Προς το περιεχόμενο

33 μήνες φυλάκιση για παράνομη κινηματογράφηση της ταινίας Fast & Furious 6


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι πιο λογικο απο το να βλεπεις fast and furius για ρεαλισμο...

ναι οι κόντρες και οι μετατροπές υπάρχουν στην πραγματικότητα και τα εφέ πρέπει να έχουν τα όρια τους σε λίγο θα τα κάνουν να πετάνε κιόλας ,δεν ζήτησα ρεαλισμό ούτε απο το godzilla ούτε απο το ironman αλλά απο ταινιά για αυτοκίνητα.

πριν λιγο καιρό είδα το rush και ήταν ρεαλιστικότατο και πολύ καλή ταινία που μίλαγε για δύο οδηγούς αγώνων που είχαν κόντρα,δεν είδα κανένα αυτοκίνητο να επιταχύνει και να τα βλέπεις θολά ούτε πατιλίκια με 300 σε κλειστή στροφή που δεν μπορεί να γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ακόμα δε μπορώ να συνέλθω απο την τραγική απώλεια τον 700000 που εξαιτίας αυτου του άθλιου εγκληματία αναγαστικαν να δουν το cam.

 

την φτωχή εταιρία ποιος θα την αποζημιώσει?

 

oohhh the drama..!!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο διαβολο να παει...Ακους εκει να τα βαλει με τις εταιριες...

Ευχομαι στο μελλον να συνταξουν οι εταιριες ειδικο swat team να μπουκαρει στα σπιτια και να συλλαμβανει τους παραβατες.

Τωρα, εχει κανεις να μου προτεινει καμια σειρα να κατεβασω...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οι κόντρες και οι μετατροπές υπάρχουν στην πραγματικότητα και τα εφέ πρέπει να έχουν τα όρια τους σε λίγο θα τα κάνουν να πετάνε κιόλας ,δεν ζήτησα ρεαλισμό ούτε απο το godzilla ούτε απο το ironman αλλά απο ταινιά για αυτοκίνητα.

πριν λιγο καιρό είδα το rush και ήταν ρεαλιστικότατο και πολύ καλή ταινία που μίλαγε για δύο οδηγούς αγώνων που είχαν κόντρα,δεν είδα κανένα αυτοκίνητο να επιταχύνει και να τα βλέπεις θολά ούτε πατιλίκια με 300 σε κλειστή στροφή που δεν μπορεί να γίνει.

Για τον ίδιο λόγο που παίζει κανείς και Need for Speed έτσι; Οι άνθρωποι ζητάνε παραβίαση νόμων της φυσικής από τέτοιες παραγωγές. Αν ήταν ρεαλιστικά θα ήταν βαρετά για θέαμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ίδιο λόγο που παίζει κανείς και Need for Speed έτσι; Οι άνθρωποι ζητάνε παραβίαση νόμων της φυσικής από τέτοιες παραγωγές. Αν ήταν ρεαλιστικά θα ήταν βαρετά για θέαμα.

κάποιος που παίζει need for speed προφανώς δεν ψάχνει ρεαλισμό αλλά παιχνίδι,όποιος θέλει ρεαλισμό πάει σε forza/gran turismo κλπ.

δεν είπα να ακολουθουν και πιστά τους νόμους της φυσικής αλλά το να βλέπεις ένα θέαμα ανάλογο των κινουμένων σχεδίων απο άποψη φυσικής ε δεν λέει.

όπως είπα και πριν υπάρχει ταινία με ρεαλιστικότητα(the rush) που ήταν και μαμάτη και καθόλου βαρετή,με πλοκή και τα πάντα αλλά σε έπειθε ότι αυτά που βλέπεις μπορεί και να γίνουν.

 αυτοί που παίζουν need for speed δεν σημαίνει ότι ξέρουν και απο αυτοκίνητα αλλά κάποιος που έχει σχέση με αυτοκίνητα και ξέρει δυο πράγματα απλά γελάει...... δεν λέω ότι τα ξέρω όλα αλλά έχοντας παρακολουθήσει και f1,wrc,motogp και διάφορα άλλα,έχοντας μεγαλώσει σε συνεργεία και ψάχνοντας καταλαβαίνω πότε είναι καρά εφέ αυτό που βλέπω και ότι κάποια πράγματα είναι παρά τραβηγμένα για να προσελκύσουν ανθρώπους που έχουν τρέλα με τα αυτοκίνητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι χαζή η ερωτηση μαλλον αλλα πως μπορει καποιος να αποδίξει οτι αν κατι εγινε απο το pc στο σπιτι μου το εκανα απαραίτητα και εγω?

