Προς το περιεχόμενο

lg g2 mini vs moto g


gregtsakil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο πιστεύετε πως είναι καλύτερο ?

Moto g χαλαρα.

 

1) Αισθητα ποιοτικοτερη οθονη(μεγαλυτερη αναλυση, υψηλοτερο contrast, καλυτερα χρωματα) σε σχεση με την φθηνιαρικη του lg g2 mini,

2) Ταχυτερο,

3) Αναβαθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω όμως ότι το βάρος του και το πάχος είναι απαράδεχτο σε σχέση με 4.5 inch οθόνη, σκέψου ότι το moto x έχει 4.7 και είναι πιο αδύνατο και 130 γραμμάρια αντί για 145. εκεί  υπερτερεί το g2 mini με 120 g και αισθητά πιο λεπτό .H χρήση του moto g με ένα χέρι είναι χάλια και το καταλαβαίνεις μόνο όταν το αγοράσεις και το έχεις 2 ,3 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω όμως ότι το βάρος του και το πάχος είναι απαράδεχτο σε σχέση με 4.5 inch οθόνη, σκέψου ότι το moto x έχει 4.7 και είναι πιο αδύνατο και 130 γραμμάρια αντί για 145. εκεί  υπερτερεί το g2 mini με 120 g και αισθητά πιο λεπτό .H χρήση του moto g με ένα χέρι είναι χάλια και το καταλαβαίνεις μόνο όταν το αγοράσεις και το έχεις 2 ,3 μέρες.

Δεν εχεις αδικο για το βαρος.

Αλλα θεωρω την ποιοτητα της οθονης κατι πολυ πιο σημαντικο σε ενα smartphone, μιας και με αυτην αλληλεπιδρα συνεχεια ο χρηστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι μειονεκτήματα και να έχει το μοτο g η τιμή του είναι αστεία. Εγώ το έχω μερικούς μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το βάρος είναι όντως ένα ελαττωματάκι αλλά πολύ μικρό πρόβλημα. Η οθόνη του είναι τρομερή. Εγώ απο 4s iphone ειδα τεράστια διαφορά. Το ηχείο του επίσης είναι πολύ δυνατό. Αν ακούς μουσική το audio jack βγάζει άριστη ποιότητα ήχου σε συνδυασμό με καλά ακουστικά. Η μπαταρία του κρατάει άνετα μια μέρα. Εγώ του έχω full φωτεινότητα γιατί μου αρέσει πάντα η οθόνη να είναι φωτεινή και πάλι κρατάει μια μέρα. Επίσης μου αρέσει ότι παίρνει συνέχεια αναβαθμίσεις και μου αρέσει ότι δουλευει σχετικά γρήγορα σε όλα γιατί είναι pure android χωρίς έξτρα προγραμματάκια που βαραίνουν. Αυτα για το moto g. Ας μιλήσει και κάποιος που έχει το mini  γιατί προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...