχνίδια που προσπαθούν πολύ λίγο (GT, Forza) ή και καθόλου (Need For Speed) σε αυτό το τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά αν δε δεις την ταινία που ξέρεις ότι δεν θα σου αρέσει? Επίσης ποιος πάει με τη λογική ότι θα δει αυτό που ψάχνει? Εγώ δηλαδή που είδα το τραγικό Need For Speed σου φαίνεται τόσο απίστευτο? Δεν είχα ακούσει καλά λόγια αλλά από περιέργεια το είδα (όχι στο σινεμά φυσικά)

Εντάξει για αυτούς που το βλέπουν για πρώτη φορά, αλλά πάρα πολλοί έχουν δει πολλές παρόμοιες ταινίες ή προηγούμενες ταινίες της ίδιας σειράς και είναι τακτικοί πελάτες επειδή τους αρέσει αυτό που βλέπουν ή από συνήθεια γιατί δεν έχουν κάτι άλλο να παρακολουθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει για αυτούς που το βλέπουν για πρώτη φορά, αλλά πάρα πολλοί έχουν δει πολλές παρόμοιες ταινίες ή προηγούμενες ταινίες της ίδιας σειράς και είναι τακτικοί πελάτες επειδή τους αρέσει αυτό που βλέπουν ή από συνήθεια γιατί δεν έχουν κάτι άλλο να παρακολουθήσουν.

οντας φοιτητής έχω δει άπειρες ταινίες και υπήρξαν μεγάλες πατάτες που δεν άξιζαν ούτε 5 λεπτά απο τον χρόνο μου,τσάμπα τα 0,κάτι cents που έκαψα σε ρεύμα(πχ το gravity),αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κάτσω να δω κάποιες ταινίες και θα τις κατακρίνω,τις βλέπω και μετά κρίνω............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τα άλλα όλοι εδώ που κράζουνε "καλά του κάνανε" κι "ενάντια στην πειρατία" είναι οσίες παρθένες και αγοράζουν τα πάντα..... *Laughs*

Και κάποιος άλλος πιο πριν ρώτησε αν όλοι εμείς εδώ δεν έχουμε κατεβάσει ποτέ κάτι "παράνομα" και το παίζουμε άγιοι. Αν και δεν έχω κάνει καμμία δήλωση ενάντια στους πειρατές και δε γνωρίζω τι κάνουν οι υπόλοιποι, θα απαντήσω για μένα.

Προσωπικά έχω παρακολουθήσει εντελώς τυχαία μία φορά μόνο ένα αντίγραφο μιας ταινίας σε ποιότητα cam σε ένα υπολογιστή κάποιου αγνώστου σε μένα, που βρέθηκα εκεί εντελώς συμπτωματικά λόγω ενός γνωστού μου και κάποιων απίθανων συμπτώσεων και τυχερών γεγονότων που ακολούθησαν το ένα το άλλο. Λοιπόν που λέτε σχεδόν δε θυμάμαι τίποτα πως έγινε και βρέθηκα στα καλά καθούμενα δίπλα στον υπολογιστή αυτό να παρακολουθώ έκπληκτος μία ταινία που την έπαιζαν φρέσκια εκείνη τη μέρα οι κινηματογράφοι. Η μόνη ανάμνηση που έχω από τα 1-2 λεπτά που παρακολούθησα σαστισμένος τη ταινία εκείνη, είναι η απαράδεκτη ποιότητα εικόνας και ήχου, ήταν τόσο χάλια το τεχνικό επίπεδο του αντιγράφου εκείνου που αποτελούσε πραγματικό σοκ για οποιοδήποτε λάτρη του κινηματογράφου. Το σοκ που ένιωσα ήταν τόσο μεγάλο, που αυτή η πολύ δυσάρεστη εμπειρία είναι το μόνο που θυμάμαι από εκείνο το γεγονός.