 

 

Δεν ενδιαφέρει καμιά κρατική αρχή ποιός ήταν στον υπολογιστή. Αυτός που διώκεται είναι αυτός που δείχνουν τα ηλεκτρονικά ίχνη και ταυτοποιούνται τα στοιχεία του από τον ISP. Τώρα αν πείς εσύ οτι το έκανε ο φίλος μου ο κολλητός μου η γκόμενά μου και ο σκύλος μου, δεν έχεις παρά να βρείς τον συγκεκριμένο και να το παραδεχτεί και ο ίδιος οτι το έκανε αυτός, διαφορετικά λες παραμύθια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε να είναι παράνομοι για τον εαυτό τους οχι όμως για τους υπόλοιπους, εξάλλου πως θα πανε οι αστέρες μετα στο Λευκό Οικο για ποτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανε το τυπάς. Μπράβο του. Δεν έκλεψε από τον μπακάλι της γειτονιάς, έγραψε μία ταινία με ακριβοπληρωμένους Stars! :mad:

Όσοι ωστόσο βλέπουν ταινίες σε ποιότητα Cam πρέπει να φυλακίζονται μόνο και μόνο που λένε ότι είδαν την ταινία, αλλά ουσιαστικά δεν την είδαν! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι το 2000, είχα έναν συμμαθητή Ρώσο ο οποίος φορούσε ένα τζιν παντελόνι που στο κάτω μέρος του λίγο πάνω από το πατζάκι υπήρχαν 2 φαρδιές τσέπες. Του λέμε καλά γιατί αγόρασες αυτό το τζίν με τις τσέπες εκεί, τι θα βάλεις εκεί μήπως το πορτοφόλι με τα λεφτά και το κινητό; Μπορούν να πέσουν πολύ εύκολα έξω ακόμα και με έντονο βάδισμα. Λέει όχι, εκεί κρύβεις τις κασσέτες και όταν πηγαίνεις στο cinema βγάζεις την κάμερα με την κασσέτα και γράφεις την ταινία.... θα μου πείτε αυτά μπορείς να τα βάλεις και στην τσάντα σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη οι δυο προηγουμενες που ηταν το ιδιο χαλια, δεν πατωσανε.

η διαφορα εδω ειναι οτι ο κοσμος που το κατεβασε, δεν ηταν υποχρεωμενος να παει να το δει σινεμα για να δει εστω μονο τους σταρς, παρολο που ηξερε απο την προηγουμενη εμπειρια του οτι αυτη η σειρα ειναι σκουπιδι.

 

το ξερω γιατι αυτη την συμπεριφορα ειχα και εγω.

μετα την πρωτη αθλια ταινια, δεν ηθελα να δωσω λεφτα να παω να δω το σηκουελ. Αναγκαστηκα ομως και πηγα λογω JCVD,Αrnold,Willis και Sly.

Το ιδιο σκοπευα να κανβ και στην τριτη ταινια, παρολο που ηξερα οτι θα ηταν το ιδιο κακη, λογω Gibson και Snipes. Ομως αφου την κατεβασα και την ειδα, η περιεργεια μου ικανοποιηθηκε, οποτε δεν χρειαζομαι να παω να την δω στην σινεμα.

ετσι γλυτωσα και τα λεφτα για αυτο το σκουπιδι. τα οποια ξερεις που θα πανε; να παω να δω το GOTG, το οποιο απο οτι φαινεται τα αξιζει.

 

Η παραπανω κατασταση ισχυει και σε αλλα franchises με δυνατο brandname και πιστο fanbase αλλα κακιστες ταινιες. το κοινο ξερει οτι αυτες οι ταινιες θα ειναι κακες, αλλα αναγκαστικα θα παει να τις δει λογω των αγαπημενων τους χαρακτηρως η σταρς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...