Για τυπικούς λόγους, απλά έχω να πω ότι την επόμενη μέρα πήγα σε ένα κινηματογράφο για να παρακολουθήσω τη ταινία εκείνη όπως πρέπει.

Και για να απαντήσω και στον PowerGenerator, ναι εγώ προσωπικά αγοράζω τα πάντα και το μόνο που έχω κατεβάσει δωρεάν από το ιντερνέτ είναι freeware υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και ανέφερες την εμπειρία σου με την πρώτη cam ταινία που είδες θυμήθηκα κι εγώ τη δικιά μου.Η ταινία ήταν το 2 Fast 2 Furious όταν είχε κυκλοφορήσει (οπότε καταλαβαίνετε για τι εποχή μιλάμε). Την είχε νοικιάσει ο ξάδερφός μου από ένα ιντερνετ καφέ όπου ο τύπος μας πούλαγε παπατζηλίκι ότι έχει κονέ και μπορεί να τις φέρνει μόλις κυκλοφορήσουν έξω. Πιτσιρίκια κι εμείς, με τα βίας είχαμε μια 56Κ σύνδεση οπότε που επαφή με το τι γίνεται, είπαμε να τη δούμε και να είμαστε οι ''μαγκες'' ενώ οι άλλοι θα περιμένουν. Ειδικά στην επαρχία παλιά οι ταινίες έρχονταν κανά 8μηνο μετά.

Με το που τη βάλαμε, πέραν της τραγικής ποιότητας ήχου/εικόνας ακούγαμε και το τι γινόταν μέσα στην αίθουσα (γέλια, ομιλίες) και την κλείσαμε αμέσως. Ακόμα απορώ πάντως παρόλο που έχει ανέβει η ανάλυση των καμερών πως επιλέγουν κάποιοι να δουν σε τέτοια ποιότητα ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bazinga13 Με την ομολογία αυτή και την πλήρη παραδοχή της ενοχής σου, τερματίζεται και η εμπλοκή της Υπηρεσίας μας στη παρούσα υπόθεση. Τη συνέχεια αναλαμβάνουν οι Δικαστικές Αρχές και είναι γνωστός ο τρόπος που οι απονομείς της δικαιοσύνης στη χώρα μας αντιμετωπίζουν άτομα που έχουν κατά εξακολούθηση διαπράξει ιδιαίτερα απεχθή εγκλήματα απίστευτης σκληρότητας και έχουν καταλύσει κάθε έννοια έννομης τάξης και σεβασμού της κοινωνικής ζωής και ελευθερίας του συνανθρώπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ολα αυτα τα εκανα εγω? :-) :-)

Αν αυτό συνιστά την απολογία σου κατηγορούμενε, η υπόθεση αυτή φτάνει στο τέλος. Με ομόφωνη απόφαση όλων των ενόρκων, λαμβάνοντας υπόψη την εν ψυχρώ και κατά επανάληψη διάπραξη ιδιαίτερα αξιόποινων εγκληματικών ενεργειών, το Δικαστήριο σε βρίσκει ένοχο και σε καταδικάζει σε 300 χρόνια εγκλεισμό σε φυλακές υψίστης ασφαλείας. Όντας πιστοί στις δημοκρατικές αρχές της Πολιτείας να δίνει μια δεύτερη ευκαρία ακόμα και στους πιο στυγνούς εγκληματίες, το Δικαστήριο σου παρέχει το δικαίωμα να κάνεις αίτηση για επανεξέταση της υπόθεσής σου, όταν θα έχεις εκτίσει τα 275 χρόνια της ποινής σου.

Πάρτε αυτό το σιχαμένο σκουλήκι και χώστε το στα πιο σκοτεινά μπουντρούμια να σαπίσει και να μη το ξαναδώ μπροστά μου, ο επόμενοοοος (έξαλλος και κατακόκκινος από το θυμό του ο δικαστής χτυπά όλο νεύρα το σφυράκι του).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...